Pakalbėkime apie narkotikus

Ką veikiate laisvalaikiu? Turite savo hobi? Papasakokite apie visa tai čia!
Kanapinis
naujokas
Posts: 5
Joined: 2017-02-10 17:07

2017-02-10 18:48

N-18

Sveiki,

Norėčiau užvesti temą apie nelegalius narkotikus. Galbūt atsirastų žmonių kurie norėtų pasidalinti savo įspūdžiais ir patirtimi apie, bet kokius narkotikus (išskyrus alkoholį tabaką ir kofeiną) ir pan. Galbūt, žmonės kurie jau kurį laiką mąsto apie kažką kitokio nei alkoholis ar tabakas galėtų iš čia pasisemti kažkokios patirties, bent minimaliai suprastų kaip kuri nors medžiaga iš tikrųjų veikia, nes pripažinkime - internete visko tiek prirašyta, jog dažniausiai paskaičius iškyla dar daugiau klausimų nei yra randama atsakymų. O reali patirtis jau visai kas kita.

Na aš pradėsiu, kaip jau gausis - taip. Nesu nei poetas nei rašytojas, todėl pabandysiu paprastai, "ūkiškai" išdėstyt savo mintis, potyrius. :mrgreen:

Pats mėgstu parūkyti ganjo's, esu keletą kartų tripines nuo grybų ir vieną kartą buvau užsimetęs ratų (Ekstazi, MDMA).

Apie žolę tai nėra ką pasakoti, manau būtų gan sunku rasti žmogų, kuris nei karto nėra mėgines. Prirūkai, norisi daug valgyti, gerti, daug juokiesi, būna arba gera nuotaikai arba bloga - priklauso nuo kompanijos, todėl patarčiau rūkyti su gerais, prikolnais draugeliais :)

Grybai jau šiek tiek įdomiau :mrgreen: Gan ilgą laiką norėjau išmėginti grybukus. Tikrai galiu patvirtinti, kad tokio faino efekto net nesitikėjau. Žinojau, kad po grybuku ima rodytis visokie vaizdai, bangavimai, spalvos atrodo ryškesnės. Bet Blem, tikrai nepamiršiu tų pirmų minučių, kai sau garsiai ištariau "ar aš nesapnuoju?" :D Tada sėdėjau automobilyje ir žiūrėjau į šviečiančią panelę, viskas pradėjo banguoti, fone grojo muzika, kuri kuo toliau tuo "įdomiau" grodavo, o šiaip aplamai pasijaučiau taip lyg visą gyvenimą bučiau buvęs uždarytas 5x5 kambariuke ir dabar iš jo ištrūkęs. Viskas tuo nesibaigė, kai išvažiavom į miestą (tada buvom sustoję tokiam miškely parūkyt ganjos), kai pamačiau visas tas šviesas pasijaučiau lyg devintame danguje. Daugiabučiai atrodė kaip mikimauzai, gatvė atrodė 2 kartus platesnė, o jos apšvietimo žibintai 2 kartus mažesni. Visos šviesos atrodė tokios gražios jog net neužtenka žodžių viskam apibūdinti. :wacko: Žodžiu, pamačiau pasauly iš kitos pusės, labai faina patirtis. :thumbsup:

Šiaip buvau visą laiką prieš visokius sintetinius narkotikus, ypač stimuliantus, nes nenorėjau sveikatos gadinti, nes žinot, kaip tas propagandos variklius sukas - Alkoholis, tabakas, kava yra gerai, nes legalu, o vat kas nelegalu, tai baisybė didžiausia, kanapės, ekstazi, amfa, heroinas - viskas sugrūsta į vienus rėmus lyg būtų vienas ir tas pats...Anyways, vieną kartą, tiksliau maždaug prieš savaitę :D draugai ėmė MDMA ir žodžiu aš taip pat pamėginau. Efektas tikrai patiko - jėgų antplūdis, laimės jausmas, euforija, neapsakomas gerumas ant "širdelės", tikrąja to žodžio prasme norėjau paimti visus savo jausmus kuriuos jaučiau tą vakarą ir išdalinti visam pasauliui, kad visi kiti pasijustų taip, kaip aš jaučiausi, o kai išgirdau muzika... net neturiu žodžių apsakyt, kaip man tą vakarą gražiai skambėjo muzika, kaip aš norėjau šokti, judėti, šnekėti galėjau apie, bet ką įvairiomis temomis. Buvo žiauriai smagu!

[Administratoriaus pastaba: Pastraipa pašalinta, nes nusižengė forumo taisyklėms]

P.S. Nežinau ar čia tinkama skiltis šiai temai, esu naujokas todėl nelabai žinau kur šitą temą daugiau ir įkišus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-10 19:59

Visų pirma, pervadinau temą, nes narkotikų legalumas priklauso nuo šalies. Kadangi čia yra gana tarptautinis forumas, tai palikime kiekvienam dalyviui pačiam išsiaiškinti, kas jo gyvenamoje vietoje yra legalu, ir kas - ne.

Man kažkada šis filmukas pasirodė gana taiklus. Taip, pradžioje narkotikai tikrai gali padėti atrasti naujus potyrių horizontus, tačiau laiku nesustojus, jie gana nesunkiai gali parodyti ir labai tamsias gyvenimo puses.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-02-10 20:25

. Galbūt, žmonės kurie jau kurį laiką mąsto apie kažką kitokio nei alkoholis ar tabakas galėtų iš čia pasisemti kažkokios patirties, bent minimaliai suprastų kaip kuri nors medžiaga iš tikrųjų veikia, nes pripažinkime - internete visko tiek prirašyta, jog dažniausiai paskaičius iškyla dar daugiau klausimų nei yra randama atsakymų.
Tai prirašykime internete visko dar daugiau? :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-10 20:34

Kanapinis wrote:Šiaip buvau visą laiką prieš visokius sintetinius narkotikus, ypač stimuliantus, nes nenorėjau sveikatos gadinti[..]
Nemanau, kad medžiagos kilmė yra pagrindinis kriterijus vertinant jos pavojingumą sveikatai. Yra begalė natūraliai randamų medžiagų, kurios gali ne tik sveikatą sugadinti, bet ir anapilin palydėti.
Kanapinis
naujokas
Posts: 5
Joined: 2017-02-10 17:07

2017-02-10 23:54

Visų pirmą norėčiau pabrėžti, kad viskam reikia jausti saiką, nesvarbu ar tai būtų greitas maistas, kava, alkoholis, MDMA,LSD ar dar kitoks velnias. Antras dalykas, Sejanus, šita tema sukurta tik tam , kad norintys galėtų pasidalinti savo realia patirtimi ir kiti tautiečiai iš to galėtų padaryti kažkokias išvadas, o ne imtų š*do vertus straipsnius už gryną pinigą. Kaip kažkada seniai, seniai skaičiau, kad parūkius kanapių poveikis pradedamas jausti po 10-15 minučių, o tuo tarpu nikotinas po 10 sekundžių :D Kur logika? Abu vartojami per plaučius, bet jau kanapės kažkodėl stebuklingos :D Aišku, jei gerai pamenu, nikotinas geriau tirpsta vandenyje ir kituose skysčiuose ir t.t, bet, kad toks didelis skirtumas būtų, tai tiesiog neįmanomas dalykas. Iš patirties galiu pasakyti, kad kanapių poveikis pajaučiamas, kai pirmas ar antras dūmas išpučiamas lauk (nebent silpni plaučiai ir traukt nemokat arba lieva ganja prastūmė :lol: )
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-02-11 15:31

Visų pirmą norėčiau pabrėžti, kad viskam reikia jausti saiką, nesvarbu ar tai būtų greitas maistas, kava, alkoholis, MDMA,LSD ar dar kitoks velnias
Ką mes be tavęs darytume....
Sejanus, šita tema sukurta tik tam , kad norintys galėtų pasidalinti savo realia patirtimi ir kiti tautiečiai iš to galėtų padaryti kažkokias išvadas, o ne imtų š*do vertus straipsnius už gryną pinigą
Kaip pats pastebėjai, tokių patirčių internete pilna. Suprantu, kad tau pačiam tavo š*do verta patirtis atrodo svarbesnė ir teisingesnė už kitus straipsnius, bet žiūrint objektyviai iš šono, esi tik eilinis random interneto komentatorius, rašinėjantis abejotino patikimumo patirtis. Kiekvienas, kuris renkasi vartoti narkotikus remdamasis ramdom interneto rašliavotojais nusipelno visų tų rezultatų, kurių susilauks.

Jei netyčia nepastebėjai pavadinimo, čia yra skeptikų o ne gandų forumas. Čia vertinami moksliniai tyrimai, o ne kažkieno asmeninės patirtys ar savaime aiškūs truizmai. Tai žinoma nereiškia, kad negali pasidalinti savo patirtimis. Dalinkis kiek nori ;) Gal net atsiras kokių iškritusių iš mėnulio, kuriems bus įdomu paskaityti, nes iki šiol internete dar niekur neskaitė šimtų panašių pasidalijimų įspūdžiais. Tik jei vaizduosi kažkokį tiesos skleidėją melo jūroje, ar mokysi suaugusius žmones kad viskam reikia saiko, tai susilauksi atitinkamo atsakymo :)
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-02-11 22:10

Kanapinis wrote:[Cituojama administratoriaus ištrinta pastraipa]
Čia turbūt koks drug dyleris naujų rinkų ieško ir iš dark webo keliasi į forumus su savo marketingu užlėptu. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-12 01:38

vapula wrote:Čia turbūt koks drug dyleris naujų rinkų ieško ir iš dark webo keliasi į forumus su savo marketingu užlėptu. :)
Na, jis toje pačioje pastraipoje rašo:
Kanapinis wrote:Šiaip apibendrinus neskatinu jokių narkotikų vartojimo[..]
Tai skaitykim, kad tema yra legit.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-02-12 01:49

Vilius wrote:Tai skaitykim, kad tema yra legit.
Aišku, kad legit. Juokauju gi. :-)

O kita vertus, negi pats nesakytumei to paties, ką pacitavai, pardavinėdamas narkotikus?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-12 02:02

Man pačiam šita tema yra kažkiek įdomi, tai galvojau, kaip čia į ją įkvėpus gyvybės. Standartiškai, temos apie narkotikus dažniausiai pasisuka link legalizavimo klausimo. Tačiau forume jau buvo nebloga tema apie tai - norintys gali ją pasikaityti, ir reikalui esant atgaivinti. Dar yra gana antikvarinė tema apie žolę.

Gal šioje temoje galim pakalbėti apie tai, ką OP ir pradėjo - apie subjektyvią reikalo pusę. T.y. ką gauna vartotojas, ir kuo jis rizikuoja (apart teisinių pasekmių).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-12 02:04

vapula wrote:Aišku, kad legit. Juokauju gi. :-)
Protokole pažymėta, kad Forumo administratorius (nejaukiai) nusijuokė. Gal čia ir baikim apie dylerius ir pardavinėjimus. Dėkoju :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-12 02:26

Kanapinis wrote:Visų pirmą norėčiau pabrėžti, kad viskam reikia jausti saiką, nesvarbu ar tai būtų greitas maistas, kava, alkoholis, MDMA,LSD ar dar kitoks velnias.
Čia ir yra viena problema su narkotikais. Tikrai sunku jausti saiką, kai kalba eina apie medžiagas, kurios sukelia labai malonius pojūčius, ir (dažnai) priklausomybę. Mūsų smegenys yra užprogramuotos siekti malonumo, todėl gali neužtekti vien saiko jausmo, kad jas sulaikytum. Ypač, kai joms atrodo, kad rado tiesioginį short-cutą į labai labai didelį malonumą be akivaizdžios grėsmės ar labai didelės kainos.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-02-12 11:55

Galima pradėti nuo to, kad terminas narkotikai yra visiškai kvailas, apima galybę labai skirtingų medžiagų su skirtingais poveikiais smegenims (a.k.a sukeliamais įspūdžiais), skirtingu poveikiu sveikatai, skirtinga sukeliama priklausomybe (ar nesukeliama visai). Nors visi suprantame, apie ką eina kalba, kai sakome narkotikai, bet tik todėl, kad visi maždaug žinome iš anksto, kokioms medžiagoms klijuojama ši etiketė. Iš to neplaukia, kad galima aptarinėti jų naudą ir žalą taip va urmu, ne daugiau, kaip aptarinėti žemdirbių traktoriaus ir Quake 2 žalą ir naudą vienu metu. Skirtingi dalykai.

Kalbant apie asmenines patirtis, mano asmeninė patirtis rodo, kad priklausomybė nuo medžiagų neegzistuoja. Rūkyti cigaretes mėginau pradėti kai buvau kvailas paauglys, nepatiko, labai smirda. Cigarus ir pypkę kartais parūkau jau kokius 10 metų, priklausomybė neišsivystė. Dar mėtosi spintoje kažkur cigarai parsivežti iš kelionės prieš pora metų, turbūt jau nebetinkami rūkyti - paprasčiausiai nesinorėjo visą tą laiką, arba nebūdavo sąlygų, ypač žiemą. Spėju, tai nėra priklausomybės požymis :) Tas pats su baisiuoju alkoholiu, niekada savęs neribojau, gerdavau kiek norėdavau (ir kiek leisdavo pinginė), priklausomybės nėra. Stovi spintoje kolekcija gėrimų, kai netingiu, susimaišau kokteilį. Kartą per mėnesį užsimanau šiaip stiklo viskio ar tekilos, patinka, ir skonis ir pojūčiai, bet po pirmojo antro dažniausiai nebesinori. Žolę esu rūkęs ne kartą, suktinės nepatiko, bongas labai patiko, kada nors kokia nors proga vėl parūkysiu, bet kažkokio rimto poreikio ar traukos nejaučiu. Panašiai su hašišu. Opijaus nesu mėginęs, smalsu būtų. Visokių grybukų, LSD ir pan. nenoriu, nes tripai manęs netraukia, visai patinka mantyti pasaulį koks jis yra. Bet gal kada nors pamėginsiu, grynai iš smalsumo. Kaip žmogus kažkiek prie kūrybos, nieko prieš atrasti naujus pojūčius ir horizontus ir stuff.

Grįžtant prie priklausomybių, man visada būdavo smalsu, kodėl kitiems žmonėms jos atsiranda. Gal tiesiog skirtingos organizmo savybės, o gal turi įtakos ir šiaip kiek įdomų gyvenimą gyvena ir kiek norisi to eskeipizmo. Gal būt aš eskeipizmą gaunu skaitydamas knygas, žiūrėdamas filmus, žaisdamas žaidimus ir t.t., ir todėl psichologiškai kažkokie ten šiek tiek kitokie pojūčiai nuo žolės man sąlyginai neturi jokio "vau!" faktoriaus. Tiesiog dar vienas įdomus dalykas tarp milijono įdomių dalykų. Gal būt jei žmogus iš tiesų metai iš metų gyvena rutina darbas-lova-kabakas, apsipūtimas jam yra kažkas nerealaus ir jis nori dar ir dar? Bent jau man atrodo, kad čia gali būti susiję. Todėl labai nemalonu skaityti tokius dalykus:
Kanapinis wrote:[Cituojama administratoriaus ištrinta pastraipa]
Galima šią rutina pakeisti rutina darbas - namai - darbas - nesijauti laimingas - alkoholis - LSD - prarandi darbą - jautiesi dar nelaimingesnis - heroinas - prarandi namus - gatvė - nusikaltimai - kalėjimas. Bet yra ir efektyvesnių būdų tapti laimingesniu, padaryti savo gyvenimą įdomesniu, mažiau vienodu ir t.t. Egzistuoja gausybė veiklos, kuria galima užsiimti. Kiekvienas gali susirasti sau tikrai įdomių hobių ir paversti savo gyvenimą prasmingesniu. Nelaimingam, rutina gyvenančiam žmogui siūlyti narkotikus yra... apgailėtina. Kaip rašiau, skirtingi „narkotikai“ turi skirtingą poveikį ir sunku kalbėti apie visus iš karto taip urmu, bet šiuo atveju manau galima. Nežinau nei vieno narkotiko, kuris būtų tinkamas sprendimas nelaimingo gyvenimo problemai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-02-12 12:53

Pagaliau supratau, ką man primena tas „pakalbėkime apie narkotikus“. Seserie Marija, noriu su Jumis labai rimtai pakalbėti. Apie narkotikus.
Kanapinis
naujokas
Posts: 5
Joined: 2017-02-10 17:07

2017-02-12 13:59

Sejanus, ačiū už pasidalinta nuomonę. Buvo įdomu skaityti. :wink:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-02-12 15:32

Sejanus wrote:Galima pradėti nuo to, kad terminas narkotikai yra visiškai kvailas, apima galybę labai skirtingų medžiagų su skirtingais poveikiais smegenims[..]
Ne labiau kvailas, nei terminas "maistas", kuris apima daugybę skirtingų patiekalų. Bet, kad neįsiveltume į dar vieną žodyninę diskusiją, tiesiog vadinkim narkotikais visas medžiagas, kurias žmonės vartoja su tikslu pakeisti savo sąmonės būsenas (paprastai - į maloniąją pusę).
Sejanus wrote:Kalbant apie asmenines patirtis, mano asmeninė patirtis rodo, kad priklausomybė nuo medžiagų neegzistuoja.
Man atrodo, tu čia labai jau drąsiai apibendrini savo patirtį..
Kalbant iš mano asmeninės patirties - priklausomybė tikrai egzistuoja. Jaunystėje buvau gana stipriai pripratęs prie cigarečių, ir galutinai mesti tą įprotį prireikė nemažai laiko ir pastangų.
Be to, yra žinomi mechanizmai, kaip kai kurios medžiagos (pvz. opiatai) sukelia fiziologinę priklausomybę - t.y. kažkiek laiko pavartojus, smegenims tiesiog reikia vėl gauti tų medžiagų, kad galėtų normaliai funkcionuoti.

Gal tu esi kažkiek atsparesnis priklausomybėms, o gal tau tiesiog pasisekė, kad niekad nevartojai tų dalykų pakankamai ilgai, tačiau būk tikras, kad kai kurie narkotikai tikrai galėtų ir tau sukelti priklausomybę. Ir tada tavo kaubojiškas požiūris tikrai nepadėtų laiku pastebėti problemą.
Sejanus wrote:Kaip žmogus kažkiek prie kūrybos, nieko prieš atrasti naujus pojūčius ir horizontus ir stuff.
Esu rūkęs žolės dėl "kūrybinių" priežasčių. Nu gal kažkiek padeda sugalvoti naujas idėjas, ar pastebėti (tikrus ar tariamus) ryšius tarp nesusijusių idėjų. Bet problema buvo ta, kad žolė (švelniai tariant) nėra produktyvumą skatinantis narkotikas, tai dauguma tų genialių idėjų niekad ir nebuvo įgyvendintos, nes nu sunku tą padaryti, kai tingi net nuo sofos atsikelti. O tos kelios, kurias visgi įgyvendinau, nebuvo tokios jau geros, kai vėliau į jas pažiūrėjau blaivia galva.
Sejanus wrote:Nežinau nei vieno narkotiko, kuris būtų tinkamas sprendimas nelaimingo gyvenimo problemai.
Greičiausiai joks vienas dalykas negali to padaryti.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-02-12 16:40

Vartoju 3 narkotines medžiagas - tabaką, alkoholį ir kanapes. Paradoksas tas, kad priklausomas esu nuo legaliai pardavinėjamų medžiagų, o ne nuo tų, kurios UK įtrauktos į B klasės narkotikų listą (prieš kelis metus buvo C klasėje).

Patirtis mano tokia, kad žolė absoliučiai nesukelia jokios priklausomybės, nei fizinės, nei psichologinės, ko negalima pasakyti apie legalius narkotikus. Reguliarų vartojimą teko kuriam laikui nuraukti, nes laukė kraujo testai būtent dėl narkotinių medžiagų, tai dėl viso pikto nusprendžiau būti švarus mėnesį (nors tiek net nereikia). Taip jau sutapo, visai neplanuotai, kad nerūkiau kokius 4 mėnesius. Ir per tą laiką nei minties nekilo, nei jokios abstinencijos nesijautė. O tos pasakos, kad žolė - tai gateway drug, manau, yra visiška nesąmonė. Niekada nenorėjau ir dar ilgą laiką nenorėsiu nieko kito apart iš mano 3 minėtų svaiginimosi/atsipalaidavimo būdų, kurių man pilnai užtenka. Nelabai suprantu, kodėl žmonės uosto, rūko, geria ar net leidžiasi visokį šūdą. Ta prasme, kaip žmogui pirmą kartą kyla tokia mintis - susileisiu heroino tiesiai į kraują, pakaifuosiu ir nieko neatsitiks - tikrai nepriprasiu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-02-12 17:29

Vilius wrote:Man atrodo, tu čia labai jau drąsiai apibendrini savo patirtį..
Taigi ši tema ir yra skirta apibendrinti asmenines patirtis ;) Ar kažkaip panašiai. Aš puikiai suprantu, kad realiai priklausomybė egzistuoja, ir daug žmonių turi su ja problemų. Apie ką rašiau toje pačioje žinutėje.
Gal tu esi kažkiek atsparesnis priklausomybėms, o gal tau tiesiog pasisekė, kad niekad nevartojai tų dalykų pakankamai ilgai, tačiau būk tikras, kad kai kurie narkotikai tikrai galėtų ir tau sukelti priklausomybę. Ir tada tavo kaubojiškas požiūris tikrai nepadėtų laiku pastebėti problemą.
Neabejoju, kad tokia galimybė egzistuoja. Todėl iki šiol vis dar nesu išbandęs, pvz., opijaus. Nes kam rizikuoti.
tiesiog vadinkim narkotikais visas medžiagas, kurias žmonės vartoja su tikslu pakeisti savo sąmonės būsenas (paprastai - į maloniąją pusę).
Gal tiesiog vadinkime narkotikais visas medžiagas, kurias įprasta vadinti narkotikais. Kaip minėjau, visi žinome, apie ką eina kalba. Ne apie arbatą, kuri man padeda pakeisti savo sąmonės būseną į daug ramesnę ir malonesnę. Ir greičiausiai ne alų. Bet jei nagrinėsime, gerai ar blogai narkotikai, tai derėtų nedėti į vieną terbą kokaino ir 4,5 laipsnių alaus.
Greičiausiai joks vienas dalykas negali to padaryti.
Matai kaip. O speedball'as skaitosi vienas dalykas ar keli, for the purposes of this discussion? ;)
Post Reply