Bibliniai angelai vs ufonautai

Žinote neblogą juokelį? Pasijuokime kartu :)
Post Reply
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-03 09:35

Už idėją temai turiu padėkoti zhukaSS'ui, kuris su religija susietose temose labai mėgsta minėti ateivius :) Pvz:
zhukaSS wrote:tokiu atveju apie ateivius ir co as galiu milijonus pripasakoti...
Iš pradžių man tai atrodė labai ne vietoje ir keista, bet dabar manau, kad tai ne atsitiktinis dalykas :)
Atrodo, kad tai kuriozas, bet tarp angelų ir ufonautų "veiklos" žemėje galima surasti labai linksmų paralelių. Galų gale ir vienų ir kitų fanai savo ne žemiškos kilmės herojų buvimu tiki be įrodymų ir tai juos sieja, net jei jie vieni iš kitų šaiposi :) Belieka paieškoti paralelių:

1.Pagrobimai.
Pradžiai - apie žmogaus pagrobimą iš žemės, kuris aprašytas... Biblijoje.
11 Jiems einant toliau ir besikalbant, staiga juodu perskyrė ugnies vežimas ir ugningi žirgai. Elijas pakilo viesulu į dangų.
(ST. Antroji Karalių, 2, 11.)
Na, "ugninius vežimus" galima suprasti - pagrobimo stebėtojas kaip sugebėjo taip ir pavadino jam nematytą skraidančią transporto priemonę.

O kuo šitas senovinis pagrobimas iš Žemės (ar iškeliavimas) skiriasi nuo galybės pasakojimų apie NSO ivykdytus žmonių pagrobimus iš Žemės?
Ogi tik tuo, kad jis yra Biblijoje, kuria "reikia tikėti", bet jį drąsiai galime įvardinti pirmuoju raštuose paminėtu NSO (na "ugninis vežimas") įvykdytu žmogaus pagrobimu iš mūsų planetos :)

P.S. zhukaSS'as gyrėsi, kad gali milijonus pripasakoti apie ateivius, tai gal galės ir papsakoti bibliniam Elijo pagrobimui analogišką pagrobimą jau šiais laikais (labai tingiu naršyt nso fanų saitus).

(gal bus ir tęsinys)
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2007-10-03 10:14

tai reikia pavartyt denikeno atsiminimus apie ateiti, ten tokiu "faktu" pilna:)
zhukaSS
pradedantis
Posts: 431
Joined: 2006-01-28 13:55
Location: Kaunas

2007-10-03 11:14

Akela wrote: P.S. zhukaSS'as gyrėsi, kad gali milijonus pripasakoti apie ateivius, tai gal galės ir papsakoti bibliniam Elijo pagrobimui analogišką pagrobimą jau šiais laikais (labai tingiu naršyt nso fanų saitus).
as gyriausi, kad galiu pripastint tau nso fanu saitu

o pati temos ideja yra jau senai eskaluojama internete, kaip itin "patyrusi" religijotyrininke turetum tai zinoti.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-03 14:12

zhukaSS wrote: as gyriausi, kad galiu pripastint tau nso fanu saitu
Netiesa, juk rašei: "tokiu atveju apie ateivius ir co as galiu milijonus pripasakoti... " - neminėjai jokių linkų, o rašei, kad "galiu pripasakoti" :)
zhukaSS wrote: o pati temos ideja yra jau senai eskaluojama internete, kaip itin "patyrusi" religijotyrininke turetum tai zinoti.
Tamsta mane pervertini - Biblijos perskaitymas religijotyrininku nepadaro, tai šiaip bendro išsilavinimo reikalas. Religiotyrininkų tarp VDU teologų ieškok - ten jie veisias :) O prikolnus faktus smagiau savom lapcėm išrinkt iš Biblijos, nei "gaut ant lėkštutės" kažkur nete - taip linksmiau :)
(Be to, pareklaminsiu knygą, kurią verta perskaityti -:) )
ToxisLT wrote:tai reikia pavartyt denikeno atsiminimus apie ateiti, ten tokiu "faktu" pilna:)
Nereikia nė Denikeno - Bibliją skaičiau tarpe tarp gausios "Eridano" produkcijos, tai savaime labai gerai matės visi prikolni dalykai :) Neieškosiu jau aš tos Denikino literatūros. Bet , jei kas ką turit/prisimenat papildyt iš to - tai but gerai.
Taigi, važiuojam toliau:

2. Angelai ir ufonautai - sex turistai (eksperimentatoriai) Žemėje :)
Dėl šiuolaikinių angelų-ufonautų, tai sexualiniai kontaktai bei eksperimentai (iki pat hibridinių kūdikų) šia tema minimi įvairioje ezoterinėje spaudoje ir netgi naudojami filmų siužetuose (yra net serialas apie tai - "Taken").
Žinoma, tuo tiki nedaugelis, tik fanai. Biblijoje tradicinio šiuolaikinio žmogaus ausiai įprasto ufonautų ar ateivių pavadinimo nerasime - joje iš dangaus nusileidžiantys ir su žmonėmis kontaktuojantys nežemiški svečiai vadinami angelais. Tradiciškai angelai vaizduojami su naktiniais marškiniais ir su sparnais - tačiau aišku, kad toks "paukčiažmogiškas" atvaizdas neatitinka realios išvaizdos (o ir tie vargani sparneliai tokios masės nepakeltų.)
Deja, tikrų senovinių ufonautų atvaizdų nėra išlikę ir mes tik galime spėlioti, kaip jie atrodė. Nors greičiausiai jie buvo homunidų tipo, nes:
1.Kai žemėje žmonės pradėjo daugėti ir jiems gimė dukterys, 2 Dievo sūnūs, žiūrėdami į jas, matė, kokios jos buvo gražios, ir ėmė iš jų sau žmonomis tas, kurios jiems patiko.
(S.T. Pradžios knyga;6,1.)
Truputį toliau skaitome apie hibridinius palikuonis:
Tomis dienomis, – kaip ir vėliau, – kai Dievo sūnūs susijungė su žmonių dukterimis, žemėje pasirodė milžinai. Jie buvo senovės galiūnai, garsūs vyrai.
Ko gero tuos, kurie rašinėja apie ufonautų ir žmonių hibridus, galime pavadinti plagiatoriais, kurie nukopijavo ir adaptavo šiems laikams seną biblinę temą :| Ek, nepamenu (nors ir nemačiau viso) ar Spilbergas seriale "Taken" citavo Bibliją - o juk citatos apie Dievo sūnus būtų tikę... :P
zhukaSS
pradedantis
Posts: 431
Joined: 2006-01-28 13:55
Location: Kaunas

2007-10-03 14:26

Akela wrote: Netiesa, juk rašei: "tokiu atveju apie ateivius ir co as galiu milijonus pripasakoti... " - neminėjai jokių linkų, o rašei, kad "galiu pripasakoti" :)
istrauktas is konteksto zodziu derinys gali daryti stebuklus
paaiskinsiu jei nesupranti: galiu pripasakoti ateiviu "irodymu" bilekokiais linkais atveju(gali padaryti ir pati, parashai zodi "allien" googlej ir kas antra svetaine tinka tau) ;)
Tamsta mane pervertini - Biblijos perskaitymas religijotyrininku nepadaro, tai šiaip bendro išsilavinimo reikalas.
stai tau ir reasonas tikybai ;)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-03 15:07

3.Angelų karinės operacijos žemėje :)

Pradžiai pirma (yra ir daugiau ir ne mažiau įdomių), bet šita ko gero yra pats pirmas Žemėje bombardavimo aprašymas :) Nors žinoma, tai galėjo būti ir toks ginklas, kokio mes dar neišradome.
24 Tuomet VIEŠPATS lijo ant Sodomos ir Gomoros siera ir ugnimi {nuo VIEŠPATIES iš dangaus}. 25 Jis sunaikino[i5] tuos miestus ir visą Lygumą drauge su visais miestų gyventojais ir žemės augmenija.
(Pradžios 19;24-25)

Priežastis, kodėl šie miestai buvo sunaikinti, gan savotiška - Jahvė žadėjo jų nesunaikinti, jei suras juose nors 10 teisiųjų, bet nerado. Tai tikrai keista ir įtartina. Jei tie miestai buvo bent vidutinės gyvenvietės dydžio, tai juose turėjo būti bent keliasdežimt kūdikių ir šiaip mažų vaikų. O jie ir yta teisiieji :|
Taigi, miestai buvo subombarduoti dėl kažkokių nežinomų priežaščių, kurios nuslėptos.
Kas tai galėjo būti... ?
Bet kuriuo atveju senoviniai ufonautai juose lankėsi:
Anie du angelai atėjo į Sodomą vakare. Lotas sėdėjo Sodomos vartuose. Juos pamatęs, Lotas pakilo jų pasveikinti ir, nusilenkdamas iki žemės, 2 tarė: „Mano viešpačiai,[i1] prašyčiau užsukti į savo tarno namus pernakvoti ir nusiplauti kojas. Anksti galėsite atsikelti ir keliauti toliau savo keliu“. Bet jie atsakė: „Ne. Praleisime naktį aikštėje“.
Bei konfliktavo su vietiniais gyventojais, kuriems svečiai matyt nepernelyg patiko (prisiminkime, kad Dievo sūnūs vedė, o - galbūt - grobė žemės moteris):
3 O jis taip labai juos kvietė, kad jie pasuko pas jį ir įėjo į jo namus. Jis tada paruošė jiems vaišes, iškepė neraugintos duonos, ir jie papietavo. 4 Bet jiems dar neatsigulus, miesto vyrai – Sodomos vyrai, jauni ir seni, – visi žmonės iki paskutinio, – apsupo namus 5 ir šaukė Lotui: „Kur tie vyrai, atėjusieji pas tave šį vakarą? Atvesk juos mums, kad galėtume juos pažinti“...
Konfliktas pasiekė apogėjų:
9 Bet jie atsakė: „Pasitrauk į šalį! Šis žmogelis, – jie šaipėsi, – atkeliavo čionai kaip ateivis, o jau elgiasi kaip teisėjas! Dabar su tavimi pasielgsime pikčiau negu su jais!“ Tuomet jie apniko su įniršiu Lotą ir prisigrūdo prie durų jų išlaužti. 10 Bet anie vyrai iškišo rankas, įtraukė Lotą pas save į vidų ir uždarė duris.
Tačiau miestiečiai net neišlaužė durų, nes... senoviniai afonautai gynėsi naudodami ginklą (o gal fotoaparatą? :) ) apie kurį dabar galime tik spėlioti, bet be abejo tai vienas iš daugelio Biblijoje paminėtų senų laikų ateivių ginklų (kuris ir šiais laikais praverstų riaušėm tramdyti):
11 O žmones, esančius prie namų durų, – jaunus ir senus, – jie nuplieskė tokia akinančia šviesa,[i2] kad veltui jie stengėsi surasti duris.
O toliau ko gero seka tai, ko jau buvo galima tikėtis - negailestingas kerštas "neradus nė 10 teisiųjų" (nebent kūdikiai jau ir prisikiriami blogiečiams) :shock: .
12 Tuomet anie vyrai klausė Lotą: „Ką daugiau iš savųjų turi čia? Žentus, sūnus, dukteris ir bet ką iš savųjų – išvesk juos iš šios vietos, 13 nes mes šią vietą tuojau sunaikinsime! Šauksmas prieš Sodomos žmones, pasiekęs VIEŠPATĮ, pasidarė toks garsus, kad VIEŠPATS atsiuntė mus jos sunaikinti“.
Ir štai rezultatas:
27 Anksti rytą Abraomas nuskubėjo į tą vietą, kur buvo stovėjęs prieš VIEŠPATĮ, 28 [i6]ir, žvelgdamas žemyn Sodomos ir Gomoros bei viso Lygumos krašto link, jis matė tik kylančius nuo žemės dūmus, tarsi dūmus iš krosnies.
Citatos iš Pradžios knygos 19; 1-28

Velso "Pasaulių karas" su tuo palyginus - juokingas ir naivus :|
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-04 07:59

Iš ankstesnio pavyzdžio su sunaikintais miestais Sodoma ir Gomora matom, kokia galinga interpretacijos galia. Ko gero, galingesnė, nei pačių faktų. Juk dviejų miestų su taikiais gyventojais - miestų o ne karinių bazių ar armijų - sunaikinimas beveik niekam neužkliūna, nes faktas interpretuojamas taip, tarsi daugybės šeimų žudikai būtų teisūs ir pompastiškas melas priimamas už tiesą (Net tarp žindomų kūdikų "gailestingasis" dievas nerado 10 teisiųjų? Visi kūdikėliai jau buvo nusidėję? Gal į vystiklus perdaug pridarė? :) ).
Šio melo tikslas sukurti iliuziją, kad dievas yra gailestingas ir teisingas ir sukurti emocinius ryšius su šiuo Senojo Testamento personažu. Tiksliau - vieną emociją - aklą besąlygišką meilę "gailestingam ir mylinčiam tėvui".
Religiniai tekstai (straipsniai, pamokslai) skirti masiniam vartotojui dažniausiai būna toooli nuo faktų nutolę įtaigios interpretacijos, kurių vienintelis tikslas - suformuoti neofito mąstymą taip, kad šis per emocinius ryšius ("myliu myliu dievą ir bažnyčią labai labai") bei įteigtą faktų interpretaciją prarastų sugebėjimą kritiškai vertinti tam tikrus faktus.
Nes mums labai sunku teisti tą, kurį mylime. Greičiau jau surasime pateisinimus visom jo nuodemėm :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-04 08:35

Tiesą sakant įdomybių apie angeliškai-ufonautiškus ginklus bei kitas masinio naikinimo priemones Biblijoje yra daug, bet prie jų grįšiu vėliau. O dabar:

4. Angeliški ir ufonautiški Neatpažinti Skraidantys Objektai :)

Ezoteriniuose leidiniuose aprašoma jei ne daugybė, tai nemažai NSO tipų. Tai ir garsiosios lėkštės ir rituliai bei "cigarai", ir dar daugybė visokiausių sudėtingų skraidyklų (ar kas tai), kurios greitai juda arba kabo vietoje, šviečia, pypsi... arba atvirkščiai - neskleidžia jokių garsų.
Biblijoje randame jau paminėtą "ugninį vežimą", kuriuo mus visiems laikams paliko Elijas:
11 Jiems einant toliau ir besikalbant, staiga juodu perskyrė ugnies vežimas ir ugningi žirgai. Elijas pakilo viesulu į dangų.
(Antroji Karalių, 2, 11)
Ši skraidyklės (?) aprašymo interpretacija tikrai nutolus nuo mums įprastos (šiuolaikinės) NSO interpretacijos ir artimesnė senovinių mitų tekstams. Tačiau Išėjimo knygoje yra įdomus aprašymas reiškinio, kuris lydėjo Mozę su kompanija jiems klaidžiojant po dykumą:
21 Dienos metu VIEŠPATS, rodydamas kelią, ėjo pirma jų debesies stulpe,[i3] o naktį ėjo ugnies stulpe, duodamas šviesos, kad jie galėtų keliauti dieną ir naktį. 22 Debesies stulpas dienos metu ir ugnies stulpas naktį nepasitraukė iš savo vietos žmonių priekyje.
(Išėjimo 13; 21-12)
Susidaro įspūdis, kad priešais žydų vilkstinę skrido abstrakčiai aprašyta (jau be ugninio vežimo su ugniniais arkliais) tyli skraidyklė, kuri naktį - tai ypač įdomi detalė - apšvietė vilkstinei kelią :)
Toliau apie tą patį reiškinį rašoma (Išėjimo 14; 19-20):
19 Dievo angelas, ėjęs izraeliečių gretų priešakyje, dabar pakilo ir nuėjo už jų; ir debesies stulpas pakilo iš jų priekio ir užsiėmė vietą už jų. 20 Jis atsistojo tarp egiptiečių stovyklos ir Izraelio stovyklos. Debesis pasidarė tamsus[i2] todėl naktis praėjo taip, kad vieni prie kitų negalėjo prisiartinti per visą naktį.
"Debesis pasidarė tamsus" - išjungė lempas - nėr čia ko kautis naktį :)

(Šventraščio citatos iš www.biblija.lt)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-10-05 07:57

Dar vienas angeliškai-ufonautiškas Biblijoje aprašytas :) Neatpažintas Skraidantis Objektas jau ne vieną šimtmetį audrina vaizduotes - tai "kažkas" aka "viešpaties vežimas" iš pranašo Ezekielio regėjimo:
1 Trisdešimtaisiais metais,[i1]ketvirto mėnesio penktąją dieną, man esant tarp tremtinių prie Kebaro upės,[i2] atsivėrė dangus ir aš mačiau regėjimus iš Dievo.
...
Viešpaties vežimo regėjimas

4 Pakėliau akis, ir štai iš šiaurės,[i4] pašvaistės apsuptas, su žaibuojančia ugnimi, artėjo viesulas, didžiulis debesis, kurio viduryje iš ugnies šerdies spindėjo lyg gintaras.[i5] 5 Jos viduryje rodėsi esą lyg keturi gyvūnai:[i6] jie turėjo žmogaus išvaizdą, 6 bet kiekvienas jų su keturiais veidais ir kiekvienas jų su keturiais sparnais. 7 Jų kojos buvo tiesios, o kojų padai tarsi veršio nagos; jos žibėjo, kaip žiba šveistas žalvaris. 8 Žmogaus rankos buvo po jų sparnais keturiuose šonuose. Visi keturi gyvūnai turėjo veidus ir sparnus. 9 Jų sparnai lietė vienas kitą. Eidami jie nesigręžiojo, – kiekvienas gyvūnas ėjo tiesiai į priekį. 10 Jų veidai atrodė šitaip: visi keturi turėjo žmogaus veidą {iš priekio}, visi keturi turėjo liūto veidą dešinėje, visi keturi turėjo jaučio veidą kairėje ir visi keturi turėjo aro veidą {iš užpakalio}. 11 Tokie buvo jų veidai. Kiekvienas gyvūnas turėjo du sparnus taip išskleistus aukštyn, kad jie lietė kaimyno sparnus, o kiti du sparnai dengė jų kūnus. 12 Kiekvienas ėjo tiesiai į priekį, – jie ėjo, kur tik dvasia norėjo eiti, ir eidami nesigręžiojo. 13 Taigi tokia buvo gyvūnų išvaizda. Tarp gyvūnų buvo kažkas, kas atrodė kaip ugnyje degančios anglys, – jos atrodė lyg deglai, švysčiojantys pirmyn ir atgal tarp gyvūnų. Ugnis spindėjo žėresiu, iš ugnies plyksėjo žaibai. 14 Gyvūnai švytravo pirmyn ir atgal kaip žaibai.

15 Įsistebėjęs į gyvūnus, pamačiau prie kiekvieno keturveidžio gyvūno po ratą, liečiantį žemę. 16 Ratai žėrėjo, tarsi būtų padirbti iš chrizolito. Visi keturi buvo to paties pavidalo: jų išvaizda ir sąranga atrodė, tartum ratas būtų buvęs viduje rato. 17 Pasijudinę riedėti, jie riedėdavo į bet kurią iš keturių krypčių, riedėdami nesigręžiodavo. 18 Jų skrytys buvo aukštos ir kėlė baimę, nes visų keturių skrytys aplinkui buvo pilnos akių. 19 Gyvūnams pajudėjus į priekį, riedėdavo ratai greta jų; gyvūnams pakilus nuo žemės, ratai pakildavo drauge su jais. 20 Kur tik dvasia ėjo, ten link jie riedėdavo, ir ratai pakildavo drauge su jais, nes ratuose buvo gyvūnų dvasia. 21 Gyvūnams einant, riedėdavo ir ratai, gyvūnams sustojus, sustodavo ir ratai. Kai gyvūnai pakildavo nuo žemės, pakildavo drauge su jais ir ratai, nes ratuose buvo gyvūnų dvasia.

22 [i7]Viršum gyvūnų galvų buvo lyg dangaus skliautas, tartum baimę kelianti krištolo pašvaistė, išskleista viršum jų galvų. 23 Jų sparnai buvo ištiesti po skliautu, vieno sparnas į kito sparną. Kiekvienas jų dengė savo kūną dviem sparnais. 24 Jiems pasijudinus, girdėjau jų sparnų plazdenimą tartum galingų vandenų ošimą, kaip Galingojo balsą, – ūžmą kaip karo stovykloje. Sustoję jie nuleisdavo savo sparnus. 25 Ir nuo viršaus dangaus skliauto, buvusio virš jų galvų, pasigirdo balsas. Kai jie ramiai stovėdavo, nuleisdavo savo sparnus.

26 Viršum dangaus skliauto, kurs buvo virš jų galvų, stūksojo lyg sosto pavidalas, panašus į safyrą. Aukštai viršum sosto pavidalo sėdėjo į žmogų[i8] panaši būtybė. 27 Aukščiau to, kas atrodė kaip jo juosmuo, regėjau spindesį tartum gintaro, kaip žėrinčios ugnies. O žemiau to, kas atrodė kaip jo juosmuo, regėjau tartum ugnį, su blizgančia pašvaiste visur aplinkui. 28 Kaip vaivorykštė, kai ji pasirodo lietaus dieną debesyse, tokia buvo pašvaistė, kuri jį supo aplinkui. Tai buvo VIEŠPATIES šlovės panašumo išvaizda. Pamatęs parpuoliau veidu žemėn ir išgirdau kažką kalbantį.
Citata iš http://www.biblija.lt

Vienas kunigas netgi bandė sukonstruoti kažką panašaus į šį ... aparatą :)
http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/ ... ekiel.html Tik variklis sunkokas pasitaikė :)
Suku ką čia bepakomentuoti, geriau jau picture pasižėkit (gūglyje tereikia surinkti "Ezekiel spaceships" :)
Štai, kaip šį darinį vaizdavo senovės dailininkas:
Image
Bei šiuolaikinė interpretacija:
Image
Ir linksmas paveikslėlis, kuriame matosi, kaip iš skraidyklės išlindęs angelas duoda į snukį pranašui Ezekieliui :)
Image

O pabaigai - jei tamsta nesi romantikas - galima ir skeptišką straipsnį apie tai pasiskaityti: http://www.skeptic.com/eskeptic/05-07-28.html :)
Post Reply