Internetiniai marazmų lobynai

Žinote neblogą juokelį? Pasijuokime kartu :)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-22 22:12

RB wrote:Ne visai „internetinis marazmas“, greičiau lietuviškoji kasdienybė – Šiaulių universitete – būrėjų kursas
Cool :lol: Norėčiau tokio kurso :thumbsup:
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-24 16:35

Greičiau įkalam raudoną tabletę
Egzistuoja 20 proc. tikimybė, kad gyvename virtualioje visatoje, taip tikroviškai sumodeliuotoje kažkokiu superkompiuteriu, kad fizinės realybės neįmanoma atskirti nuo menamosios, mano Oksfordo universiteto (D. Britanija) profesorius.
Profesoriaus N. Bostromo teigimu, yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonija negalėtų sukurti tokio menamo pasaulio, tarp jų technologinės, etinės ir kitokios. Jis apskaičiavo, kad tikimybė, jog mes vieną gražią dieną sukursime menamą pasaulį, lygi 20 proc. Šis skaičius, anot mokslininko, yra lygus tikimybei, kad mes patys dabar gyvename „matricoje“.
http://www.technologijos.lt/n/pasaulio_ ... 28&l=1&p=1
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2012-04-24 17:00

Vajezus wrote:Greičiau įkalam raudoną tabletę
Egzistuoja 20 proc. tikimybė, kad gyvename virtualioje visatoje, taip tikroviškai sumodeliuotoje kažkokiu superkompiuteriu, kad fizinės realybės neįmanoma atskirti nuo menamosios, mano Oksfordo universiteto (D. Britanija) profesorius.
Profesoriaus N. Bostromo teigimu, yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonija negalėtų sukurti tokio menamo pasaulio, tarp jų technologinės, etinės ir kitokios. Jis apskaičiavo, kad tikimybė, jog mes vieną gražią dieną sukursime menamą pasaulį, lygi 20 proc. Šis skaičius, anot mokslininko, yra lygus tikimybei, kad mes patys dabar gyvename „matricoje“.
http://www.technologijos.lt/n/pasaulio_ ... 28&l=1&p=1
Neskaitant abejotinų procentų, kur čia marazmai?
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-24 17:59

VYTS wrote:Neskaitant abejotinų procentų, kur čia marazmai?
"Abejotini procentai" (tiksliau - Patalausko koeficiento ir Čiapajevo konstantos sandauga) ir sudaro marazmo esmę. Beje, dar anksčiau vienas tikimybių teorijos apaštalas sugebėjo įrodyti, kad dievo egzistavimo tikimybė yra 82%.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-04-24 22:34

http://www.lrytas.lt/-13351867781335052 ... kiosko.htm
Tačiau tikintiems subtiliųjų energetikų poveikiu ilgai stovėti Vilniaus centriniame taške nepatartina. Teigiamos energijos čia apsilankę nepasisems, aura nenušvis džiugiomis spalvomis. Atvirkščiai. Baltasis tiltas ir vieta aplink jį patenka į inžinieriaus bioenergetiko Vytauto Kapačiausko sudaryto Vilniaus gamtinių anomalijų žemėlapio geopatogeninę zoną.

Tai kažkas panašaus į juodąją skylę, tik labiau ne fizikine, o dvasine prasme. V. Kapačiausko teigimu, palei Nerį susikerta tektoninių lūžių juostos, driekiasi požeminis drenažas. Bioenergetiniu požiūriu tai – didelė blogybė.

„Daugiaaukščiai palei Nerį buvo statomi ne pagal upės krantų reljefą, tokiu būdu pažeista vietovės energetinė pusiausvyra. Zona tarp universalinės parduotuvės ir Pedagoginio universiteto yra geopatogeninė, labai avaringa. Čia avariją padarė ir signataras Egidijus Bičkauskas“, – apie geografinio centro apylinkėse tykančius pavojus perspėjo bioenergetikas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-28 15:10

Vajezus wrote:
Gamtos fotografija tampa netgi savotiška mada. Matant tokias tendencijas net norisi garsiai sušukti: stop, sustokite, susimąstykite, paklausykite!
Juk nefotografuojate savo artimo, jei jis nesutinka, nesiveržiate su fotoaparatu į svetimo žmogaus vonią, miegamąjį. Fotografuojamas objektas turi sutikti būti fotografuojamas, na bent jau taip turėtų būti. Fotografuodami gamtą mes skverbiamės į svetimą pasaulį, svetimus namus, į kuriuos einame net nepasibeldę. Ar kas esate gavę sutikimą iš paukščio, žvėries ar vabalo prieš juos fotografuodami?
http://www.grynas.lt/gyvenimas/nauja-ma ... d=58195192
Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir skamba juokingai, bet realybėje tai yra problema. Iliustruosiu: nemažai plėšrūnų, tokių kaip katės, naudojasi žmogaus buvimu gamtoje tam, kad surastų perinčių paukščių lizdus. Paukščiai, pamatę žmogų, visuomet sukelia triukšmą, ir taip išduoda savo perėjimo vietą plėšrūnams. Tai smulkus atvejis, bet kai žmonės su fotoaparatais masiškai patraukia į miškus, kai kam gyvenimas ženkliai pasunkėja. Todėl tokioje situacijoje būtų etiška bent pasvarstyti, ar tikrai tas kadras (kurių kiti fotografai jau yra padarę šimtus), yra to vertas.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-28 16:38

Lionginas wrote:
Vajezus wrote:
Gamtos fotografija tampa netgi savotiška mada. Matant tokias tendencijas net norisi garsiai sušukti: stop, sustokite, susimąstykite, paklausykite!
Juk nefotografuojate savo artimo, jei jis nesutinka, nesiveržiate su fotoaparatu į svetimo žmogaus vonią, miegamąjį. Fotografuojamas objektas turi sutikti būti fotografuojamas, na bent jau taip turėtų būti. Fotografuodami gamtą mes skverbiamės į svetimą pasaulį, svetimus namus, į kuriuos einame net nepasibeldę. Ar kas esate gavę sutikimą iš paukščio, žvėries ar vabalo prieš juos fotografuodami?
http://www.grynas.lt/gyvenimas/nauja-ma ... d=58195192
Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir skamba juokingai, bet realybėje tai yra problema. Iliustruosiu: nemažai plėšrūnų, tokių kaip katės, naudojasi žmogaus buvimu gamtoje tam, kad surastų perinčių paukščių lizdus. Paukščiai, pamatę žmogų, visuomet sukelia triukšmą, ir taip išduoda savo perėjimo vietą plėšrūnams. Tai smulkus atvejis, bet kai žmonės su fotoaparatais masiškai patraukia į miškus, kai kam gyvenimas ženkliai pasunkėja. Todėl tokioje situacijoje būtų etiška bent pasvarstyti, ar tikrai tas kadras (kurių kiti fotografai jau yra padarę šimtus), yra to vertas.
Iš antro žvilgsnio vis tiek juokinga.Pažiūrėk į mėsos industriją, žvejybą, medžioklę ir dar sykį pakartok kaip tau gaila vargšų paukščiukų, kad jų neatsiklausus fotografuoja.Kiek tų fotografų Lietuvos miškuose randa tą paukščiuko lizdą, 100 per metus geru atveju ?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-28 17:09

Rated wrote:Iš antro žvilgsnio vis tiek juokinga.Pažiūrėk į mėsos industriją, žvejybą, medžioklę ir dar sykį pakartok kaip tau gaila vargšų paukščiukų, kad jų neatsiklausus fotografuoja.Kiek tų fotografų Lietuvos miškuose randa tą paukščiuko lizdą, 100 per metus geru atveju ?
Aš jokios statistikos, žinoma, neturiu, bet gana akivaizdu, kad tokia fotografija tampa mada. O kadangi manau, kad žmogaus įtaka gamtai (miškams, pievoms, laukinei gyvunijai ir t.t.) yra itin didelė, ir galėtų būti šiek tiek sumažinta, man tokios mados neatrodo geros. Čia juk ne tas pats, kas mėsos ar maisto pramonė apskritai. Valgyti reikia. O fotkinti - tik pramoga. Pramogų atsisakyti galima, maisto - ne.

Kas dėl lizdų skaičiaus ir pridaromų problemų... Na, kad dar voratinkliai ar žvirbliai būtų fotografuojami, tai nieko. Bet dažniausiai stengiamasi nufotografuoti retesnes rūšis. Tarkime, Lietuvoje peri kokios 10 žalvarnių porų (http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDalvarnis). Kas nutiks, kai prie jų lizdų pasipils ekskursijos? Ne pasaulinis badas ar maras, bet viena faina rūšim mažiau - liūdna, ir tiek. Na, gal tau ir dar kažkam neliūdna, o man ir dar kam nors - liūdna, bet čia jau nei aš tave kuo nors įtikinsiu, nei tu mane.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2012-04-28 17:39

super tinklapis

http://www.niggermania.com/

o jau forumai... tikros aukso kasyklos :thumbsup:
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-28 20:22

Valgyti reikia. O fotkinti - tik pramoga.
Mėsos valgymas tiek pat gyvybiškai svarbus kiek paukščiukų fotografijos, tad nepizdiš

p.s. nekalbu apie ekstremalius atvejus.Kalbu apie Lietuvą šiandien
Tarkime, Lietuvoje peri kokios 10 žalvarnių porų (http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDalvarnis). Kas nutiks, kai prie jų lizdų pasipils ekskursijos? Ne pasaulinis badas ar maras, bet viena faina rūšim mažiau - liūdna, ir tiek. Na, gal tau ir dar kažkam neliūdna, o man ir dar kam nors - liūdna, bet čia jau nei aš tave kuo nors įtikinsiu, nei tu mane.
Jo, ekskursijos turi žalvariniuose GPSus ir išsyk kai padeda kiaušinius sulekia ekskursija ir išsikepa kiaušinienės ;D

Neliūdna.Netgi jei koks piktadarys ateitų pas tave į namus ir tavo katinui galvą nuėmęs padarytų kimštą rainį padėkos dienai, būtų labiau juokinga nei liūdna.Aišku pačio katino būtų šiek tiek gaila, bet būtų stipriai juokinga iš tavo dvigubų standartų ir veidmainybės pilnos reakcijos.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-28 20:48

Lionginas wrote:Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir skamba juokingai, bet realybėje tai yra problema. Iliustruosiu: nemažai plėšrūnų, tokių kaip katės, naudojasi žmogaus buvimu gamtoje tam, kad surastų perinčių paukščių lizdus. Paukščiai, pamatę žmogų, visuomet sukelia triukšmą, ir taip išduoda savo perėjimo vietą plėšrūnams. Tai smulkus atvejis, bet kai žmonės su fotoaparatais masiškai patraukia į miškus, kai kam gyvenimas ženkliai pasunkėja. Todėl tokioje situacijoje būtų etiška bent pasvarstyti, ar tikrai tas kadras (kurių kiti fotografai jau yra padarę šimtus), yra to vertas.
Jei kalba eitų apie tavo įvardytą problemą - mielai sutikčiau, kad apie ją kalbėti verta, lygiai taip pat kaip apie šiukšlinimą ir lizdų ar skruzdėlynų ardymus. Bet kadangi mūsų žalieji draugai eilinį sykį nesugeba rišliai suformuluoti minčių ir peza apie gyvūnėlių sutikimą ("Fotografuojamas objektas turi sutikti būti fotografuojamas"), šiems pezalams skyrelis "Internetinių marazmų lobynai" yra visai tinkama vieta.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-29 08:08

Vajezus wrote:Jei kalba eitų apie tavo įvardytą problemą - mielai sutikčiau, kad apie ją kalbėti verta, lygiai taip pat kaip apie šiukšlinimą ir lizdų ar skruzdėlynų ardymus. Bet kadangi mūsų žalieji draugai eilinį sykį nesugeba rišliai suformuluoti minčių ir peza apie gyvūnėlių sutikimą ("Fotografuojamas objektas turi sutikti būti fotografuojamas"), šiems pezalams skyrelis "Internetinių marazmų lobynai" yra visai tinkama vieta.
Kad straipsnyje neaiški argumentacija tai sutinku.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-29 08:13

Rated wrote:Mėsos valgymas tiek pat gyvybiškai svarbus kiek paukščiukų fotografijos, tad nepizdiš
Ne, jis ne tiek pat gyvybiškai svarbus.
Rated wrote:Jo, ekskursijos turi žalvariniuose GPSus ir išsyk kai padeda kiaušinius sulekia ekskursija ir išsikepa kiaušinienės ;D
Ekskursijos iš tiesų vyksta.
Rated wrote:Neliūdna.Netgi jei koks piktadarys ateitų pas tave į namus ir tavo katinui galvą nuėmęs padarytų kimštą rainį padėkos dienai, būtų labiau juokinga nei liūdna.Aišku pačio katino būtų šiek tiek gaila, bet būtų stipriai juokinga iš tavo dvigubų standartų ir veidmainybės pilnos reakcijos.
Ok, aš mėgsdtu mėsą, ir man patinka laukinės gamtos įvairovė. Kokių problemų tu turi dėl to?
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-29 12:11

Lionginas wrote:
Rated wrote:Neliūdna.Netgi jei koks piktadarys ateitų pas tave į namus ir tavo katinui galvą nuėmęs padarytų kimštą rainį padėkos dienai, būtų labiau juokinga nei liūdna.Aišku pačio katino būtų šiek tiek gaila, bet būtų stipriai juokinga iš tavo dvigubų standartų ir veidmainybės pilnos reakcijos.
Ok, aš mėgsdtu mėsą, ir man patinka laukinės gamtos įvairovė. Kokių problemų tu turi dėl to?
O aš paukščiukų lizdus spardyti mėgstu, kokių problemų turi dėl to ? Neturiu problemų dėl tavo mėsos mėgimo, turiu problemų dėl tavo veidmaniško požiūrio.Tas pats kas būti rasistu ir sumušinėti gatvėje juodukus ir tada verkšlenti, kad kitame rajone tokie pat rasistai sumušė Jordaną, o jis taip gražiai kamuolį varinėja.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-29 13:03

Rated wrote:O aš paukščiukų lizdus spardyti mėgstu <...>
Pasitikrink galvą.
Rated wrote:<...> kokių problemų turi dėl to ?
Iš principo jokių. Skambučiai į 112 nemokami, taigi mano sąskaita nenukentėų, o problemų turėtum tu.
Rated wrote:Neturiu problemų dėl tavo mėsos mėgimo, turiu problemų dėl tavo veidmaniško požiūrio.Tas pats kas būti rasistu ir sumušinėti gatvėje juodukus ir tada verkšlenti, kad kitame rajone tokie pat rasistai sumušė Jordaną, o jis taip gražiai kamuolį varinėja.
Suprask, aš nematau problemos gyvūnų žudyme apskritai. Žinoma, tai turi būti daroma be skausmo ir panašiai. Bet kaip valgėme gyvūnus taip ir valgysime. Problema ta, kad yra dar kažkiek ir tos laukinės gamtos, kuri svarbi įvairiais aspektais - tiek ekologiniais, tiek ir mažiau praktiškais - didelėje įvairovėje gyventi įdomiau. Tai visiškai vienas kitam neprieštaraujantys dalykai: jei nori medžioti, tai medžiok, bet daryk tai tausodamas gamtą. Žinoma, ką nors šaudyti ar spardyti lizdus vien dėl pasimėgavimo - tai jau iškrypimas, nuo to reikėtų gydytis.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-29 13:29

Žinoma, ką nors šaudyti ar spardyti lizdus vien dėl pasimėgavimo - tai jau iškrypimas, nuo to reikėtų gydytis.
Kultūrinis reikalas tie "iškrypimai", šiandien medžioklė bei žvejyba gerbiami netgi vyriški "sportai".
Bet kaip valgėme gyvūnus taip ir valgysime. Problema ta, kad yra dar kažkiek ir tos laukinės gamtos, kuri svarbi įvairiais aspektais - tiek ekologiniais, tiek ir mažiau praktiškais - didelėje įvairovėje gyventi įdomiau. Tai visiškai vienas kitam neprieštaraujantys dalykai: jei nori medžioti, tai medžiok, bet daryk tai tausodamas gamtą.
Ką be galiu pasakyti, kai dvigubi standartai įsitvirtinę, ne tik kultūroje, bet ir įstatyme.Iš kiauliuko kotletus galiu kepti, o iš rainio ar rekso - ne.Tiesa pagal tavo logiką tai neturėtų sudaryti problemų, kadangi nei čia laukinė gamta, nei išnyks jie, o ekologiniais aspektais jų perteklius(benamių) miestuose daugiau ligų nešioja nei ką gero padaro.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-29 13:41

Rated wrote:Kultūrinis reikalas tie "iškrypimai", šiandien medžioklė bei žvejyba gerbiami netgi vyriški "sportai".
Taip, kai kuriuose visuomenės rateliuose taip ir yra.
Rated wrote:Ką be galiu pasakyti, kai dvigubi standartai įsitvirtinę, ne tik kultūroje, bet ir įstatyme.Iš kiauliuko kotletus galiu kepti, o iš rainio ar rekso - ne.Tiesa pagal tavo logiką tai neturėtų sudaryti problemų, kadangi nei čia laukinė gamta, nei išnyks jie, o ekologiniais aspektais jų perteklius(benamių) miestuose daugiau ligų nešioja nei ką gero padaro.
Pagal kokią "mano logiką"? Ir prie ko čia visokie mitybos tabu? Ne apie tai juk kalbame. Ir aš nelabai suprantu, ar tau kiauliuko gaila, ir tu noretum, kad niekas jo nevalgytų, ar tau tiesiog norisi katienos, bet negali gauti? Abiem atvejais - gili užuojauta.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-29 15:10

Lionginas wrote:Pagal kokią "mano logiką"? Ir prie ko čia visokie mitybos tabu? Ne apie tai juk kalbame. Ir aš nelabai suprantu, ar tau kiauliuko gaila, ir tu noretum, kad niekas jo nevalgytų, ar tau tiesiog norisi katienos, bet negali gauti? Abiem atvejais - gili užuojauta.
Tavo dvigubų standartų logiką, prie to pačio ir mitybos tabu, kas yra ne tik, tabu bet ir įstatymas.Koks skirtumas tie paukščiukai yra ar nėra jei vis tiek jų nepamatysi, kadangi bijosi prišaukti kates.Nuotraukų pilna ir netgi paukščiukams išnykus jos liks.
Post Reply