Apie alų

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
User avatar
shankeris
pradedantis
Posts: 278
Joined: 2005-12-29 02:17
Location: Šiauliai

2006-07-06 01:15

baikite juokus, Liucipher. troškulys kamuoja tada, kai trūksta skysčių ir jokių čia gilesnių paaiškinimų nereikia (būna ir psichologinių priežasčių, bet tai jau išimtys). kad ir kiek išgertum skysčio, pašalinamas tik (!!!) vandens perteklius (siūlau atkreipti dėmesį į žodį perteklius).
visa kita pasisavina organizmas. (!!!!!!!) (!!!!!!!!!!!!!) (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


666
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-06 17:12

Kurgi ne.
User avatar
shankeris
pradedantis
Posts: 278
Joined: 2005-12-29 02:17
Location: Šiauliai

2006-07-06 23:26

pagal jūsų logiką išgėrus kokius tris litrus vandens vėl norisi gerti.

kurgi ne.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-07 01:05

Liucipher wrote:
RB wrote:Kitaip tariant, kuo daugiau gersi, tuo daugiau skysčių neteksi? :D
Bingo. Nes nespėjes rezorbuotis vanduo šalinsis lauk.
Taigi, išgėręs pakankamai daug vandens, mirsi nuo dehidratacijos? Tu tuo tikras? :))
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-07 17:21

RB wrote:Taigi, išgėręs pakankamai daug vandens, mirsi nuo dehidratacijos? Tu tuo tikras? :))
Išvada neseka iš prielaidos. Vanduo, kuris iki geriant yra ląstelių sudėty ar plazmoje jau yra rezobavęsis, o mes kalbame apie papildomai gaunamą vandenį.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-07 17:44

Liucipher wrote:Išvada neseka iš prielaidos. Vanduo, kuris iki geriant yra ląstelių sudėty ar plazmoje jau yra rezobavęsis, o mes kalbame apie papildomai gaunamą vandenį.
Tai pala, o tai kokio vandens netenkama tada? To, kuris išgertas? Na tai tau ir sakoma, kad prarandamas tik vandens perteklius. Tačiau tai nereiškia, kad vandens kiekis organizme sumažėja, kaip pats ką tik pareiškei, organizmo jau įsisavintas vanduo išlieka.
Tik tiesa, kaip organizmas nustato, kuris čia yra „papildomai gautas“ vanduo, o kuris – „rezorbavesis plazmoje“? Iš virškinimo sistemos vanduo patenka į kraują, o jo perteklių pašalina inkstai. Jie vargu ar markiruoja H2O molekules įsisavinimo datomis :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-07 17:59

RB wrote:Tai pala, o tai kokio vandens netenkama tada? To, kuris išgertas?
Taip.
RB wrote:Na tai tau ir sakoma, kad prarandamas tik vandens perteklius.
No way, tas vanduo buvo reikalingas, kadangi jautėme troškulį.
RB wrote:Tačiau tai nereiškia, kad vandens kiekis organizme sumažėja, kaip pats ką tik pareiškei, organizmo jau įsisavintas vanduo išlieka.
Ne nesumažėja, o nepasipildo būtinas ar reikalingas priklausomai nuo poreikio.
RB wrote:Tik tiesa, kaip organizmas nustato, kuris čia yra „papildomai gautas“ vanduo, o kuris – „rezorbavesis plazmoje“?
Teko girdėt apie kristalizacinį ir laisvą vandenį, o surištą?
RB wrote:Iš virškinimo sistemos vanduo patenka į kraują, o jo perteklių pašalina inkstai. Jie vargu ar markiruoja H2O molekules įsisavinimo datomis :)
Kaip jau sakiau vanduo yra įvairiose formose.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-07 20:10

Liucipher wrote:Teko girdėt apie kristalizacinį ir laisvą vandenį, o surištą?
Galit pateikti šaltinį, kuris rodytų, kaip „seniai“ kraujyje esantis vanduo ir „papildomai gautas“ vanduo skiriasi tarpusavyje? Labai įdomu.
Beje, gal taip pat žinote atvejų, kai kas nors mirė nuo troškulio, nes gėrė daug skysčių ir organizmas pašalindavo visą „papildomai gautą“ vandenį? :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-07 20:38

RB wrote: Galit pateikti šaltinį, kuris rodytų, kaip „seniai“ kraujyje esantis vanduo ir „papildomai gautas“ vanduo skiriasi tarpusavyje? Labai įdomu.
Ne, nes tai paskaitų konspektas. ir neišgalvokit savų terminų - "seniai gautas", "papildomai gautas".
RB wrote:Beje, gal taip pat žinote atvejų, kai kas nors mirė nuo troškulio, nes gėrė daug skysčių ir organizmas pašalindavo visą „papildomai gautą“ vandenį? :)
Aš sakiau kad galima mirti tokiu būdu? Nepamenu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-08 02:00

Liucipher wrote:Aš sakiau kad galima mirti tokiu būdu? Nepamenu.
Cituojame:
Liucipher wrote:Didelis skysčių kiekis sukelia šlapimo varymą, dėl ko skysčio organizme zumažėja.
Organizme pakankamai sumažėjus skysčių žmones paprastai ištinka labai rimti sveikatos sutrikimai ir, galų gale, mirtis. Ar galima šaltinį, kuriame būtų aprašytas toks efektas, kaip „skysčio organizme sumažėjimas (zumažėjimas?)“ per daug vandens išgėrus? :) Ar tai irgi užfiksuota tik jūsų konspektuose? :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-08 06:55

RB wrote:Organizme pakankamai sumažėjus skysčių žmones paprastai ištinka labai rimti sveikatos sutrikimai ir, galų gale, mirtis.
Ar rašiau kad sumažėja tiek, kad atsiranda sveikatos sutrikimai? To citata lyg ir nerodo.
mergina_22 wrote:Ar galima šaltinį, kuriame būtų aprašytas toks efektas, kaip „skysčio organizme sumažėjimas (zumažėjimas?)“ per daug vandens išgėrus? :) Ar tai irgi užfiksuota tik jūsų konspektuose? :)
Taip ivėliau rašybos klaidą, aišku, tai Jums pasirodė esminis momentas.
O pagalvokit pats, jei žmogus šlapinasi jo organizme skysčių sumažėja, ar vis tik ne?
Aš nesakau ir niekur nesakiau kad po to šlapinimosi lieka dar mažiau skysčio nei buvo prieš geriant, bet esminis dalykas tas, kad žmogus gėrė kad papildyt reikalingas atsargas, o išgėręs per daug, jis pašalina taip jam reikaliną papildomą skystį su šlapimu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-08 16:36

Liucipher wrote:Aš nesakau ir niekur nesakiau kad po to šlapinimosi lieka dar mažiau skysčio nei buvo prieš geriant, bet esminis dalykas tas, kad žmogus gėrė kad papildyt reikalingas atsargas, o išgėręs per daug, jis pašalina taip jam reikaliną papildomą skystį su šlapimu.
Bandau paaiškinti ant pirštų:
Žmogus gyvena, netenka skysčio per prakaitą, kvėpavimą, šlapimą (net ir nesant organizme vandens pertekliaus inkstai pašalina šiek tiek vandens, nes reikia pašalinti šlapalą). Taigi, jam ima trūkti vandens. Jis išgeria didelį kiekį vandens. Anot tavo teorijos, visas tas išgertas vanduo pasišalina. Taigi, organizmui ir toliau trūksta vandens. Metabolizmo procesų metu vanduo toliau šalinamas iš organizmo (kvėpavimas, prakaitas, šlapimas), jo organizmui trūksta dar daugiau. Išgėrus didelį kiekį vandens, anot tavęs, jis visas pašalinamas, organizmas jo neįsisavina.
Taigi, man yra visiškai akivaizdu, kad pakankamai ilgą laiką (apie dvi savaites mūsų klimate) nepapildant organizmo vandens atsargų ištiks mirtis. Kur tavo teorija neteisingai interpretavau? :D
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-08 18:13

RB wrote: Žmogus gyvena, netenka skysčio per prakaitą, kvėpavimą, šlapimą (net ir nesant organizme vandens pertekliaus inkstai pašalina šiek tiek vandens, nes reikia pašalinti šlapalą).
Kodėl manote kad aš to nežinau?
RB wrote:Jis išgeria didelį kiekį vandens. Anot tavo teorijos, visas tas išgertas vanduo pasišalina.
Paryškinta mano. Kur aš taip sakiau?
RB wrote: Išgėrus didelį kiekį vandens, anot tavęs, jis visas pašalinamas, organizmas jo neįsisavina.
Paryškinta mano. Perkaitot ant saulės jog vaidenasi, kad aš tai sakiau?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-09 14:31

Liucipher wrote:Paryškinta mano. Kur aš taip sakiau?
A, tai kitaip tariant, išgėrus didelį kiekį vandens organizmas įsisavins jo tiek, kiek reikia normaliai būklei palaikyti (priešingu atveju pasireikštų dehidratacija), o nereikalingas perteklius bus pašalintas? :)
Teisingai? :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-09 19:48

RB wrote:A, tai kitaip tariant, išgėrus didelį kiekį vandens organizmas įsisavins jo tiek, kiek reikia normaliai būklei palaikyti (priešingu atveju pasireikštų dehidratacija), o nereikalingas perteklius bus pašalintas? Teisingai? :)
Ne, neteisingai.
User avatar
shankeris
pradedantis
Posts: 278
Joined: 2005-12-29 02:17
Location: Šiauliai

2006-07-09 22:14

tai tada gal norėjot pasakyti, kad viskas vyksta taip: išgeri per daug vandens => jis pašalinamas jo nepasisavinus. taip?

P.S. jei nesunku, neatsakytkite vien taip/ne, nes tai kenkia diskusijai ir šiaip nemandagu, ačiū
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-07-10 07:27

shankeris wrote:tai tada gal norėjot pasakyti, kad viskas vyksta taip: išgeri per daug vandens => jis pašalinamas jo nepasisavinus. taip?
Manau aš atsakiau pakankamai daug kartų, o nemandagu kaip tik neskaityt postų ir vis klausinėt to pačio.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2006-07-10 11:51

Liucipher wrote:Manau aš atsakiau pakankamai daug kartų, o nemandagu kaip tik neskaityt postų ir vis klausinėt to pačio.
Tai kad tamstos atsakymai nenuoseklūs. Bet gal vis tik galėtumėt kokią nuorodą apie tai, kaip ten didelis vandens kiekis skysčių praradimą skatina ir troškulio nenumalšina?
Nes, žinote, darotės kiek panašus į vieną tokį bendrą pažįstamą... :)
Post Reply