Apie ishradejus

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
zhukaSS
pradedantis
Posts: 431
Joined: 2006-01-28 13:55
Location: Kaunas

2006-06-20 15:19

Nomad wrote:Tada, be abejo, turi kažkokį paaiškinimą, kodėl aš, priklausydamas tai grupei, esu šioje srityje nuveikęs daugiau už tave, nepriklausantį tai grupei?
:lol:
as kalbu apie normalius ishradimus, o ne apie kaip tu kaime radai kazkokiu vabalu populiacija.
Ne pusė, o visas pasaulis turėjo krūvas idėjų. Realiatyvumo teorijos idėją iš kitų išskiriame tik todėl, kad ji atlaikė patikrinimus. Kitaip ji tebūtų viena iš daugelio idėjų.
As klausiau ar turejo kas nors reliatyvumo ideja? :) O ne kruvas ideju kaip gerai butu is****i maryte kluone :mrgreen:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-06-20 15:28

as kalbu apie normalius ishradimus, o ne apie kaip tu kaime radai kazkokiu vabalu populiacija.
Šiaip ar taip, tai yra daugiau, nei nuveikei tu. Ir tai rodo, kad aš skyriau nemažai laiko ir praktikai - jei būtum teisus, man būtų užtekę to, ką perskaičiau knygose. Tuo tarpu tu nesugebėjai nuveikti nei tiek, ir visgi turi drąsos švaistytis tokiais pareiškimais, kaip "nieko neatrandantis". Negi nejauti, kaip apgailėtinai atrodai? Negi tikrai manei, kad nuosavą tamsumą pavyks užmaskuoti idėjų novatoriškumu, o oponentų išprusimą ir apsiskaitymą paversti nemąstymu? Tikrai ne šiame forume.
As klausiau ar turejo kas nors reliatyvumo ideja? O ne kruvas ideju kaip gerai butu is****i maryte kluone
Kartoju dar kartą: jei ne galimybė patikrinti teisingumą, realiatyvumo idėja niekuo nesiskirtų nuo idėjos padulkinti Marytę kluone. Todėl daug svarbiau galimybės patikrinti teisingumą ir iš gausybės žmonių dar didesnės gausybės idėjų atrinkti mažumą teisingų idėjų.
zhukaSS
pradedantis
Posts: 431
Joined: 2006-01-28 13:55
Location: Kaunas

2006-06-20 15:40

Nomad wrote: Šiaip ar taip, tai yra daugiau, nei nuveikei tu. Ir tai rodo, kad aš skyriau nemažai laiko ir praktikai - jei būtum teisus, man būtų užtekę to, ką perskaičiau knygose. Tuo tarpu tu nesugebėjai nuveikti nei tiek, ir visgi turi drąsos švaistytis tokiais pareiškimais, kaip "nieko neatrandantis". Negi nejauti, kaip apgailėtinai atrodai?
hehe, nu nepyk gi shitaip. As tiesiog pasakiau, kad su tokiu nusistatymu
didesni ishradimai/atradimai dazniausiai nera padaromi.
Kartoju dar kartą: jei ne galimybė patikrinti teisingumą, realiatyvumo idėja niekuo nesiskirtų nuo idėjos padulkinti Marytę kluone. Todėl daug svarbiau galimybės patikrinti teisingumą ir iš gausybės žmonių dar didesnės gausybės idėjų atrinkti mažumą teisingų idėjų.
Taip, taciau praleidi esmini momenta - jeigu ne si ideja einsteino galvoje, jis to nebutu atrades. O butu ishrades kitas mokslininkas - kuris turejo ta ideja. End of story.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-06-20 16:22

hehe, nu nepyk gi shitaip. As tiesiog pasakiau, kad su tokiu nusistatymu
didesni ishradimai/atradimai dazniausiai nera padaromi.
Nepykstu, zhukai. Apie save tokius teiginius esu girdėjęs tūkstančius kartų. Visada be išimčių iš tų, kurie nei dešimtadaliu nėra tiek pasidomėję bent teorine biologija, nekalbant apie praktiką (jei jau kalbame būtent apie biologijos sritį). Ir ne, tu sakei "niekada", o ne "dažniausiai". Ir galiausiai, aš sutinku, kad su tokiu nusistatymu, kaip tu apibrėžei, vargu ar pavyks padaryti atradimų. Juokinga tik, kad bandai tokį nusistatymą primesti man vien todėl, kad aš savo nuomonę remiu šaltiniais, o tu neremi niekuo.

Taip, taciau praleidi esmini momenta - jeigu ne si ideja einsteino galvoje, jis to nebutu atrades. O butu ishrades kitas mokslininkas - kuris turejo ta ideja. End of story.
Man asmeniškai nėra jokio skirtumo, kuris konkrečiai būtų tai išradęs.
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-06-22 20:05

senis wrote:
Shiori wrote:ash suprantu kad zhukass galvoje turi Einšteino atvejį - kai remiamasi turimomis žiniomis bet tuo pačiu nesibijoma novatoriškų idėjų.
Esme yra ne pacios idejos iskelime, bet jos patikrinime.
Einsteino atveju reliatyvumo teorijos buvo patvirtintos eksperimentais ir negana to paaiskino gamtos reiskinius, kuriu nesugebejo paaiskinti kitos teorijos. Be to ir Einsteinas kurdamas reliatyvumo teorijas laikesi to pacio mokslinio Okamo skustuvo principo - daryti kuo maziau prielaidu.
Pavyzdziui visa Eisteino specialioji reliatyvumo teorija remesi tik i 2 (jei neklystu) prielaidas. Visa kita - matematikos ir ekperimentu reikalas.
Tai mano manymu kisti cia Eisteina ir bandyti kazka sugretinti yra daugiau maziau kaip negrazu ir juokinga.
Hm, rašydama, pamenu, galvojau apie Einšteino pratęstus Planko kvantinės teorijos darbus (fotoelektrinį efektą) - kai Einšteinas, skirtingai nuo Planko, nepabijojo matematiškai jį apibūdinti pirmas.
Tačiau keisčiau būtų tai, jog apskritai iš teigiamos pusės mokslininko apibūdinimas pasirodė negražu :oops:
Relax.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2006-06-23 10:12

Shiori wrote: Tačiau keisčiau būtų tai, jog apskritai iš teigiamos pusės mokslininko apibūdinimas pasirodė negražu :oops:
Ne taip supratai. Negrazu todel, kad sugretinimas Zuko su Einsteinu tam tikra prasme yra Eisteino paniekinimas. O juokinga todel, kad Zukas nei truputi i Einsteino puse netraukia :-)
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2006-06-23 13:46

senis wrote:
Shiori wrote:ash suprantu kad zhukass galvoje turi Einšteino atvejį - kai remiamasi turimomis žiniomis bet tuo pačiu nesibijoma novatoriškų idėjų.
Esme yra ne pacios idejos iskelime, bet jos patikrinime.
Einsteino atveju reliatyvumo teorijos buvo patvirtintos eksperimentais ir negana to paaiskino gamtos reiskinius, kuriu nesugebejo paaiskinti kitos teorijos.
Deja tai yra netiesa. Kuriant reliatyvumo teorija buvo atliktas tik vienas eksperimentas, kurio negalejo paaiskinti kitos teorijos ir kurio aiskinimu visiskai neuzsieme Einsteinas. Maikelsono-Morley eksperimento isvadu Einsteinas tik isvenge pasiremdamas Faradejaus ideja apie individualu kosmosa. Maza to, Einsteino teorija nepaaiskina daugelio gamtos reiskiniu ir isvis mazai ka aiskina. Einsteino teorijos paskirtis gauti reikiamus/norimus rezultatus neatsizvelgiant i realybe ir iskeliant naujas, dazniausiai absurdiskas prielaidas.
senis wrote: Be to ir Einsteinas kurdamas reliatyvumo teorijas laikesi to pacio mokslinio Okamo skustuvo principo - daryti kuo maziau prielaidu.
Tai - irgi netiesa. Tai, kad Einsteinas pradzioje iskele du nepagristus tada niekuo postulatus, tai nereiskia, kad prielaidos buvo tik dvi. Prielaidu buvo daug daugiau nei atmestoje Pasaulinio eterio teorijoje ir todel labai keista, kad butent Einsteino teorija isigalejo, nors ja turejo Okamoo skustuvas lengvai papjauti. Lorencas kaip tik atsisake eiti Einsteino keliu bei kelti naujas prielaidas, tam, kad gautu teorijos savo pasiteisinima.
senis wrote:Pavyzdziui visa Eisteino specialioji reliatyvumo teorija remesi tik i 2 (jei neklystu) prielaidas. Visa kita - matematikos ir ekperimentu reikalas.
Matematikos - gal, bet tikrai ne eksperimentu.
senis wrote:Tai mano manymu kisti cia Eisteina ir bandyti kazka sugretinti yra daugiau maziau kaip negrazu ir juokinga.
Kodel ne?
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-06-24 19:49

senis wrote: Ne taip supratai. Negrazu todel, kad sugretinimas Zuko su Einsteinu tam tikra prasme yra Eisteino paniekinimas. O juokinga todel, kad Zukas nei truputi i Einsteino puse netraukia :-)
Ir tikrai, pasijuokiau nuo dūšios.
Na ką gi, jei sugretinamasis Zukas Einsteiną paniekina, tikriausiai turi sąrašiuką tų, kurie neniekina?
Oglasitie vies spisok, pozhaluista. Norisi neprašaut pro šalį.
Post Reply