Etikos mokymo specifika

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
Falco
pradedantis
Posts: 133
Joined: 2006-07-07 20:29

2006-10-28 18:42

Sveiki,
kadangi šioje skiltyje renkasi "skeptiškiausi" forumo dalyviai, todėl bandysiu pateikti savąją dilemą. Taigi nusprendžiau šiais mokslo metais pakeisti dorinio ugdymo gaires ir pakramsnoti Etikos mokslo šaknų. Tikėjausi aktualios informacijos pateikimo ir jos pritaikymo saviems poreikiams. Ir ką mano naivus protas sau galvojo? :oops:
Tiesa sakant, buvau nustebęs: eskaluojamos temos, kurios, ne itin siejasi su mano susidarytu Etikos mokslo pirmavaizdžiu. Kalbama apie meditacijas, bioenergetinius laukus ir kt. dalykus (pvz. mokytoja žadėjo į pamoką pakviesti dieduką, kuris užsiiminėja a la aurų "veizėjimu", čakrų atvėrimu ir dar visokiais paraloginiais reikalais. Beje, ji įsitikinusi, kad aurų "matymas" yra normalus fizikinis reiškinys ir pažadėjo išmokinti ir mus "matyti" auras :P ). Naūralu, kad man iškilo bent du tradiciniai klausimai:
1)Kas kaltas? (ar šis atvejis tėra normalus reiškinys, kuris tiesiog papildo Etikos mokslo idėją ir iškreipia mano nusistovėjusį požiūrį į tai?)
2)Ką daryti? (rimtai, ar man susitaikyti nepateikti jokių kontrargumentų mokytojos atžvilgiu, ar užsiimti, ko gero, man nelabai naudinga diskusine veikla?)
Tikuosi supratote mane.

Tačiau tarkim ir tokia situacija: "mokomės" regėti auras. Man nepavyksta. Vadinasi, "suprasti" Etiką ne man?
User avatar
lape
naujokas
Posts: 35
Joined: 2006-09-26 15:14

2006-10-28 21:06

Man atrodo, kad tas auras mato sergantys stipriu astigmatizmu - jiems daiktų kontūrai nelabai ryškus - tokie su vaivorykštę. Taigi tai tikrai normalus fizinis reiškinys :)
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2006-10-28 23:41

Pažaisk ir bėk iš ten, nes sukvailiesi nuo tokių nesamonių dėstymo. Na gal tau įdomi galimybė išmokti auras matyti... Tai ne etika, tai budizmo mokykla :D
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2006-10-29 00:12

Jei turi izulumo pasikaustyk irodymais ir argumentais bei suvartyk ta mokytoja su tom jos chakromis. Ps jei pritruks kvapo, pabandyk pakviesti i sita foruma :) Etikoje turi mokyt etika ir negali mokyti sharlatanizmo...
Jei nepades (o taip greiciausiai ir bus), rinkis ka nors kita:/
B* kas per mokymo sistema :(
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2006-10-29 00:29

Khan wrote:B* kas per mokymo sistema :(
Lietuviška mokymo sistema. Juk labai svarbu kad vaikas mokėtu matyti auras, medituoti, atidaryti chakras. Žmonės turėtu gilintis į savo dvasę. Čia aš juokauju jai ką :D Na Khan tykrai gerą patarimą davė, tegul į skepforumą ateina ta "etikos" mokytoja.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-10-29 08:47

Geriausia protestuot, kviest televezijos ir spaudos atstovus. Turime pasakyti šarlatanams ir jų "užčakrintoms" mokytojms ne.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-10-29 16:01

Tiesa sakant, buvau nustebęs: eskaluojamos temos, kurios, ne itin siejasi su mano susidarytu Etikos mokslo pirmavaizdžiu. Kalbama apie meditacijas, bioenergetinius laukus ir kt. dalykus (pvz. mokytoja žadėjo į pamoką pakviesti dieduką, kuris užsiiminėja a la aurų "veizėjimu", čakrų atvėrimu ir dar visokiais paraloginiais reikalais. Beje, ji įsitikinusi, kad aurų "matymas" yra normalus fizikinis reiškinys ir pažadėjo išmokinti ir mus "matyti" auras
Natūralu, paprastai etiką dėsto tos mokytojos, kurios daugiau niekam tikusios.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2006-10-29 17:40

...arba tikybos mokytojos tik pervadintos kitaip. Anyway tai nekeicia situacijos.
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2006-10-29 17:56

Nomad wrote: Natūralu, paprastai etiką dėsto tos mokytojos, kurios daugiau niekam tikusios.
Is kur tokios zinios? O tie kurie studijuoja etika irgi niekam tike?
Be to ne cia esme. Dabar svarbu ka konkreciai daryti?
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-10-29 18:02

Is kur tokios zinios?
Iš praktikos.
O tie kurie studijuoja etika irgi niekam tike?
Ne, kodėl?
Be to ne cia esme. Dabar svarbu ka konkreciai daryti?
Kuriuo tiksliau klausimu reikėtų kažką daryti?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2006-10-29 18:06

Slapta nufilmuoti reikia tas nesamones ir skustis direktoriui arba švietimo ministerijai dėl "šarlataniškos etikos dėstymo", rašykite į spaudą, televiziją. Patys pabandykite padiskutuoti, bet nemanau kad tai padės. Sėkmės keliant skandalą! :D
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2006-10-29 18:13

Falco,
manau, geriausias sprendimas būtų padaryti porą gerų įrašų iš etikos pamokų ir viešai paplatinti internete arba nusiųsti su trumpu prierašu bet kurio laikraščio redakcijai.
Jei neturi diktofono, galime paskolinti :)
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-10-29 18:38

Manau, kad priemonės per daug drąstiškos. Greičiausiai ta naivi mokytoja tiesiog pati nuoširdžiai tiki nesąmonėmis ir linki moksleiviams tik gero. Todėl būtų gražu pakalbėti su ja, paprašyti pasidomėti daugiau šiuo klausimu, o kol kas tiesiog nedėstyti šarlatanizmų.
Falco
pradedantis
Posts: 133
Joined: 2006-07-07 20:29

2006-10-29 19:48

Pszczolarz wrote:Na gal tau įdomi galimybė išmokti auras matyti..
Man įdomus moralės statusas apsimetinėjimo metu.
Khan wrote:Jei turi izulumo pasikaustyk irodymais ir argumentais bei suvartyk ta mokytoja su tom jos chakromis.
Nereikia čia to įžūlumo - bet ir skeptišką diskusiją sunkiai regiu. Beje įrankis prieš mane dažniausiai būna ad hominem arba argumentas iš didelio noro.
Khan wrote:Etikoje turi mokyt etika ir negali mokyti sharlatanizmo...
Manau, kad buvo pūdu druskos per daug ... :oops:
1)Ne prie visų temų galime lipinti grifą "transcendentinis" - yra ir klasikinės Etikos pavyzdžių. Tiesiog temų pasiskirstymo pagal pobūdį santykis manęs netenkina.
2)Negaliu daryti drąsių pareiškimų, bet ir vadovėlyje pateikta informacija "aršų" skeptiką, ko gero, prajuokintų. Tai gal visgi toks atvejis negali įgyti "precedento" statuso, nes pateikiama mokomoji medžiaga daugmaž vienoda visiems. Matyt šioje situacijoje lemiamas veiksnys yra mokytojos požiūris.
Nomad wrote:Natūralu, paprastai etiką dėsto tos mokytojos, kurios daugiau niekam tikusios.
Arba Etika joms yra tik dar viena specializacijos sritis.
Vajezus wrote:Falco, manau, geriausias sprendimas būtų padaryti porą gerų įrašų iš etikos pamokų ir viešai paplatinti internete arba nusiųsti su trumpu prierašu bet kurio laikraščio redakcijai.
Oi, ne. :D Pradžiai susilaikysiu nuo tokių kardinalių priemonių. Viešumas nepadėtų nei man - tuo labiau jai. O kur dar užsitraukti gandonešio "Vakaro žinios" nemalonę. :lol: (Susidariau nuomonę, kad misticizmas šiam popiergaliui nesvetimas.)
Nomad wrote:Greičiausiai ta naivi mokytoja tiesiog pati nuoširdžiai tiki nesąmonėmis ir linki moksleiviams tik gero.
Na taip.
Post Reply