Kiek turime fizikos ziniu ?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)

Akimirksniu pradingus saulei, zeme dar skrietu aplink ta vieta, kur buvo saule:

Poll ended at 2007-06-13 22:04

0 sek.
16
55%
5 sek.
0
No votes
30 sek.
2
7%
1 min.
0
No votes
3 min.
0
No votes
8 min.
10
34%
15 min.
0
No votes
30 min.
1
3%
 
Total votes: 29
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-14 22:04

Va tokia apklausa.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 06:32

O atsakymas nėra kaip nor susijęs su šviesos greičiu ir atstumu iki saulės? :)
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-15 07:21

Liucipher wrote:O atsakymas nėra kaip nor susijęs su šviesos greičiu ir atstumu iki saulės? :)
Tegul kiekvienas pamasto pats, bo apklausos esmes nebeliks :-)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2007-05-15 11:21

man isvis nesuprantama kaip zeme gali atsidurti saules vietoj jei pastaroji isnyktu.. rasiau 0 sec bet kazkoks nelogiskas pats klausimas..
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 11:46

son wrote:man isvis nesuprantama kaip zeme gali atsidurti saules vietoj jei pastaroji isnyktu..
Kad klausime nėra nurodoma, kad turi atsidurti Saulės vietoje. Klausiama ar Žemė toliau judės apiet apie tašką, kuriame buvo Saulė.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2007-05-15 12:01

Liucipher wrote:Kad klausime nėra nurodoma, kad turi atsidurti Saulės vietoje. Klausiama ar Žemė toliau judės apiet apie tašką, kuriame buvo Saulė.
kazkodel man zodziai "ta vieta" ir "taskas" pasirode skirtingi :oops:
ar ne konkreciau butu buve parasyti judes nepasikeitusia trajektorija?

tada klausimas visai kitai skambetu mat isnykus saulei pasikeis trauka.. beje tas isnykimas cia kaip objekto dingimas ar tiesiog uzgesimas?:)
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-15 15:27

senis wrote:Va tokia apklausa.
Šiaip jau, niekas iš nieko neatsiranda ir niekur neišnyksta be pėdsakų. Todėl, dingimo taip, lyg ir nebuvo - galima nenagrinėti. Jei Saulė sprogtų, tai sprogimo banga plisdama c greičiu pasiektų Žemę po L/c ~=8min. ir tik tada ją nublokštų iš orbitos. Iki to momento Žemė judėtų kaip ir jubėjusi aplink tą patį Saulės masės centrą.
Vienas bet. Niekas man iki šiol neįrodė, kad ir gravitacija plinta tik c greičiu. Tokio mąsto momentinį sprogimą (o ištisinis - Saulėje vyksta nuolatos ir dar kokius 30 milijardų metų taip tęsis) lydėtų gravitacinė smūginė banga. Spėju, kad Žemę ištiktų tragedija anksčiau. Tai galėtų įvykti ir per ~=0sek.
Taip ir balsuoju...
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-15 17:11

son wrote: ar ne konkreciau butu buve parasyti judes nepasikeitusia trajektorija?

Tikriausiai konkreciau, alia isejo kaip isejo :)
son wrote: beje tas isnykimas cia kaip objekto dingimas ar tiesiog uzgesimas?:)
Tiesiog kaip dingimas. [Taip gali/negali buti atsakymui esmes nesudaro, todel siulau to nenagrineti]
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-15 18:29

Srovė wrote: Niekas man iki šiol neįrodė, kad ir gravitacija plinta tik c greičiu.
Matau persismelkei Snukio demagogijomis. Argumentu uz gravitacines saveikos plitima greiciu C turime:
1. Einsteino BRT remiasi prielaida, kad ir gravitacija plinta C greiciu. O BRT kaip zinia patvirtinta begale eksperimentu.
2. Yra netiesioginiu eksperimentiniu patvirtinimu, kad gravitacija sklinda C greiciu:
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn3232 wrote: The opportunity to do this arose in September 2002, when Jupiter passed in front of a quasar that emits bright radio waves. Fomalont and Kopeikin combined observations from a series of radio telescopes across the Earth to measure the apparent change in the quasar's position as the gravitational field of Jupiter bent the passing radio waves.
From that they worked out that gravity does move at the same speed as light. Their actual figure was 0.95 times light speed, but with a large error margin of plus or minus 0.25.
Taigi o priesingai teigianciu kontraargumentu yra apskritas 0.
Beje tame paciame puslapiuke parasytas ir atsakymas i mano uzduota apklausos klausima :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 19:31

Srovė galėjo ir nekomentuot savo atsakymo. Dar galėjo kiek pasitęst apklausa.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-15 19:49

senis wrote:
Srovė wrote: Niekas man iki šiol neįrodė, kad ir gravitacija plinta tik c greičiu.
Matau persismelkei Snukio demagogijomis.
Skeptikui (ta prasme, kokia apsiskelbta skeptikų puslapyje) oponentų nepridera vadinti demagogais, derėtų argumentais įrodyti savo versijos teisingumą.
senis wrote: Argumentu uz gravitacines saveikos plitima greiciu C turime:
1. Einsteino BRT remiasi prielaida, kad ir gravitacija plinta C greiciu. O BRT kaip zinia patvirtinta begale eksperimentu.
Nu matai, pats sakai, kad tai tik prielaida. Juk tą prielaidą derėtų įrodyti, kad ir eksperimentu...
Mes jau vieną kart aiškinomės dėl BRT atitikimo realybei. Sutinku, kad BRT tiksliau aprašo dangaus kūnų judėjimą, nei klasikinė fizika, bet dar mant nepakanka, to, kad išklaidytų abejones kai kuriais klausimais.
senis wrote:2. Yra netiesioginiu eksperimentiniu patvirtinimu, kad gravitacija sklinda C greiciu:
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn3232 wrote: The opportunity to do this arose in September 2002, when Jupiter passed in front of a quasar that emits bright radio waves. Fomalont and Kopeikin combined observations from a series of radio telescopes across the Earth to measure the apparent change in the quasar's position as the gravitational field of Jupiter bent the passing radio waves.
From that they worked out that gravity does move at the same speed as light. Their actual figure was 0.95 times light speed, but with a large error margin of plus or minus 0.25.
vertejas wrote: Возможность сделать это возникла в сентябре 2002, когда Юпитер прошел перед квазаром, который испускает яркие радиоволны. Fomalont и Kopeikin объединили наблюдения от ряда радио-телескопов поперек Земли, чтобы измерить очевидное изменение в положении квазара, поскольку поле тяготения Юпитера согнуло мимолетные радиоволны. От этого они решили, что серьезность (?) действительно перемещается на той же самой скорости как свет. Их фактическая фигура была скоростью света 0.95 времен, но с большим ошибочным краем плюс или минус 0.25.
Pagal mane, tai įrodo, tik kad ir šviesa turi masę, t.y, - dalyvauja gravitacinėje sąveikoje su didelės masės kūnais. Apie gravitacijos plitimo greitį iš to (bent jau iš pateiktos citatos) spręsti dar negalima.
Klausyk, seni, gal permesk man į dėžutę visą straipsnį, o tai mano vertėjas neatidaro puslapio pagal šitą nuorodą kažkodėl tai.
senis wrote:Taigi o priesingai teigianciu kontraargumentu yra apskritas 0.
Beje tame paciame puslapiuke parasytas ir atsakymas i mano uzduota apklausos klausima :)
Vien jau šiame forume, kaip pats pastebi, yra ne vienas, kurie nesutinka su iš BRT daromomis "išvadomis"-prielaidomis.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-15 20:36

Liucipher wrote:Srovė galėjo ir nekomentuot savo atsakymo. Dar galėjo kiek pasitęst apklausa.
Jo, jis viska pagadino :cry: :cry: :cry:
Nu bet is esamu skaiciuku galima spresti, kad grubiai puse prabalsavusiu supranta kertine fizikos ideja, o puse - ne :oops:
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2007-05-15 21:07

tai dingus Saulei, kaip evoliucionuotu sistema? pataptume Jupiterio palydovu? :) ar susidarytu N-nare duju gigantu sistema?
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2007-05-15 21:09

Srovė wrote: Pagal mane, tai įrodo, tik kad ir šviesa turi masę, t.y, - dalyvauja gravitacinėje sąveikoje su didelės masės kūnais. Apie gravitacijos plitimo greitį iš to (bent jau iš pateiktos citatos) spręsti dar negalima.
Tu komentuok pirma paskaites pilna straipsni, o ne tik mano istrauka.
Beje ten daug info nera. As tai supratau taip, kad isskaiciavo gravitacinio lauko itaka kvarazo radio bangu 'uzlenkimui'. Kadangi matavo Jupiteriui JUDANT, tai Jupiterio gravitacinio lauko itaka toms kvazaro radio bangoms turetu priklausyti nuo gravitacinio lauko plitimo greicio. Vat kazkaip panasiai ir isskaiciavo. Cia dar toks piesinukas:
Image
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-15 21:25

As tikrai ju neturiu daug :) Gravitacijos sklaida c greiciu man buvo naujiena :shockz: Bet geras :mrgreen:
FooBar
naujokas
Posts: 118
Joined: 2004-12-08 19:06

2007-05-15 21:26

tikriau, niekas negali judeti greiciau nei c. bendruoju atveju nesvarbu ar tai gravitacija, sviesa, elektromagnetinis laukas ar pan. Greiciau uz c negali buti perduodama net pati informacija.

Taigi dingus saulei - informacija, kad jos nebera (nes svarbu koks saules poveikis bebutu), zemes nepasieks greiciau nei per 8min. vadinasi tas 8 min zeme suksis kaip besisuko...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 21:28

senis wrote:Nu bet is esamu skaiciuku galima spresti, kad grubiai puse prabalsavusiu supranta kertine fizikos ideja, o puse - ne :oops:
Nežinau. Astumas nuo Saulės iki Žemės gal ne visai fizikos sryties klausimas, gal greičiau astronomijos. Taigi patikrintos ne tik fizikos, bet ir astronomijos žinios.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-15 23:13

senis wrote:
Srovė wrote: Pagal mane, tai įrodo, tik kad ir šviesa turi masę, t.y, - dalyvauja gravitacinėje sąveikoje su didelės masės kūnais. Apie gravitacijos plitimo greitį iš to (bent jau iš pateiktos citatos) spręsti dar negalima.
Tu komentuok pirma paskaites pilna straipsni, o ne tik mano istrauka.
Beje ten daug info nera. As tai supratau taip, kad isskaiciavo gravitacinio lauko itaka kvarazo radio bangu 'uzlenkimui'. Kadangi matavo Jupiteriui JUDANT, tai Jupiterio gravitacinio lauko itaka toms kvazaro radio bangoms turetu priklausyti nuo gravitacinio lauko plitimo greicio. Vat kazkaip panasiai ir isskaiciavo. Cia dar toks piesinukas:
Image
Išsiverčiau tą straipsnelį. Nieko naujo neradau jame, išskyrus niekuo nepagristą prielaidą, apie gravitacinės sąveikos plitimo greitį. ... ir - liaupses Enšteino teorijai... Tą eksperimentą aš jau žinojau prieš dvidešimt metų. Tik tais laikais, joks fizikas išvadų apie pačios gravitacijos perdavimo greitį iš to nedarė.
Gal kažkas gali pateikti ir patį principą, pagal kurį išskaičiuojamas tas gravitacijos greitis?
Post Reply