trenkia elektra, ką daryt?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
User avatar
shankeris
pradedantis
Posts: 278
Joined: 2005-12-29 02:17
Location: Šiauliai

2008-01-10 14:32

tai va, ateinu į repeticiją aną dieną, o pasirodo, kad negaliu grot, nes gitara trenkia per nagus kai lieti stygas. kitiems kažkodėl netrenkė, o man dėjo ir kiti instrumentai, ne tik mano. kame čia reikalas, ką daryt tokiu atveju? gitara elektrinė.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-10 14:39

Nu būna taip jau būna kartais :)
sprendimas - http://en.wikipedia.org/wiki/Antistatic_wrist_strap
FooBar
naujokas
Posts: 118
Joined: 2004-12-08 19:06

2008-01-10 16:43

Galima priezastis drabuziai. Tam tikros audeklo rusys yra labiau linke kaupti statini kruvi.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2008-01-10 16:57

FooBar wrote:Galima priezastis drabuziai. Tam tikros audeklo rusys yra labiau linke kaupti statini kruvi.
Nu ir batai manau... Gerai izoliuoti batai (stori guminiai padai ir t.t.) neleidžia įsižeminti. Todėl kartai tai pavyksta padaryti kitomis vietomis ir jei iki to momento statikos jau būna daug gauname nelabai malonų išlydi...
...pas mane jau yra išsivystęs įprotis prieš iman metalinį turėklą pirma lengvai per ji barkštelt ir tik tada imtis normaliai.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-10 17:45

aivaras wrote:...pas mane jau yra išsivystęs įprotis prieš iman metalinį turėklą pirma lengvai per ji barkštelt ir tik tada imtis normaliai.
O koks skirtumas, juk iškrovos dydis nesikejs nuo to ar barkštelsi ar imsi normalej? :)
Dar tiesa priklauso nuo oro dregnumo, kuo sausesnis tuo blogiau, užtai žiema dažniausiai trankosi daiktai.
User avatar
suvirintojas
pradedantis
Posts: 202
Joined: 2007-10-03 22:46
Location: Laipėda

2008-01-10 18:08

Trenk atgal.
User avatar
shankeris
pradedantis
Posts: 278
Joined: 2005-12-29 02:17
Location: Šiauliai

2008-01-10 21:44

aivaras wrote:Nu ir batai manau... Gerai izoliuoti batai (stori guminiai padai ir t.t.) neleidžia įsižeminti.
va va
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2008-01-11 02:57

fizikanas wrote:
aivaras wrote:...pas mane jau yra išsivystęs įprotis prieš iman metalinį turėklą pirma lengvai per ji barkštelt ir tik tada imtis normaliai.
O koks skirtumas, juk iškrovos dydis nesikejs nuo to ar barkštelsi ar imsi normalej? :)
jei "barkstelesi atbula ranka", tai srove sutrauks pirstu raumenis ir nutrauks grandine, imdamas normaliai rizikuoji nebepaleisti tureklo :wink:

o ar per ta trumpa "barkstelejima" iskrausi tureklus ar ne... imho iskrausi pakankamai, kad antras kontaktas nebebutu nemalonus. :)
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2008-01-11 09:00

Jauja wrote:
fizikanas wrote:
aivaras wrote:...pas mane jau yra išsivystęs įprotis prieš iman metalinį turėklą pirma lengvai per ji barkštelt ir tik tada imtis normaliai.
O koks skirtumas, juk iškrovos dydis nesikejs nuo to ar barkštelsi ar imsi normalej? :)
jei "barkstelesi atbula ranka", tai srove sutrauks pirstu raumenis ir nutrauks grandine, imdamas normaliai rizikuoji nebepaleisti tureklo :wink:

o ar per ta trumpa "barkstelejima" iskrausi tureklus ar ne... imho iskrausi pakankamai, kad antras kontaktas nebebutu nemalonus. :)
Iš esmės Jauja jau paaiškino. Bet paprastai tariant kai taip barkšteliu aš būnu jau pasiruošęs išlydžiui ir jis nebebūna toks nemalonus nes nebūna netikėtas. Ir tada gali veikti normaliai. Tiesiog gavimas per nagus kai to visai nesitiki ganėtinai sunervina...
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-01-11 10:27

aivaras wrote: Tiesiog gavimas per nagus kai to visai nesitiki ganėtinai sunervina...
Aha, žinau :mrgreen:
Prieš keletą metų mano namas vienu metu labai apaugęs vynuogėm buvo, šlapo lauko siena ir dar problemos buvo su laidų izoliacija - po lietaus krėtė ir siena ir vynuogės.
Aš jau žinojau, kad iškart po lietaus vynuogių skint nereikia (pabandžiau, nepatiko :mrgreen: ), o va kaimynų vaikučiai nežinojo - capt vynuogę ir tuoj pat paleidžia - atgal atšoka. O akyyytės toookios diiidelės... :mrgreen:
Dabar sutvarkyta jau - niekas vynuogių nuo tų abžorų nebegina, bet iki šiol atsargiai skina :|
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-11 12:27

Jauja wrote:jei "barkstelesi atbula ranka", tai srove sutrauks pirstu raumenis ir nutrauks grandine, imdamas normaliai rizikuoji nebepaleisti tureklo :wink:
Vienintelė vieta kuria teka elektros srovė išlydžio metu yra tas oro tarpelis tarp turėklo ir rankos. Kad sutrauktų mešlungis, kaip surpantu srovė turi tekėti pro ranką. Nebent kalbi ne apie elektrostatini krūvį, o turėklą pajungtą prie elektros (kaip, kad Akelos atvėju su vynuogėm).
aivaras wrote:Bet paprastai tariant kai taip barkšteliu aš būnu jau pasiruošęs išlydžiui ir jis nebebūna toks nemalonus nes nebūna netikėtas.
Na imti normaliai irgi galima pasiruošus išlydžiui. Bet rodos supratau tikrą priežastį - prieš liesdamas turėklą delnu, prieštai palieti jį ta rankos dalimi į kurią iškrova sukeltų mažiau nemalonių pojučių, dėl mažesnio skausmo receptorių skaičiaus joje.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2008-01-11 12:57

fizikanas wrote:
aivaras wrote:Bet paprastai tariant kai taip barkšteliu aš būnu jau pasiruošęs išlydžiui ir jis nebebūna toks nemalonus nes nebūna netikėtas.
Na imti normaliai irgi galima pasiruošus išlydžiui. Bet rodos supratau tikrą priežastį - prieš liesdamas turėklą delnu, prieštai palieti jį ta rankos dalimi į kurią iškrova sukeltų mažiau nemalonių pojučių, dėl mažesnio skausmo receptorių skaičiaus joje.
Gal būt. Nors nepastebėjau kad liesčiausi kitaip negu imdamas. Tai sakyčiau daugiau psichologinis efektas. Kūnas pasiruošia tam, kad tuoj gausiu išlydi į tam tikrą kūno dalį (ranka bendrai). jei tai taptu visiškai nevaldomu įpročiu matyt konfūzinčiaus kai nebūtų išlydžio.

Tiesa jokių pasiruošimų negali turėti išlydžiaims tarp žmonių. Pvz paduodant ranką arba pasibučiuoti.

Tiesa prie to pačio ar tikrai rankų plovimas tekančiu vandeniu iš po krano (su muilu) gali padėti atsikratyti statinio krūvio?
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2008-01-12 13:22

fizikanas wrote:...
as parukysiu apie tai. irgi gerai skamba. :dry:
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2008-01-16 16:16

pamenu mokytoja mums sake
jei kas gauna elektros srove tai verta trenkti su kedia,na tipo nudauzti nuo tos vietos jei laiko rankoj laida tai duoti per ranka su kede,kad paleistu(nes tik kedes visur medines voliojasi)
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-01-16 16:47

Reika wrote:pamenu mokytoja mums sake
jei kas gauna elektros srove tai verta trenkti su kedia,na tipo nudauzti nuo tos vietos jei laiko rankoj laida tai duoti per ranka su kede,kad paleistu(nes tik kedes visur medines voliojasi)
Nieko nesupratau. Elektros srovę nudaužti nuo "tos" vietos? :O

Bus geras pasiteisinimas, jei prireks kam nors "tą" vietą pridaužti :D Dargi su kėde... orginaliai bus :D
Post Reply