Literatūros vertėjų sąjunga paskirstė „Antipremijas“

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2008-03-11 22:46

Kaip žinia, Leninas tvirtino, jog kiekviena virėja mokėsianti valdyti valstybę. Sekdami didžiojo vado pėdomis, neraštingi benkartai imasi versti knygas ir tą daro taip uoliai, kad Delfi atsirado jiems paskirtas straipsnis:
Delfi wrote:Siekdama atkreipti leidėjų ir skaitytojų dėmesį į vertimo kokybę ir vertėjo darbą, ginti literatūros vertėjo profesijos prestižą, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2007 m. įsteigė Antipremiją už aplaidų požiūrį į vertėjo darbą ir gerų leidybos tradicijų nepaisymą per pastaruosius 3 metus: už nevykusius grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus (už originalo iškraipymą, prastą lietuvių kalbą, aklą sekimą kitu to kūrinio vertimu), už vertėjo autorinių teisių pažeidimą (vertėjo pavardės neminėjimą, vertimų kartotinius leidimus be sutarties etc.), už netikusį redagavimą.
Straipsnis gausiai iliustruotas juokingais ir idiotiškais vertimų pavyzdėliais, todėl drąsiai rekomenduoju skeptikų skaitiniams.

"Televizija rodo sukčius! Kuo aš blogesnė?" (C) Freken Bok, "Mažylis ir Karlsonas"

UPDATE: straipsnio adresas - http://whatson.delfi.lt/archive/article ... yID=427702
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-03-13 16:59

Aš manau, kad kritikai truputį perlenkė lazdą. Tokio žiauraus išdėjimo į šuns dienas (kaip pavadinimo „vaikų literatūros“ mafijozu) dar nesu girdėjęs.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-03-13 17:23

Klara buvo didžioji jo gyvenimo meilė, ir jis mano, kad Moreira ją nužudė, nes ji buvo kekšė. (T. b.: Klara buvo didžioji jo gyvenimo meilė, ir jis mano, kad Moreira ją nužudė per aplaidumą ( = nerūpestingumą, negrabumą.))
:D
Post Reply