Alkoholio vergai

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-07-12 15:52

salaam wrote: A) Draugu kompanija gali bendrauti prie stalo su arbata cepelinais ir dar bilekokiais ju megstamais maistais ir gerimais. Pokalbis gali ne taip greitai isivaziuoti, bet is esmes diskusija buna konstruktyvesne, informacijos suzinoma daugiau. Linksmumo kiekis priklauso nuo kompanijos.
isivaizduoju kiek cepelinu turetum sulesti per 4val. pasisedejima kavinej ir koks "komforto" pojutis butu..
nei arbatos nei kavos puslitriais nepardavineja tad tektu barmene salia pasisodinti kad uzsakymus nuolat teikti jei norint sulyginti kiek puodeliu arbatos reiktu isgerti vietoj 4 bokalu alaus.. na o jei ismauktum tarkim 2-3litrus kavos.. manau sekanti karta tikrai rinktumeis alu.

tad kartais banalus pavyzdziai tampa absurdiski.. esme kad sedeti kavinej 4val. joks savininkas nenores leisti jei ten per jas praktiskai nieko nepirksi. o silpni svaigieji gerimai dazniausiai labiausiai komfortiskas dalykas leisti tokio pobudzio laisvalaiki kaip pasisedejimas.
B) Draugu kompanija bendrauja pie bokalo alaus. Pokalbis isivaziuoja po pirmo bokalo:) alus veikia kaip emociju stiprintuvas - jei busi linksmas tapsi linksmesnis, jei esi liudnas - tapsi liudnesnis. Po kazkelinto bokalo (mazdaug per vakara isgerdavau 4-5 jei sededavom siaip su draugais) pokalbis tampa nekonstruktyvus, normalios diskusijos nepadarysi, pradeda sokineti emocijos, bendravimas tampa iskreiptas.
alkoholio poveikyje didele reiksme turi ne tik kiekis koki suvartoja asmuo bet ir alkoholio stiprumas bei svarbiausia laikas per kuri ji suvartoja (ar organizmas gauna pakankamai laiko bent dalinai apsivalyti nuo nuodu). tad tarkim per 4val. isgerus 4bokalus ~5% alaus sveikam 80-100kg zmogui (cia vidutine vyro mase) as labai abejoju ar tamsta apsvaigsit tiek kad jusu judesiai ir pokalbiai taps nekoordinuojami.. dazniausiai nuo to neatsiranda nei linksmumo nei liudnumo taciau pakankamai "atsirisa liezuvis" ir lengviau asmeniui bendrauti bei reiksti savo mintis.
Ne veltui romenai turejo posaki "in vino veritas". mat tik atsipalaidaves zmogus gali issakyti tai ka jis istiesu nori ir tai nera kokia nors tariamos drasos stoka tai tiesiog zmogaus samones atsipalaidavimas nuo zmoniu primetamu elgesio normu.

alkoholio vartojimas kaip ir viso kito (tamstos minetu cepelinu su arbata) turi buti saikingas ne tik daznumu ji geriant bet ir kiekiu ji vartojant. tokiu atveju alkoholis gali tapti ir naudingu sveikatai (tiek psichinei tiek fizinei) uzuot apkroves darbu reanimacijos skyriaus darbuotojus.
Netgi reklamose rasoma piktnaudziavimas alkoholiu kenkia sveikatai.. o ne jo vartojimas kartkartemis.
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-07-16 16:16

Čia štai tema apie alkoholį, tai užminsiu ant vienos skaudžios vietos... :ax:

Aš tikrai neabejoju, kad visi esate susidūrę su taip vadinamomis "moralinėmis pagiriomis". Na, t.y. padauginęs "pasakai", "padarai" ar šiaip ką nors sunkiai protu suvokiamo "pavarai". Sutapimas ar ne, tačiau rašydamas šį postą kenčiu nuo šio sindromo ir noriu paklausti - kaip Jūs kovojate su šiuo priešu? Man asmeniškai su pasekmėmis "susigyventi" padeda muzika - oldskūlai visokie besisukantys winampe kiaurą dieną.. :guilty:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-16 16:39

Joooo.... Man jau dabar gėda :love: :lol: :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2009-07-18 12:57

dubb wrote:Aš tikrai neabejoju, kad visi esate susidūrę su taip vadinamomis "moralinėmis pagiriomis". Na, t.y. padauginęs "pasakai", "padarai" ar šiaip ką nors sunkiai protu suvokiamo "pavarai".
Man padedavo suvokimas, kad visi kiti irgi buvo girti bei taip pat dare nesamones. Jeigu mano zygdarbiai is to konteksto labai neissisokdavo, pasidarydavo truputi lengviau. Na, o jeigu zygdarbiai pasitaike tikrai neeiliniai, visada galima juos lyginti su kitais - sunkesniais - atvejais. Pvz, "na, si karta bent su policija problemu neprisidariau" ir pan. :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-07-19 22:24

Aš, Mykolas, esu kebebo vergas. Prieš dvi dienas suvalgiau kebabą. Tai padariau tik tam, kad išlaikyčiau savo socialinį statusą, mane taip elgsti privertė aplinkinių spaudimas.
Negi negalima kolektyve bendrauti ir nevalgant kebabo? Juk galima! Galėjau jo nevalgyti! Bet pasidaviau, esu kebabo vergas.
(Čia tikra istorija, rimtai. Ir tuo pačiu geras suvedimas į absurdą. Parodome, kad temos pavadinimas "alkogolio vergai" yra neteisingas, šitas terminas neturi designatų.)
Madness
naujokas
Posts: 16
Joined: 2009-07-24 21:14

2009-07-24 21:37

Per didelis galvojimas apie tai prives prie psichologinių haliucinacijų.

Daugelis žinome,kad,
viskas darosi blogai,kai priklausomybė tampa ne psichologinė ,o fizinė.
Tai išeina,kad perdidelė psichologinė priklausomybė,perauga į fizinę.
Išvada:mėgaukitės atsakingai.

Geriantis,ar negeriantis žmogus.
Abu turi galimybe tiek į gerą ,tiek į blogą gyvenimą.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-07-24 22:06

Nu, aš negeriu ir ką? Visiškai negeriu, ir ką?
Kodėl taip sunku žmonėm išaiškint, kad aš nenoriu ir kad tai nėra jų pareiga mane prigirdyt? Galų gale pasidaviau ir kai pradeda primygtinai siūlyt - parodau mašinos raktelius.

Bet kuo toliau, tuo labiau negėrimas man atrodo pateisinamas tik tuo, kad sėsiu už vairo. Gyvenime nesu buvęs girtas, tačiau daros smalsu. Gal mano kelias neteisingas? Gal iš tiesų žlugdau save negerdamas? Aš galiu atsipalaiduot ir bendraut blaivas. Nors, tiesą sakant, su girtais būna smagiau nei su blaivais. Tai va, nežinau. Nenoriu prisigert vien todėl, kad kiti sako pabandyt. Prigert vienam dėl išbandymo kažkaip per daug ekstremalu atrodo... Mano du centai :D
Madness
naujokas
Posts: 16
Joined: 2009-07-24 21:14

2009-07-24 22:18

Galėjai,parašyt: ,,Negeriu,bet noriu''
Būtų aiškiau.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-07-25 15:45

Įdomiau su girtais?? Kas per stebuklas... man tai kuo labiau aplinkiniai nusigeria, tuo labiau norisi iš ten pabėgt.
Dar kartais moku nusigert iš idėjos be alkoholio, bet ištikrųjų geriančius kartais būna sunku pavyt :D
Tai jei mirtinai reik sulaukt ryto ir nepabėgt, tai geriausia irgi pagert, tada užmiegi ir problema išspręsta :)
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-07-25 19:22

Madness wrote:Galėjai,parašyt: ,,Negeriu,bet noriu''
Būtų aiškiau.
Greičiau jau: Negeriu, bet nežinau ar noriu.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-25 19:44

Nori ? Pabandyk, per galvą nieks neduos. Bet nepasiduok kitų spaudimui, tipo "negert nekrūta" ar pan. Aš asmeniškai ir LSD ar pan. išbandyčiau, jei tik būtų galimybė įsigyti kur. Deja, padėkokim mūsų valstybei, kuri geriau žino už mus pačius, ko mums reikia, ar ne ? Jau alkoholį uždraudė po 22h pardavinėti... Jei drausti, tai drauskit ir rūkalus pardavinėt po 22h... nenuoseklumas mane žudo :cry2:
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-07-25 23:17

MaikUniversum wrote:Nori ? Pabandyk, per galvą nieks neduos. Bet nepasiduok kitų spaudimui, tipo "negert nekrūta" ar pan. Aš asmeniškai ir LSD ar pan. išbandyčiau, jei tik būtų galimybė įsigyti kur. Deja, padėkokim mūsų valstybei, kuri geriau žino už mus pačius, ko mums reikia, ar ne ? Jau alkoholį uždraudė po 22h pardavinėti... Jei drausti, tai drauskit ir rūkalus pardavinėt po 22h... nenuoseklumas mane žudo :cry2:
tai ponaitis savizudis? :o
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-25 23:35

ta prasme ? Iš ko sprendi ? :shock: būtum pasakęs "tai ponaitis gėjus" matyt nekreipčiau dėmesio, o čia kažkas naujo :lol:
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-07-26 20:25

Jei dar nematėt baisulinės antireklamos alkoholiui:
Originalas (rusiškai) http://www.youtube.com/watch?v=7T8NQpx0BVk
Vertimas į lt. (gaidiškas) http://www.youtube.com/watch?v=tGPhvEsx57M

Įdomi detalė :) 5:47 kardiografas cypia ir sako "laidai atjungti".
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-07-26 23:13

Užsimaniau gert :lol:
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-08-11 15:38

Va paimam rytų šalis, kur alchoholis yra griežtai draudžiamas. Gažin ar Achmetas nelaukia savo gimtadienio? Susirinks daug chebros visi dainuos šoks ar dar bileka darys. Niekas nepagalvos, kad truksta alkoholio, nors Achmetui sukanka jau 30 metų. Jei dabar pradėtų riboti svaigalų isigijima ar musu anukai negaletu linksmintis be sveikata edanciu dumu ir geralu? Mums nebutų lengva, bet žiūrint į ateitį...

Aišku draudimas yra laisves apribojimas, bet ją mes ribojam kad galėtumem išgyventi ir visuomene klestėtų ir nesugriūtų per porą šimtų metų.
Bet jei jau valstybe nusprendė legalizuoti svaiginamąsias priemones (+cigaretes, kurios nieko neduoda, o tiesiog sukuria norą vel rukyti), tai davai legalizuokim visas! Ne sako valdžia. Nusivažiuos tauta. O kiek dabar degradavusiu del besaikio alkoholio vartojimo? Jei jau kontroliuojat gyventojų svaiginimąsi tai kontroliuokit ne tik rūšis, bet ir kiekius:
Ateini i vaistine ir sakai: aš per mėnesį dirbau 160 valandų (pateiki pažymėjimą) ir man priklauso 2 bonkos degtines ir 10kasiakų, arba 500g magic mushrooms ir dėžė alaus. + kadangi esu pensininkas tai kas mėnesį nemokamai gaunu 0,33 trejos devynerios. Gimtadienio mėnesį dvigubinasi kiekis, mirties atveju artimieji gauna dežę baltos. Kitur svaigalu negalim nusipirkti. Tauta nenusigėrus ir orientuota darbui :D
User avatar
Liepaja
naujokas
Posts: 15
Joined: 2009-08-27 17:57
Location: Šiauliai

2009-08-30 14:17

Alkoholis yra narkotikai, narkotikai yra žalingas įprotis.
O šiaip kodėl daugiau alkoholį geria ir pasigeria vyrai?
Kažkur esu girdėjusi kad vyrai yra labiau kompleksuoti, ir kad jie galėtu atsipalaiduot ir blablabla jiems greičiausia būdas alkoholis.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2009-08-30 17:48

Kas minėjo, kad alkoholis neduoda jokios fizinės naudos, galiu pasakyt, kad klydo: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/z ... s-8816&l=2 (ir dar yra ne vienas toks faktas apie alkoholio teikiamą naudą, bet neieškosiu aš jų dabar). Svarbiausia – saikingumas!

O šiaip... man kartais jau net baisu pasidaro matant, kas su alkoholiu vyksta Lietuvoj ir kurlink visa tai eina. Vyresnių žmonių tarpe savo aplinkoj matau, kad dabar jau „baliai“ skirti ne susirinkti, pabendrauti, o grynai nusigerti (anksčiau taip nebuvo). Dabar susirenka žmonės, nusigeria ir lieka apie nieką nepašnekėję, graudu.
Mano bendraamžių tarpe (man 19 m.) negerti daugumai yra „ne lygis“. Ir baisu, kai jaunimas alkoholį vartoja tam, kad atsipalaiduotų. Tai rodo, jog jie nemoka atsipalaiduoti be alkoholio. Ne visi, bet vis tiek dauguma.

Aš asmeniškai visiškai nevartoju alkoholio (neskaitant, jei kelis kartus per metus suvalgau saldainių su romu ar pan.) – net per šventes. Aišku, ne kartą man yra žmonės bandę įsiūlyt, bet aš pasakiau tiesiog ne ir viskas ;).
Bet alkoholio nevartojimas man visiškai netrukdo linksmintis – kai susitinkam su geriausia drauge, tai durniuojam iki tokio lygio, kad aplinkiniams tikrai galim pasirodyt apsvaigusios :mrgreen:
Prieš kelis metus dar šiek tiek vartojau alkoholį (per šventes). Niekad nebuvau pasigėrus ir nejaučiau pagirių, bet šiaip apsvaigus tai buvau. Na, bet man tai ne itin malonus jausmas, o kai kokio šampano išgerdavau, tai toks net nelabai malonus jausmas raumenyse būdavo. O kodėl gerdavau? Na, būdavo skanu, gal dar prisidėdavo šioks toks smalsumas (juk šiaip nepilnamečiams draudžiama vartoti alkoholį). Bet dabar pagalvojus – skonis – ne argumentas, man daug skaniau kokios sultys ar limonadas, arbata. O žinomas alkoholio neigiamas poveikis bei prasmės alkoholio vartojime neradimas man yra argumentai nevartoti alkoholio.

O šiaip man ir nelabai malonu pačiai būti prie „girtų snukių“ :lol: Jau nekalbant apie buvimą šalia pasigėrusių, kur jau žmogus išvis nemąsto ir gali tapti agresyvus bei neprognozuojamas.

Beje, manau Lietuvoje gan opi ir alkoholizmo problema – tokie žmonės jau ir yra alkoholio vergai.
O kai alkoholis vartojamas norint neišsiskirti iš aplinkinių, tai čia tik parodo silpną žmogaus valią ir aplinkinių įtaką jam. Gaila tokių žmonių.

Beje, kur kažkas davė pavyzdį su kebabu :D Gal jis pasirodė ir juokingas, tačiau jei valgei kebabą pats to nenorėdamas, o tik tam, kad neišsiskirtum iš aplinkinių, tai čia irgi jau kitų žmonių įtaka ir silpna valia :D Aš kai buvau vegetarė, tai kebabo nevalgiau, kad ir kaip man jį bandė įsiūlyt :sleep:

P.S. Gazuoti gėrimai pavojingesni už alkoholį: http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sve ... d=23577366 :cry:
Post Reply