Mokslas be Dievo, tėra buka stabmeldystė

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Locked
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 14:35

Vienas universiteto profesorius labai mėgo pašiepti dvasininkus. Jo manymu, kunigai esą mokslo, meno ir pažangos stabdžiai. Studentų tarpe buvo vienas jaunas, gabus vyras nesutinkąs su jo nuomone. Kartą jis atėjo pas profesorių ir paprašė kai ką jam paaiškinti ir išsklaidyti jo mokslines abejones. Profesorius mielai sutiko.


Pirmiausia aš norėčiau sužinoti, kas išsaugojo senuosius klasikų raštus, kad jie, užplūdus barbarams, nepražuvo?

Tai seniai žinomas dalykas - atsakė profesorius - vienuoliai užsidarę vienuolynuose perrašinėjo senuosius klasikus, ir tokiu būdu juos išsaugojo mūsų laikams.

Žiūrėk man, vienuoliai! Taip, pirmiausia benediktinai. Vienuoliai ir kunigai? Jie mums senuosius raštus išgelbėjo. Tai turėjo būti labai varginantis darbas. Nuo dulkių, kurios bibliotekose dengė tas knygas, ne vienas turėjo susirgti džiova. Kokie savotiški tie vienuoliai, kurie rado malonumą nurašinėti Liriją, Cezarį, Lievoną, Vergilijų, Ovidijų ir kitus. Inicialų raidės tai tikri meno darbai. Atrodo, kad be dvasininkų mes neturėtume nei Kolumbo, nei Vasko de Gama. Vienuolis yra Mauri, kuris 1450 m. sudarė garsųjį žemėlapį, kuriuo pasinaudodamas Kolumbas atliko tą didžiąją kelionę. Be to, aš kažkur skaičiau, kad vienas popiežius vietoj nepatogių romėnų skaičių į aritmetiką įvedė arabiškus.

Taip - prisipažino profesorius - tai padarė popiežius Silvestras II - sis.

Studentas tęsė toliau:

Girdėjau, kad teleskopas su mikroskopu išrasti kunigo. Tai turbūt netiesa? Ar gali būti kunigai tokie išmintingi?

Faktai nepaneigiami - atsakė profesorius. Šitie prietaisai buvo išrasti pranciškono Roger Bacon. Tik reikia pastebėti, kad jis buvo modernus vienuolis, neapsiribojęs viduramžių vienuolio abitu.

Kada gyveno Roger Bacon? - klausė studentas. - Jis mirė atrodo 1292m. Nejau ir tais laikais jau buvo modernių kunigų? Be to, ar tiesa, profesoriau, kad pirmasis skelbiąs, jog ne saulė sukasi, o žemė aplink ją, buvo ne Galilėjus?

Žinoma, kad ne. Tai Kopernikas.

Taigi vėl dvasiškis. Be to, dar tvirtinama, kad šis dvasiškis jau buvo ne pirmas. Jau prieš šimtą metų, Regensburgo vyskupas Regiomontanus aptarė saulės sistemą. Dar truputį kantrybės profesoriau. Kodėl laikotarpį, kuriame klestėjo mokslas, menas ir literatūra, vadiname aukso amžiumi (popiežiaus Leono X-ojo)? Todėl, kad Leonas X-asis buvo ypatingas mokslininkas, menininkų ir rašytojų globėjas. Ir tai Katalikų bažnyčios galva? Aš atėjau išsklaidyti savo abejones. Aš negaliu laikyti kunigų atsilikėliais, pilnai neišsiaiškinęs. Ar aš galiu tęsti klausimus? Ar tiesa, kad pirmasis liaudies mokyklas pradėjo steigti Jonas de la Salle?

Taip, prancūzas de la Salle(Salutis). Kunigas? Šventasis?

Taip, kunigas ir šventasis... Ir kad Pedro de Fonte pasirūpino kurčnebyliais, o po jo - kunigas Karolis Mykolas Epee?

Teisingai - atsakė profesorius.

Keista. Ar dar negana, kad vienuolis Bertoldas Schvarz išrado paraką, brolis Gridonas d.Aserro muzikines gamas, bavazen brolis Tagore tapybą ant stiklo, jėzuitas Secolio-spektro analizę?

Mano mielas drauge, jūs atėjot manęs erzinti...

Jokiu būdu, profesoriau, tik man atrodo, kad žaibolaidį 1754m. išrado ne Franklinas, bet Prokopas Divich, vienuolis. Tai pažymėta Kiurscheno žodyne.

Jūsų išsilavinimas nuostabus!

A, išsilavinimas? Didžiausias šimtmečio mokslininkas buvo iškalbingasis kardinolas Mezofandi. Jis mokėjo 72 kalbas, tačiau tai jam netrukdė buti atsilikusiu žmogumi. Ir dar. Labiausiai atsilikęs žmogus buvo kardinolas Angelo Mai, italas, didžiausias 19-jo šimtmečio mokslininkas, kalbininkas, kuris išaiškino pilimpsesto (rankraščių ant pergamento) paslaptis.

Gerai, gerai, jaunuoli....

Kur jūs eisite iš čia išėjęs? Kur, kokia kryptimi? Tai aš turiu pasiteirauti pas Flavio Gioja, kuris apie 1300m. Išrado kompasą. Tačiau jis buvo dvasiškis. Dar tenka paminėti, kad gaisro siurblys pirmiausia buvo pagamintas kunigų cistersų. Paryžiaus kapucinai iki 17 am. sudarė miesto gaisrininkų komandą. Lėktuvo išradėjas, sukonstravęs lėktuvą 60 metų prieš Mongofieri, buvo vienuolis Bertoldas Gusmas, kuris 1720 metais viso portugalų karaliaus dvaro akivaizdoe pakilo į orą savo sukonstruotu lėktuvu. Profesoriau, nusivalykite savo akinius. Akiniai taip pat yra vienuolio domininkono Aleksandro Spina išradimas. Jūs žiūrėjote į laikrodį, jūs skubate? Laikrodis taip pat kunigo rankų darbas. Pirmąjį laikrodį sukonstravo Casiodorus ir Gesbertas, o vėliau patobulino Silvestras II. Aš jus varginu? Jau einu. Gatvėse jau dega dujinės lempos, jums, be abejo, žinoma, kad dujas atrado jėzuitai, šitie tamsos apaštalai. Anglijoje, Stonyhorste 1794 m. pirmą kartą buvo panaudota dujų šviesa. Jėzuitų vyresnysis Dusn 1815 m. Prestene įkūrė pirmąjį dujų fabriką. O jūs, profesoriau, turite dviratį? Šitą mechanizmą pirmasis sukonstravo kunigas Puenton. Labanakt profesoriau! Naktis yra kitur, ne kunigų pusėje! Ne dvasininkai yra tamsos skleidėjai, priešingai - jie mielai įžiebia šviesą! Mokslo priešai yra profesoriai, maną, kad skleidžiant pažangą, pakanka griauti Vatikaną!

Kodėl dvasininkija yra nuolat puolama?Atsakymas paprastas: vapsvos puola rinktinius vaisius.



P.s. Kol mokslas buvo Bažnyčios globoje, jis kūrė, kai tik mokslas tapo savitikslis, jis tapo kvailių ir melagių stabmeldžių kultu, neturinčiu jokios vertės.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-02-14 14:41

.s. Kol mokslas buvo Bažnyčios globoje, jis kūrė, kai tik mokslas tapo savitikslis, jis tapo kvailių ir melagių stabmeldžių kultu, neturinčiu jokios vertės.
Siūlau tamstai atsisakyti visų ne dvasininkų padarytų išradimų ir pradėti nuo kompiuterio :)
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 14:50

VYTS wrote:
.s. Kol mokslas buvo Bažnyčios globoje, jis kūrė, kai tik mokslas tapo savitikslis, jis tapo kvailių ir melagių stabmeldžių kultu, neturinčiu jokios vertės.
Siūlau tamstai atsisakyti visų ne dvasininkų padarytų išradimų ir pradėti nuo kompiuterio :)
O kas tau, kvailas stabmeldį, yra pasakęs, kad kompiuterį ir visą sistemą paleidęs į gyvenimą žmogus buvo netikintis? Juk kvaili stabmeldžiai nieko sukurti nesugeba, jie moka tik kopijuoti ir savintis svetimas idejas :) Jie riboti.

Be to. Biblija mus moko: Viską ištirkite ir to kas gera laikykitės. Krikščionys skirtingai nei stabmeldžiai naudojasi viskuo ir gali spręsti apie viską, tuo tarpu akli stabmeldžiai nesugeba spręsti apie krikščionis nieko, nes jiems tai kvailystė. Vienintelį ką jie gali pasakyti - Jūs kvailiai :)
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-02-14 15:01

:)) wrote: O kas tau, kvailas stabmeldį, yra pasakęs, kad kompiuterį ir visą sistemą paleidęs į gyvenimą žmogus buvo netikintis? Juk kvaili stabmeldžiai nieko sukurti nesugeba, jie moka tik kopijuoti ir savintis svetimas idejas :) Jie riboti.

Be to. Biblija mus moko: Viską ištirkite ir to kas gera laikykitės. Krikščionys skirtingai nei stabmeldžiai naudojasi viskuo ir gali spręsti apie viską, tuo tarpu akli stabmeldžiai nesugeba spręsti apie krikščionis nieko, nes jiems tai kvailystė. Vienintelį ką jie gali pasakyti - Jūs kvailiai :)
Heh, privertė nusišypsot.

Žmogus ateina čia išsilieti, matyt. Nesijaudink, gyvenimas visiems sunkus.
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 15:08

Mr.Sarkasmus wrote:
:)) wrote: O kas tau, kvailas stabmeldį, yra pasakęs, kad kompiuterį ir visą sistemą paleidęs į gyvenimą žmogus buvo netikintis? Juk kvaili stabmeldžiai nieko sukurti nesugeba, jie moka tik kopijuoti ir savintis svetimas idejas :) Jie riboti.

Be to. Biblija mus moko: Viską ištirkite ir to kas gera laikykitės. Krikščionys skirtingai nei stabmeldžiai naudojasi viskuo ir gali spręsti apie viską, tuo tarpu akli stabmeldžiai nesugeba spręsti apie krikščionis nieko, nes jiems tai kvailystė. Vienintelį ką jie gali pasakyti - Jūs kvailiai :)
Heh, privertė nusišypsot.

Žmogus ateina čia išsilieti, matyt. Nesijaudink, gyvenimas visiems sunkus.

Pagavai :))

Būtent todėl Biblija ir moko: Pyktis nedaro Dievo teisybės ;) Ir dar "neatsakyk kvailiui pagal jo kvailystė, kad netaptum panašus į jį"

Bet kadangi aš dar esu silpnas krikščionis, tai ir žaidžiu vaikiškai. Man atleistina.

Kristuje įsitvirtinę mano broliai niekada neatsakinėtų taip kaip darau aš. Jie tiesiog ramiai gailėtusi aklų liuošių, kurie manosi esa išmintingi :)
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-02-14 15:16

.
Attachments
stupid.jpg
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-02-14 15:36

Ar dar negana, kad vienuolis Bertoldas Schvarz išrado paraką
Dūminį paraką išrado senovės kinų mokslininkai taoistai (ne krikščionys).
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-02-14 15:39

Geras darbas neatperka blogų, kuriuos esi padaręs.

Šeip klausimas: kodėl paskutiniu metu negirdėjau apie nuostabius dvasininkų išradimus? Tavo pateikti didieji Dievo išradimai baigiasi 19 amžium. Kodėl? Todėl, kad nuo 19 amžiaus prasidėjo mokslas, kokį mes dabar suvokiam. Iki tol vieninteliai, kurie užsiiminėjo mokslu, tai buvo dvasininkai ir kilmingieji, nes jie vieninteliai mokėjo rašyti, skaityti ir skaičiuoti ! Visi likę gyventojai buvo tiesiog didžiulė avių banda. Manau šita analogija bibliją mėgstančiam žmogui turėtų patikti. Kunigai turėjo palankias sąlygas užsiiminėti mokslu, nes jie turėjo daug laisvo laiko.

Gerai, dvasininkai išrado daug gerų dalykų - šaunu. Tačiau nuo tada, kai mokslas buvo atskirtas nuo dievo, pažanga eksponentiškai išaugo. Kas žino, kiek genialių protų praradome viduramžiais?
Aš nenoriu grįžti į tuos laikus.
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 15:41

Mr.Sarkasmus wrote:.

Ar žinai koks yra skirtumas tarp kvailiojančio ir kvailio? :)

Kvailiojantis viską daro sąmonigai, o štai kvailys yra įsitikinės savo išmintimi ir sarkazmu :)
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-02-14 16:04

:)) wrote: Ar žinai koks yra skirtumas tarp kvailiojančio ir kvailio? :)
Tai sumanei pašėlti savaitgalį, ane? *thumbs up*
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 16:08

Mr.Sarkasmus wrote:
:)) wrote: Ar žinai koks yra skirtumas tarp kvailiojančio ir kvailio? :)
Tai sumanei pašėlti savaitgalį, ane? *thumbs up*
Dievas laimina, turiu daug laisvo laiko, todėl šėlioju kada noriu ir kur noriu :)
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-02-14 16:15

Tai neturi mergos, kaip supratau :D
ljietuvis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2009-10-25 14:53

2010-02-14 17:42

:)) wrote:Tai aš turiu pasiteirauti pas Flavio Gioja, kuris apie 1300m. Išrado kompasą.
Taip. Labai gaila, kad daugiau nei tūkstančiu metų anksčiau kompasas buvo išrastas Kinijoje. Na kągi, žmogus truputėlį pavėlavo. Ką padarysi.
O dar, kodėl nepaminėjai DNR atradimo? DRN atrado Jame Watson ir Francis Crick - du ateistai. O kaip reliatyvumo, evoliucijos teorijos? Ir kodėl dabar, kai 84proc. Jav gyventojų tiki dievą(-us), tik 40proc. mokslininkų tiki, ir tik 7proc. Nacionalinės Mokslų Akademijos?
O ir išvis, ar negeriau būtų sukurti temą "nenuginčijami Dievo buvimo įrodymai" ir ten pateikti visus įrodymus. Arba bent jau racionaliai pateisinti savo tikėjimą.
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 17:57

93 proc. Nacionalinės Mokslų Akademijos netiki Dievu?

Tai normalu, nes vidutinybių ir idijotų visada yra dauguma :) Tik nedaugelis mąstančių išrinktųjų randa siaurus vartus - Kristų. Į pražūtį einanti minia vaikšto bandomis ....
ljietuvis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2009-10-25 14:53

2010-02-14 17:59

:)) wrote:93 proc. Nacionalinės Mokslų Akademijos netiki Dievu?

Tai normalu, nes vidutinybių ir idijotų visada yra dauguma :) Tik nedaugelis mąstančių išrinktųjų randa siaurus vartus - Kristų. Į pražūtį einanti minia vaikšto bandomis ....
84proc visų žmonių tiki dievu ir tik 7proc. mokslo elito. Tai... kadangi 84proc VISŲ tiki, tai taip. Būtent tie 84proc. ir yra vidutinybės ir idiotai.
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 18:07

ljietuvis wrote:
:)) wrote:93 proc. Nacionalinės Mokslų Akademijos netiki Dievu?

Tai normalu, nes vidutinybių ir idijotų visada yra dauguma :) Tik nedaugelis mąstančių išrinktųjų randa siaurus vartus - Kristų. Į pražūtį einanti minia vaikšto bandomis ....
84proc visų žmonių tiki dievu ir tik 7proc. mokslo elito. Tai... kadangi 84proc VISŲ tiki, tai taip. Būtent tie 84proc. ir yra vidutinybės ir idiotai.

:) O kiek iš tų 84 proc yra tikrai tikintys Kristumi?

Būtent, 7 proc. išrinktųjų VS 93 proc. inertinės masės, tai atspindi realias proporcijas. Net bažnyčiose tikinčiųjų yra tik nežymi mažuma, ką ju kalbėti apie visą visuomenę :)
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-02-14 18:10

:)) wrote:
ljietuvis wrote:
:)) wrote:93 proc. Nacionalinės Mokslų Akademijos netiki Dievu?

Tai normalu, nes vidutinybių ir idijotų visada yra dauguma :) Tik nedaugelis mąstančių išrinktųjų randa siaurus vartus - Kristų. Į pražūtį einanti minia vaikšto bandomis ....
84proc visų žmonių tiki dievu ir tik 7proc. mokslo elito. Tai... kadangi 84proc VISŲ tiki, tai taip. Būtent tie 84proc. ir yra vidutinybės ir idiotai.

:) O kiek iš tų 84 proc yra tikrai tikintys Kristumi?

Būtent, 7 proc. išrinktųjų VS 93 proc. inertinės masės, tai atspindi realias proporcijas. Net bažnyčiose tikinčiųjų yra tik nežymi mažuma, ką ju kalbėti apie visą visuomenę :)
Džiaugiuosi dėl tavęs, kad iš daugybės religijų tu radai tą vieną tikrąją ir ne tik radai, bet ir esi vienas iš nedaugelio, kuris tą vienintelę tikrą religiją teisingai supranta. Tikras vyras.
:))
naujokas
Posts: 13
Joined: 2010-02-12 11:55

2010-02-14 18:18

Mr.Sarkasmus wrote:

:) O kiek iš tų 84 proc yra tikrai tikintys Kristumi?

Būtent, 7 proc. išrinktųjų VS 93 proc. inertinės masės, tai atspindi realias proporcijas. Net bažnyčiose tikinčiųjų yra tik nežymi mažuma, ką ju kalbėti apie visą visuomenę :)
Džiaugiuosi dėl tavęs, kad iš daugybės religijų tu radai tą vieną tikrąją ir ne tik radai, bet ir esi vienas iš nedaugelio, kuris tą vienintelę tikrą religiją teisingai supranta. Tikras vyras.[/quote]


Aš džiaugiuosi, kad tu džiaugiesi, kad aš radau kaip džiaugtis, jūsų džiugesiu, darant džiugesį sau ir džiaugtis tuo džiugesiu džiugiai, visiškai nekreipiant dėmesio į tavo džiugesį :)
Locked