Klausimas Ubuntu naudotojams: Unity ar GNOME3

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-11-23 11:38

Kokia grafinė aplinka jums mielesnė?
Unity ar GNOME3? O gal nei ta, nei ana?
User avatar
Hipiznas
pradedantis
Posts: 129
Joined: 2005-02-23 13:35
Location: nematai?

2011-11-23 17:01

ccc
naujokas
Posts: 17
Joined: 2011-01-03 18:54

2011-11-23 21:27

Tik GNOME3. Intuityviau nei Unity, super paprasta tokiam prie pelės pripratusiam useriui kaip aš. Dabar prisėdus prie W7 pelė pati važiuoja viršun į kairę. :D Kaip bandžiau: 2 savaitės su Unity - niekaip negaliu priprasti prie perjunginėjimo tarp langų. G3 - po dviejų savaičių jau nebeįsivaizduoju, kaip galėtų būti geriau. :)
User avatar
Hipiznas
pradedantis
Posts: 129
Joined: 2005-02-23 13:35
Location: nematai?

2011-11-24 09:14

Ramzajus wrote:Jokia. :)
Openbox + tint2 šiuo metu (nesu Ubuntu vartotojas, by the way...)
em, keista - kiek supratau openbox tera window manager'is, kuris sukasi arba ant gnome'o, arba and kde - tai pasakymas "jokia" (snekant apie desktop env.) bisk keistai atrodo :) (just trolling :) )

still - stipriai rekomenduoju XFCE :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-11-24 12:16

Asmeniškai, iš lengvasvorių apvalkalų labiausiai man patinka LXDE, nes, kaip suprantu, jis lengvesnis nei XFCE. Mano akimis žiūrint, jei jau renkiesi tokį, kad greitai eitų, tai renkiesi greičiausią. Atgaivina senus kompiuterius naujam gyvenimui.

GNOME3 ir Unity, kita vertus, ryja resursus kaip reikiant, tai jau iš karto minusas, bet jei kompiuteris nėra senas, - jokių problemų. Tik va, nei Unity, nei GNOME3 man nepatinka iki galo. Unity geriausias dalykas yra globalus meniu, sutaupo ekrano vietos. Bet minusas - darbalaukių keitimas, kuris GNOME3 yra nepalyginamai geresnis. Taip pat Unity užknisa su savo rekomenduojamomis programomis, kurias gali parsisiųsti bei programomis, kurios dažniausiai naudojamos. GNOME3 taip neužknisa. GNOME3 kažkiek pasigedau minimizavimo mygtukų, nes buvau įpratęs pasileisti Evolution Mail ir sumažinti, kad sau veiktų fone ir tiek. Su GNOME3 tam reikia atskirą darbastalį pasilikti, vien paštui ir kalendoriui, nes nesusimažina į niekur. Žodžiu, ir viena ir kita aplinka yra geros, bet turi trūkumėlių,.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-11-24 17:00

Ramzajus wrote:Galbūt bus aktualu tai, jog nesenai pasirodė ubuntu-based Mint 12, kur šitos ir dar kaikurios gnome3 problemos išsprendžiamos naudojant Mint Gnome Shell Extensions. Taipogi berods DVD versija leidžia pasijung sesiją su MATE (tipo fork'intas gnome2, kolkas baisiai bugovas).
Įsirašiau MATE, tai nepastebėjau esminių skirtumų nuo seno GNOME, turint GNOME3 vis vien yra funkcija naudotis klasikine išvaizda, taigi kažkaip beprasmiškai tas MATE atrodo. MGSE atrodė kaip daug žadantis daiktas, bet įsirašiau ir išsigandau. Matomai, mano senukas kompas nelabai paveža kažką stabdančio, kai tai veikia ant viršaus dar labiau stabdančio dalyko. Ta prasme, papildinys veikiantis ant GNOME3 viršaus, kuris suvalgo 20 pixeliu mano ekrano apačios, bet tik iš dalies pataiso padėtį. Meh, man geriau GNOME3 be jokių pokštų. Kita vertus, sveikinimai Mint kūrėjams, kad judama į priekį. Visgi, nepriklausomai nuo visko, mano galvoje Mint visada išlieka kaip lengvasvorė OS, todėl nesmagu ją matyti su GNOME, ką jau kalbėti apie GNOME3, kuris gana rajus resursams.
entd
naujokas
Posts: 12
Joined: 2011-03-08 13:09

2011-11-29 20:45

D3monas wrote:
Ramzajus wrote:Galbūt bus aktualu tai, jog nesenai pasirodė ubuntu-based Mint 12, kur šitos ir dar kaikurios gnome3 problemos išsprendžiamos naudojant Mint Gnome Shell Extensions. Taipogi berods DVD versija leidžia pasijung sesiją su MATE (tipo fork'intas gnome2, kolkas baisiai bugovas).
Įsirašiau MATE, tai nepastebėjau esminių skirtumų nuo seno GNOME, turint GNOME3 vis vien yra funkcija naudotis klasikine išvaizda, taigi kažkaip beprasmiškai tas MATE atrodo. MGSE atrodė kaip daug žadantis daiktas, bet įsirašiau ir išsigandau. Matomai, mano senukas kompas nelabai paveža kažką stabdančio, kai tai veikia ant viršaus dar labiau stabdančio dalyko. Ta prasme, papildinys veikiantis ant GNOME3 viršaus, kuris suvalgo 20 pixeliu mano ekrano apačios, bet tik iš dalies pataiso padėtį. Meh, man geriau GNOME3 be jokių pokštų. Kita vertus, sveikinimai Mint kūrėjams, kad judama į priekį. Visgi, nepriklausomai nuo visko, mano galvoje Mint visada išlieka kaip lengvasvorė OS, todėl nesmagu ją matyti su GNOME, ką jau kalbėti apie GNOME3, kuris gana rajus resursams.
Gnome tweak tool leidžia pasirinkti kokias MGSE funkcijas naudosi. Gali išjungti apatinę panelę ir visas menu sąrašas taip pat menu atsidurs viršutiniame skydelyje, kas užima nedaug vietos ir patogu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2011-12-15 13:29

Ilgai naudojau Gnome, paskui kurį laiką bandžiau KDE, bet galiausiai vis tik grįžau prie Gnome. Ypač nuo trečios versijos jis man tikrai pradėjo patikti. Gal galėtų būti kiek daugiau konfigūracijos, bet kol kas apsieinu.
Ubuntu mane galiausiai užkniso dėl pasenusių programų versijų. Su laiku pastebėjau, kad dažniausiai naudojamas programas vis vien instaliuoju ne iš repozitorijos, o rankomis. Tada suinstaliavau Arch ir niekad nepasigailėjau.

Senąjame laptope, naudoju Arch su XFCE.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2012-02-06 03:52

Štai ėmiau ir pasidariau GNOME3 tokį, kokiu noriu, kad jis būtų. Tam prireikė GNOME extension'ų bei Alacarte, kuris neturėtų veikti su GNOME3. Bet, situacija tokia:
1. Alacarte pagalba išmečiau iš visų meniu tas programas, kurios mane knisa. Taip yra todėl, kad tos programos yra reto naudojimo ir dažniausiai jas pasileidžiu terminalo pagalba.
2. Susirašiau GNOME extension'us, prisidėjau papildomą meniu su programomis ir dar vieną meniu su aplankais.
3. Pakoregavau temą, kad išdidinti langai neturėtų title bar'o, įsirašiau global menu.

Dabar žymiai geriau.

Bet vis vien, kai išeis Ubuntu 12.04, norėsis Unity naudoti. Nauja Unity versija leis išmesti lauk "programos, kurias galima parsisiųsti" bei "dažniausiai naudojamos programos" iš meniu. Tokiu atveju Unity taps tobulu dalyku, nes kaip nešiojamo kompiuterio naudotojas, taupau visus pikselius, o GNOME3 viršutinė juosta, kuri visada yra, - užknisa. Šiuo klausimu Unity globalaus meniu integracija yra nesveikai nuostabus dalykas.

Beje, kai ACTA pilnu pajėgumu įsivažiuos, nemanot, jog open source'as labiau suklestės?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-02-06 18:58

D3monas wrote:Beje, kai ACTA pilnu pajėgumu įsivažiuos, nemanot, jog open source'as labiau suklestės?
atvirksciai open source'o gali ir nelikti.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2012-02-08 09:27

son wrote:
D3monas wrote:Beje, kai ACTA pilnu pajėgumu įsivažiuos, nemanot, jog open source'as labiau suklestės?
atvirksciai open source'o gali ir nelikti.
Kodėl? Aš tai mąstau taip: piratavimas sekamas ir tampa nepatogiu, todėl pereinama prie legalių dalykų, nemokamų programų. O pačių nemokamų programų bus visada, manau, nes jos kuriamos iš vidinės motyvacijos, o ne iš pelno siekimo. Imkime, kad ir OpenOffice pavyzdį, kai jis bandė pradėti išsigimti, atsirado LibreOffice.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2012-04-30 08:47

Pereinu prie Open SUSE su KDE. Atrodo gražiai. Meh.

Priedas:
Kalbos palaikymas - šiaip sau. Ubuntu geriau.
Programų prieinamumas bei diegimas - geras, bet Ubuntu viskas daug paprasčiau.
KDE veikimas - sklandu, jokių lūžimų, gražūs efektai. Perspjauna Ubuntu.
Galimybė pasidaryti taip kaip nori - yra. Perspjauna Ubuntu.

Susumavus, Open SUSE kol kas man atrodo itin rimta alternatyva Ubuntu. Ypač jei nebaisu nepilnas kalbos palaikymas. Galima daug labiau pritaikyti sau, o dar tas KDE Plasma darbalaukis... Ir, stebuklai stebuklai!!! KDE Plasma sukasi greičiau nei Unity.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2012-07-18 11:52

Atradau įdomią distribuciją, paremtą Ubuntu. Madbox. Itin tinkamas variantas distribucijai, kurią kas nors norėtų pasileidinėti iš usb atmintinės ir nešiotis su savimi. Žinoma, daug sunkesnė distribucija, nei puppy, bet esmė ta, jog Madbox yra pilna ir atsinaujinanti distribucija, tinkama visapusiškam naudojimui.
darwin30
naujokas
Posts: 5
Joined: 2013-04-04 20:13

2013-04-20 21:56

Mano nuomone, paskutine normali ubuntu versija buvo 10.04. Su unity ubuntu ziauriai pagedo, tikras bugu rinkinys. Naudoju debian testing + xfce. Kartais prisimenu sena meile slackware, bet tik su xfce :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-04-21 11:12

Tarp Gnome ir Unity nedvejodamas rinkčiausi pirmąjį. Turėjau reikalų su abiem, man labiau patiko Gnome Shell. Dabartinė 3.6 versija tikrai stebėtinai stabili ir išlaižyta (visgi prireikė rankomis pataisyti porą erzinančių detalių, kurių nebuvo galima pakeisti per settingus). Tačiau prie Ubuntu tikrai niekad negrįšiu - naudojau juos keliuose skirtinguose kompuose nuo darbinės dėžės iki seno laptopo, ir visur likau nuviltas. Antikvarinės programų versijos repozitorijoje ir labai blogas stabilumas būtų pagrindiniai priekaištai.
Post Reply