Parduotuvių kasos "su vaikais" bei "šeimos" parkingo vietos

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-05-26 17:54

Man, asmeniškai, atsibodo šita nesąmonė. O Jums?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-05-26 21:28

D3monas wrote:Man, asmeniškai, atsibodo šita nesąmonė. O Jums?
Tada geriau nesusitik mano žmonos vienoje iš tų vietų. Nebent būtum su kūdikiu ant rankų. Dėl visa ko, geriau būk su dviem.

Jei rimčiau, daug žmonių (ypač jaunų) nelabai supranta, ką iš tiesų reiškia "su vaikais", kol patys to nepatiria. Mano teorija, kad tokiu būdu žmonija apsisaugo nuo išnykimo. Mat, jei paaugliai žinotų, ką tie žodžiai iš tiesų implikuoja, tai būtų tobula kontracepcijos priemonė. Nes, neskaitant vieno-kito mazochisto, niekas nebenorėtų turėti vaikų, ir žmonija išnyktų. Ir aš tai rašau tik pusiau juokaudamas.

Tarkim, prieš kelias dienas mane apvėmė kūdikis (apie 1 metų dukra). Taip jau nutinka, nieko čia tragiško. Tačiau visgi, jei nesi to patyręs, pabandyk įsivaizduoti. Padėt kūdikio ir persirengti, aišku, negali, nes vaikas irgi apsivėmęs. Be to, jis greičiausiai bliauna. Pirmiau reikėtų kažkaip perrengti ir nuraminti kūdikį. O jis vis bliauna. Kartais, kai laikai jį per aukštai, jis netikėtai atsisuka ir suspiegia tiesiai į ausį. Iš kokių 5 centimetrų atstumo, su visais 120 decibelų. Nelabai smagu. Tuo pat metu gerai būtų visko neišterlioti jau minėtais vėmalais. Na gerai, mane tada išgelbėjo žmona, bet ji tikrai ne visada taip patogiai pasitaiko greta.

Taip, pasakysi, "su apsivėmusiu ar klykiančiu vaiku ir taip visi praleistų". Gal ir praleistų. Bet su neapsivėmusiu vaiku man reikėtų visą tą laiką stovėti ir spėlioti, ar jis tuoj neapsivems. O gal apsikakos. O gal pradės bliauti, nes išalko. Arba pavargo. O gal užsigaus kur. O gal ką paims. Ir po to man dar reikės nunešti jį iki mašinos, prisegti saugos kėdutėje. Vairuoti namo. Atsegti saugos kėdutę. Nutįsti viską namo. Ir tada aš taip pat greičiausiai nesėdėsiu prieš televizorių su puodeliu arbatos.

Vyresni vaikai, aišku, nėra tokios tiksinčios bombos. Tačiau jie plepa. Ir jiems reikia viso tavo dėmesio. Visada. Ir tu negali jiems pasakyti "Užsikišk, pagaliau!", nes taip, neiškentęs, jau pasakei vakar. Ir vis dar graužia sąžinė. Labai. Nes tu nori būti geras tėvas. Ne taip kaip tie visi blogi tėvai, kurie neišklauso savo vaikų? Nes tam žurnale rašė, kad tokie vaikai prasčiau mokosi. Arba dažniau serga. O gal užaugę turi polinkį į alkoholizmą. Tu tikrai nenori to savo vaikams, ar ne? Bet ji dabar pasakoja apie Rapunzelės chameleoną. Aštuntą kartą šiandien. O tas arklys, kai taip šoko... Tai kodėl? O kodėl tas? O kodėl anas? Ir taip be galo.

Pridėk miegą. Aš tikrai neatsimenu, kada pastarąjį kartą nepertraukiamai miegojau visą naktį nuo vakaro iki ryto. Turbūt net nebegalėčiau.

Ir nemanyk, kad aš čia labai skundžiuosi. Tiesiog atvirai papasakojau, kaip tai atrodo iš tėvų pusės. O aš šiame fronte netgi nesu labai blogoje padėtyje - mano vaikai sveiki, aš jų turiu tik du, dar turiu žmoną, su kuria mes tai bandom daryti kartu, ir mes netgi galime sau leisti samdyti auklę. Tikrai ne visiems tėvams taip pasiseka.

Beje. O kur gi tamsta taip nekantraujate stovėdamas eilėje tas (vidutiniškai) 4 minutes? Papasakokite, pabėdavokite. Kas žino, gal ir jūs nusipelnote specialios eilės parduotuvėje? Nes aš, po velniais, jaučiuosi jos nusipelnęs.

Laimei, prekybos centrų vadovybė su manimi sutinka. Žinoma, gali būti, kad jie tai daro ne tiek iš užuojautos, kiek iš išskaičiavimo - jauni tėvai prekybos centruose palieka krūvas pinigų. Kodėl gi neskirti truputį daugiau dėmesio tokiems geriems klientams.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-05-27 01:25

Visiškai suprantu, ką reiškia auginti vaikus ir nė trupučio to nemenkinu. Ir neskubu aš niekur parduotuvėje. Tik va esu labai jautrus garsams, ypač tų dažnių, kuriuos skleidžia verkiantys vaikai. Evoliucija, ts'kant. Nieko nepadarysi. Bet problema netgi ne tame.

Mano nepasitenkinimas turi kelias priežastis.
"Šeimos" parkingo vietos - filosofinė nesąmonė. Pervadintų į parkingo vietas "tiems, kurie važinėja nepatogiais būriais, kuriems kitaip neišeina" - viskas būtų gerai. Dabar - mielai tą vietą užimu, motyvuodamas sau, jog aš ir mano žmona esame šeima. Arba aš ir mano brolis. Ar teta. Ar mama. Juk vieta - šeimos, vadinasi - mūsų. Bet čia mažiausiai dėl šito pergyvenu.

Kasos "su vaikais" mane erzina visų pirma dėl to, jog jos, mano patirtimi, būna tuščios. Aš esu visiškai už, kad grupuotės, kuriose yra verkiančių/vemiančių/smirdinčių individų būtų aptarnaujamos kuo greičiau. Tai tiek šių žmonių grupių, tiek likusios visuomenės bei parduotuvės interesas. Bet kažkaip nesinaudoja šita privilegija žmonės taip intensyviai, kaip galėtų. O būtų gerai, kad naudotųsi.

Ir, galiausiai, vėl filosofinė pozicija: nafik į parduotuvę vežtis vaikus? Nu vat nafik? Jei augini vaiką/us vienas - suprantu, nėra kur dingti. Bet nafik važiuoti į parduotuvę "su visa šeima", tėvas, motina ir būrys klykiančių, bėgiojančių, beveik vemiančių vaikų. Vaikas yra, visų pirma, tėvų atsakomybė. Ir jei jie norėjo šio džiaugsmo spindulėlio, tai nereiškia, kad tuo džiaugsmu reikia dalintis su visu likusiu pasauliu. Nes visiems kitiems tikriausiai ne tik visiškai pofik tas vaikas, bet juos jis dar ir erzina. Nu va tiesiog.

Štai todėl ir sakau, kad nesąmonė visa tai. Nustotų parduotuvės skatinti temptis bamblius į parduotuves - visiems nuo to geriau būtų.

<ne į temą>O tie, kurie eidami į svečius tempiasi kartu savo kūdikius - tiesiog niekšai. Kita vertus, tie, kurie kviečiasi į svečius tokias šeimas - patys kalti.</ne į temą>
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-05-27 07:00

D3monas wrote:"Šeimos" parkingo vietos - filosofinė nesąmonė. Pervadintų į parkingo vietas "tiems, kurie važinėja nepatogiais būriais, kuriems kitaip neišeina" - viskas būtų gerai.
Man visai vienodai, kaip tos vietos vadinasi. Kol jos rezervuotos man, gali vadintis ir "rožinių pandų slėniu".
D3monas wrote:Dabar - mielai tą vietą užimu, motyvuodamas sau, jog aš ir mano žmona esame šeima.
Ne, nesate. Ir, kaip jau sakiau, pasistenk ten nesutikti mano žmonos, ar kokios kitos supermamos. Net ir kai kurių supertėčių geriau pasisaugok. Nors, kiek tai liečia mane, aš tiesiog sumurmėčiau "bastard" ir praeičiau pro šalį, linkėdamas, kad vieną gražią dieną pats pabuvotumėt mano vietoje. Kas statistiškai žiūrint yra tikėtina.
D3monas wrote:Kasos "su vaikais" mane erzina visų pirma dėl to, jog jos, mano patirtimi, būna tuščios.
Kai jos būna tuščios, pardavėjos paprastai pakviečia pirkėjus iš kitų eilių. Be to, kiek aš pastebėjau jos retai kada būna tuščios. Priešingai - dažniausiai būna apgultos "aš tik kramtūškę ir du butelius alaus perku, tai ilglai neužtruksiu" gudruolių.
D3monas wrote:Ir, galiausiai, vėl filosofinė pozicija: nafik į parduotuvę vežtis vaikus? Nu vat nafik?
Hmmm. Leisk pagalvoti. Gal dėl to, kad tėvams taip smagiau? Nope. Gal tam, kad paerzinti tave? Ne. Tai gal todėl, kad nėra kur vaikų palikti? Bingo. Patikėk, ramiai apsipirkinėti be vaikų yra viena iš tų retų pramogų, apie kurias tėvai svajoja. Ir jie tai daro kiekviena pasitaikiusia proga. Tiesiog tada tu jų nepastebi, nes jie būna tiesiog vieni iš normalių pirkėjų, kurie stovi paprastose eilėse. Tačiau kartais taip nesigauna, ir tada tenka važiuoti apsipirkinėti su šeima.
D3monas wrote:Ir jei jie norėjo šio džiaugsmo spindulėlio, tai nereiškia, kad tuo džiaugsmu reikia dalintis su visu likusiu pasauliu. Nes visiems kitiems tikriausiai ne tik visiškai pofik tas vaikas, bet juos jis dar ir erzina. Nu va tiesiog.
Širdis krauju apsipylė iš skausmo. Bet dabar paskaičiuokim. Tamstai (spėju) yra maždaug 23-25 metai. Maždaug už 40 metų jūs būsite pensininkas, kuris, tikėtina, naudos daug paslaugų, ir šiaip greičiausiai norės likusius metus praleisti ramybėje ir komforte. Ir kas gi jums suteiks tą komfortą? Ar tik ne mano vaikai, kuriems tuo metu bus apie 40 metų - t.y. pats produktyvumo pikas. Gal visgi, mano vaikai nėra tik mano reikalas? Pats visuomenės egzistavimas, tiesiogine prasme, priklauso nuo vaikų. Taigi, burnojimas prieš vaikus yra paprasčiausiai mizantropiška pozicija, tiek žiūrint iš ekonominės, tiek iš demografinės perspektyvos.
D3monas wrote:Štai todėl ir sakau, kad nesąmonė visa tai. Nustotų parduotuvės skatinti temptis bamblius į parduotuves - visiems nuo to geriau būtų.
Ar tikrai "visiems"? Ir šiaip, geriau jau tuos vaikus tegul augina inkubatoriuose. Kad neduok-die jų balsas, ar elgesys nesukeltų jums nedidelio susierzinimo. Nes tai yra toks baisus dalykas.
D3monas wrote:<ne į temą>O tie, kurie eidami į svečius tempiasi kartu savo kūdikius - tiesiog niekšai. Kita vertus, tie, kurie kviečiasi į svečius tokias šeimas - patys kalti.</ne į temą>
Ta pati situacija kaip ir su parduotuve. Dažniausiai tėvai ima kūdikius su savimi tik tada, kai tikrai nėra kur ir kam jų palikti. Be to mandagūs tėvai visada atsiklausia šeimininkų (arba sprendžia remdamiesi sveiku protu), ar dera vestis vaikus. Aišku, ne visi tėvai yra mandagūs. Ir taip, kai kurie pasinaudoja "kūdikio korta" savanaudiškiems tikslams (tai nuostabiai veikia, pavyzdžiui, oro uostų eilėse). Tačiau aš tikrai jų dėl to nekaltinu.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-05-27 09:08

O D3mono neapykantą vaikams evoliucija suformavo, ar kaip čia? :D

Apie tokių kasų egzistavimą net girdėjęs nebuvau, bet paskaitęs Viliaus postus ir akimis permetęs supermamyčių forumą, manau, kad gal ir visai nieko.

http://www.supermama.lt/forumas/lofiver ... 991-0.html
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2014-05-27 09:14

Vilius wrote: Jei rimčiau, daug žmonių (ypač jaunų) nelabai supranta, ką iš tiesų reiškia "su vaikais", kol patys to nepatiria. Mano teorija, kad tokiu būdu žmonija apsisaugo nuo išnykimo. Mat, jei paaugliai žinotų, ką tie žodžiai iš tiesų implikuoja, tai būtų tobula kontracepcijos priemonė. Nes, neskaitant vieno-kito mazochisto, niekas nebenorėtų turėti vaikų, ir žmonija išnyktų. Ir aš tai rašau tik pusiau juokaudamas.
Pusiau rimtai seniai esu iškėlęs panašų klausimą, į kurį iki šiol neradau atsakymo: kodėl moterys gimdo? Ir didelė dalis ne po kartą, jau nešnekant apie daugiavaikes gimdymo čempiones.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-05-29 00:35

Su visomis, Tavo, Viliau, išsakytomis mintimis sutinku, išskyrus šias:
Vilius wrote:kad nėra kur vaikų palikti
Tėvai du. Vienas - su vaikais. Kitas - parduotuvėje.
Vilius wrote:Ne, nesate. Ir, kaip jau sakiau, pasistenk ten nesutikti mano žmonos
Tai aš ir mano žmona nesame šeima, tą nori pasakyti?
Vilius wrote:kas gi jums suteiks tą komfortą
1. Pasaulyje žmonių per daug, netgi Lietuvoje nemenkas nedarbas. Vargu ar kūdikių fermos tai išspręstų. 2. Visada maniau, kad senatvei taupysiu, tačiau, jei Jūsų vaikai mane apsiima išlaikyti pesijoje - mielai prašome.

Ir, žinoma, tolesni pastebėjimai:
Vilius wrote:Aišku, ne visi tėvai yra mandagūs
Mandagūs tėvai man kelia džiaugsmą. Vaikščiodami mieste su žmona dažnai pastebime atvejų, kada tėvai su vaikais puikiai susitvarko ir, regis, be vargo vaikui, sau ar aplinkiniams. Tokie atvejai itin maloniai nuteikia.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-05-29 13:27

D3monas wrote:Tėvai du. Vienas - su vaikais. Kitas - parduotuvėje.
O jei vienas iš tėvų dirba/ serga/ miręs/ komandiruotėje/ pervargęs/ su kitu vaiku poliklinikoje/ nuvežė mašiną į autoservisą/ lanko sergančius giminaičius/ ... Tęsti? Aš neabejoju, kad teoriškai galima šioms situacijoms sugalvoti sprendimus be vaikų parduotuvėje, tačiau praktikoje tos teorijos nelabai veikia. Praktikoje tiesiog renkiesi mažiausiai blogą variantą iš galimų.

Beje, ir kas gi prekybos centre yra tokio anti-vaikiško? Taip, yra vietų, kur tikrai vaikams ne vieta (sakykim, nuo reanimacijos skyriaus iki striptizo klubo imtinai). Bet parduotuvė? Aš nesakyčiau, kad ten yra kažkokių ypatingų grėsmių vaikams. Nei kad vaikai kažkam ten iš tiesų labai trukdytų. Ir, kaip mes jau kalbėjome, nepanašu, kad prekybos centrai būtų labai prieš - netgi priešingai. Tai kodėl gi tėvams neiti su vaikais į parduotuves? Vaikams nedidelis aplinkos pakeitimas gali būti net į naudą. Jie gali šio bei to išmokti, ar bent jau gauti naujų įspūdžių. Na taip, jus tai truputį erzina, ir aš dėl to apgailestauju. Tačiau beveik viskas, ką mes darome, kažką vienaip ar kitaip erzina. Nesakyčiau, kad tai pakankama priežastis apriboti savo gyvenimą iki tylaus sėdėjimo namuose.
D3monas wrote:Tai aš ir mano žmona nesame šeima, tą nori pasakyti?
Tikrai nenoriu leistis į "o kas yra šeima" diskusija, todėl atsiimu tą repliką.
D3monas wrote:1. Pasaulyje žmonių per daug, netgi Lietuvoje nemenkas nedarbas. Vargu ar kūdikių fermos tai išspręstų.
Ką reiškia "per daug"? Be to aš nieko nesakiau nei apie kūdikių fermas, nei apie žmonių kiekio kitimą. Aš kalbu tik apie normalios demografijos palaikymą. Kam neišvengiamai reikia vaikų. Kiek vaikų - čia jau visai kitas klausimas.
D3monas wrote:2. Visada maniau, kad senatvei taupysiu, tačiau, jei Jūsų vaikai mane apsiima išlaikyti pensijoje - mielai prašome.
Pinigai patys savaime jums komforto senatvėje neužtikrins. Tam dar reikės darbingų žmonių, kurie už jūsų pinigus teiktų paslaugas. Jei darbingų žmonių bus mažiau, paslaugų pasiūla bus per maža, dėl ko išaugs jų kaina. Sukitės kaip norit, bet nuo ekonomikos dėsnių nepabėgsit - kuo mažiau vaikų dabar, tuo mažiau komforto jūs galėsite įpirkti senatvėje už savo santaupas.
D3monas wrote:Vaikščiodami mieste su žmona dažnai pastebime atvejų, kada tėvai su vaikais puikiai susitvarko ir, regis, be vargo vaikui, sau ar aplinkiniams.
Arba jiems tiesiog pasitaikė gera diena. Visi vaikai kartais būna geri.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-06-01 17:14

Vilius wrote:Tačiau beveik viskas, ką mes darome, kažką vienaip ar kitaip erzina. Nesakyčiau, kad tai pakankama priežastis apriboti savo gyvenimą iki tylaus sėdėjimo namuose.
Įtikinai.
Vilius wrote:kuo mažiau vaikų dabar, tuo mažiau komforto jūs galėsite įpirkti senatvėje už savo santaupas.
Negaliu nesutikti.

Bendroje sumoje, įtikinai mane, Viliau. Belieka pabėdavoti, kad kitos žmonių grupės, kurioms taip pat gyvenimas nelengvas, neturi specializuotų kasų ar parkingo vietų. Kita vertus, palyginus su vaikus auginančių asmenų kiekiu, jų segmentas nėra toks didelis, kad į juos būtų orientuoti marketinginiai sprendimai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-06-01 17:33

D3monas wrote:Įtikinai.
[..]
Negaliu nesutikti.
[..]
Bendroje sumoje, įtikinai mane, Viliau.
Ne, rimtai? Kaip "įtikinai, kad esi teisus"? Nes tai būtų tiesiog neįtikėtina. Bene pirmas atvejis rašytinėje šio forumo istorijoje, kai kažkas kažką dėl kažko įtikino.

:ax:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-06-01 19:10

Vilius wrote:Bene pirmas atvejis rašytinėje šio forumo istorijoje
Mane čia bent kelis kartus yra įtikinę, regis. Bet gal čia tik aš tokios silpnos valios. :lol:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2014-06-01 21:26

Vilius wrote:Laimei, prekybos centrų vadovybė su manimi sutinka. Žinoma, gali būti, kad jie tai daro ne tiek iš užuojautos, kiek iš išskaičiavimo - jauni tėvai prekybos centruose palieka krūvas pinigų. Kodėl gi neskirti truputį daugiau dėmesio tokiems geriems klientams.
Bijau, kad komercine puse cia yra ne "Aciu, kad pas mus daug perkat, stai jums uz tai prizas - greitos eiles", o labiau "eikit greiciau is cia su savo apsivemusiais ir bliaunanciais vaikais, kurie visus uzknisa ir pridaro nesamoniu" :D
Post Reply