Šypsniukų reikšmės

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
Post Reply
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-08-31 15:05

Įdomu, ką būtent turite omenyje, kai Forume naudojate tuos paveiksliukus. Ir - dar svarbiau - kaip juos interpretuojate, kai naudoja kiti. Gal toks šypsniukų žodynas ("šypsnynas"? :D) padės geriau susikalbėti.

Mano sąrašas yra maždaug toks.

:) - reiškia, kad rašydamas tą sakinį aš actually truputį šypsausi. Kai kiti žmonės naudoja, tai manau, kad jie šaiposi iš manęs.
:D - reiškia, kad šypsausi labai - gal truputį perdėtai, kas lyg ir priduoda tai šypsenai sarkastiškumo. Bet tai nėra piktas sarkazmas. Kai naudoja kiti žmonės, manau, kad šaiposi iš manęs.
8) - šitas reiškia tokią truputį snobišką šypseną, tarsi sakyčiau "čia tai pavariau, ane?". Kai jį naudoja kiti žmonės, tai manau, kad jie yra apsirūkę žolės (nes kam daugiau nešioti akinius nuo saulės, kai nesi lauke?).. ir turbūt šaiposi iš manęs.
:lol: - šitą naudoju, kai kas nors būna tikrai juokinga. Kartais pašnekovai prajuokina dėl gero sąmojo, kartais dėl kitų priežasčių - priklauso nuo situacijos. Beje, jis nereiškia, kad iš tiesų juokiuosi - beveik niekada to nedarau sėdėdamas prie kompiuterio/telefono. Kai jį naudoja kiti žmonės - obviously - manau, kad jie juokiasi iš manęs.
:twisted: - reiškia, kad bandau draugiškai pašiepti pašnekovą. Kai jį naudoja kiti žmonės, manau, kad bando mane erzinti.
:mrgreen: - kartais naudodavau su reikšme, panašia į :D arba :lol:, bet jau beveik nenaudoju. Dabar pagalvojau - gal mums visai nereikia šio šypsniuko? Kai jį naudoją kiti žmonės, manau, kad jie šaiposi iš manęs, ir truputį persistengia tai darydami.
:roll: - reiškia lengvą susierzinimą, ar bent abejingumą. Kai naudoja kiti - reiškia tą patį.
:ax: - šitą kartais naudodavau seniau. Reiškė maždaug šelmišką ir gal truputį sarkastišką šypseną, pvz., kaip sakant "argi nesakiau?" Bet jau seniai nustojau jį naudoti. Kai jį naudoja Augustas, manau, kad jis atrodo truputį vaikiškai (čia turėtų būti koks nors draugiškas šypsniukas, tačiau šioje žinutėje jų ir taip per daug).
:wink: - panašiai, kaip ir su prieš tai minėtu "ax" šypsniuku - aš jo beveik nenaudoju, o Augustas irgi galėtų nustoti.
:o, :? ir :shock: - pats beveik nenaudoju. Kai naudoja kiti žmonės, pagalvoju, kad gal kažką labai nusišnekėjau, ir tuo nustebinau/šokiravau pašnekovą. Matyt, tuoj pradės iš manęs šaipytis.
:oops: - pats nenaudoju. Kai naudoja kiti žmonės, pagalvoju, kad jie kažką prisidirbo, ir bando atsiprašyti. Kas yra visai miela, bet dažnai nelabai būtina. Be to, atsiprašymas ar pripažinimas klydus yra gana subtilus dalykas, todėl gal būtų geriau tai išsakyti žodžiais.
:cry: - pats nenaudoju. Kai naudoja kiti, manau, kad jie yra mažvaikiai (net, jei lieja tas ašaras sarkastiškai).
:love: - pats nenaudoju. Kai kiti žmonės naudoja, manau, kad jie arba persistengia su emocijomis, arba persistengia su sarkazmu. Kai būna sunku atskirti vieną nuo kito, linkstu prie antro varianto.

Kitų šypsniukų arba visai nenaudoju, arba - tik specialiais atvejais. Kai juos naudoja kiti žmonės, dažniausiai nė velnio nesuprantu, ką jie bando pasakyt.. Ir galvoju, kad jie šaiposi iš manęs kažkokiu suktu būdu.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-09-01 13:47

Na, Vilius pradėjo dalintis, kas ir ką jam reiškia, tai aš irgi pasidalinsiu.
:) - man reiškia lengvą ironiją, ir aš naudoju daugiausia būtent šia prasme.
:D - aš naudoju, norėdamas pasakyti "kaip smagu ir linksma", o kai naudoja kitas, man tai reiškia: "koks smagus ir taiklus komentaras". O kai komentaras - labai taiklus, tai naudoju šitą :thumbsup: , o jei noriu pasakyti, kad esu vienmintis su kuo nors, tai galiu panaudoti ir šitą :love:
:o - man reiškia "esu maloniai nustebintas atsakymo gerumo", ir pats naudoju būtent šia prasme.
:twisted: - naudoju, kai piktdžiūgauju, ir suprantu, kaip piktdžiūgavimą, kai naudoja kitas. :mrgreen: - sarkazmas. :shock: - nustebimas dėl blogo atsakymo.
:( ir :evil: - naudoju, kai liūdžiu ir pykstu dėl kieno nors kvailysčių ar blogybių. Kai naudoja kitas, suprantu irgi taip pat.
:roll: ir :ax: - abi man reiškia "aš nežinau", "aš abejoju dėl atsakymo teisingumo", ir naudoju (ypač šitą :ax: ), kai kviečiu pasakyti savo nuomonę duotuoju klausimu.
:wink: - padrąsinu išsakyti savo nuomonę, jei spėju, kad žmogus gali drovėtis.
:wacko: - kai esu pats susipainiojęs nuo atsakymų sudėtingumo.
:oops: - šitą naudoju pripažindamas, kad suklydau ten, kur klysti iš esmės neturėčiau.
Na va tiek.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-09-02 18:15

Vilius wrote:
2018-08-31 15:05
Kitų šypsniukų arba visai nenaudoju, arba - tik specialiais atvejais. Kai juos naudoja kiti žmonės, dažniausiai nė velnio nesuprantu, ką jie bando pasakyt.. Ir galvoju, kad jie šaiposi iš manęs kažkokiu suktu būdu.
Dar reiktu prideti, kad jei nepanaudotas joks sypsniukas, tai laikai labai piktu sarkazmu, kuriuo aisku saipomasi is taves :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2018-09-04 20:42

Su "veidukais" kai kada kyla painiava. Nežinau, ar kada forume buvo "like" po žinute? Mano galva, tai informatyvus ir reikalingas žymuo. Kodėl? Paprasta - laikini, reiškia į temą, pritari, ir pačiam nėra ko gražbyliaut, nebent dėl kokios smulkmenos dar savo trigrašį knietėtų įkišt, ne (yra veidukas "nugalabint", bet temose nesusidūręs) - ne į temą, nusišnekėjo. Va čia jau kaip ir reikėtų paaiškinti, kas "negerai" Šiuo atveju tam tikra problema naujokams - pastebėjau, kad nemažai temų baigiasi naujoko žinute. Natūralu, kad kyla klausimų - visiems "seniams" px., ką salaga skiedžia? "reziume" visus tenkina? ir pan. Veidukas - 8)
Post Reply