Ar šitame forume kitatikiai nepageidaujami?

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 12:40

ne išeitis, nes anksčiau ar vėliau trynimas atsiremia į asmeninį moderatoriaus vertinimą. O taisyklių visiems gyvenimo atvejams pramoderuoti sugalvot paprasčiausiai neįmanoma...
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-09 12:44

Shiori wrote:ne išeitis, nes anksčiau ar vėliau trynimas atsiremia į asmeninį moderatoriaus vertinimą.
O kodėl asmeninis moderatoriaus/-ių vertinimas yra ne išeitis? :)
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 12:47

todėl, kad veda į protekcionizmą, nesąžiningą vertinimą.
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-09 12:59

Shiori wrote:todėl, kad veda į protekcionizmą, nesąžiningą vertinimą.
Sąžiningas vertinimas čia ir neįmanomas. Gali būti arba taisyklės, kurios vertina tik nedidelę dalį visų problemų, arba nesąžiningas vertinimas. Ką pasirinkti, aišku, spręsti jums.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 13:04

Shiori wrote:Žalias tu, Snuki - kai tema neįvardinta, kiekvienas turi galimybę perkratyti savo sąžinę :wink:
As - dzinsovas daba :P , o jei jau "visiems reikia perkratyt sazine", tai taip ir reikejo rasyt - "kazkoks snukis, kazkokia tema uzvede..." :wink:
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 13:08

Shaolin Mantis wrote:
Shiori wrote:todėl, kad veda į protekcionizmą, nesąžiningą vertinimą.
Sąžiningas vertinimas čia ir neįmanomas. Gali būti arba taisyklės, kurios vertina tik nedidelę dalį visų problemų, arba nesąžiningas vertinimas. Ką pasirinkti, aišku, spręsti jums.
Kiekvienas skeptiskai vertiname remdamiesi savo asmeniniu poziuriu, todel moderavimas turetu buti objektyvus, nes prasides - skeptiskai vertinu jo skeptiska tavo vertinimo skeptiskuma... tai nepriestaraus taisyklem, bet iki ko daves :shock: Todel ir trynimas - ne iseitis. Kaip viena is priemoniu - taip.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-08-09 13:24

Na aktyviai trindami zinutes tikrai kitatikiu savo forume nei sulaikysime, nei prikviesime daugiau. As linkes paremti Ateono pozicija apie svelnesni diskutavimo su tikinciaisiais stliliu.
User avatar
Shaolin Mantis
pradedantis
Posts: 140
Joined: 2005-06-16 11:55

2005-08-09 13:40

Norėjau pasakyti, kad mano nuomone, oligarchinis valdymas interneto forumuose yra naudingas dalykas.

O dėl kitaminčių ar kitatikių...
Sakykim ateina naujas lankytojas, prisiregistruoja ir bet kurioje temoje, pavyzdžiui kažkurioje apie moralę arba apie kurią nors religiją, pradeda varyti visišką offtopic, pvz., "kaip jūs taip galit! jūs ne skeptikai! jūs klystate ir man jūsų gaila, kad niekada nesuprasite tikrosios tiesos!". Toliau viskas gali vystytis keliais scenarijais:

1. Visi daugmaž mandagiai pabando įsigilinti į tai, ką tas žmogus nori pasakyti. Mandagiai, bet dažniausiai pašiepiančiai. Ir dažniausiai klausimų forma, pvz., "kuris dievas yra tikrasis?". Tema negrįžtamai nubėga nuo pradinių žinučių ir virsta į ilgą ilgą fleimą, kol galų gale susinervinęs kitamintis/kitatikis palieka forumą arba yra išvejamas. Arba lieka ir toliau karts nuo karto paburnoja kitose temose.

2. Žinutė, kurioje yra nesusiję su tema pasisakymai ištrinama arba perkeliama į atskirą temą. Žmogus, ją parašęs, yra asmenine žinute perspėjamas, ir jo paprašoma, kad pasistengtų būtent tame (rimtame) forume rašyti tik į temą. Fleimas persikelia į naują specialiai tam skirtą temą. (Galima net apie atskirą tokioms temoms skirtą forumą pagalvot).

Abiem atvejais didelė dalis tų kitaminčių/kitatikių paliks forumą. Bet antruoju atveju forumas įgautų visai kitą solidumo laipsnį ir galbūt atsirastų tikinčiųjų, kurie iš pat pradžių nenurašytų forumo kaip visiškos "velnio sėklos" ir pasiliktų čia padiskutuoti ilgiau, galbūt net rastų bendrumų su skeptikų mintimis, galbūt pabandytų įsigilinti į kai kuriuos dalykus.

Šiaip, mano nuomone, labai negeras dalykas bet kuriame forume yra tai, kad temose apie konkrečius reiškinius ar dalykus diskusija pakrypsta link asmeniškumų, ir tiesiogiai arba užuominomis pradedama diskutuoti ne apie temos problemas, o apie pačius diskutuotojus, arba stengiamasi temą pakreikti taip, kad bet kokiais būdais diskredituoti oponentą arba jo autoritetus. Aišku, beveik niekur to neišvengiama, bet Skeptikas.org forume tai vyksta gan dažnai. Tam tikruose forumo skirsniuose moderatoriaus vietoje kaip nors griežčiau su tai bandyčiau kovoti...
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 13:53

Shiori wrote:dar pamiršau pridėti, kad foruminis bendravimas buvo sėkmingai iškeistas į pasakų apie klounus sekimą :dirol: tuo kompensuojant vaikystėje neišgirstų pasakėlių stygių.

Taip jau išėjo, kad bendravimo turiu pakankamai ir jo kompensuoti foruminiu bendravimu nėra didelio reikalo. O va pasakėlės visai kas kita :lol:
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2005-08-09 13:59

O koks ,tavo manymu, turėtų būti rimtas skeptikų forumas - žingsnis į šoną-šūvis į nugarą?
Kažkokie įspėjimai per privatą suaugusiam žmogui atrodo... hm, nerimtai, švelniai tariant.
Juo labiau, kad aš asmeniškai neįžvelgiu tokio baisaus fleimo, kaip pašnekovas teigia, todėl rūpestis dėl dar didesnės tvarkos įvedimo gaunasi kiek perdėtas...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2005-08-09 14:19

Shaolin Mantis wrote: Norėjau pasakyti, kad mano nuomone, oligarchinis valdymas interneto forumuose yra naudingas dalykas.
O mano nuomone ne
Shaolin Mantis wrote: Aišku, beveik niekur to neišvengiama, bet Skeptikas.org forume tai vyksta gan dažnai.
Mano patirtis rodo ka kita, o butent, kad sitame forume kaip tik yra maziausiai asmeniskumu, gi gal Jus nurodytumete pavyzdini foruma siuo klausimu [ butu gerai lietuviu kalba]
Shaolin Mantis wrote:Tam tikruose forumo skirsniuose moderatoriaus vietoje kaip nors griežčiau su tai bandyčiau kovoti...
Aptariamu klausimu tikrai neiseitis, priesingai tai tik dar labiau kitatikius atgrasisns nuo dalyvavimo siame forume.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-09 15:00

Na, pirmiausia dėl to moderavimo. Gal tai ir yra drambliuko svajonės, bet savotiško moderavimo aš tikiuosi iš pačių dalyvių. Juk pagalvokim - mūsų čia ne tiek daug, bet esame daugmaž pastovūs dalyviai, naujokai taip pat ne taip jau dažnai užklysta, ir apskritai abejoju ar kada sulauksime masinės jų invazijos, tai ar negalima mums patiems, be jokių trynimų ar redagavimų juos pamoderuoti? Juk ne taip sudėtinga kokį nors išsišokėlį "nuraminti".

Iš tiesų, tai aš pats tik už tokį moderavimą, kai reikia ištrinti kokį negražų žodį ar panašiai. Na galiausiai būna visokių piktybinių tipų, kaip antai Quest, kurie pradeda į visas temas rašyti bet ką su tikslu paerzinti. Troliai, taip sakant. Bet net ir su tokiais, kaip vėliau parodė istorija, galima susitvarkyti. Jei tema nuvažiuoja į lankas - taip pat nematau reikalo viską ištrinti: štai pavyzdžiui "Pasaulio" forume esanti Snukio diskusija prieš Einšteiną kadaise buvo ne kas kita, kaip offtopic'as Didžiojo Sprogimo temoje. Žodžiu, net iš beviltiškų nusivažiavimų gali šis tas gero gautis.

Taigi asmeniškai aš nemanau kad moderavimas padės forumą padaryti solidesnį ar kaip nors dar "geresnį". Nuo moderavimo tai apskritai labai mažai priklauso, didžiausią įtaką tam turi patys dalyviai.

O moderavimą tokio tipo forume aš matau tik tuo atveju, jei jis stipriai išsiplės, ir patiems dalyviams atsiras poreikis turėti kuo glaustesnes temas be jokių nusivažiavimų ar pablevyzgojimų - kad galima būtų greičiau viską peržvelgti. Bet mums tai dar negręsia.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-08-09 15:11

Liucipher wrote:Na aktyviai trindami zinutes tikrai kitatikiu savo forume nei sulaikysime, nei prikviesime daugiau. As linkes paremti Ateono pozicija apie svelnesni diskutavimo su tikinciaisiais stliliu.
Man atrodo, daug kas nesupras kas tas "švelnesnis" diskutavimo stilius. Kaip Nomad pasakė, "tai nejaugi turėčiau visam tam pritarti?" Tikrai ne. Didžiausia, mano požiūriu, problema čia yra ta, kad mes patys tokiose diskusijose nieko taip ir nepasakome, netgi nesistengiame užvesti diskusijos - vyksta tik prašinėjimas kažką pagrįsti, apibrėžti ir taip toliau. Tai automatiškai veda į aklavietę ir begalinį tardymą. Tai visiškai neįdomu nei patiems diskutuojantiems, nei skaitantiems. Argi vietoj to nebūtų galima kaip galima detaliau išklausinėti apie oponento požiūrį, o tuomet pateikti to požiūrio kritiką? Va tuomet tai bus tikra diskusija, kur kiekviena pusė išreiškia savo požiūrį į problemą, kurioje abi pusės kažką pasako. Nemėgstu aš tardymų.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 15:18

Na dar viena citata apie musu bjauruma is kito forumo:
matau, kad prisirinko i forume tokei su kuriais neiamanoma bendrauti...tokie, kurie tik nori "suvartyti" ar izeisiti Dieva ar kita. o as to tikrai neleisiu. tad nusprendziau iseiti is jo... Juozai nepyk sekmes! ! ! su Dievu...
Bajaurybes mes, ane? :twisted:
O gal tiesiog - negalim suprasti absurdo?
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-08-09 15:29

Shaolin Mantis wrote:...2. Žinutė, kurioje yra nesusiję su tema pasisakymai ištrinama arba perkeliama į atskirą temą. Žmogus, ją parašęs, yra asmenine žinute perspėjamas, ir jo paprašoma, kad pasistengtų būtent tame (rimtame) forume rašyti tik į temą. Fleimas persikelia į naują specialiai tam skirtą temą. (Galima net apie atskirą tokioms temoms skirtą forumą pagalvot).

Abiem atvejais didelė dalis tų kitaminčių/kitatikių paliks forumą. Bet antruoju atveju forumas įgautų visai kitą solidumo laipsnį ir galbūt atsirastų tikinčiųjų, kurie iš pat pradžių nenurašytų forumo kaip visiškos "velnio sėklos" ir pasiliktų čia padiskutuoti ilgiau, galbūt net rastų bendrumų su skeptikų mintimis, galbūt pabandytų įsigilinti į kai kuriuos dalykus...
Tokiu atveju reiketu uzvesti atskira tema - "Misija" (gal - Neimanoma misisja), nes visada susives tai, kad kazkoks tikratikis nores atlikti kazkokia misija - atvesti mus arciau dievo (tik tokia tema). Mes automatiskai klausinesim prie kurio, paprasysim visa sarasa dievu iki kuriu mes busim privedami...misionierius isizeis ir vel mes liksim velnio sekla, grudu... Daug vargo del to paties rezulttato. :oops:
pk10
pradedantis
Posts: 208
Joined: 2005-02-10 22:34

2005-08-09 18:30

ce offtopic, bet
Did. Gerb. Ponas Liucipher, si tema yra forumo skiltyje "Prie alaus" todel gal galima sioje skiltyje is jusu isgirst ir famileresny kreipiny "tu"?
isanksto atsiprasau tamstos uz brangaus laiko sutrukdyma
Post Reply