Pastabos, komentarai dėl moderavimo (archyvas)

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-09-29 15:04

Apsisprendžiau dėl temų perkėlimo į archyvą tvarkos. Nuo šiol ten kelsiu visas temas, kurios papuls į “Aktyvių diskusijų” antrą lapą. Tai reiškia, kad pagal dabartinę konfigūraciją (kuri gali pasikeisti), forume visada bus 50 aktyvių temų.

Jei manote, kad kuri nors tema verta likti “Aktyviose diskusijose”, tiesiog pasistenkite, kad ji nenusmuktų per žemai. Tačiau geriau to nedarykit bereikšmiais “bump” stiliaus postais, nes moderatorius gali juos ištrinti/perkelti, ir tada tema vėl atsidurs dugne.

Kita vertus, jei tema jums neatrodo įdomi, geriau ją tiesiog ignoruokite, ir tada po kurio laiko ji pati nugrims į apačią, ir bus suarchyvuota.

Tikiuosi, tokiu būdu natūraliai ir demokratiškai forumas pats atsirinks įdomias temas.

Aišku, visiškai kvailos ar nereikalingos temos gali būti iškeltos ir anksčiau, nei pasieks dugną, tačiau pasistengsiu tai daryti kiek įmanoma rečiau.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-12 13:25

Gal galima perkėlus žinutę kažkur kitur iš jos originalios, natūralios ir Dievo nustatytos vietos, parašyti kažkaip panašiai „mod. pastaba: perkelta iš ten ir ten“ ar „išskirta į atskirą temą iš ten ir ten“ ar žodžiu savo nuožiūra, svarbu kad matytųsi, jog ten buvo moderavimo veiksmai o ne tas narys iš tiesų pats kūrė naują temą ar rašė kažkur ar pan. Kad visada būtų aišku kur kas ką darė, nebūtų nesusipratimų. Nereikalinga tik perkėlus į kategorijas, kur žinutės ir gali patekti tik atkeltos iš kažkur kitur, t.y. archyvą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-12 17:47

Sejanus wrote: Gal galima perkėlus žinutę kažkur kitur iš jos originalios, natūralios ir Dievo nustatytos vietos, parašyti kažkaip panašiai „mod. pastaba: perkelta iš ten ir ten“ ar „išskirta į atskirą temą iš ten ir ten“ ar žodžiu savo nuožiūra, svarbu kad matytųsi, jog ten buvo moderavimo veiksmai o ne tas narys iš tiesų pats kūrė naują temą ar rašė kažkur ar pan. Kad visada būtų aišku kur kas ką darė, nebūtų nesusipratimų. Nereikalinga tik perkėlus į kategorijas, kur žinutės ir gali patekti tik atkeltos iš kažkur kitur, t.y. archyvą.
Mielai atsižvelgsiu į tavo pastabą. Gal net ankstesniems veiksmams galiu paredaguoti. Reikia?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-12 19:33

Būtų labai šaunu, dėkui :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-14 21:52

Svetimas wrote:
2018-10-12 17:47
Gal net ankstesniems veiksmams galiu paredaguoti. Reikia?
Taip, būtų labai gerai, dėkui ;) Faina kad pasiūlei
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-17 16:09

[viewtopic.php?f=29&t=2629&p=97814#p97814]
Svetimas wrote:
2018-10-16 10:59
Negi taip sunku pakilti aukščiau šito ir pradėti kalbėti vienas su kitu kaip žmogus su žmogum?
Su troliais paprastai kalbama ne kaip su žmonėmis, o kaip su troliais, ir sakydamas kalbama, turiu omeny išbanyjama ir pamirštama. Mūsų forumas tik toks gan išskirtinis. Nesakau, kad [...], kad tik jie pasiliktų ir padidintų narių skaičių... bet kita vertus, negaliu užtikrintai teigti ir kad taip nėra.

[Svetimo pastaba: žinutė redaguota]
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-17 19:46

Sejanus wrote: Su troliais paprastai kalbama ne kaip su žmonėmis, o kaip su troliais, ir sakydamas kalbama, turiu omeny išbanyjama ir pamirštama. Mūsų forumas tik toks gan išskirtinis. Nesakau, kad [...], kad tik jie pasiliktų ir padidintų narių skaičių... bet kita vertus, negaliu užtikrintai teigti ir kad taip nėra.
Kol kas šiuo metu esu sau užsistatęs žemą moderavimo lygį, nes tingiu ir manau nelabai spėčiau su savo retais apsilankymais filtruoti ir kilnoti žinutes. Taip pat tikiu žmonių sugebėjimais bendradarbiauti. Tuo labiau, kad dalis į pastabas atsižvelgia ir tai man patinka. Baninčiau forumo dalyvius greičiausiai tuo atveju, jei žinutes į blevyzgas ir pan. tektų kilnoti kažkelintąjį kartą ir tai su išankstiniu perspėjimu.

Taip buvau paskutinį kartą sugalvojęs. Taip rašiau paskutinėje savo žinutėje taisyklių temoje. Forumo moderavimo tvarką mes visi galime tobulinti, jei tik yra noro. Tą jau rašiau. Pasiūlymams esu atviras.

Viliaus naujokų globojimo vizijai (jeigu jis apskritai tokią turi) nelabai pritariu. Žmones, kurie ilgiau rašė/rašo forume, vertinu ir vertinsiu labiau bei esu subjektyvesnis jų atžvilgiu dėl akivaizdžių priežasčių. DrHarrisLacan kol kas taikau atskirą priėjimą, nes jis labiau determinuotas aplinkybių ir pan.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-17 22:27

Vakar, fizikanai, padariau tam tikrą išimtį ir "Meditacija" temoje ištryniau tavo vieną žinutę su nuoroda, nes po detalesnio nagrinėjimosi man kažkodėl susišvietė, jog informacija joje gali būti potencialiai žalinga kokiems nors nesusitupėjusiems smalsiems paaugliams ar pan. Šiaip, dėkui tau, kad pasidalinai. Turi tam tikrų bendrų teorinių taškų su tam tikromis sąmonės teorijomis, kurios mane domina. Jei netyčia dar rasi kažką panašaus, pasidalink prašau PM. Būsiu tau labai dėkingas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-18 03:50

Sejanus wrote:
2018-10-17 16:09
Su troliais paprastai kalbama ne kaip su žmonėmis, o kaip su troliais, ir sakydamas kalbama, turiu omeny išbanyjama ir pamirštama. Mūsų forumas tik toks gan išskirtinis. Nesakau, kad kažkas [...], kad tik jie pasiliktų ir padidintų narių skaičių... bet kita vertus, negaliu užtikrintai teigti ir kad taip nėra.
juokiasi puodas, kad katilas juodas :lol:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 11:57

Svetimas wrote:
2018-10-17 22:27
Vakar, fizikanai, padariau tam tikrą išimtį ir "Meditacija" temoje ištryniau tavo vieną žinutę su nuoroda, nes po detalesnio nagrinėjimosi man kažkodėl susišvietė, jog informacija joje gali būti potencialiai žalinga kokiems nors nesusitupėjusiems smalsiems paaugliams ar pan.
Tu kalbi nerimtai.... pasakyk, kad juokauji... please?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-18 18:20

Stormas wrote: juokiasi puodas, kad katilas juodas :lol:
Sejanus nėra "naujokas trolis". Trolina nedažnai, bet tai daro gan subtiliai ir tai darydamas turi tam tikrą viziją.
Tau subtilumo šiek tiek trūksta. Yra kur tobulėti. Jei, aišku, sieki užsidirbti garbingo forumo trolio titulą. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-18 18:23

Sejanus wrote:
2018-10-18 11:57
Svetimas wrote:
2018-10-17 22:27
Vakar, fizikanai, padariau tam tikrą išimtį ir "Meditacija" temoje ištryniau tavo vieną žinutę su nuoroda, nes po detalesnio nagrinėjimosi man kažkodėl susišvietė, jog informacija joje gali būti potencialiai žalinga kokiems nors nesusitupėjusiems smalsiems paaugliams ar pan.
Tu kalbi nerimtai.... pasakyk, kad juokauji... please?
Juokauju dėl ko konkrečiai? :)
Aš irgi apsikrėčiau čia paskutiniu metu užplūdusioms trollinimo dvasioms ir sugalvojau patrolinti dėl mažiausiai dviejų tikslų. Bet savaip. Negi moderatorius irgi ne žmogus, kad negalėtų sau to leisti? :)
Pagalvojau, kad bus nauja medžiaga kažkodėl išsikvėpusiai diskusijai ten tai Lidžitos straipsnio temai apie asmeninės atsakomybės paradigmas. Teoriškai diskutuoti nelabai įdomu, o va čia bent kažkoks ryšis su praktika. Moderavimo dalykus ir pan. Spėju, jog ir tu kažko panašaus sieki su savo veikla paskutiniu metu. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-18 18:34

Siūlau padaryti kokią Skype konferenciją ar pan. mūsų forumo dalyvių daugumai ir pasiaiškinti dėl bendros forumo vizijos. Šiek tiek keista kalbėti apie moderavimą, kai moderatorius užeina į forumą rečiau už daugumą forumo dalyvių. Galvoju Viliaus prašyti kokį papildomą žmogų į moderatorių komandą. Vienas iš pirmų mano siūlomų kandidatų būtų Lionginas, jei jis, aišku, sutiktų. Jeigu Lionginas nesutiktų, turbūt reikės ieškoti kokio kito kandidato.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-18 19:29

Svetimas wrote:
2018-10-17 22:27
Vakar, fizikanai, padariau tam tikrą išimtį ir "Meditacija" temoje ištryniau tavo vieną žinutę su nuoroda, nes po detalesnio nagrinėjimosi man kažkodėl susišvietė, jog informacija joje gali būti potencialiai žalinga kokiems nors nesusitupėjusiems smalsiems paaugliams ar pan. Šiaip, dėkui tau, kad pasidalinai. Turi tam tikrų bendrų teorinių taškų su tam tikromis sąmonės teorijomis, kurios mane domina. Jei netyčia dar rasi kažką panašaus, pasidalink prašau PM. Būsiu tau labai dėkingas.
Jeigu cia apie psichotropiniu medziagu poveiki, tai ar ne pats postinai Jordon Peterson podcastus, kur jis kalba apie DMT? Kaip tokia informacija super mamyciu auginamiems, uz virvutes is darzelio vedziojamiems, nepilno veiksnumo retardukams? :) As jau nekalbu apie Viliaus papostinta informacija apie investavima i legaliu kanapiu kompanijas!

EDIT: Palauk, o kaip ten del lentos pavadinimu "prie alaus''???
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 20:21

Svetimas wrote:
2018-10-18 18:23
Juokauju dėl ko konkrečiai? :)
Kad ištrynei fizikano žinutes nes jos galimai gali būti žalingos nepilnamečiams :)
Jei trolini tai šaunuolis nes tikrai pasimoviau. T.y. patikėjau. Kita vertus, tai parodo, kokie žemi mano lūkesčiai belikę....
Aš irgi apsikrėčiau čia paskutiniu metu užplūdusioms trollinimo dvasioms ir sugalvojau patrolinti dėl mažiausiai dviejų tikslų. Bet savaip. Negi moderatorius irgi ne žmogus, kad negalėtų sau to leisti? :)
Šiuo metu iš šio forumo likęs vienas didelis trolinimas, tai aišku kad gali, pirmyn, go to town man
Spėju, jog ir tu kažko panašaus sieki su savo veikla paskutiniu metu. :)
Aš siekiu pasismaginti :) Kol kas pavyksta labai smagiai
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-18 20:44

Svetimas wrote:
2018-10-18 18:34
Galvoju Viliaus prašyti kokį papildomą žmogų į moderatorių komandą.
Tai tiek jau to.. Jei tau per sunku, susitvarkysiu ir pats. Gal net vardą ta proga pasikeisiu.. Kaip jums "Jozefas"? 8)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 20:56

Svetimas wrote:
2018-10-18 18:34
Siūlau padaryti kokią Skype konferenciją ar pan. mūsų forumo dalyvių daugumai ir pasiaiškinti dėl bendros forumo vizijos. Šiek tiek keista kalbėti apie moderavimą, kai moderatorius užeina į forumą rečiau už daugumą forumo dalyvių. Galvoju Viliaus prašyti kokį papildomą žmogų į moderatorių komandą. Vienas iš pirmų mano siūlomų kandidatų būtų Lionginas, jei jis, aišku, sutiktų. Jeigu Lionginas nesutiktų, turbūt reikės ieškoti kokio kito kandidato.
Man tai skamba labai juokingai, kad penkių aktyvių žmonių forume dviejų moderatorių nepakanka moderuoti likusiems trims žmonėms. Ar tik nebus taip, grynai spėjimas, bet ar nebus, kad patys prisikuriate sau bereikalingo darbo, bereikalingai moderuodami žinutes ten, kur niekam to nereikia?

Žinau aš ne autoritetas, tai gali ignoruoti ką pasakysiu. Bet per paskutinius 20 metų nuolat kažką moderuoju/administruoju, dažnai ir ne vieną kažką. Ir jei kas paklaustų kokią svarbiausią pamoką išmokau, ar jei nepaklaustų vis tiek pasakysiu, tai vienareikšmiai - išmokau nesikišti kur nebūtina. Kai esi moderatorius, labai maga visur kišti nagus, kad pateisintum savo egzistavimą. Bet 90% atvejų to visai nereikia ir tik kliudo.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-19 07:31

Viską apibendrinus. Aš džiaugiuosi, kad pseudoproblemų ir problemų forume nebeliko ir galime toliau laimingai gyventi. Gerai supratau? :)

Šiaip dėl Skype konferencijos tai mano pasiūlymas galioja. Bent jau aš šiek tiek norėčiau gyvai pasišnekučiuoti. Galiu per PM išsiųsti nuorodą į kokį doodle laikų pasiderinimui.
Post Reply