Forumo taisyklės

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Locked
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-19 09:25

Forumo taisyklės

Bendri nuostatai

1. Visos žinutės atspindi jų autorių nuomonę ir forumo administracija už jų turinį neatsako.

2. Tvarką forume prižiūri moderatoriai ir administratoriai. Jie gali redaguoti bei šalinti žinutes, kurių turinys prieštarauja forumo taisyklėms arba Lietuvos Respublikos įstatymams.

Taisyklės

1. Prieš pradedant naują temą, prašome pasidomėti ar panaši tema nebuvo sukurta anksčiau.

2. Kurkite temas tik tam skirtuose skyreliuose. Prašome nekurti tų pačių temų skirtinguose skyriuose.

3. Susilaikykite nuo atsakymų, kurie neturi nieko bendro su tema.

4. Draudžiama naudoti vien didžiąsias raides temų pavadinimuose ir pačiose žinutėse.

5. Diskusijose negalima aiškintis santykių. Jeigu žinutė yra asmeninio turinio ir nesurišta su tema, ji bus trinama. Naudokitės elektroniniu paštu arba asmeninėmis žinutėmis.

6. Draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstoma tautinė, rasinė, religinė, socialinė bei lyčių neapykanta; platinama, propaguojama ar reklamuojama pornografija, seksualinės paslaugos, bei narkotinės ar psichotropinės medžiagos, ar kita teisės aktams prieštaraujanti informacija; informacija, šmeižianti, įžeidžianti žmogų, žeminanti jo garbę ir orumą; būtų įžeidžianti arba kenksminga bet kurio asmens atžvilgiu; pažeistų bet kurio asmens teisę į privatumą; pažeistų bet kuriuos kitus Lietuvos Respublikos įstatymus bei tarptautinius susitarimus.

7. Draudžiama naudoti grubius, necenzūrinius išsireiškimus ir įžeidimus bet kokiu pavidalu. Net jei buvo ginčytasi, netgi jei jūs buvote teisūs, už tokį elgesį jūs būsite įspėti.

8. Draudžiama skelbti komercinio pobūdžio reklamą.

9. Draudžiama dėti nuorodas į vartotojo parašą.

Nuobaudos

1. Sprendimą apie nuobaudą pažeidėjui priima forumo administracija - moderatorius arba administratorius.

2. Dalyviams, pažeidusiems taisykles gali būti taikomos tokios nuobaudos:
- žinutės taisymas arba pašalinimas;
- temos pašalinimas arba uždarymas;
- žodinis įspėjimas, padarytas pataisytoje žinutėje arba komentaruose;

Už kiekvieną taisyklių pažeidimą dalyvis gali gauti nuo vieno iki kelių įspėjimų. Surinkus kelis įspėjimus (priklauso nuo pažeidimo sunkumo) pažeidėjui gali būti uždrausta kelias dienas rašyti forume.

3. Kai kurioms pažeidimų formoms papildomai gali būti taikomos neeilinės nuobaudos: laikinas arba visiškas uždraudimas prisijungti prie forumo.

4. Visi klausimai, pasiūlymai/pastabos/apeliacijos dėl forumo moderavimo administracijai turi būti užduodamos tik el.paštu arba asmenine žinute, bet ne pačiame forume. Forumo administracija atsako tik tuo atveju, jei dalyvio užklausimas sudarytas korektiškai ir teisingai.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5447
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-11-26 12:51

Paaiškinimas dėl diskutavimo iš devil's advocate pozicijos

1. Forume yra leidžiama diskutuoti palaikant idėjas, kurios nebūtinai sutampa su pasisakančiojo asmenine nuomone aptariamu klausimu.

2. Prieš užimant devil's advocate poziciją, yra rekomenduojama apie tai įspėti kitus diskusijos dalyvius arba forumo administraciją, tačiau tai nėra privaloma.

3. Forumo nariai, pasisakantys iš devil's advocate pozicijos, prisiima riziką, kad tokia diskutavimo technika gali pakenkti jų reputacijai, ar papiktinti kitus forumo narius.

4. Įvykus konfliktui ar nesusipratimams dėl tokios technikos naudojimo, diskusija bus moderuojama forumo administracijos nuožiūra.
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 2390
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-07-18 12:38

Sveiki,

kaip naujai paskirtas forumo moderatorius, ankstesnę stigmatizuojančią "puikaus naujoko" taisyklę dėl neįžeidinėjimo panaikinu/pašalinu.

Manau, jog iki demokratiškesniais keliais surastos forumo moderavimo tvarkos apsieisim ir be tokių dalykų.

Karts nuo karto, kad gyvenimas nebūtų per daug nuobodus, forumą (kaip ir bet kurį žmonių kolektyvą) aplanko triksteriškos ar kitos panašios dvasios, tad patariu turėti savikontrolę ar pan., būti stipresniais už tas dvasias ir nepakliūti į jų žabangus. :) Ir, kartu, palengvinti man darbą.

Pasiūlymus dėl forumo moderavimo tvarkos ar pan. galima aptarti Techniniai dalykai temoje.

Kol kas, laikinai, iki naujai susigalvotos forumo moderavimo tvarkos (kuri, priklausomai nuo jūsų pasiūlymų, gali radikaliai keistis), diskusijoms naudos neduodančias žinutes savo subjektyvia nuožiūra kelsiu į temas, kuriose irgi galima laisvai diskutuoti:

Forumo laikinas buferis
Forumo blevyzgos

arba, pagal galimybes, į kitas senas/naujas temas (atskiras žinutes ar rimtesnes diskusijų gijas).

Į Forumo laikinas buferis temą pagrinde kelsiu asmeniškumus ar kitas žinutes, kurių prasmę ar naudą diskusijos kontekste man bus sunku suprasti. Daugiau nei mėnesio senumo žinutės šioje temoje kas mėnesį bus pravalomos.
Jeigu kažkas manys ir mane įtikins, jog į Forumo laikinas buferis (ar kokią kitą) temą, žinutė perkelta per klaidą dėl mano subjektyvumo, ten buvo kokia gili mintis ar pan. ir jos vieta yra kitur, tai perkelsiu ją kažkur atitinkamai pagal poreikį.
Dėl to galima drąsiai rašyti Pastabos, komentarai dėl moderavimo temoje arba man privačiai, jei kam bus drovu tai daryti viešai.

Ačiū už dėmesį :)
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 2390
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-09-02 12:45

Sugriežtinu moderavimo griežtumo lygį. Pakeliu iš 1-o lygio į 2-ą (10 griežtumo lygių skalėje). Naudotojus, kurių žinučių filtravimas pradės mane varginti, planuoju laikinai blokuoti (prieš tai vieną sykį įspėjęs). Jūsų žinučių perkėlinėjimas kažkur kitur jau yra tam tikras signalas, kad mane varginate.
Jei kuriam iš naudotojų nepatinka, kad kažkas "šiukšlina" jūsų temoje, galite mane apie tai informuoti. Gali būti, kad mano užsistatytas 2-as tinginio moderatoriaus lygis per žemas ir per prastai veikia pagal jūsų diskusijų standartus. Bandysiu padėti.

Kaip jau anksčiau minėjau - kas nesutinka su šiais pasikeitimais ar apskritai su šia moderavimo tvarka, gali ją ginčyti ar teikti savo pasiūlymus Pastabos, komentarai dėl moderavimo temoje. Jei labiau liečia forumo technines galimybes ar pan. - Techniniai dalykai temoje.
Locked