Ką manote apie religiją?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply

Ką manote apie religiją?

Religija turi savų pliusų, todėl iš dalies yra reikalinga
3
13%
Man nesvarbu kuo žmonės tiki kol tai netrukdo man
8
35%
Religija yra blogis, ir kuo greičiau jos atsikratysime - tuo geriau
12
52%
 
Total votes: 23
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-25 11:58

Norėčiau kad balsuotų tik netikintieji. Nuomonę pareikšti žemiau gali visi.
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2004-05-25 12:02

Manau kaip ir visuomet ta pati:
Religija duoda zhmonems vektoriu pagal kuri jie turi gyventi ir gali tai.
Tai kad vienos religijos prieshtarauja kitoms (moralishkai turiu omeny) vis teik galbut geriau negu apskritai chaosas be ribu ir draudimu.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-25 12:05

Ok, bet aš prašiau nebalsuoti - man įdomu būtent ką patys netikintys mano apie religiją. Komentuoti, tačiau - prašom :)
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2004-05-25 12:06

???
Skaityti juk moku!
Gal chia kas kitas???
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-25 12:08

Moshiah wrote:???
Skaityti juk moku!
Gal chia kas kitas???
O, jei ne tu - tai labai atsiprašau :oops: bučkis 8)
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2004-05-25 12:27

Beje tavo klausima reiketu papildyti:
Apie kiekviena religija atskirai - ir su konkrechiais paaishkinimais.
Chia ne pasirinkimui bet diskutavimui. :D
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-25 13:55

Taigi - mano nuomonė... Balsavau už 3, kad religija yra blogis. Reikalas paprastas - jei žmonės padaro kažką gero vien dėl to, kad tiki neegzistuojančiais dalykais, tai manau, kad jie yra pajėgūs padaryti tą patį ir jais netikėdami. Nemanau, kad yra tokių iš esmės gerų dalykų, kuriuos žmonės gali padaryti tik tikėdami tuo, kas neegzistuoja. Taigi nemanau kad religija yra būtina. Tačiau religingi žmonės yra padarę daugybę baisių dalykų, ir neretai jų religiniai įsitikinimai juos paskatindavo tai daryti. Netgi manau, kad tam tikrų baisių dalykų žmonės nebūtų darę, jei ne religija. Todėl ir sakau kad religija yra blogis ir ji mums absoliučiai nereikalinga.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2004-05-26 07:11

as balsavau uz (2) "Man nesvarbu kuo žmonės tiki kol tai netrukdo man". manau, kad zmones turi polinki sugalvoti "paprastus" paaiskinimus nesuprantamiem dalykam + megsta buti tarp bendraminciu + megsta, kai jiems pataikaujama. butent siuos ju poreikius patenkina religijos. ir nelabai cia ka pakeisi. jei isnyktu religijos, atsirastu kazkas, jas pakeiciantis. tiesiog todel, kad zmonems taip reikia.
imho bandymas kovoti pries religijas == kova su vejo malunais.

tokis paaiskinimas tiktu, ir, jei buciau balsaves uz (1), bet mane papirko tas 2x"man" :D
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-05-26 17:15

Balsavau uz 3.
Paaiškinimas būtų panašus kaip ir Ateono :)
Aš religija laikau kaip "liga" kuri apnuodija smegenis. Tikinčius žmones paprastai išnaudoja.. pvz. labai puikiai tuo naudojasi propaganda: "Paksas tikintis, vaikšto į bažnyčia"; "Šį kara laimėti padės mums Dievas!!"; "Negi gaila Dievo namams paaukoti 100Lt?" ir t.t.
Ir tai paliečia visus žmones: vyksta karai dėl skirtingų religijų; kišasi į politinį gyvenimą (kaip gi valdžia gali būti be Dievo!?..) ir pan.
Galiausiai tikintys savo vaikus auklėja taip pat pagal savo ideologija.. :(

Žinoma nemanau, kad religija kada nors išnyks (bent jau per artimiausius 10000 metų ;)). Bet visiškai "nusispjauti" į tai nemanau, kad gerai. Daugiau informacijos gavęs tikintis žmogus gal atsikratys tų tuščių religinių minčių... (pavyzdžiui aš buvau kažkada tikintis :)) net jei iš 1000 tikinčiųjų, perskaičiųsių šį puslapį, susimąstytų nors 1 jau būtu galima vadinti pasiekimu :)
dainiz

2004-05-26 19:29

istikro tai netikejimas gali buti sava religija. Tiki tuo kad nieko nera :) Zinoti neimanoma, galima tik tiketi, o tai jau religija :)
Istikro gal tokia ir paskirtis tu visu sventu knygu. Zmogus is prigimties manau linkes abejoti viskuo kas jam atrodo nelogiska. Taigi logiska butu kad Sventuosius Rastus rase tam kad skeptikas nesutikdamas su kitu mokymu pats analizuotu viska, tuo paciu perskaitydamas, issiaiskindamas tai ka skelbia tas Sventasis Rastas (visgi turi pazinti savo priesa tam kad su juo kovoti), o va cia jau ir atliko savo darba ta knyga. Nes tada zmogus pradeda mastyti. Jis perskaito visa ta mokyma, kuriame ismintis simtu metu sukaupta.. tuo paciu zmogus ismintingesnis pasidaro, taigi jei tos religijos tokios jau gailestingos ir geros kaip skelbiasi tai jai tiek tikintis tiek netikintis yra vienodai svarbus, vat kur tikrasis priesas religiju yra tai abejingi zmones, citata is Svento raso (kiek atsimenu) "Tikejime, kaip vanduo buk karstas, arba saltas, jei busi drungnas as tave isspjausiu". Taigi reikia kad tas netikejimas butu konstruktyvus, skatinantis pazinti, o ne destruktyvus.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-26 19:39

istikro tai netikejimas gali buti sava religija. Tiki tuo kad nieko nera Zinoti neimanoma, galima tik tiketi, o tai jau religija
Nesąmonė. :?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-26 19:59

Sveikas atvykęs į forumą, kviečiame prisiregistruoti :)
dainiz wrote:istikro tai netikejimas gali buti sava religija. Tiki tuo kad nieko nera :)
O kodėl sakai "nieko"? Yra juk daug dalykų kuriais aš tikiu... Vien tai, kad netikiu dievu dar nereiškia kad netikiu niekuo, ar tuo labiau kad tikiu jog nieko nėra. Ateistams tiek dažnai kartų tenka išgirsti "jūs niekuo netikite" arba "jūs tikite kad nieko nėra" kad net jau juokas nebeima... Labai populiari mintis, bet tokio paties lygio, kaip "visi ateistai yra komunistai" arba "ateistai valgo kūdikius".

Beje, aš čia šiek tiek pabandžiau šitą problemą panagrinėti: http://skeptikas.puslapiai.lt/index.php ... article=11, gal tau bus įdomu.
dainiz wrote:Zinoti neimanoma, galima tik tiketi, o tai jau religija :)
Tikėjimas kuo nors dar nėra religija... O netikėjimą pavadinti religija apskritai nežinau ar galima. Pvz, tu juk netiki elfais? Ar tavo netikėjimas jais gali būti pavadintas religija? Su dievais lygiai tas pats: Odinu, tikriausiai, taip pat netiki... Ar tu dėl šito savo netikėjimo tampi religingas? O juk galima prigalvoti be galo daug dalykų, kuriais tu netiki... Tikiuosi, pagauni kame čia kampas :wink:
dainiz wrote:tuo paciu zmogus ismintingesnis pasidaro, taigi jei tos religijos tokios jau gailestingos ir geros kaip skelbiasi tai jai tiek tikintis tiek netikintis yra vienodai svarbus
Aš manau, kad jei pasiskaitytum tų religijų šventuosius raštus, pamatytum kad ne viskas ten taip jau gailesninga ir šaunu. Krikščionys, pavyzdžiui, skelbia koks yra jų dievas yra visus mylintis, ir kad dėl to reikia laikytis visų senojo testamento įstatymų ir t.t. tuose įstatymuose, tuo tarpu, nepaklusnius vaikus liepiama užmėtyti akmenimis, netikinčiuosius paskersti su visais jų gyvuliais ir sudeginti miesto aikštėje, homoseksualus užmušti, na ir dar daugybę dalykų galėčiau vardinti. Tai tiek tos meilės.
dainiz wrote:vat kur tikrasis priesas religiju yra tai abejingi zmones, citata is Svento raso (kiek atsimenu) "Tikejime, kaip vanduo buk karstas, arba saltas, jei busi drungnas as tave isspjausiu". Taigi reikia kad tas netikejimas butu konstruktyvus, skatinantis pazinti, o ne destruktyvus.
Aš manau kad didžiausias religijų priešas yra sveikas protas :)

O kas dėl netikėjimo konstruktyvumo... Matai, jeigu aš tau pasakyčiau, kad mane žemėn siuntė du Kosminiai Klounai kad skelbčiau jų evangeliją ir atvertinėčiau visus žmones į naują religiją, ir tuo pačiu nepateikčiau nei menkiausio įrodymo, kad nemeluoju ir neklystu... Kaip manai, kiek konstruktyvus turėtum būti, kad pasakytum: "sorry, netikui tavimi".
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-26 20:05

Beje: žmonės prisigalvoja daugybę dalykų... Tiek daug, kad visus juos išsinagrinėti joks žmogus neturėtų pakankamai laiko. Aš nemanau kad aš ar tu privalome kiekvieną tokią nesamonę svarstyti, bandyti rasti kažkokių kontrargumentų ar būti konstruktyviems. Tegu šiek tiek padirba tie, kurie apeliuoja į absoliučią tiesą - tai jie turi rasti argumentų kodėl jie yra teisūs, tai jie privalo būti konstruktyvūs. Įrodinėjimo našta gula ant jų pečių, ne ant mūsų. Juk negi dabar pradėsime rimtai svarstyti kiekvieną kvailą idėją, kuria kai kurie žmonės linkę tikėti?
dainiz

2004-05-26 21:04

sakydamas kad "tiki tuo kad nieko nera" neturejau omeny kad niekuo netiki, o tai kad kaip kazkur diskutavot apie duris ir kas uz ju yra ir kodel.. ta prasme uz duru nieko nera.
Dabar del konstruktyvumo stai ka turejau omeny:
Tu netiki dievu, bet nesi koks neismanelis ar seip blogas zmogus del to. Kaip tik tas tave skatina dometis ivairiais dalykais.
O gal atvirksciai domejimasis paskatino suabejojima Dievu.. nu bet kokiu atveju faktas kaip blynas nesi serijinis zudikas... nors... cia irgi klaustukas :?: :) kaip sako "abejok viskuo". O manau paplitusi nuomone, kad be religijos ir tikejimo dievu kiltu chaosas.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-26 22:39

dainiz wrote:kaip sako "abejok viskuo".
Na, tai tik šūkis :) Aš manau kad absoliutus skepticizmas yra blogas dalykas.
dainiz wrote:O manau paplitusi nuomone, kad be religijos ir tikejimo dievu kiltu chaosas.
Štai tas dalykas, kuriuo aš visiškai netikiu. Kaip jau rašiau aukščiau - aš nemanau, kad tikėjimas kažkuo, kas neegzistuoja, gali padaryti žmogų geresnį. Tuo tarpu darant kažką blogo visuomet naudinga tikėti, kad tai daroma su dievo valia. Ir šitaip istorijoje dažnai nutikdavo. Todėl tikrai nemanau kad atsikračius religijos kas nors pasikeis į bloga. O į gera - visai galimas daiktas.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-27 01:57

O manau paplitusi nuomone, kad be religijos ir tikejimo dievu kiltu chaosas.
Budistų šalyse jau chaosas?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 17:42

Nomad wrote:Budistų šalyse jau chaosas?
Budizmas iš tiesų ne ką geresnis už kitas religijas: http://www.swans.com/library/art9/mparen01.html
Tai paskaičius netgi būtų galima sakyti, kad kiniečiai padarė gerą darbą okupuodami Tibetą.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-30 15:05

Vienintelio straipsnio tikrai neužtenka pakeist mano nuomonei apie budizmą. Tačiau ar budistų šalyse jau chaosas? Kodėl nieks neatsako..
Post Reply