Islamas Lietuvoje

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 09:10

Taigi atradau lietuvišką musulmonų forumą :o http://www.islamas.lt/forumas

Iš to ką ten perskaičiau supratau, kad muzikos jie stengiasi neklausyti, nes tai haram (blogis, uždrausta). Taip pat ir šunų stengiasi nelaikyti namuose - tai nešvarus gyvūnas, taigi haram. Viena panelė išvažiavo į užsienį, o grįžo jau atsivertusi į Islamą. Kadangi jos šeima laikė šunį, tai ji jį atėmė išvežė į kaimą pas senelius, kur jis iš liūdesio nustojo valgyti ir po kelių savaičių mirė. Šlovė Alachui!

Ach taip, dar negalima giminių bučiuoti į lūpas - tai haram, blogis. Taip pat haram yra bet kokie paveikslai, kuriuose vaizduojamos galvos - žmonių ar gyvūnų - nesvarbu. Į tuos namus, kur ant sienų kabo tokie paveikslai, angelai neateina. Į tokius namus kelti kojos nevalia - tai haram (uždrausta, blogis).

Dar haram yra musulmonei moteriai pasirodyti netikinčiųjų akivaizdoje be "pilnos musulmonų uniformos". Haram. So - jokių pirčių ar paplūdimių, nebent dėvi uniformą.

Na ir aišku - islamas skleidžia taiką ir toleranciją, o visi kurie netiki keliaus į pragarą ir ten kentės amžinai. Šlovė galestingiausiam Alachui!
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 10:09

Ramzajus wrote:Na, islamiškų dogmų kvailumas tikriausiai niekam ne paslaptis.
Krikščioniškos dogmos man tiesą sakant neatrodo mažiau kvailos. Bet atimti iš verkiančios sesers šunį vien todėl, kad taip pasakė vadas Mahometas (šlovė jam)... Sorry, bet man galva neišneša... Aš kuo toliau, tuo labiau nusiviliu žmonija :(
Ramzajus wrote:Štai kad forumas pas lietuvos muslimus atsirado, čia jau naujiena. Užsiregistravai? ;)
Ne, kolkas dar ne ;) Islamas - naujiena Lietuvoje, taigi beveik visi ten yra tikriausiai ne taip jau seniai atsivertę, taigi - euforijoje, o su tokiais nepadiskutuosi. Nors klausimų jiems aš turiu, ir nemažai.

Beje, ar girdėjai kada nors musulmoną sakant, kad islamas - taikos religija? Aš girdėjau, ir daugybę kartų. Tik labai jau retai musulmonai sako, kaip jie supranta taiką... O pasirodo, taika pasaulyje bus tik tuomet, kai absoliučiai visi žmonės gyvens pagal šariato įstatymus.

Nors ir krikščionys ne ką prastesni. Neseniai žiūrėjau vieną laidelę per Vilniaus TV ("kertinis akmuo"), ten kalbėjo toks teisininkas-krikščionis. Šiurpas krėtė kai jis aiškino kad Biblija turi būti bet kokios teisės pagrindas.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 10:32

Ramzajus wrote:Nežinau, gal ir girdėjau. Kogero kiekviena iš didžiųjų religijų tą skelbia, tik kai kurie kliutimi tai taikai pasiekti laiko kitatikius. :)
Jo, tuomet galima išskersti visus, kurie priešinasi taikiam islamo plitimui :lol:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 10:45

Ok, galim čia visokias citatas iš to forumo varyti :lol:
Lina wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=10

As truputi psichologija domiuosi,tikiuosi,tai nera haram ir manes nusidejele nelaikysit
Jurgita wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=10

Oi ,gerai pagalvojus,tai mano vyras turi teisybes,kad nelabai nori leisti kasdien i baseina ar i sokiu bureli.Sv. Korane rasoma ,kad vaikus reikia ismokinti plaukti,tad mano vyras nieko pries ,kad jas ismokinti plaukti,bet tik nenori ,kad tai taptu iprociu ,bijo jei jos nuo mazens kasdien plaukimu uzsiims ir tai labai pamils,tai joms veliau ,kai jau uzaugs bus labai sunku to atsisakyti
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 10:55

Saddiqah wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=20

Gal ir taip, bet tevu auklejimas ir islamo reikalavimai gali ir skirtis, vis del to, kol nevede, tai ir negali vaiksciot susikabine, buciuotis ir taip toliau, neturi buti tokiu kontaktu, bet cia jau kiekvieno pasirinkimas, priklausantis nuo jo religingumo ir dar kai kuriu veiksniu...
DaivaAsSalafiya wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=11

mano vaikai Inshallah bus musulmonai ir bus mokomi arabu kalbos nuo mazens, nereikes netgi stengtis tada. pats svarbiausias dalykas yra juos tinkamai islavinti pagal Islama, tada nereiks sekioti ka daro ir su kuo buna, jeigu patys is mazens galvos kad maisytis moterims su vyrais yra geda ir nepatogu tai ir vieliau naturaliai priims, bet netikinciu salyse tai nera taip lenva, mokykla ir tt. tikiuosi ilgai cia nebeteks gyventi ir galesi usau ramiai praktikuoti musulmoniskoje salyje. Inshallah.
o vestuvese ir visuose priemimuose virai ir moterys turi buti atskirai kad nekiltu pagunda i svetimus vurus/motereles zvilgcioti juolabiau kad visi ateina ishsipuose. o as kadangi visada dnegiuosi tai koks butu ten man smagumas apsimuturiavusiai sedeti..
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 12:14

DaivaAsSalafiya wrote: http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=41

patarciau istekejusioms sesems nesibaiseti jei vyras pasako as turiu teise tave prilupti jei tu ir toliau taip o geriau pasimelsti Allah (kad jis taip nepadarytu nes Allah gali padaryti bet ka) ir nutyleti. zinot man labai sunku buvo pirmi keli vedybiniai metai taciau dabar toki poziuri ishvisciau, jeigu noriu jam atsakyti tai nutyliu ir galvoju kad kiekvienas piktas zodis kurio neistariau yra man kaip depozitas banke pas Allah kitam gyvenimui Inshallah. o kiekvienas piktas zodis kuris jis pasako kaip geras darbas atiduotas man i ta pati depozita. ka jau o kantrybe tai ishvysciau per savo seimynine patirti...
Indre wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=40

As manau kad pasaulis butu daug geresnis jei tik visi zmones suprastu islama tai kaip ji supranta musulmonai..( ne visi, bet dauguma)
DUNJA wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=60

Dabar musulmoniskose salyse vyrauja tikra demokratija, merginos laksto kiek imanoma daugiau apsinuoginusios, ir tt…As uz tai jog pats zmogus isidetu visa tai sau I sirdi ir to laikytusi, laikytusi sharios istatymu o ne demokratijos ir paklustu visagaliui…
DUNJA wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=63

Paveiklsai kabantys namuose, nuotraukos ir visa kita kur vaizduojamos galvos yra haram! (pvz: gyvuliai, pauksiai, zmones, visa visa kur vaizduojamos galvos, yra Koraniska verse tai teigiama ir as ju surasiu...)
Trumpai: kuomet yra pakabinti paveikslai su galvom, ir nuotraukos, Angelai i tuos namus neateitna
vaidas wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php ... c=63&st=15

Principas lieciantis ivairias nuotraukas, nepaisant ar zmoniu, gyvunu yra haram. Nesvarbu ar jos yra ant sienos, paveiksleliai ar nuotraukos (darytos su photo). Yra ahaadeeth (hadisai) kurie teigia tai ir tas kuris vistiek tai daro bus skaudziai nubaustas. Visa tai draudziama, kadangi visa tai yra bandoma sulyginti su Dievu (SWT)
DUNJA wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php ... c=63&st=15

Personaliai – mano seima fotografuojame ivairiomis okazijomis (occasion), taciau laikom jas kur nors spinteleje, ir kartas nuo karto pasiemam jas prisiminti, taciau neisdeliojame ju kambaryje, bet vietoj to kabiname teisetus paveikslus vaizduojancius gamta, arba islamiskaja kaligrafija arba tai kur nera vaizduojamos siela turincios butybes, galbut ir tai nera leistina, bet as nesu tikra, tad sustosiu cia.
[...]
as negerai jauciuosi kuomet kai pas ka nueinu i svecius ir ten prideta nuotrauku kruvos, visur prideliotia masiskai (butent taip yra cia jav)
kaizkaip nemaloniai jauciuosi kai i tave spokso...
be to zinau jog tu namu neaplanko Angelai.
Saddiqah wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=34

Neradau varianto, kuris visiskai man tiktu, todel pasirinkaujau labiausiai tinkanti, stengiuosi nesiklausyti muzikos, o jei kada ir paklausau, tai buna labai retai... Zinau, kad muzika mums yra neleidziama ir kad nereiketu jos kausyt... Iseitu, kad muzika veda prie kitu ne paciu geriausiu dalyku...
SIDDIQA wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=44

Šiaip tai tiksliai nežinau, reiks pasidomėti internete.... Bet kiek esu susidūrusi, tai stengiuosi vyrams rankos neduoti ir nespausti, kai man ją atkiša. Maniškis labai pyksta, jei kartais taip nutinka, jog žmogus ištiesia man ranką ir aš būnu priversta ją paspausti.....Nemėgstu tokių situacijų....Nors neneigsiu, yra keletą kartų pasitaikę.....nesmagiai labai jaučiausi...
Jurgita wrote:http://www.islamas.lt/forumas/index.php?showtopic=32

Kai dar buvau mokine as parsivedziau maza suniuka i namus ,prie kurio visi seimos nariai prisiriso ,o as labiausiai ,jauciau ,jog tai istikimiausias mano draugas.Bet veliau as isvaziavau is Lietuvos ,o tas suo liko gyventi su mano tevais.Grizusi praita vasara i Lietuva su seima aplankyti tevu,as net nezinojau ,kaip teisingai pasielgus ,kadangi as jau buvau musulmone ir mano tikejimas grieztai draudzia laikyti suni namuose ,kadangi sakoma ,tai nesvarus gyvulys ir angelai nelanko tu namu ir meldziantis tuose namuose Allah musu maldu nepriima.Tad as nusprendziau,jog geriausia nors kuriam laikui ,kol as isvaziuosiu is Lietuvos ta suniuka isvesti i kaima pas senelius.Taip as ir padariau ,nors mano sesuo labai priesinosi ir man viduje buvo labai gaila,kadangi tas suo buvo uzauges tuose namuose,priprates prie musu.Mes i kaima atvaziuodavom ,kas dvi tris dienas,labai skaudu buvo matyti ,jog tas suniukas labai blogai jautesi ,nustojo valges ,visada kaukdavo, kiekviena karta ji pamaciusi noredavau veztis ji atgal i miesta ,bet vis pagalvodavau ,jog tai- haram.Na ,bet tai ilgai netruko,po dvieju savaiciu mums pranese ,jog musu suo nudvese.
vel
naujokas
Posts: 38
Joined: 2004-04-19 11:38
Location: vln

2004-05-29 14:15

apšąlus. čia tiesiog linką reik įdėt, visas forumas pilnas tokių dalykų. bet negi žmonės rimtai tokie buki, ar kokie čia, net nežinau koks žodis geriau tiktų. gal čia kokia parodija? :)
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-29 17:38

Mane tai šitas postas stačiai šokiravo: http://www.islamas.lt/forumas/index.php ... &#entry491

Kažkokios panos motina suserga, o ta jai skambina ir aiškina kad čia bausmė nuo dievo, kad ji keliaus į pragarą ir kitokius dalykus. Ar gali būti žmogus dar nejautresnis? :cry:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-30 15:14

Taigi kiekvienas turi teisę tikėt ką nori, garantuojamą konstitucijos :? O Islamas yra netgi viena iš Lietuvoje įteisintų tradicinių :shock: :shock: :shock: religijų... Tai ko čia piktintis? :twisted: Va, ir mūsų vaikams mokyklose lytinio švietomo programos bus sudarytos (Dabar sudarinėjamos) dalyvaujant katalikų kunigams... dar kelios kartos ir internetas taps huijam ar kaip ten...
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-30 20:04

Nomad wrote:Taigi kiekvienas turi teisę tikėt ką nori, garantuojamą konstitucijos :? O Islamas yra netgi viena iš Lietuvoje įteisintų tradicinių :shock: :shock: :shock: religijų... Tai ko čia piktintis?
Aš nesipiktinau, ir net nemanau kad Islamas turėtų būti uždraustas.

Šitas topikas tik tam, kad pamatytumėme, jog gali būti dar absurdiškesnių dalykų už nekaltą prasidėjimą ar viešpaties auką pačiam sau :)
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-30 21:34

Aš nesipiktinau, ir net nemanau kad Islamas turėtų būti uždraustas.
Nebūtina atsakinėt į retorinį sarkazmą :)
Šitas topikas tik tam, kad pamatytumėme, jog gali būti dar absurdiškesnių dalykų už nekaltą prasidėjimą ar viešpaties auką pačiam sau
Na kaip, neturiu po ranka absurdomometro, bet IMHO čia maždaug vienodai absurdiški dalykai. Jei už gryną pinigą priimsim Islamo filosofijos pagrindą - Alachą, draudimas vaizduot veidus bus labai protingas ir nuosekliai išplaukiantis iš viso kito mokymo.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-30 21:37

Beje, rašydamas apie įteisintą islamą aš irgi negalvoju, kad jį reiktų uždrausti, man tik įdomu, kokio velnio šiai religijai suteiktas tradicinės lietuvių religijos statusas? :evil:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-31 06:48

Nomad wrote:Na kaip, neturiu po ranka absurdomometro, bet IMHO čia maždaug vienodai absurdiški dalykai. Jei už gryną pinigą priimsim Islamo filosofijos pagrindą - Alachą, draudimas vaizduot veidus bus labai protingas ir nuosekliai išplaukiantis iš viso kito mokymo.
Tame forume perskaičiau kad yra draudimas vaizduoti veidą todėl, kad kai jį pavaizdavęs žmogus keliaus pas Alachą, tas jo paprašys atvaizdui suteikti gyvybę. Tuomet netikėlį menininką nutrenks į pragarą. Čia tipo viskas dėl to, kad kažką vaizduodamas neva pats tampi panašus į Kūrėją, o Alachas konkurencijos nemėgsta :o
Jakar
pradedantis
Posts: 150
Joined: 2004-05-30 18:00
Location: Vilnius
Contact:

2004-05-31 11:31

kad ir kaip bebutu liudna taciau visi tie kads nera musulmonai eis i pragara kad ir kokie geri zmones jie bovo. nebent tie ko nepasieke zinia apie Islama , pvz dziunglese kur nors, taciau tavo mama kiek suprantu girdejo apie Islama ir jei ji pries mirti nepasakys shahada tai ji amzinai degs pragare.
kaip sake lietuvos humoro klasikas butu labai juokinga, jeigu nebutu taip liudna. pasiskaiciau kai kurias muslimu forumo dalis ir susidariau isvada kad musulmonai butu laimingi jeigu turetu jezu. nes dabar del jezaus nebuvimo ir ju gimines tures pragare degti ir muzikos negalima klausytis ir zmonos leidziasi (?!) musamos... apskritai kazkoks liudnas forumas. susidaro ispudis kad jiems patinka kankintis ir kankint kitus prisiimant sau sventa tiksla - tiketi allah'u. siame forume buvo pateikta daug pavyzdziu is ju pasisakymu, bet kiek as supratau tai ten susirinkusi komunija nera gausiai issilavinusi ir patys klaidingai supranta tikejima nes idomu yra kai zmogus jau tvirtai itikejes allah'u staiga susimasto kas bus su jo mociute... kas labiausiai liudina tai ju besaikis naivumas, juk kiekvienas ju sirdyje nuosirdziai tiki kad ir mylima mociute ir tevai ir kiti artimi zmones ne musulmonai (bet be jokiu abejoniu patys geriausi ir tyriausi zmones pasaulyje) eis i dangu nes allah'as ju pasigailes.[/quote]
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-05-31 12:09

Jakar wrote:susidaro ispudis kad jiems patinka kankintis ir kankint kitus prisiimant sau sventa tiksla - tiketi allah'u.
Kiekvienas žmogus mėgsta jaustis kad jis yra kažkuo svarbus, galbūt netgi kad atlieka kažkokią ypač svarbią misiją. Ir vien tam, kad jaustųsi svarbus, jis gali šį tą paaukoti, o kartais - net ne "šį tą", o beveik viską.

Manau, kad religijų, ir ypač didžiųjų šiuolaikinių religijų (konkrečiau - Abraomiškųjų) varomasis varikliukas yra ne mirties baimė, kaip daug kas linkęs manyti, o būtent tai, kad jos verčia jaustis žmones svarbiais - juk viešpats dėl mūsų sutvėrė visatą, mes esame jo plano dalis, taigi turime elgtis taip, kaip jis liepia. Vykdyti planą. Mes - ypatinga to plano dalis. Alacho/Jėzaus/Budos/Krikšnos/... kariai.
Jakar wrote:kas labiausiai liudina tai ju besaikis naivumas, juk kiekvienas ju sirdyje nuosirdziai tiki kad ir mylima mociute ir tevai ir kiti artimi zmones ne musulmonai (bet be jokiu abejoniu patys geriausi ir tyriausi zmones pasaulyje) eis i dangu nes allah'as ju pasigailes.
Va, man irgi dėl to liūdna. Aš nelabai suprantu kaip galima šlovinti būtybę, kuri nusiųs kad ir tą pačią mamą, kuri lyg ir nieko blogo nepadarė, į amžiną pragarą kentėti, ir vien todėl, kad ji netikėjo kad Alachas tikrai yra? Na ok, tikėti Alacho buvimu - tai viena, bet kodėl šlovinti? Tie žmonės pragarą laiko teisingu, ir man tai baisiai keista.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-05-31 12:16

Va, man irgi dėl to liūdna. Aš nelabai suprantu kaip galima šlovinti būtybę, kuri nusiųs kad ir tą pačią mamą, kuri lyg ir nieko blogo nepadarė, į amžiną pragarą kentėti, ir vien todėl, kad ji netikėjo kad Alachas tikrai yra? Na ok, tikėti Alacho buvimu - tai viena, bet kodėl šlovinti? Tie žmonės pragarą laiko teisingu, ir man tai baisiai keista.
Labai paprasta. Tu vadovaujiesi savo gero/blogo, teisingo/neteisingo supratimu. Sutik, kad tokių vertybių sistemų galima prigalvot kiek nori, ir objektyviai žiūrint, nei viena nebus blogesnė už tavo. O jei kažkurią konkrečią išrado Dievas - ji netgi geresnė :)

p.s. buda nebuvo dievas ir juo nesiskelbė :) Taip pat neteko girdėti, kad rinktų kažkokius savo karius kažkokių planų vykdymui :) afaik budizmas yra individualistinė religija.
vel
naujokas
Posts: 38
Joined: 2004-04-19 11:38
Location: vln

2004-05-31 22:12

man įdomu pasidarė, tiem veikėjam iš forumo nedraudžia Alachas prie kompo sėdėt?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-06-01 06:23

Nomad wrote:p.s. buda nebuvo dievas ir juo nesiskelbė :) Taip pat neteko girdėti, kad rinktų kažkokius savo karius kažkokių planų vykdymui :) afaik budizmas yra individualistinė religija.
"Kariai" aš čia turėjau galvoje netiesiogine prasme. Pvz yra nemažai krikščionių kurie save vadina Jėzaus kariais, tik aišku jokių ginklų jie neturi, o tiesiog bando Jėzui iškovoti kažkiek sielų.
Post Reply