Reinkarnacija

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2004-06-07 09:43

fizikanas wrote:del to atvejo kai kunu daugiau negu sielu, taj nezinau, bet jej kunu mazeu nei sielu taj tos sielos gali paprasciausiai palaukti.
taip ir isivaizduoju tuos kunu aukcionus :D
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2004-06-07 14:45

Va butent liocikai.
Ish tokio tipo "pagalvojimu" ir isheina nesamone.
Bet juk jus pamirshtate kad siela nera mesos gabalas kurio gali kazhkam tiesiog neuzhtekti - tai toks objektas kuris neturi fizikiniu matavimu - tai kodel jis negaletu pasidalinti likdamas pilnavertis?
Juolab kad net materialus objektai kaip kad hologramos gali buti suskaidytos i daug ir visos veikti nors kiek silpniau.
O kadangi siela irgi "panashi" i shviesa...
Taip kad chia dideles problemos nematau.
Ir dar pagal zhydu versija - visu zhmoniu sielos yra Adomo sielos dalys ir kiekvienas zhmogus ishvalo ir atnaujina atskiras tos pirmosios sielos dalis.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-06-07 15:51

Moshiah wrote: Ir dar pagal zhydu versija - visu zhmoniu sielos yra Adomo sielos dalys ir kiekvienas zhmogus ishvalo ir atnaujina atskiras tos pirmosios sielos dalis.
Beje, Moshiah, negi reinkarnacija ish tiesu pripazhistama oficialiosios judaizmo krypties? Visa laika maniau, kad mokymas apie persikunijima zhyduose tera budingas kokioms nors smulkioms sektoms.
User avatar
Moshiah
skeptikas
Posts: 659
Joined: 2004-04-22 14:45
Location: Yerushalaim de-Lita

2004-06-07 15:53

Skirk tai ka induistai vadina reinkarnacija ir tai kaip ash chia bandzhiau aishkinti.
Esme skirtinga.
User avatar
liuciferis
pradedantis
Posts: 146
Joined: 2004-06-06 21:45
Location: Shiaulia

2004-06-07 19:47

mhm. vadinasi sielos dalijasi, kuomet yra atliekamas kūnas. Kažin kaip jos apie tai sužino? "sielos rytą" matyt skaito. :)
vel
naujokas
Posts: 38
Joined: 2004-04-19 11:38
Location: vln

2004-06-07 19:53

reinkarnacija tikėjau kažkada. dabar išvis stengiuos tokiais "tikėjimais" neapkraut sau galvos. gyvent reik stengtis dorai ir teisingai, nežudyt, nevokt ir t.t :) o reinkarnacija tia man kvepia dar viena nauja religija, kuri neva suteikia žmogui "geresnį gyvenimą". pradžioj įbauginama, kad jei darysi nuodėmes, tai atgimsi kokiu invalidu. kažkaip nežinau. negi mes tokie buki, kad butinai turim prisigalvot visokių nesąmonių, idant pasiteisintume, kodėl mes pervedam močiutę per gatvę. negi geriem poelgiem būtinaj turi būt paaiškinimas, kažkokia "aukštesnė prasmė". man visi šitie dalykai būtent kvepia šituo.
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-06-08 19:15

Man reinkarnacijos idėja niekuo nesiskiria nuo kitų pasakų.

Pirmiausia, kaip teisingai liuciferis pastebėjo, kad žmonių skaičius vis didėja, vadinasi kažkokiu būdu turėtų atsiradinėti ir naujų sielų. Ta teorija apie skilinėjančia Adomo siela turi irgi prieštaravimų, pvz:
  • • Dabar mokslas daugiau (kitaip sakant apskritai turi) įrodymų pagrįsti Darvino evoliucijos teorijai, nei kad žmogus yra nulipdytas iš molio pono dievo. Vadinasi Adomas atpuola.
    • Adomas yra žydų mitinis personažas. Daugelis kitų kraštų religijų apie tokį neužsimena iš viso. Iškyla klausimas: "kodėl dar senesnėse ir už žydų religijose visai neužsimenama apie pirmąjį žmogų?.."
    • Iš kur ta beskilinėjanti siela sužino, kada reikia skilti?..
Jeigu reinkarnacija "primesti" tik žmonėms, tai iškarto iškyla klausimai:
  • Kodėl būtent žmogus, o ne gyvūnai?
    Kada ir kaip evoliucijoje atsirado pas žmogų siela?
Taip pat, mes neprisimename savo buvusiųjų gyvenimų. Tad kuo skiriasi "reinkarnacijos buvimas" nuo "reinkarnacijos nebuvimo"? Koks tikslas man varžyti savo gyvenimą vardan to, kad reinkarnuočiausi į milijonierių? tas milijonierius juk jau nebus aš. Tad net jei ir iš tiesų egzistuotu reinkarnacija, nuo to dabartinis gyvenimas nesikeistų.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2004-06-08 19:31

Azuolas wrote: Taip pat, mes neprisimename savo buvusiųjų gyvenimų. Tad kuo skiriasi "reinkarnacijos buvimas" nuo "reinkarnacijos nebuvimo"? Koks tikslas man varžyti savo gyvenimą vardan to, kad reinkarnuočiausi į milijonierių? tas milijonierius juk jau nebus aš.
tas milijonierius busi butent tu, tik kad neatsiminsi to kas buvo seniau.
pamstyk kox esminis skirtumas tarp TAVES ir betkokio KITO zmogaus?
tai vat tas isliks ir po reinkarnacijos.
krc nemoku tixlej issirejkst bet gal kas supras..
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-06-08 19:36

Fizikanai, tas esminis skirtumas - neskaitant kūno - yra savojo suvokimas. Reinkarnavęsis tu jau būsi kitas žmogus.
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-06-08 22:23

fizikanas wrote:tas milijonierius busi butent tu, tik kad neatsiminsi to kas buvo seniau.
pamstyk kox esminis skirtumas tarp TAVES ir betkokio KITO zmogaus?
tai vat tas isliks ir po reinkarnacijos.
krc nemoku tixlej issirejkst bet gal kas supras..
butent, po mano mirties ar man gyvam esant skirtumas bus toks pats.
quest
pradedantis
Posts: 237
Joined: 2004-06-02 10:45

2004-07-07 10:04

Azuolai, kadangi zinau - pasakysiu. Klausei...

Kodėl būtent žmogus, o ne gyvūnai?
Kada ir kaip evoliucijoje atsirado pas žmogų siela?

Zmogus, nes gyvunai nera ta gyvybes forma, kuri per savo klaidinga mastyma darytu zala kitiems, ar ta, kuria butu galima bausti, nes ji paprasciausiai egzistuoja, o ne gyvena.

Kada ir kaip pas zmogu atsirado siela? Evoliucijoje neatsirado :)
Matai, labai sudetinga sistema galioja visatoje. Kiekvienam kunui (zmogaus) pries gimstant prikimba siela, is kada tai mirusio zmogaus. Tai ir yra atsakymas i tavo klausima. Pas zmogu siela evoliucijoje neatsirado.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2004-07-07 11:50

man rodos blogai atsakei i klausima, perfrazuosiu: zmogus issivyste is primato, betgi primatas sielos neturejo, nuo kada prie zmogaus pradejo kabintis ta siela?
quest
pradedantis
Posts: 237
Joined: 2004-06-02 10:45

2004-07-07 14:04

Kaip as tada galiu atsakyti i toki klausima? Zmogus neissivyste is primato, todel bet koks galimas teisingas atsakymas turetu buti susijes su tuo, kad jis issivyste is primato ir akivaizdiai priimtinas Darvino teorijai, kuri yra grynas meslas, taigi automatiskai bet koks atsakymas i toki kvaila klausima jau butu neteisingas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2004-07-08 09:10

quest wrote:Pas zmogu siela evoliucijoje neatsirado.
idomi mintis.
telieka paaiskinti kas yra ta siela.
quest
pradedantis
Posts: 237
Joined: 2004-06-02 10:45

2004-07-08 10:44

Ir kalusima uzdavei. Tiksliai neatsakysiu, tikrai nezinau, bet kazkas mastancio ir keliaujancio is vieno kuno i kita.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-07-08 11:15

quest wrote:Tiksliai neatsakysiu, tikrai nezinau, bet kazkas mastancio ir keliaujancio is vieno kuno i kita.
Jei sakydamas "mastanchio" turi omeny mastyma iprastine prasme - atseit, sprendimus, suvokima ir pan, tai kol kas shi veikla priskiriama smegenims, o ne sielai/dvasiai. Ar tu manai, kad tai vis delto sielos funkcija?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2004-07-08 11:41

quest wrote:Tiksliai neatsakysiu, tikrai nezinau, bet kazkas mastancio ir keliaujancio is vieno kuno i kita.
siela = kazkas
gili mintis... :)
quest wrote:Pas zmogu siela evoliucijoje neatsirado.
nezinai, kas yra siela. taciau sis faktas tau visiskai netrukdo sapalioti apie tai is kur ta siela neatsirado ir tt... hmmm :evil:
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-07-08 11:45

liocikas wrote: nezinai, kas yra siela. taciau sis faktas tau visiskai netrukdo sapalioti apie tai is kur ta siela neatsirado ir tt... hmmm :evil:
Kol kas jaunasis dzhentelmenas visai logishkas: jei nebuvo evoliucijos (o jis taip mano), tai ir jos metu negalejo atsirasti jokio dalyko, nesvarbu koks jo apibrezhimas.
Post Reply