Diskriminacija per egzaminus?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
User avatar
entity
naujokas
Posts: 96
Joined: 2005-07-13 19:20
Location: Vilnius
Contact:

2006-06-22 11:30

Labai idomus straipsniukas siandien delfyje pasirode :? :
http://www.delfi.lt/news/daily/educatio ... id=9932144

Butu idomu suzinoti, ka kolegos skeptikai apie tokias egzaminu uzduotis mano...
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-06-22 11:37

Nežinau... man su tuo problemų nebūtų. Atvirkščiai, turėčiau daug erdvės rašymui, kad aš esu nekatalikas, nieko rimčiau apie šias šventes nežinau ir panašiai (jei, tarkim, iš tiesų nieko apie jas nežinočiau). Dar galėčiau pabambėti apie jų komerciją, nuo kurios man bloga, ir galiausiai apie tuos švenčių atributus, apie kuriuos žino visi - eglutės puošimą, etc.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2006-06-22 11:58

Ramzajus wrote:Net jei ir parašytum, kodėl tu apie tas šventes nieko nežinai - negi tai būtu blogai? :) Čia juk anglų egzas, ne tikybos.
Tai ir noriu pasakyti, kad kažko labai blogo tame nematau. Kalėdos yra oficiali valstybinė šventė, ir kiekvienas bent kažkiek apie jas žino. O dar kiek vietos atveria nuosavai nuomonei pareikšti, kaip jau minėjau. Anglų egzamine tai yra visai gerai.

Kas kita būtų, jei klaustų apie kokią nors giliai specifinę religinę šventę, kuri nėra oficialiai švenčiama. Bet ir tai nematau nieko blogo, tik tiek, kad daugiausia atsakymų būtų "E? I don't know...", kas nepasitarnautų anglų k. žinių patikrinimui.
User avatar
entity
naujokas
Posts: 96
Joined: 2005-07-13 19:20
Location: Vilnius
Contact:

2006-06-22 12:12

Problema tame, kad dali balo, jei gerai atsimenu, sudaro temos atskleidimas. Tai reiskia, kad pabambejimai, kad nieko nezinau ir nenoriu zinoti, nepralis.

"R.Bieliauskaitės manymu, moksleiviai per egzaminą galėjo pabandyti prisiminti, ką apie šias šventes jie žino."
Bandymas prisiminti nekatalikui atima laika, skirta egzaminui. Katalikui gi nieko bandyti prisiminti nereikia, jis ta zino ir taip...

Kazkiek panasi situacija - pas mumis universitete vienas destytojas fizikos egzamino balus stipriai mazino uz tai, kad nesudelioti taskai/kabliataskiai tarp formuliu. :crazy:
Post Reply