kodėl neišnyksta religijos?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2007-05-04 08:15

vovocka wrote:Aš gi rašiau n kartų, kad vakarų medicina to netyrinėjo, todėl ir pavadinau savo komentarą lyriniu nukrypimu. Žmogus, savo gyvenime išgirdęs ką naujo, turi dvi galimybes - tai ištirti, arba neigti. Kiekvienam savo. Aš asmeniškai tyrinėju. Tu - ne. Tad ir bendros kalbos tarp mūsų nelabai gali būti, tiesa?"
Kuo remdamasis teigiate kad vakarų medicina to netyrinėjo? Tipo nėra medikų pasinešusių ant ezoterikos? Plius nemanau, kad nebuvo bandymų atrasti jūsų minėtas "būsenas", "či" ir kitokius rytų medicinoje laisvai mėtomus terminus.

Tyrinėju čia irgi nevisai tinkamas žodis. Visai nebūtina imti viso egzoterinio šlamšto už gryną pinigą norint jį tyrinėti. (Kaip pvz. visai nebūtina vartoti opijumą norint išsiaiškinti jo poveikį organizmui) Daugelis egzoterinių disciplinų išpažinėjų naudoją puolamąją gynybą prieš tokiu tyrėjus sakydami, kad jie "nepajėgus suvokti jų teorijų esmės". Tačiau nesant faktiniams įrodymams apie tuos ezoterinius reiškinius kalbėti apie juos kaip apie rimtą teoriją (kurią kažkas tiesiog iš užsispirimo nenagrinėja) yra tiesiog neatsakinga.
vovocka
pradedantis
Posts: 241
Joined: 2005-06-03 09:08
Location: Vilnius

2007-05-04 11:39

Medikų, pasinešusių ant ezoterikos gal ir yra... Bet nėra bandymo moksliškai aprašyti konkrečius atvejus. bent jau neteko girdėti.

Dėl tyrinėjimo yra kaip sakau. savu laiku prisiklausiau daug teorijų, mačiau įvairių žmonių. Teko matyti nemažai ir nušokusių nuo proto dėl kokios nors teorijos - turiu omeny, kad kai kurie žmonės prirašo sau galimybes, kurių neturi. O kai pasiūlai konkretų eksperimentą, ima išsisukinėti. Taigi, grįžtant prie "tyrinėjimų" turiu omeny, kad nepuolu stačia galva kur papuola. Aš jau atsirinkau, ir tyrinėju gan tikslingai. Rezultatai, kaip minėjau yra. Jie nebuvo netikėti - apie juos žinojau iš anksto. Tad manau, kad galiu tai vadinti tyrinėjimais.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-10 21:30

Atsakyti i temos klausima yra paprasta kaip du kart du.
Jei religija, praradusi pasaulio supratimo aiskinimo funkcija neisnyko, o klesti ir gyvuoja toliau, reiskia pasaulio aiskinimo funkcija nera vienintele religijos atliekama socialine, psichologine ir t.t. funkcija. Nes atgyvenusios tradicijos "automatiskai" isnyksta. O dabartiniu baznycios funkciju susigalvoti galite jus patys.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-05-11 00:51

Man perdaug jau ir jos pačios išsigalvotų funkcijų, kodėl to reikia?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-05-11 03:09

vovocka wrote:Aš gi rašiau n kartų, kad vakarų medicina to netyrinėjo, todėl ir pavadinau savo komentarą lyriniu nukrypimu. Žmogus, savo gyvenime išgirdęs ką naujo, turi dvi galimybes - tai ištirti, arba neigti. Kiekvienam savo. Aš asmeniškai tyrinėju. Tu - ne. Tad ir bendros kalbos tarp mūsų nelabai gali būti, tiesa?"
Ar tam naudoji mokslinius metodus? Jei taip - kokius? Jei ne - tai kaip tu tyrineji?
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-11 12:36

Pszczolarz wrote:Man perdaug jau ir jos pačios išsigalvotų funkcijų, kodėl to reikia?
Jei tau nereikia, tu ir nevaiksciok. Kam is to problema daryti. Kitiems gal reikia pasiguosti, pamedituoti, reikia kunigo patarimo kai kuriais gyvenimo klausimais, gal kokiam norinciam atsiversti gejui reikia Baznycios pagalbos... Suprantu, kad tai visai nepanasu i gelezinius zmones skeptikus, bet, daugiau ar maziau, tai - zmogiska...
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-05-11 13:42

nnavakas wrote:Jei tau nereikia, tu ir nevaiksciok. Kam is to problema daryti. Kitiems gal reikia pasiguosti, pamedituoti, reikia kunigo patarimo kai kuriais gyvenimo klausimais, gal kokiam norinciam atsiversti gejui reikia Baznycios pagalbos... Suprantu, kad tai visai nepanasu i gelezinius zmones skeptikus, bet, daugiau ar maziau, tai - zmogiska...
Zhinoma... kodel gi ne - gal kam lengviau ant shirdies nuejus i bazhnychia, kam pagereja aplankius bureja, kam uzhtenka tiesiog nusigerti.... bet chia gi skeptiku saitas, taigi nereikia stebetis tuo, kad chia ishreishkiamas skeptishkas pozhiuris i daugeli iprastu ir visuotinai priimtu dalyku.
"Bijai vilko - neik i mishka, nervina skeptishkas pozhiuris - neik i skeptiku foruma" :wink: (Tikrai neverta skeptiku forume kaltint skeptikus skeptishkumu.)
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-11 14:10

Nekritikuoju skeptikų, o apeliuoju į žmogiškumą :)))
Išties, tai aš pats vertinu bažnyčios pastatą tik kaip architektūros paminklą, tad man dėl tokio požiūrio neskauda. Tiesiog gyvenam postmodernioje visuomenėje, kur radikalus ko nors nepripažinimas veda į saviizoliaciją. Tad visuomet naudingas yra platesnis požiūris - požiūris į visuomenę plačiau nei tik į skeptikų visuomenę. Niekas manes nenervina, tiesiog sakau, kaip yra realiai. O priverstinis skeptiško požiūrio primetinėjimas neskeptikams nemanau, kad yra būtinas skeptiko atributas ;)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-05-11 14:26

nnavakas wrote:Nekritikuoju skeptikų, o apeliuoju į žmogiškumą :)))
Išties, tai aš pats vertinu bažnyčios pastatą tik kaip architektūros paminklą, tad man dėl tokio požiūrio neskauda. Tiesiog gyvenam postmodernioje visuomenėje, kur radikalus ko nors nepripažinimas veda į saviizoliaciją. Tad visuomet naudingas yra platesnis požiūris - požiūris į visuomenę plačiau nei tik į skeptikų visuomenę. Niekas manes nenervina, tiesiog sakau, kaip yra realiai. O priverstinis skeptiško požiūrio primetinėjimas neskeptikams nemanau, kad yra būtinas skeptiko atributas ;)
Visuomene nera skeptiku visuomene. Mes gyvename pasaulyje, kuriame dar vos priesh ~200 metu degino raganas (ne taip ir daug kartu pasikeite), nors jau buvo pakankamai universitetu (Kembridzho univeras ar tik ne 1636 -ais isteigtas - tingiu wiki brausint). Pasaulyje, kuriame valstybe finansuoja bazhnychia (shiek tiek), prezidentai derinasi i popiezhiu kompanija, o politikai skuba pas burejas Jei jau taip realiai - visuomeneje skeptisizmu beveik nekvepia.
O del "priverstinio skeptishko pozhiurio primetinejimo" - tave kazhkas su shautuvu atvare i shi skeptiku foruma? O gal tikejaisi, kad pasakysi keleta sakiniu ir "nushvis shviesa ish dangaus" bei visi skeptikai priims tavo nuomone ir padarys ja savaja by default?
vovocka
pradedantis
Posts: 241
Joined: 2005-06-03 09:08
Location: Vilnius

2007-05-11 15:35

Akela wrote:
vovocka wrote:Aš gi rašiau n kartų, kad vakarų medicina to netyrinėjo, todėl ir pavadinau savo komentarą lyriniu nukrypimu. Žmogus, savo gyvenime išgirdęs ką naujo, turi dvi galimybes - tai ištirti, arba neigti. Kiekvienam savo. Aš asmeniškai tyrinėju. Tu - ne. Tad ir bendros kalbos tarp mūsų nelabai gali būti, tiesa?"
Ar tam naudoji mokslinius metodus? Jei taip - kokius? Jei ne - tai kaip tu tyrineji?
Stebėjimas ir analizavimas. Pradžiai to pakanka.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-05-11 15:39

vovocka wrote:Stebėjimas ir analizavimas. Pradžiai to pakanka.
Ir ka stebi/analizuoji ?
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-11 17:42

Akela wrote: Visuomene nera skeptiku visuomene. Mes gyvename pasaulyje, kuriame dar vos priesh ~200 metu degino raganas (ne taip ir daug kartu pasikeite), nors jau buvo pakankamai universitetu (Kembridzho univeras ar tik ne 1636 -ais isteigtas - tingiu wiki brausint). Pasaulyje, kuriame valstybe finansuoja bazhnychia (shiek tiek), prezidentai derinasi i popiezhiu kompanija, o politikai skuba pas burejas Jei jau taip realiai - visuomeneje skeptisizmu beveik nekvepia.
O del "priverstinio skeptishko pozhiurio primetinejimo" - tave kazhkas su shautuvu atvare i shi skeptiku foruma? O gal tikejaisi, kad pasakysi keleta sakiniu ir "nushvis shviesa ish dangaus" bei visi skeptikai priims tavo nuomone ir padarys ja savaja by default?
Tai aš ir sakau, kad mūsų visuomenė nėra vieni skeptikai. Ir dėl jos neskeptiškų pažiūrų pergyventi su potekste "man užteks, o po manes - nors ir tvanas", kaip kad daro Pszczolarz, sakydamas "Man per daug ir jos pačios susigalvotų funkcijų, kam to reikia?", nereikėtų - bažnyčios vis dar reikia neskeptikams.
Nesupratau tavo posto dalies, kurią išskyriau palenku šriftu.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2007-05-15 14:06

Man šitas klausimas, kodėl neišnyksta religijos ir kodėl žmonės apskritai tiki dalykais, kuriais nėr pagrindo tikėti jau daug metų rūpi. :) Bet ko gero nenunyks religija dar ilgai ilgai...

Vat prieš porą dienų susiradau knygoje "Quatable Atheist" Hipkrato (~400 m prieš mūsų erą) sakinį maždaug tokį, kad kuo toliau tuo daugiau visko sugebėsim moksliškai paaiškinti ir žmonėms nustos tai laikyti dieviškais dalykais.. Fak, o jau 2400 metų praėjo nuo to...

Kai JAV buvo įkuriama, Thomas Payne, kiek rašė apie tai kaip tikėjimas pagrindo neturi... Vėlgi, keli šimtai metų praėjo... o panašu, kad tikinčiųjų nesumažėjo... gal tik mažiau radikalūs pasidarė krikščionys...

O kiek aš klausinėju tikinčiųjų niekas normalios priežasties nesugeba man pateikti, kodėl jie tiki... Viena iš konkrečiausių priežasčių buvo: "stebuklą patyriau". Sakau "kokį?". "Mano draugai padovanojo man kelionę į kažkur ten.". Bet tai aš pats panašų stebuklą savo draugams padariau - padovanojau bilietus į Chemical Brothers koncertą, nes pats negalėjau sudalyvaut...

Kaip žmones išmokyt racionaliai mąstyt???? Kaip?
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-15 21:20

Kunigui nereikia tiek daug moket, kaip psichoterapeutui... Stai tau ir racija...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 21:24

nnavakas wrote:Kunigui nereikia tiek daug moket, kaip psichoterapeutui... Stai tau ir racija...
Kunigas nera profesionaals, jo "pagalbos" efektas gali būt visai priešingas.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-15 21:27

Psichoterapeutu pacientai irgi kartais zudosi :) Bet tiek tos... Pas mus visada liks tele2 populiariausia... arba ezys... :)))
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-15 21:31

nnavakas wrote:Psichoterapeutu pacientai irgi kartais zudosi :)
Kunigui lengviau, jis už savo patarimus atsakomybės neneša ir statistikos apie jo "patarimų" aukas irgi niekas nerenka.
nnavakas wrote:Bet tiek tos... Pas mus visada liks tele2 populiariausia... arba ezys... :)))
Nesuprantu ką tuo norėta pasakyt.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2007-05-15 21:35

Kad pas mumis ant lietuvisko svieto vyrauja tendencija, kad populiariausia tai, kas pigiausia. ;)
Ironizuoju. (c. A. Jakubčionis)
Post Reply