Masonai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2007-04-23 02:01

Mano kieme yra masonu klubas, vadinamas "Murato sventykla, isikurusi Indianapolio oazeje, Indianos dykumoje". Visa tai skamba kaip totalus briedas, idomu kuo masonai uzsiima. Kaip jie gali rimtais veidais tas savo ezoterines apeigas atlikinet, o gal siais laikais tai tera socialinis klubas, be jokios religines potekstes?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2628
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2007-04-23 09:05

Legionas wrote:Mano kieme yra masonu klubas, vadinamas "Murato sventykla, isikurusi Indianapolio oazeje, Indianos dykumoje". Visa tai skamba kaip totalus briedas, idomu kuo masonai uzsiima. Kaip jie gali rimtais veidais tas savo ezoterines apeigas atlikinet, o gal siais laikais tai tera socialinis klubas, be jokios religines potekstes?
dauguma atveju tai socialinis klubas kuriu nuseta visa anglija beabejo ir kitos valstybes.. bent anglijoj siu klubu uzsiemimas kiekviena savaitgali islakti bent 10-20 alaus statinaiciu..
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2007-04-23 09:30

oooo, where do I sign.
tokios rushies sektai ash irgi noriu priklausyt:)))
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-04-23 15:46

Pirmyn, Lietuvoje yra berods 6 masonų ložės, bet jie atvirai remia religiją ir netgi manyčiau ateistų į savo gretas nepriėma. Dauguma reikalauja tikėjimo į Didijį Architektą, kas nėra jau taip bedieviška.
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2007-04-23 16:06

ble... tai tik alaus pasiurbt neisheis... damn you!

=)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3807
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2007-04-23 19:52

Pszczolarz wrote:Pirmyn, Lietuvoje yra berods 6 masonų ložės, bet jie atvirai remia religiją ir netgi manyčiau ateistų į savo gretas nepriėma. Dauguma reikalauja tikėjimo į Didijį Architektą, kas nėra jau taip bedieviška.
Damn, įsivaizduoju masonų pasisėdėjimą:
- Vardan Didžiojo Architekto, nubraižiusio pasaulio genplaną! (kliuk, kliuk, kliuk)
- Vardan Inžinieriaus Konstruktoriaus, apskaičiavusio mūsų apkrovas! (kliuk kliuk)
- Vardan Banko ir Generalinio Rangovo, suteikiančio mums duonos kasdienės!
- Atitolinkite nuo mūsų statybos taisykles ir normatyvus! Amen! (kliuk, kliuk, kliuk)

ir taip toliau :)
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4077
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2007-04-24 13:42

As kazkada Briuselyje buvau netycia aptikes Masonu architekturos muzieju. Nieko ten gero nebuvo, bet vistiek tada labai susidomejau. Sprendziant is to, ka pavyko rasti internete ir poroje knygiuksciu, vaizdas neypatingas. Panasu, kad tai tiesiog senstelejusiu dzentelmenu klubai, kur jie susirenka pagerti alaus, vyno, pailseti nuo zmonu, pazaisti slaptus ritualus, na ir gal dar viena kita naudinga pazinti uzmegsti (zinoma, neskaitant pasauliniu samokslu rezgimo ir kitu smulkiu pramogu :D).. Priesingai nei manoma, tai toli grazu nera vieninga organizacija: ji susiskaldziusi i desimtis loziu, kurios nelabai tarpusavyje bendrauja ir netgi nevisada vienos kitas pripazysta. Netgi tos pacios lozes atskiri teritoriniai padaliniai mazai bendrauja tarpusavyje.
Beje yra ir keletas masonu loziu, kurios priima ateistus (Prancuzijoje ir dar poroje Europos valstybiu, jei gerai pamenu), bet tos lozes kitu yra nepripazystamos.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-04-24 14:46

liocikas wrote:Beje yra ir keletas masonu loziu, kurios priima ateistus (Prancuzijoje ir dar poroje Europos valstybiu, jei gerai pamenu), bet tos lozes kitu yra nepripazystamos.
Ateistai (ar antiteistai ) visdame pasaulyje patys tarsi masonu lozhe :wink: Ir vientisa, skirtingai nuo ivairiu/ivairiausiu tikinchiuju, kurie skirtingai savo dievukus isivaizduoja ir del to peshas :wink:
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-04-25 15:50

Lenkijoje yra ložė "Didieji rytai", kaip ir Prancūzijoje, smarkiai plaučiau čia http://www.wolnomularstwo.pl. Jos priėma ir ateistus.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2014-01-25 11:22

Pavadinimo kilmė:
„masòn‖ai [pranc. maçons — mūrininkai], religinio etinio judėjimo, prasidėjusio XVIII a. D. Britanijoje, nariai; skelbė dorovinį tobulinimąsi, turėjo specialias paslaptingas apeigas; dabar teritorinių ~ų organizacijų (ložių) yra Prancūzijoje. JAV ir kt. šalyse.“

„Laisvųjų mūrininkų“ (masonų) religinės pažiūros:
„Jau pirmuosiuose masonų susirinkimuose buvo aptariamos metafizinės problemos, tačiau nepaisant Anglijos Bažnyčios ar kitų tuo metu vyraujančių religinių bendruomenių teologinių perspektyvų buvo atsigręžta į Vakarų ezoterinius mokymus, kuriuos anksčiau platino Rožės kryžininkų (Rosicrucians) ordinai. Praėjus keliems dešimtmečiams po įsikūrimo jau 1738 bei 1751 metais pasirodė pirmieji Popiežiaus laiškai smerkiantys masonus. Kas sukėlė tokią Katalikų Bažnyčios vadovybės reakciją, jeigu oficialiai teigiama, jog masonai tai pasaulietinė brolija, o ne dar viena religija?

Tikroji masoniškoji pasaulėžiūra naujam nariui yra perduodama etapais. Amerikos ir Didžiosios Britanijos ložėse yra naudojama 33 lygių senovinių ritualų sistema, kurios metu yra pristatoma kosmoso kaip kelių lygių, kuriuos turi pereiti siela, keliaudama į Dieviškąją tikrovę, samprata. Masonai savo religingumą supranta kaip universalų, tinkantį visoms religijoms, kuris remiasi gyvenimo bendryste, tikėjimu prigimtiniu įstatymu, esančiu kiekviename žmoguje. Tai lyg bendras visoms religijoms tikėjimas, kurį šios savo ruožtu vėliau „apaugino“ įvairiomis teologinėmis dogmomis, užmiršdamos esmę. Tikrasis masonas yra tas, kuris dirba kaip šventovėje, tiek visuomeniniame gyvenime, tiek savo sąžinės slapčiausiuose kampeliuose siekdamas atkurti savo vienovę su absoliutu, įveikia kančias ir mirtį. Tikrasis masono darbas yra darbas su savimi, su savo sąžine, įstojus į šventovę jį supa tyla, anksčiau čia patekusių, kuri padeda įsiklausyti į savo sąžinę ir tęsti vidines savo paieškas.

Jau minėta kosmoso samprata yra esminė masono pasaulėžiūroje, šių metafizinių apmąstymų esmė yra visur esantis, amžinas, nekintantis principas, esantis už kalbos galimybių konceptualizuoti (kai kur vadinamas Dievu). Šis principas įgauna išraišką prigimtiniame įstatyme. Taip pat egzistuoja kosmosas, kaip erdvė ir judesys kaip pagrindinės žmogaus suvokimo sąvokos. Kosmoso pagrindas yra Dvasia/sąmonė, kuri pasireiškia kaip energija ir materija. Kosmosas yra suprantamas kaip amžinas keitimasis ir besitęsiantis kūrimas, kai energijos ir pirminės materijos sąveikoje gimsta pagrindiniai septyni egzistencijos lygiai – fizinis, gyvybinis, karminis, astralinis, manos, budi ir atmos. Šie egzistencijos lygiai yra aptinkami ir kiekviename individe.“ (cituota iš religija.lt).

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=s9dW6_qjrCs
http://www.youtube.com/watch?v=jSvJhXTsq1I

Pasiskaitymui:
http://www.luckymojo.com/comasonry.html
http://www.mastersjewel.com/masons/symb ... sonry.html
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4077
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2014-01-25 12:34

Puiku. Dabar, kai sužinojome šiek tiek apie masonus ir jų pasaulėžiūrą, galite pabandyti pagrįsti savo teiginius. Kurie, primenu, buvo tokie:
(1) Masonai yra ne tik kad ne krikščioniška, bet netgi antikrikščioniška organizacija. Kiek aš žinau, tai keletas krikščioniškų organizacijų su Romos Katalikais priešakyje yra anti-masoniškos. Tačiau nesu girdėjęs apie Masonų (kaip organizacijos, ne pavienių narių) priešiškumą krikščionybei.

(2) turinti labai didelę įtaką JAV ir ES valstybių politikoje bei ekonomikoje. Vargu, ar jūs apginsite šitą kliedesį, bet bent pabandykite - beieškodamas informacijos gal suprasite, kad tai paprasčiausias mitas.

(3) iš masonų organizacijos lyderių veiklos kilo feministinis judėjimas. Wtf?
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2014-01-25 23:52

Masonai - pilkieji revoliucijų kardinolai. 1640 m. ir 1688 m. Anglijoje įvyko revoliucija, kurios iniciatoriais buvo masonai, siekiantys panaikinti monarchinę santvarką. Masonų šūkis "laisvė, lygybė, brolybė" aiškiai nesiderino su monarchine politine santvarka. Revoliucijų pasekoje pasirašytas "Bilis apie teises", kuris panaikino daugumą monarchų privilegijų. 1738 m. katalikų bažnyčia pasmerkė masonus už revoliucinių ir antimonarchistinių pažiūrų skleidimą. Popiežius Klementas XII įsakė atskirti nuo bažnyčios kiekvieną asmenį, kuris atliko stojimo į slaptąjį ordiną, apeigas (šis įsakymas tebegalioja). 1789 m. maištininkai užėmė Bastilijos tvirtovė Paryžiuje. Sukilėliai skelbė masonų lozungą: „laisvė, lygybė ir brolybė“. Prancūzų masonų ordino nariai ignoravo politinio neutralumo taisyklę ir atvirai palaikė maištininkus. 1775 m. net 13 Anglijos kolonijų Šiaurės Amerikoje paskelbė savo nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Vienas iš revoliucionierių lyderių buvo masonas Džordžas Vašingtonas. JAV konstitucijos kūrime aktyviai dalyvavo kitas masonas Bendžaminas Franklinas. Jų dėka JAV valiutoje atsirado masonų simbolis - piramidė su nupjauta viršūne ir joje viską matanti akis:
Image
XIX a. pradžioje prasidėjo kova už Ispanijos kolonijų Amerikoje nepriklausomybę. Žinomiausi šių judėjimų lyderiai buvo masonai Simonas Bolivaras ir Chose de San Martinas.
Rusijoje laisvieji mūrininkai dalyvavo Valstybės Dūmos veikloje. To įtakoje, po 1917 m. revoliucijos, masonas Aleksandras Kerenskis tapo laikinosios vyriausybės vadovu.
Štai truputis istorinių faktų apie masonų įtakotus valstybinius perversmus. Iš šitos info kiekvienas gali suprasti, jog masonų organizacija yra antikrikščioniška.
O kas dėl feministinio judėjimo, pamąstykite, gerbiamasis Viliau, koks yra jų šūkis? Argi feministės nesiekia laisvės, lygybės, brolybės? Laisvės daryti abortus, lygių teisių su vyrais, brolybės tuokiantis su tos pačios lyties partneriu? :smoke:
Masonai visose valstybėse turi savo ložes, kuriose nuolatos kuriami valstybiniai perversmų planai. Kaip manai, kas skatina dabartinį Ukrainos perversmą? Kam jis yra naudingas? :?
Lionginas
senbuvis
Posts: 2192
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-27 09:14

nesvarbu wrote:XIX a. pradžioje prasidėjo kova už Ispanijos kolonijų Amerikoje nepriklausomybę. Žinomiausi šių judėjimų lyderiai buvo masonai Simonas Bolivaras ir Chose de San Martinas.
Rusijoje laisvieji mūrininkai dalyvavo Valstybės Dūmos veikloje. To įtakoje, po 1917 m. revoliucijos, masonas Aleksandras Kerenskis tapo laikinosios vyriausybės vadovu.
Štai truputis istorinių faktų apie masonų įtakotus valstybinius perversmus. Iš šitos info kiekvienas gali suprasti, jog masonų organizacija yra antikrikščioniška.
O kas dėl feministinio judėjimo, pamąstykite, gerbiamasis Viliau, koks yra jų šūkis? Argi feministės nesiekia laisvės, lygybės, brolybės? Laisvės daryti abortus, lygių teisių su vyrais, brolybės tuokiantis su tos pačios lyties partneriu? :smoke:
Masonai visose valstybėse turi savo ložes, kuriose nuolatos kuriami valstybiniai perversmų planai. Kaip manai, kas skatina dabartinį Ukrainos perversmą? Kam jis yra naudingas? :?
Tu arba trenktas, arba pats geriausias trolintojas ever.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 4077
Joined: 2004-04-19 12:28
Location: Bruxelles

2014-01-27 11:18

nesvarbu wrote:Štai truputis istorinių faktų apie masonų įtakotus valstybinius perversmus.
O jei paaiškėtų, kad tarp daugumos revoliucijų vadų buvo kairiarankių, tai būtų įrodymas dėl kairiarankių sąmokslo?
nesvarbu wrote:Iš šitos info kiekvienas gali suprasti, jog masonų organizacija yra antikrikščioniška.
Tai kad jūs nei vieno sakinio apie antikrikščionišką masonų veiklą neparašėte. Net jei ir butų buvęs koks sąmokslas nuversti vieną kitą monarchą, kas tame tokio antikrikščionisko?

Kalbant apie tuos simbolius ant dolerio, jie yra šimtą kartų išnarstyti po vieną, tiesiog pagooglinkit. Net jei kai kurie iš jų buvo įkvėpti masoniškų idėjų, nuo to iki pasaulinio sąmokslo yra oi kaip toli. Tarkim, paimkim tą akį. Jei tikėti Viki straipsniu, tas simbolis buvo naudojamas jau nuo Egipto laikų. Jis buvo oficialiai pradėtas naudoti JAV simbolikoje 1782 metais. Tuo tarpu masonai jį pradėjo naudoti 1797ais. Masonai matyt 15 metų slėpė tą simbolį, bet paskui nusibodo ir viską paviešino, ar ne?
nesvarbu wrote:O kas dėl feministinio judėjimo, pamąstykite, gerbiamasis Viliau, koks yra jų šūkis? Argi feministės nesiekia laisvės, lygybės, brolybės?
Feministės siekia brolybės? :lol: Tai dabar kiekviena organizacija, kuri siekia daugmaž panašių tikslų kaip masonai, yra "kilusi iš masonų"? Man panašiau, kad Masonai buvo įkvėpti idėjų, kurios tuo metu buvo populiarios.
nesvarbu wrote:Masonai visose valstybėse turi savo ložes, kuriose nuolatos kuriami valstybiniai perversmų planai.
McDonaldas taip pat turi atstovybes visose šalyse. Ir stalo teniso būreliai yra daugelyje šalių. Such conspiracy. Wow.
nesvarbu wrote:Kaip manai, kas skatina dabartinį Ukrainos perversmą? Kam jis yra naudingas? :?
Emm.. Žmonėms, kurie turi sveiko proto ir drąsos pakovoti už savo šalies ateitį, idant ji netaptų dar viena Baltarusija?
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 3186
Joined: 2004-05-27 19:45

2014-01-27 11:54

son wrote:bent anglijoj siu klubu uzsiemimas kiekviena savaitgali islakti bent 10-20 alaus statinaiciu..
nesvarbu wrote:Masonai visose valstybėse turi savo ložes, kuriose nuolatos kuriami valstybiniai perversmų planai
Nu man tai cia, kaip ir sueina galai :D
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2628
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2014-01-27 12:00

fizikanas wrote:
son wrote:bent anglijoj siu klubu uzsiemimas kiekviena savaitgali islakti bent 10-20 alaus statinaiciu..
nesvarbu wrote:Masonai visose valstybėse turi savo ložes, kuriose nuolatos kuriami valstybiniai perversmų planai
Nu man tai cia, kaip ir sueina galai :D
na veimaro respublikoj viskas nuo to ir prasidejo :)
Lionginas
senbuvis
Posts: 2192
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-27 13:17

Vilius wrote:Net jei ir butų buvęs koks sąmokslas nuversti vieną kitą monarchą, kas tame tokio antikrikščionisko?
Tikriausiai tai antikrikščioniška todėl, kad Biblijoje propaguojamas paklusnumas karaliams ir valdovams:
1 Pt 2 wrote:Santykiai su valdžia

13 Būkite klusnūs kiekvienai žmonių valdžiai dėl Viešpaties: tiek karaliui, kaip vyriausiajam, 14 tiek valdytojams, kaip jo pasiųstiems bausti piktadarių, išaukštinti gerųjų. 15 Mat tokia yra Dievo valia, kad gerais darbais nutildytumėte neprotingų žmonių nesąmones. 16 Elkitės kaip laisvi; ne kaip tie, kurie laisve pridengia blogį, bet kaip Dievo tarnai. 17 Gerbkite visus, mylėkite brolius, bijokite Dievo, gerbkite karalių.
Be to, siūloma visiškai paklusti šeimininkams, net jei jie yra neteisūs:
1 Pt 2 wrote:Įnoringi šeimininkai

18 Šeimynykščiai, su visa baime būkite klusnūs šeimininkams, ne tik geriems bei švelniems, bet ir įnoringiems. 19 Yra malonė, jei kas, pažindamas Dievą, pakelia vargus, kuriuos nekaltai kenčia. 20 Menka garbė, jei jūs kantrūs, kai esate plakami už nusikaltimus. Bet kai esate kantrūs darydami gera ir kentėdami, tuomet jums nuopelnas Dievo akyse. 21 Juk jūs tam pašaukti; ir Kristus kentėjo už jus, palikdamas jums pavyzdį, kad eitumėte jo pėdomis.
Žodžiu, tironams reikia paklusti, juos gerbti ir vykdyti jų nurodymus. Nes tironus į valdžią paskiria pats dievas:
Dan 2 wrote: 21 Jis pakeičia laikotarpius ir metų laikus,
pašalina ir į sostą pasodina karalius,
suteikia išminčiams išmintį
ir išmaniems žinojimą.
Post Reply