Religijų skleidžiamas blogis

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-01 11:06

Nice. :wink: Kokiam kultui priklausai, Erika ? :fear:
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2009-08-02 23:09

koks kultas?... pagal tave turbut butu krikscionybe :) idomu, ka tu manytum, jeigu as, neperskaicius knygos, reiksciau apie ta knyga savo nuomone, nes kazkur, kazkada girdejau kazkieno atsiliepimus ir pan... ar manytum, jog mano mintys apie knyga yra reiksmingos ir vertos demesio.... ir man reiksti savo nuomone, pasipiktinima ir paniekinima apie knyga, kurios pati neperskaiciau yra labai protinga ir tai rodo mano kritini poziuri ? :)
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-02 23:37

erika wrote:koks kultas?... pagal tave turbut butu krikscionybe :) idomu, ka tu manytum, jeigu as, neperskaicius knygos, reiksciau apie ta knyga savo nuomone, nes kazkur, kazkada girdejau kazkieno atsiliepimus ir pan... ar manytum, jog mano mintys apie knyga yra reiksmingos ir vertos demesio.... ir man reiksti savo nuomone, pasipiktinima ir paniekinima apie knyga, kurios pati neperskaiciau yra labai protinga ir tai rodo mano kritini poziuri ? :)
be abejonės, jeigu reikštum nuomonę apie knygą jos neperskaičiusi, nebūtų labai vertinga ir konstruktyvi tavo kritika ir į ją būtų galima nekreipti dėmesio :) Žinoma, yra keletas smulkių išimčių.

O kokią knygą tu konkrečiai omeny turi ? Gal bibliją ? Nes manau dauguma aktyviai besireiškiančių skeptikų yra ją perskaitę ir ne po vieną kartą ir netgi kelias versijas. Tad kritikuot bibliją jie gali daug geriau nei koks bezdonių kaimo kunigėlis, kuris atsiverčia kaskart tik NT ir pacituoja gražiausias vietas per mišias :)

dėl kultų, tai jų yra daugybė, jie yra dogmatiški ir jų nariai mąsto kaip avių banda... Didesnieji kultai liaudyje vadinami religijomis, tad skirtumas tik "klapčiukų" skaičiuje.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-08-05 11:28

erika wrote:Suprantu kad yra tikinciu zmoniu, yra netikinciu - tai zmogaus laisvas pasirinkimas...bet tuos, kuriems budinga niekinti ir zeminti kitus del ju pasirinkimo galima butu apibudinti taip....kiekvienas is musu turime ivairiu baimiu, kompleksu ir pan. lengviausias budas pakleti savo verte, tai pazeminti kita...as pazeminu, paniekinu kita ir jauciuosi uz ji daug protingesnis ...visa beda, kad tai tik iliuzija trunkanti trumpa laiko tarpa ir asmeniui kuo toliau, tuo dazniau atsiranda poreikis niekinti kitus...kaip kvailesnius, durnesnius, nieko nesuprantancius ir pan., o paciam tuo metu jausti "pasikelusiam".
Suprantanciam psichologija, kai kuriu skeptiku postai atskleidzia tik viena...ju kompleksus, baimes ir nepasitikejima savimi...nes pasitikintis savimi, mylintis ir vertinantis save zmogus niekada nesieks pazeminti kito...jam nera poreikio savivertes pakelimui...jis ir taip zino, kad yra vertingas :)
Taip, kaip žmogus, išmanantis psichologiją, galiu pasakyti, kad taip pasitaiko, tik deja, daug dažniau tarp tikinčiųjų, mat jie yra priversti garsiai rėkti, kad įrodytų savo kliedesius. Skeptikai, kita vertus, yra žmonės, kurie reikalauja įrodymų. Mes šaipomės tik iš tokių idiotų, kurie nepriima akivaizdžių įrodymų. O ką daugiau reikia daryti su kvailiais? Žinau viena, ko save gerbiantis skeptikas tikrai nedarys, jis tikrai neduos durniui kelio. Nes skeptikai vertina tiesą. Todėl, gerbiamoji erika, arba pasakyk kurioje vietoje mes klystam, arba nezysk. Nes garantuoju, jei šitame forume nusišnekama, tai mandagūs būna tik pirmasis ir antras atsakymai, bet už tolesnius marazmus eina atitinkami atsakymai. Tiesa, jei remtumeisi logika ir sveiku mąstymu, laisvu nuo prietarų ir išankstinių nuomonių, tau čia būtų rojus, nes nėra nieko geriau už rimtą diskusiją. Jei ką pasakei, tai ir pagrįsk. Tai tiek. :wink:
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-08-05 12:25

Aš irgi įsėsiu į offtopic traukinį :D

D3mono paminėtas skeptikų neprietaringumas ir išankstinių nuomonių neturėjimas jau virsta legenda. Kartais reiktų pakvestionuoti ir patį skepticizmą, nes kitaip šis reiškinys išsigims ir dogmatizuosis. Aišku sunku šiame forume rasti tokių temų kur skepticizmo nelankstumas pasimatytų, kai dauguma naujų temų būna sukurtos patiklių žmonių.

Hehe, kažkaip neina geriau apdirbt šitos minties :D
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2009-08-06 13:10

To Maikuniversum
Suprasciau jeigu butum isbandes religija "savo kailiu" ir pats patyres jos privalumus ir trukumus, reikstum apie tai savo nuomone...dabar gi tai tik kritika, neperskaicias knygos...siaip jau butu normalu, jeigu paliktum apie religijos privalumus ir trukumus spresti patiems tikintiesiems, kurie tai isbande ir zino daug daugiau uz tave, o pats nenori netikek...ar kas prievarta tave vercia tiketi.....betgi yra poreikis zeminti ir niekinti kitus...Idomu kodel uzkliuna tik numanipuliuoiti tikintieji su savo pasaka Biblija...kodel tau neuzkliuna reklamos, ziniasklaisdos ir neurolingvistiniai programavimai, o kitaip pavadinus - jusu aukstinamas mokslas, kuris taip uzmanipuliuoja zmogu, kad jis patiki, jog kartonke gali buti verta puse milijono ir tampa visam gyvenimui banku vergu...manau krikscionybes manipuliavimas tai tik vaiku zaidimas palygint su mokslininku atradimais itraukianciais i masine vartojimo psichoze...tikrai baisus religijos manipuliavimas...numanipuliuoja per misias duoti lita ar du...ai, ai , ai kaip baisu...va kai puse milijono numanipuliuoja, cia tai super duper mokslo pasiekimai..
Del biblijos tai nemanau, kad Biblija kuo nors blogesne uz holivudines pasakas apie supermenus...beje torrentuose pastebejau, kad kuo daugiau prie filmo pasakos elementu t.y kovinis, fantastinis, siaubo, trileris ir pan. tai tuo didesnis populiarumas...o visokios meksilietiskos pasakos, kompiuteriniai zaidimai...Zinai tikrai nesijauciu kvailesne, pasirinkusi savo pasaka biblija...Ji gyvuoja jau kelis tukstantmecius , o holivudines ir meksikietiskas pasakas abejoju,ar uz 100 meto kas nors atsimins..
O siaip kas ka nori, tas ta ir mato...nori matai juoda, nori matai balta...kai ieskai sviesaus, idomaus ir prasmingo, tai ir surandi...siulyciau paskaityti isrotija apie juozapa egipte ir septynis derliaus ir septynius bado metus...ka reikejo daryti derliaus metais (ekonominis pakilimas) ir kokia pabaiga ivyko bado metais(krize). kad nepervargtum beskaitydamas, tai trumpai pasakysiu, kad perterkliaus metais Juozapas sukaupe rezerva, o bado metais ji pardavinejo...is pradziu uz pinigus, paskui uz gyvulius, veliausiais metais uz zemes, bet kadangi zmogus be zemes buvo niekas, tai parduodami zeme uz maista, zmones prase paimti ir juos vergais...
Gal galetum konkreciai sukritikuoti sios konkrecios istorijos trukumus, debiliskuma ir durnuma...
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2009-08-06 13:23

To D3monas,
Gal galetum konkreciai nurodyti koki nors foruma ar diskusija, straipsni, kur tikintieji tyciojasi, laiko kvailesniais uz save ir kitaip zemina netikinciuosius? Nes kiek man tenka paskaityti komentaru, tai daugumoj " mastanciu proto bokstu" pazeminimai tikinciuju adresu :) beje niekas nevercia tiketi.,..tai laisvas zmogaus pasirinkimas...laisvas jo apsisprendimas, bet deja netikintieji purvo pylimu ryskiai pirmauja...
Geriau pamastykit is kur pas "skeptikus" tas poreikis zeminti kitamincius :)
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-08-06 13:31

erika wrote:To D3monas,
Gal galetum konkreciai nurodyti koki nors foruma ar diskusija, straipsni, kur tikintieji tyciojasi, laiko kvailesniais uz save ir kitaip zemina netikinciuosius? Nes kiek man tenka paskaityti komentaru, tai daugumoj " mastanciu proto bokstu" pazeminimai tikinciuju adresu :) beje niekas nevercia tiketi.,..tai laisvas zmogaus pasirinkimas...laisvas jo apsisprendimas, bet deja netikintieji purvo pylimu ryskiai pirmauja...
Geriau pamastykit is kur pas jus tas poreikis zeminti kitus :)
Paprasta - mūsų mažai ir mūsų nemėgsta, nes mūsų vertybės ir moralė grįsta be dievų ir pan. Lieka tik subtili ir nesubtili ironija, tam kad išliktume.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-08-06 14:08

erika wrote: Suprasciau jeigu butum isbandes religija "savo kailiu" ir pats patyres jos privalumus ir trukumus, reikstum apie tai savo nuomone...
Vadovaujantis tokia logika, vaikams mokykloje apie heorino ir kreko žalą galėtų aiškinti tik buvę ar esami narkomanai...
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-08-06 14:38

Arba, kad suprastum, kad šaudyti į praeivius iš mašinos yra gerai/blogai, būtina pačiam tai išbandyti. Aš to nedariau, bet esu 100 (na gerai - 99) procentų įsitikinęs, kad taip daryti negalima.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-06 15:31

erika wrote:To Maikuniversum
Suprasciau jeigu butum isbandes religija "savo kailiu" ir pats patyres jos privalumus ir trukumus, reikstum apie tai savo nuomone...dabar gi tai tik kritika, neperskaicias knygos...siaip jau butu normalu, jeigu paliktum apie religijos privalumus ir trukumus spresti patiems tikintiesiems, kurie tai isbande ir zino daug daugiau uz tave, o pats nenori netikek...ar kas prievarta tave vercia tiketi.....betgi yra poreikis zeminti ir niekinti kitus...Idomu kodel uzkliuna tik numanipuliuoiti tikintieji su savo pasaka Biblija...kodel tau neuzkliuna reklamos, ziniasklaisdos ir neurolingvistiniai programavimai, o kitaip pavadinus - jusu aukstinamas mokslas, kuris taip uzmanipuliuoja zmogu, kad jis patiki, jog kartonke gali buti verta puse milijono ir tampa visam gyvenimui banku vergu...manau krikscionybes manipuliavimas tai tik vaiku zaidimas palygint su mokslininku atradimais itraukianciais i masine vartojimo psichoze...tikrai baisus religijos manipuliavimas...numanipuliuoja per misias duoti lita ar du...ai, ai , ai kaip baisu...va kai puse milijono numanipuliuoja, cia tai super duper mokslo pasiekimai..
Del biblijos tai nemanau, kad Biblija kuo nors blogesne uz holivudines pasakas apie supermenus...beje torrentuose pastebejau, kad kuo daugiau prie filmo pasakos elementu t.y kovinis, fantastinis, siaubo, trileris ir pan. tai tuo didesnis populiarumas...o visokios meksilietiskos pasakos, kompiuteriniai zaidimai...Zinai tikrai nesijauciu kvailesne, pasirinkusi savo pasaka biblija...Ji gyvuoja jau kelis tukstantmecius , o holivudines ir meksikietiskas pasakas abejoju,ar uz 100 meto kas nors atsimins..
O siaip kas ka nori, tas ta ir mato...nori matai juoda, nori matai balta...kai ieskai sviesaus, idomaus ir prasmingo, tai ir surandi...siulyciau paskaityti isrotija apie juozapa egipte ir septynis derliaus ir septynius bado metus...ka reikejo daryti derliaus metais (ekonominis pakilimas) ir kokia pabaiga ivyko bado metais(krize). kad nepervargtum beskaitydamas, tai trumpai pasakysiu, kad perterkliaus metais Juozapas sukaupe rezerva, o bado metais ji pardavinejo...is pradziu uz pinigus, paskui uz gyvulius, veliausiais metais uz zemes, bet kadangi zmogus be zemes buvo niekas, tai parduodami zeme uz maista, zmones prase paimti ir juos vergais...
Gal galetum konkreciai sukritikuoti sios konkrecios istorijos trukumus, debiliskuma ir durnuma...
LOL prasideda išsisukinėjimas, tik pasakiau, kad perskaičiau bibliją ir daugelis ateistų taip pat ją perskaitė, todėl turi absoliučią teisę ją kritikuoti, NEPASTEBĖJAI TO ir pradėjai vėl š... malti ;D pažįstu daugybę buvusių itin religingų žmonių, o dabar kritikuojančių religiją ir ką ??? Ar reikia būti šarlatanu, norint kritikuoti šarlatanizmą ??? su tokiais "argumentais" tau šiame forume ilgai neišliksi. Pradėk domėti pasauliu. Neblogas Singuliaro pavyzdys su heroinu, tik pridėčiau, kad vaikai PATYS turi tapti narkomanais, kad suprastų tą žalą, LOL. Aš niekada netikėjau dievais, gal tik vaikystėje turėjau tokį prietarą "a vdrug jis yra", t.y. stengdavausi nepiktžodžiauti" taip skant ;) bet išaugau. Iš pasakų išaugama. Parodyk man nors vieną suaugusįjį tikintį seniu šalčiu ? bet aš tau galiu parodyt daugybę suaugusių kvailių, tikinčių tuo pačiu barzdotu seniu, tik SU KITAIS RŪBAIS ir kitokia istorija :D cha cha

Jei žmogus tiki pasakom, tai JO problema, ne mano. Man jokio skirtumo, ar ta pasaka jam suteikia komfortą ar ne. Man rūpi TIESA. nesakau, kad ir kitiems tiesa turi rūpėti, tačiau tai ne priežastis kištis su savo prietarais į kitų gyvenimus ir juo labiau ne argumentas, drausti kritikuot IDIOTIŠKAS PASAKAS ir idiotiškus tikėjimus, nepagrįstais JOKIAIS įrodymais. Religija nėra šventa karvė, tai labai pavojinga dogmatinė ideologija, kuri skirta apnuodyti žmones nuo gimimo (krikštas) ir indoktrinuoti į kultą, ar tai bus katalikų kultas, ar baptistų ar mormonų. Skirtumo man nėra.:

Keletas konkrečių pavyzdžių kodėl ateistams RŪPI tikėjimas:

* Mokslo ir medicinos pažangos stabdymas (priešinimasis kamieninių ląstelių tyrimams)
* Priešinimasis moterų teisėms (abortų draudimas)
* Žmonių kankinimas (eutanazijos draudimas)
* Įvairių asmenų diskriminavimas (draudžiamos vienos lyties asmenų santuokos, draudžiamos lyties keitimo operacijos)
* Socialinių problemų kėlimas (Priešinimasis kontracepcijai)
* Trukdymas mokslui (ribotų mokslui skirtų resursų naudojimas kovai prieš kreacionizmą, proto ir smegenų dualizmą ir kt.)
* Kenkimas sveikatai (egzorcizmo naudojimas vietoj to, kad būtų suteikiama psichiatrų pagalba)


tikiuos ne per žiauriai aš čia, bet kitaip išaiškinti (ramiai) nemoku ir matyt net neverta, nes kad ir kiek aiškintum, vistiek bus ignoruojamos žinutės :sleep:
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2009-08-06 16:48

status_quo wrote:Arba, kad suprastum, kad šaudyti į praeivius iš mašinos yra gerai/blogai, būtina pačiam tai išbandyti. Aš to nedariau, bet esu 100 (na gerai - 99) procentų įsitikinęs, kad taip daryti negalima.
cia kalba eina ne apie tai kas yra gerai, kas blogai...kalba eina apie tai, kad kiekvienas zmogus turi savo pasirinkimo teise ir ta teise reiketu gerbti..tai yra jo asmeninis kelias ir jo asmenine patirtis ir jo asmeninis reikalas...bet kazkodel atsiranda norinciu tyciotis ir zeminti kitamincius...pasikartosiu, kad deja tai rodo tik jusu paciu problemas...lengviausias budas isauktinti save, tai pazeminti kita...tai pacio primityviausio individo kelias...
erika
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-08-01 06:22

2009-08-06 17:56

MaikUniversum wrote: LOL prasideda išsisukinėjimas, tik pasakiau, kad perskaičiau bibliją ir daugelis ateistų taip pat ją perskaitė, todėl turi absoliučią teisę ją kritikuoti, NEPASTEBĖJAI TO ir pradėjai vėl š... malti ;D pažįstu daugybę buvusių itin religingų žmonių, o dabar kritikuojančių religiją ir ką ??? Ar reikia būti šarlatanu, norint kritikuoti šarlatanizmą ??? su tokiais "argumentais" tau šiame forume ilgai neišliksi. Pradėk domėti pasauliu. Neblogas Singuliaro pavyzdys su heroinu, tik pridėčiau, kad vaikai PATYS turi tapti narkomanais, kad suprastų tą žalą, LOL. Aš niekada netikėjau dievais, gal tik vaikystėje turėjau tokį prietarą "a vdrug jis yra", t.y. stengdavausi nepiktžodžiauti" taip skant ;) bet išaugau. Iš pasakų išaugama. Parodyk man nors vieną suaugusįjį tikintį seniu šalčiu ? bet aš tau galiu parodyt daugybę suaugusių kvailių, tikinčių tuo pačiu barzdotu seniu, tik SU KITAIS RŪBAIS ir kitokia istorija :D cha cha

Jei žmogus tiki pasakom, tai JO problema, ne mano. Man jokio skirtumo, ar ta pasaka jam suteikia komfortą ar ne. Man rūpi TIESA. nesakau, kad ir kitiems tiesa turi rūpėti, tačiau tai ne priežastis kištis su savo prietarais į kitų gyvenimus ir juo labiau ne argumentas, drausti kritikuot IDIOTIŠKAS PASAKAS ir idiotiškus tikėjimus, nepagrįstais JOKIAIS įrodymais. Religija nėra šventa karvė, tai labai pavojinga dogmatinė ideologija, kuri skirta apnuodyti žmones nuo gimimo (krikštas) ir indoktrinuoti į kultą, ar tai bus katalikų kultas, ar baptistų ar mormonų. Skirtumo man nėra.:

Keletas konkrečių pavyzdžių kodėl ateistams RŪPI tikėjimas:

* Mokslo ir medicinos pažangos stabdymas (priešinimasis kamieninių ląstelių tyrimams)
* Priešinimasis moterų teisėms (abortų draudimas)
* Žmonių kankinimas (eutanazijos draudimas)
* Įvairių asmenų diskriminavimas (draudžiamos vienos lyties asmenų santuokos, draudžiamos lyties keitimo operacijos)
* Socialinių problemų kėlimas (Priešinimasis kontracepcijai)
* Trukdymas mokslui (ribotų mokslui skirtų resursų naudojimas kovai prieš kreacionizmą, proto ir smegenų dualizmą ir kt.)
* Kenkimas sveikatai (egzorcizmo naudojimas vietoj to, kad būtų suteikiama psichiatrų pagalba)


tikiuos ne per žiauriai aš čia, bet kitaip išaiškinti (ramiai) nemoku ir matyt net neverta, nes kad ir kiek aiškintum, vistiek bus ignoruojamos žinutės :sleep:
Del puikaus pavyzdzio apie narkomanus ir puikaus pavyzdzio del saudymo pro langa...galiu pasakyti, kad sie pavyzdziai yra visikai nevyke...tai yra veiksmai, kurie kelia aplinkiniams gresme, religija yra daugiau pomegis, yra nemaza bendruomene tikinciu, net i seima ir vyriausybe isrenkami krikscioniska partija...tai galbut nereiketu lyginti religijos su nusikalstamomis veiklomis...religija yra daugiau skonio reikalas...kaip knyga, kaip koncertas, kaip spektaklis...vienam patinka, o kitam nelabai...
vienas joje kazka randa, kitas neranda....nemanau, kad tikintis yra kvailesnis, o netikintis yra protingesnis...yra visokiu atveju ir tai priklauso nuo atskiro individo...Del tavo isvardintu moksliniu veiklu, tai yra ir daug tam nepritarianciu pasaulieciu...as pati pritariu tikejimo trukdymams sioms veiklom...pritariu ne del to, kad taip liepia religija, o todel, kad tokia asmenine mano nuomone, paremta asmenine partirtimi....tu gali isreiksti savo poziuri, bet negali reikalauti, kad taip galvotu visi...tavo poziuris galbut tik tau atrodo teisingiausias, o kitam jis nepriimtinas...ir tai velgi nerodo, kad tu protingesnis, o tas kitas kvailesnis...tai poziuriu ivairove...Beje labai idomu, kodel tau nekelia pasipiktimo moksliniai manipuliavimai? Dvigubi standartai?
beje norint kritikuoti sarlatanus, nereikia paciam buti sarlatanu, reikia susidurti su jais praktiskai ir isbandyti ju poveiki...tokiu atveju tavo asmenine nuomone bus daug idomesne, nei kai "desi" ant tu sarlatanu, noredamas isaukstinti save ir pazeminti kita...nes jeigu tau jis nieko blogo nepadare, tu su juo nesusidurei...tai rodo tik tavo poreiki apsikti kita, pakeliant savo verte :) o visa verte matyt slypi kartoniniuose inkiluose...va cia tai mokslo triumfas - kartonke - verta puse milijono :) nebutu mokslo -nebutu kartono :) ...juk gyvendamas joje jautiesi toks vertingas...nors ir patapes 40 metu banku vergu...Ir tai rodo ypatinga mastyma...auksto lygio intelekta ir t.t nes bankai puses milijono paskolas isduoda tik to vertiems, bet kam gi neskolina :)
Uzduotele apie Juozapa buvo turbut per sudetinga..tai duosiu dar viena siuolaikiskesne...siulau paskaityti apie Rainiu zudynes ir paaiskinti zudiku motyvus http://lt.wikipedia.org/wiki/Raini%C5%B ... dyn%C4%97s ...Dazniausiai kankinama, kai norima istardyti, isgauti paslaptis...o ta jau buvo galima padaryti anksciau ir tas grupinis kankinimas manau nesusijes su kazkokiom norimom suzinoti paslaptim...Vikipedijos versija taip pat nelogiska..."Taip buvo daryta siekiant išgąsdinti kitus lietuvius karo pradžioje. Užkastas aukas po keleto dienų rado praeivis." - Kam reikejo uzkasineti, jeigu norejo pagasdinti...palikai ir vargo ir darbo maziau...juk Katynej, kai uzkase, tai atrado tik po netrumpo laiko...tai koks cia pagasdinimas...
Taigi MaikUniversum..kaip manai koks buvo zudiku motyvas...kodel jie taip ziauriai kankino savo aukas? ka norejo siuo savo veiksmu pasiekti?
p.s tai ne siaip pavyzdys ne i tema...tai labai siejasi su tema...
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2009-08-06 18:30

erika wrote:religija yra daugiau skonio reikalas...kaip knyga, kaip koncertas, kaip spektaklis...vienam patinka, o kitam nelabai...
Iš šio tavo palyginimo suprantu, kad tikrai nesi tikinti, nes žinotum, kad nė vienas jų apie savo religiją taip nepasakytų. Tikinčiajam tai ne juokeliai ar spektakliai kaip, kad rašai. Tai yra tai ant ko jis 100% stato savo gyvenimą. Jei tarkim Dievas pasakė, kad homoseksualūs santykiai yra blogis, tai tas pasakymas yra TAIP ir AMEN. Kas savo ruožtu reiškia, kad konfliktas šioje sferoje yra neišvengiamas. Ir jis vyksta, rengiamos demonstracijos, kurių metu homoseksualūs žmonės apmėtomi fekalijomis, pamokslaujami atitinkami pamokslai, priimami įstatymai ir t.t.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-06 19:00

erika wrote:
status_quo wrote:Arba, kad suprastum, kad šaudyti į praeivius iš mašinos yra gerai/blogai, būtina pačiam tai išbandyti. Aš to nedariau, bet esu 100 (na gerai - 99) procentų įsitikinęs, kad taip daryti negalima.
cia kalba eina ne apie tai kas yra gerai, kas blogai...kalba eina apie tai, kad kiekvienas zmogus turi savo pasirinkimo teise ir ta teise reiketu gerbti..tai yra jo asmeninis kelias ir jo asmenine patirtis ir jo asmeninis reikalas...bet kazkodel atsiranda norinciu tyciotis ir zeminti kitamincius...pasikartosiu, kad deja tai rodo tik jusu paciu problemas...lengviausias budas isauktinti save, tai pazeminti kita...tai pacio primityviausio individo kelias...
jap, aš turiu teisę į tavo kūną, gerbk mano teisę ir atsiduok man. Čia maždaug tokio lygio tavo logika :wacko:
religija yra daugiau pomegis
neblogas pomėgis, sakyčiau:

Image

beje norint kritikuoti sarlatanus, nereikia paciam buti sarlatanu, reikia susidurti su jais praktiskai ir isbandyti ju poveiki
WHAT?????????? Norint kritikuoti narkomanus, reikia pačiam tapti narkomanu, susipažinti, kaip veikia heroinas organizmą ir t.t. Mokslinis metodas ir logika sugalvoti ne šiaip sau, kad viską išbandyt savo kailiu ir tik tada kritikuot :D na ir argumentai pas tamstą. Ką dar ištrauksi ?


Taigi MaikUniversum..kaip manai koks buvo zudiku motyvas...kodel jie taip ziauriai kankino savo aukas? ka norejo siuo savo veiksmu pasiekti?
kas čia per ? Iš kur aš žinau kokie jų motyvai ? Kaip tai siejasi su tema ? :wacko: manai gal kad tai vienintelės žiaurios masinės žmogžudystės Lietuvoje ir apskritai pasaulyje ? Tu nustebtum sužinojusi, kokie žiaurūs padarai gali būti žmonės. Baisiau nei bet kokie kiti gyvūnai.
Last edited by MaikUniversum on 2009-08-06 19:10, edited 2 times in total.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-08-06 19:05

Dawkinsas duotų krūvą pavyzdžių, kaip religijos kelia grėsmę. Bet aš savo žmogiška patirtimi apsiribosiu, kuri už Dawkinso šiek tiek kuklesnė. Kodėl ateistas kas dieną penktą ryto turi kentėt imamo šaukimą maldai per minaretų garsiakalbius? Tokiu atveju nebeišeina sakyt, kad religija vien tik tikinčiojo reikalas, o jei ateistas nori atrodyti tolerantiškas, turi aukoti savo miegą... :S
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-08-06 19:08

erika wrote: Del puikaus pavyzdzio apie narkomanus ir puikaus pavyzdzio del saudymo pro langa...galiu pasakyti, kad sie pavyzdziai yra visikai nevyke...tai yra veiksmai, kurie kelia aplinkiniams gresme, religija yra daugiau pomegis, yra nemaza bendruomene tikinciu, net i seima ir vyriausybe isrenkami krikscioniska partija...tai galbut nereiketu lyginti religijos su nusikalstamomis veiklomis...religija yra daugiau skonio reikalas...kaip knyga, kaip koncertas, kaip spektaklis...vienam patinka, o kitam nelabai...
O aš papos Benedikto siūlimus afrikiečiams geriau mirti nuo AIDS, negu naudoti prezervatyvą laikau nusikaltimu žmonijai. O tikintieji suteikia jam tokė mandatą.
Beje labai idomu, kodel tau nekelia pasipiktimo moksliniai manipuliavimai?
Moksliniai manipuliavimai? Turi pavyzdžių?
o visa verte matyt slypi kartoniniuose inkiluose...va cia tai mokslo triumfas - kartonke - verta puse milijono :) nebutu mokslo -nebutu kartono :) ...juk gyvendamas joje jautiesi toks vertingas...nors ir patapes 40 metu banku vergu...Ir tai rodo ypatinga mastyma...auksto lygio intelekta ir t.t nes bankai puses milijono paskolas isduoda tik to vertiems, bet kam gi neskolina :)
Tu turbūt nori ateistus sugretinti su bejausmiais godžiai vartotojiškos kultūros kapitalistasi. Šaunu. Žinok tarp mūsų yra ir anarchistų ir socialistų ir kapitalistų.
Uzduotele apie Juozapa buvo turbut per sudetinga..
Vadinasi spekuliuok turtu, kad paskui galėtum kvailesnius už save apgaudinėti. Va čia tai tikrai krikščioniška.
tai duosiu dar viena siuolaikiskesne...siulau paskaityti apie Rainiu zudynes ir paaiskinti zudiku motyvus http://lt.wikipedia.org/wiki/Raini%C5%B ... dyn%C4%97s ...Dazniausiai kankinama, kai norima istardyti, isgauti paslaptis...o ta jau buvo galima padaryti anksciau ir tas grupinis kankinimas manau nesusijes su kazkokiom norimom suzinoti paslaptim...Vikipedijos versija taip pat nelogiska..."Taip buvo daryta siekiant išgąsdinti kitus lietuvius karo pradžioje. Užkastas aukas po keleto dienų rado praeivis." - Kam reikejo uzkasineti, jeigu norejo pagasdinti...palikai ir vargo ir darbo maziau...juk Katynej, kai uzkase, tai atrado tik po netrumpo laiko...tai koks cia pagasdinimas...
Taigi MaikUniversum..kaip manai koks buvo zudiku motyvas...kodel jie taip ziauriai kankino savo aukas? ka norejo siuo savo veiksmu pasiekti?
p.s tai ne siaip pavyzdys ne i tema...tai labai siejasi su tema...
Koks motyvas? Na vikipedijoje gan neprastai parašyta. Norėta sunaikinti kultūrinį protinį Lietuvos elitą. Gal kaimo jurgis nesupras kur dingo koks nors profesorius (ar ką ten užmušė), bet kiti profesoriai tai puikiai supras. Ir jiems tai bus ženklas. Jei būtų tai buvę atlkitą viešai, sovietai užsitrauktų daugiau priešiškumo, nei baimės.
O tavo versija? Tipo, jeigu aš būčiau neskaitęs Biblijos, tai nebūčiau žinojęs, kad žudyti yra blogai?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-06 19:19

erika wrote:nemanau, kad tikintis yra kvailesnis, o netikintis yra protingesnis...yra visokiu atveju ir tai priklauso nuo atskiro individo.
be abejonės. Niekas nėra kvailesnis vien dėl to, kad tiki bronzos amžiaus mitologija. Čia labiau indoktrinacijos įtaka, o ne patiklumo ar neišsimokslinimo, nors pastarasis aspektas irgi turi įtakos. Mat statistiškai, dauguma mokslininkų nėra tikintys. Kuo daugiau žinai, tuo mažiau lieka vietos pasakoms ir prietarams.

Kitavertus, jeigu kvailiu galima vadinti žmogų, kuris patikėjo, kad jo sūnus padarė avariją ir atidavė porą tūkstančių litų apsimetėliams "policininkams", kaip vadinti žmogų, kuris tiki maldos galia ar besikalbantį naktį su savimi trečiuoju asmeniu arba tokį žmogų, kuris tiki, kad pasaulis sukurtas per 6 dienas ? :wink:

Aš nelinkęs smulkintis. Religijos yra didžiausia suktybė pasaulyje, į kurią labai lengva įvilioti bet ką, mat siūlomi "malonūs" dalykėliai, tokie kaip gyvenimas po mirties (kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų) ar tiesioginiai pokalbiai su visatos kūrėju :D kitaip sakant, žadižiama jausmais. O ten kur jausmai, proto balsui labai jau sunku įsiterpti, nors ir visi (ar tikrai?) žinome, kad jausmai "generuojami" toje pačioje žmogaus kūno dalyje, kaip ir protas.
Post Reply