Religijų skleidžiamas blogis

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-11-14 17:49

Delfi pamazgų duobė. Bet ir šūde auksas žiba. Panašiai kaip šis straipsnis. Nesakau, kad sutinku su viskuo, kas jame sakoma, bet vis šis tas įdomesnio.
User avatar
barabanai
naujokas
Posts: 15
Joined: 2009-11-13 15:43

2009-12-08 17:57

Atsakymas - religijose uzprogramuotas fundamentalizmas. Kiekviena religija turi savo core 'saugiklius', kurie neleidzia iseiti is tos uzdaros sistemos ('neturek kitu dievu, tik mane viena, nes as esu pavydus dievas', grasinimas pragaru uz nukrypima sonan, ir panasiai). Tai butu kaip ir fine, bet yra dar vienas dalykas. Imkime karo pavyzdi. Tarkim kariauja vokieciai su francais Pirmame pasauliniame kare. Tratina vieni kitus kulkosvaidziais, dusina dujomis. Paskelbus apie Vokietijos kapituliacija, islenda is apkasu, sveikinasi vieni su kitais ir kartu geria. Koks religinio karo scenarijus? Toks karys nevertina priesininko is principo. Nes tik jis teisus. Ne tik teisus, bet ir teisus PRIES DIEVA, KURIS JY MATO. Tokio kario neveikia jokie racionalus argumentai, su juo nepasideresi. Mano knyga raso tai, ir nesvarbu ka tu sakai, as tikesiu tik knyga, nes tai dievo zodis. O dievas, nors ir ziaurus, negali but neteisingas. As taves neklausau. Jei man po mirties 72 virgin chicks priklauso, kai susprogdinsiu situ netikeliu xata apsikarstes trotilu - kodel gi ne! Reziume - religijos vidinis fundamentalizmas yra viena is religijos blogio apraisku.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-04-24 16:59

Tik stiprių nervų žiūrovams.
Užmėtymas akmenimis: http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2111
Galvos nupjovimas (gana neskubant): http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2133
...ir kiti musulmonų pokštai! Visa tai tame tinklapyje.
Vaikams tikrai nerekomenduoju. Gali sukrėsti ilgam.
User avatar
Fotonas
naujokas
Posts: 84
Joined: 2009-03-09 21:46
Location: Klaipėda

2010-04-24 21:50

Ilgai dar kruta tam pirmam.
Ir kažkaip nesinori tikėti, kad tikrai matai, kaip jai nupjauna galvą (nukerta?).
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-05-08 16:19

Sena, tačiau jau religijos klasika tapusi situacija.
http://www.global-sisterhood-network.or ... w/1470/59/

Dera atkreipti dėmesį, jog tai plačiai praktikuojama.
Ir štai įvairiausios formos, kurias tik galima išgalvoti:
http://www.goldbamboo.com/topic-t1189-a ... ision.html
User avatar
enzo1
naujokas
Posts: 26
Joined: 2009-09-17 08:59

2010-05-12 07:26

Dar vienas religijų skleidžiamo blogio pavyzdys:
http://www.lrytas.lt/-12736370451273176 ... iucija.htm

Tiesiog pikta darosi, kai net vaikams nori pradėti pudrinti smegenis..
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-12 09:45

enzo1 wrote:Dar vienas religijų skleidžiamo blogio pavyzdys:
http://www.lrytas.lt/-12736370451273176 ... iucija.htm

Tiesiog pikta darosi, kai net vaikams nori pradėti pudrinti smegenis..
Kreacionizmo šalininkų pastangas JAV mokyklose įtvirtinti Pradžios Knygą kaip istorijos vadovėlį kursto šventas jų įsitikinimas, kad valstybės ir bažnyčios atskyrimas nėra vienas pagrindinių konstitucijos ramsčių.
Tegu jie geriau paskaito NT ir kitas ST knygas, gal supras, kad Biblijoje uždrausta kištis į sąžinės laisvę ir valstybiniu mastu įtvirtinti religiją.
Bet manau nesupras, nes ne tai jiems rūpi - tai tik dar vienas būdas paimti ideologiją ir naudotis Biblija, kad tą patvirtintum.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2010-05-12 10:22

Tegu jie geriau paskaito NT ir kitas ST knygas, gal supras, kad Biblijoje uždrausta kištis į sąžinės laisvę ir valstybiniu mastu įtvirtinti religiją.
Bet manau nesupras, nes ne tai jiems rūpi - tai tik dar vienas būdas paimti ideologiją ir naudotis Biblija, kad tą patvirtintum.
O ST kartais neliepia kitatikių žudyti? Šiaip, ar taip, prašyčiau pagrįsti, kad ten draudžiama "kištis į sąžinės laisvę ir valstybiniu mastu įtvirtinti religiją", nes pirmą kart girdžiu.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-05-12 11:18

VYTS wrote:
Tegu jie geriau paskaito NT ir kitas ST knygas, gal supras, kad Biblijoje uždrausta kištis į sąžinės laisvę ir valstybiniu mastu įtvirtinti religiją.
Bet manau nesupras, nes ne tai jiems rūpi - tai tik dar vienas būdas paimti ideologiją ir naudotis Biblija, kad tą patvirtintum.
O ST kartais neliepia kitatikių žudyti? Šiaip, ar taip, prašyčiau pagrįsti, kad ten draudžiama "kištis į sąžinės laisvę ir valstybiniu mastu įtvirtinti religiją", nes pirmą kart girdžiu.
Remti ką nors biblija, tai kaip cituoti Froidą... Išrenki geras vietas, nutyli kliedesius. Ir geriausia tai, jog viskas taip abstraktu, jog gali reikšti bet ką! :) Jaučiu, ta vieta, kur sakoma, jog žmogus turi laisvą valią (ar kažkas panašaus), labai iškreiptu būdu gali būti interpretuojama kaip teiginys įsitikinimų laisvei turėti.
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-12 11:33

Ne, tiesiog nėra vienos konkrečios vietos. Tai nemanau, jog net nurodžius patikėtumėt. Tiesiog Biblijai yra svetima mintis apie valstybinę religiją, tai galima pastebėti supratus esmę. Tai kam man aiškinti tokiems žmonėms, kurie neišmano ir nenori išmanyti? Nemanau, kad verta gaišti laiką, mat šita tema pakankamai ilga ir paini.

Fanatikams nerūpi suprasti tiesą, todėl jie nesigilina į Bibliją. Aš sakau iš savo asmeninės patirties, nes kiek sutinku religingų žmonių, visi turi įsikalę tam tikrus modelius, šablonus (matyt tokius, kur pasako bažnyčiose) ir jiem net bloga pasidaro, jei parodai kaip tai prieštarauja Biblijai.
O reakcijų būna įvairių: nuo išvadinimo ateistu iki neprognozuojamo elgesio su neurozėmis (ties šiuo punktu labai pritariu D3mono išsakytai minčiai, kad religija - liga).
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-05-12 11:59

Apokalipsis wrote:Ne, tiesiog nėra vienos konkrečios vietos. Tai nemanau, jog net nurodžius patikėtumėt. Tiesiog Biblijai yra svetima mintis apie valstybinę religiją, tai galima pastebėti supratus esmę. Tai kam man aiškinti tokiems žmonėms, kurie neišmano ir nenori išmanyti? Nemanau, kad verta gaišti laiką, mat šita tema pakankamai ilga ir paini.
Visa biblija yra nekonkreti. Visgi, man atrodo, kad šiame forume nemažai žmonių šią knygą yra perskaitę ir išmano kur kas geriau nei kai kurie dvasininkai, todėl pirmyn, nurodyk tą vietą ir paanalizuosime ką ji iš tiesų reiškia.
Apokalipsis wrote:Fanatikams nerūpi suprasti tiesą, todėl jie nesigilina į Bibliją. Aš sakau iš savo asmeninės patirties, nes kiek sutinku religingų žmonių, visi turi įsikalę tam tikrus modelius, šablonus (matyt tokius, kur pasako bažnyčiose) ir jiem net bloga pasidaro, jei parodai kaip tai prieštarauja Biblijai.
Pati biblija prieštarauja biblijai. Atsakas į kognityvinį disonansą būna įvairus: neigimas, agresija, depresija ir t.t. Žmogui sunku sugyventi su tuo, jog jis suvokia, kad jo požiūris yra klaidingas arba jame yra vienas kitam prieštaraujančių dalykų. Dažniausiai bėgdami nuo kognityvinio disonanso žmonės atmeta vieną iš požiūrių, pasirenka vieną požiūrį, kurį ignoruoja. Todėl, kai fanatikas aiškina savo religinius įsitikinimus, praktiškai neįmanoma jo perkalbėti, mat jį saugo jo pasigamintas apsaugos mechanizmas, saugantis jį nuo kognityvinio disonanso. Tokie žmonės tampa fundamentalistais ir jiems nerūpi faktai.
Žinoma, yra kiti žmonės, kurie turėdami kognityvinį disonansą atmeta bet kokias savo pažiūras ir tampa marionetėmis, vėjo papučiamais, nuomonės neturinčiais zombiais, kurie remiasi autoritetais. Štai tuo ir išmokstama remtis - autoritetais. Popiežius sako - nemąstantis zombis daro. O tai kas dedasi galvoje? Na, kaip pasakytų Orvelas (šiame forume jo motyvai populiarūs), - reikia išmokti mąstyti dvejeminte.
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-12 12:21

D3monas wrote:
Apokalipsis wrote:Ne, tiesiog nėra vienos konkrečios vietos. Tai nemanau, jog net nurodžius patikėtumėt. Tiesiog Biblijai yra svetima mintis apie valstybinę religiją, tai galima pastebėti supratus esmę. Tai kam man aiškinti tokiems žmonėms, kurie neišmano ir nenori išmanyti? Nemanau, kad verta gaišti laiką, mat šita tema pakankamai ilga ir paini.
Visa biblija yra nekonkreti. Visgi, man atrodo, kad šiame forume nemažai žmonių šią knygą yra perskaitę ir išmano kur kas geriau nei kai kurie dvasininkai, todėl pirmyn, nurodyk tą vietą ir paanalizuosime ką ji iš tiesų reiškia.
Apokalipsis wrote:Fanatikams nerūpi suprasti tiesą, todėl jie nesigilina į Bibliją. Aš sakau iš savo asmeninės patirties, nes kiek sutinku religingų žmonių, visi turi įsikalę tam tikrus modelius, šablonus (matyt tokius, kur pasako bažnyčiose) ir jiem net bloga pasidaro, jei parodai kaip tai prieštarauja Biblijai.
Pati biblija prieštarauja biblijai. Atsakas į kognityvinį disonansą būna įvairus: neigimas, agresija, depresija ir t.t. Žmogui sunku sugyventi su tuo, jog jis suvokia, kad jo požiūris yra klaidingas arba jame yra vienas kitam prieštaraujančių dalykų. Dažniausiai bėgdami nuo kognityvinio disonanso žmonės atmeta vieną iš požiūrių, pasirenka vieną požiūrį, kurį ignoruoja. Todėl, kai fanatikas aiškina savo religinius įsitikinimus, praktiškai neįmanoma jo perkalbėti, mat jį saugo jo pasigamintas apsaugos mechanizmas, saugantis jį nuo kognityvinio disonanso. Tokie žmonės tampa fundamentalistais ir jiems nerūpi faktai.
Žinoma, yra kiti žmonės, kurie turėdami kognityvinį disonansą atmeta bet kokias savo pažiūras ir tampa marionetėmis, vėjo papučiamais, nuomonės neturinčiais zombiais, kurie remiasi autoritetais. Štai tuo ir išmokstama remtis - autoritetais. Popiežius sako - nemąstantis zombis daro. O tai kas dedasi galvoje? Na, kaip pasakytų Orvelas (šiame forume jo motyvai populiarūs), - reikia išmokti mąstyti dvejeminte.
Man akivaizdu, kad šiame forume kur kas dievobaimingesni žmonės reziduoja, nei kokiam Vatikane, ar krikščioniškam forume. :D:D
Tik kai kuriais aspektais mūsų nuomonės nesutampa.
Biblija neprieštarauja pati sau, o pakankamai konkrečiai paaiškina vieną teiginį kitoje vietoje. Pvz. jums gali atrodyti, kad neteisingai pavartojau žodį dievobaimingas, bet kai žinau jo reikšmę nevartoju jo šiaip sau. ("Viešpaties baimė - nekęsti pikto" Pat 8,13)
Galite pamėginti perprasti pasakymą "Kas ciesoriaus - ciesoriui; kas Dievo - Dievui."; arba jei yra galimybė ir turite kantrybės galite perskaityti Danieliaus 2 ir 3 skyrius bei pamėginti įsigilinti į juos.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-05-12 21:26

Apokalipsis wrote:Biblija neprieštarauja pati sau, o pakankamai konkrečiai paaiškina vieną teiginį kitoje vietoje.
A... Ne. :D Biblija prieštarauja pati sau. Primenu vieno forumiečio duotą nuotaikingą nuorodą:
Apokalipsis wrote:Galite pamėginti perprasti pasakymą "Kas ciesoriaus - ciesoriui; kas Dievo - Dievui.";
Na, jei grynai pragmatiškai, tai yra eilinis išsisukimas nuo tiesaus atsakymo. Mitologijoje yra būdingi sofistiniai išvedžiojimai herojų išgelbstintys iš pavojaus. Kadangi kadaise be galo daug skaičiau įvairių tautų pasakų, tai nesunkiai atskiriu tokias vietas. Akivaizdžiausias pavyzdys, kurį prisimenu, yra pasaka, kurioje apsukrus jaunuolis pasiėmė užkeiktą lobį, nes norint jį pasiimti reikėjo "pakloti keturiasdešimt galvų," kitus šis dalykas atbaidė, tačiau jis, būdamas apsukrus, paklojo keturiasdešimt vištų galvų ir lobio prakeiksmas buvo apgautas, mat įvykdyta sąlyga. Jėzusėlis, šiuo atveju, pasakydamas šią žinomą ir gana plačiai naudojamą frazę, iš esmės, atlieka gudriojo vaidmenį, jis tiesiog išsisuką iš padėties.
Visgi, jei gilintumėmės į pačios frazės prasmę, galėtume mėginti įžvelgti mėginimą atskirti valstybę nuo religijos. Ar tai yra tikroji prasmė? Ne. Taip pat galime įžvelgti tai, jog žemiški turtai dievulėliui nerūpi. Ar tai yra tikroji prasmė? Ne. Taip pat galime įžvelgti tai, jog dievas nemėgsta Cezario, mat šis yra garbinamas ir todėl yra netikras stabas. Ar tai tikra prasmė? Ne. Taip pat galime įžvelgti tai, jog dievulėlis mėgsta Cezarį, nes šis yra jo padėjėjas valdytojas žemėje, todėl su juo dalinasi žemiškais dalykais. Ar tai tikroji prasmė? Ne. Klausimas kyla vienas, ar mes gilinsimės į tikrą frazės atliktą funkciją pasakojimo kontekste (išsisukimas) ir pripažinsime, jog tai yra būdinga mitologijai? Ar mes leisimės į begalines interpretacijas ir mėginsime "ieškoti šiknoje sliekų"?
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-12 22:57

D3monas wrote:
Apokalipsis wrote:Biblija neprieštarauja pati sau, o pakankamai konkrečiai paaiškina vieną teiginį kitoje vietoje.
A... Ne. :D Biblija prieštarauja pati sau. Primenu vieno forumiečio duotą nuotaikingą nuorodą:
Blah, sakiau kad jokio tolko mėginti aiškinti.
Pažiūrėjau kvizą, tai pradžioj labai debiliškos vietos, kur akivaizdžiai nėra prieštaravimų. Paskui jau daugiau racijos įgauna, bet vistiek, kažkur rimtesnių mačiau.
Aš realiai dar ne viską išsiaiškinau, yra viena mistinė vieta, kur tikrai manyčiau jog prieštaravimas, jei kitos vietos su pastangomis nebūtų išaiškintos. Tai dar tikiuosi patobulėt.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-05-13 11:33

Apokalipsis wrote:Pažiūrėjau kvizą, tai pradžioj labai debiliškos vietos, kur akivaizdžiai nėra prieštaravimų.
Mes apie tą pačią knygą kalbame? Šiaip... Akivaizdžiai pilna prieštaravimų.
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-14 03:35

D3monas wrote:
Apokalipsis wrote:Pažiūrėjau kvizą, tai pradžioj labai debiliškos vietos, kur akivaizdžiai nėra prieštaravimų.
Mes apie tą pačią knygą kalbame? Šiaip... Akivaizdžiai pilna prieštaravimų.
Jo, jeigu jų specialiai ieškai, tada taip. Su bet kuo taip galima padaryti. Įdomu kaip reaguotų kokie fizikai, jei aš perskaityčiau kvantinės fizikos vadovėlį ir imčiau vienu dėsniu įrodinėti, kad kitas prieštarauja realybei... Greit mane demaskuotų, o su Biblija taip daryti madinga, todėl niekas nekreipia dėmesio.
O jei tik imi įsigilinti į tekstą, pastebi kad žioplas buvai, kol manei kad ten prieštaravimas.
Aš prieš du metus buvau ateistas, ir sugalvojau paieškoti prieštaravimų Biblijoje. Bet buvau ištikimas savo idėjoms, kad radus įrodymų ir logiškai man kas nors galėtų įrodyti Dievo buvimą ir veikimą. Tai ne paviršutiniškai žvelgiau į tekstą ir jis ėmė aiškėti, ir save apginti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2010-05-14 08:36

Apokalipsis wrote:O jei tik imi įsigilinti į tekstą, pastebi kad žioplas buvai, kol manei kad ten prieštaravimas.
Aš prieš du metus buvau ateistas, ir sugalvojau paieškoti prieštaravimų Biblijoje. Bet buvau ištikimas savo idėjoms, kad radus įrodymų ir logiškai man kas nors galėtų įrodyti Dievo buvimą ir veikimą. Tai ne paviršutiniškai žvelgiau į tekstą ir jis ėmė aiškėti, ir save apginti.
Aha. Nepaviršutiniškai žvelgei į tekstą ir ėmei jame kažką įžiūrėti. Aš, pavyzdžiui, stebėdamas praplaukiančius debesis juose taip pat visokių įdomių ir prasmingų dalykų įžiūriu.

Beje, paaiškink man prašau, ką Biblijoje reiškia daugelyje vietų minimas "užmušimas akmenimis" už įvairius prasižengimus. Kodėl tokiame atseit neprieštaringame ir giliame tekste yra vietos tokiam kvailam primityvumui? O gal "užmušimą akmenimis" reikia interpretuoti kažkaip alegoriškai?
Apokalipsis
naujokas
Posts: 122
Joined: 2009-12-16 14:26

2010-05-14 09:20

Svetimas wrote:
Apokalipsis wrote:O jei tik imi įsigilinti į tekstą, pastebi kad žioplas buvai, kol manei kad ten prieštaravimas.
Aš prieš du metus buvau ateistas, ir sugalvojau paieškoti prieštaravimų Biblijoje. Bet buvau ištikimas savo idėjoms, kad radus įrodymų ir logiškai man kas nors galėtų įrodyti Dievo buvimą ir veikimą. Tai ne paviršutiniškai žvelgiau į tekstą ir jis ėmė aiškėti, ir save apginti.
Aha. Nepaviršutiniškai žvelgei į tekstą ir ėmei jame kažką įžiūrėti. Aš, pavyzdžiui, stebėdamas praplaukiančius debesis juose taip pat visokių įdomių ir prasmingų dalykų įžiūriu.

Beje, paaiškink man prašau, ką Biblijoje reiškia daugelyje vietų minimas "užmušimas akmenimis" už įvairius prasižengimus. Kodėl tokiame atseit neprieštaringame ir giliame tekste yra vietos tokiam kvailam primityvumui? O gal "užmušimą akmenimis" reikia interpretuoti kažkaip alegoriškai?
Užmušimas akmenimis yra mirties bausmė.
Post Reply