Dievo nebuvimo hipotezė nefalsifikabili?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-11-24 09:49

MaikUniversum wrote:
VYTS wrote:
MaikUniversum wrote:Na, įmanoma įrodyti ir ĮRODYMAS RASTAS du skirtingi dalykai :) aš tikiu gyvybėm kitose planetose, bet įrodymų neturiu. Tačiau mano tikėjimas ne beprasmiškas, mokslas tą GALI įrodyti, ir galbūt, kadanors atrasime. Tad jei dievo hipotezė būtų falsikabili, vadinasi jau būtų ganėtinai, na, kaip čia pasakius, racionalu manyti, kad jis galėtų egzistuoti. Nors nebūtinai YRA. Gali jo ir nebūti, kaip ir ateivių, gali ir nebūti (tarkim Žemė vienintelė planeta Visatoje, kurioje yra gyvybė).

Na, aš taip manau, pataisykit, jei klystu.
O ateivių egzistavimas gi nefalsifikabilus, neįmanoma įrodyti kad jų nėra.
:lol: http://en.wikipedia.org/wiki/Falsifiability
Nesupratau, ką tu tuo nori pasakyti. Ar tu nesutinki kad ateivių egzistavimas yra nefalsifikabilus, ar šiaip kikeni?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-11-24 11:19

Gi daviau nuorodą į falsikabilumo apibrėžimą. Tai, kad nėra ateivių egzistavimo įrodymų nereiškia, kad ateivių egzistavimo.. taip pavadinkim.. idėja ne falsikabili.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-11-24 11:24

MaikUniversum wrote:Gi daviau nuorodą į falsikabilumo apibrėžimą. Tai, kad nėra ateivių egzistavimo įrodymų nereiškia, kad ateivių egzistavimo.. taip pavadinkim.. idėja ne falsikabili.
O taip, ji falsifikabili. Tereikia patikrinti absoliučiai visą Visatos erdvę absoliučiai kiekvienu laiko momentu ir įsitikinti, kad ateivių niekada ir niekur nėra :lol:
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-11-24 11:28

MaikUniversum wrote:Gi daviau nuorodą į falsikabilumo apibrėžimą. Tai, kad nėra ateivių egzistavimo įrodymų nereiškia, kad ateivių egzistavimo.. taip pavadinkim.. idėja ne falsikabili.
Na, ačiū už apibrėžimą, bet galėjai ir pats jį perskaityti:
Falsifiability (or refutability) is the logical possibility that an assertion can be shown false by an observation or a physical experiment.
Įdomu, kaip stebėjimu ar eksperimentu tu gali parodyti kad ateiviai neegzistuoja (=jų egzistavimo idėja neteisinga)?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-11-24 22:30

Pala, arba neperskaitėt ką aš sakiau arba dar kažko nesupratot. Kartoju:
aš tikiu gyvybėm kitose planetose, bet įrodymų neturiu. Tačiau mano tikėjimas ne beprasmiškas, mokslas tą GALI įrodyti, ir galbūt, kadanors atrasime.
Dabar nekreipkit dėmesio, kad pasakiau "tikiu", tą parašiau "for the sake of the argument". Ateivių egzistavimo idėjai aš atviras tiek, kad manau, kad yra nemaža tikimybė, kad gyvybė (=ateiviai) egzistuoja kitos planetose, ir kad ta idėja būtų kažkuo racionali (atrandamos vis naujos planots kietu paviršiumi ir ne per toli bei ne per arti savo saulių). Vat su RB smurfais viskas kitaip yra.

Taigi, idėja falsikabili. Ko reikia? Įrodymų.

Bet spėju ir šito mano posto nsuprasit ir pradėsi išsigalvot nesąmonęs.

Įdomu, kaip stebėjimu ar eksperimentu tu gali parodyti kad ateiviai neegzistuoja (=jų egzistavimo idėja neteisinga)?
o ar aš teigiau, kad jie neegzistuoja? :lol: Ir ar sakiau, kad stebėjimu ir eksperimentais galima įrodyti, kad ateivių nėra? Čia jau bandai šiaudinę baidyklę vėl statyt, ar ne?

Aš teigiau kaip tik atvirkščiai, kad ĮMANOMA įrodyti jų egistavimą, nes, nes gyvybė Visatoje, tu ir aš esam įrodymai - egzistuoja. Vadinasi gali būti ir kažkur kitur. Idėja falsifikabili.

Visą tą pasakiau anuomet kaip analogiją dievo idėjai, kuri, remiantis vienu iš begalės dievo apibrėžimų, skamba taip - dievas yra už visatos ribų (ir t.t. ir pan.) - idėja nefalsifikabili.
Last edited by MaikUniversum on 2009-11-24 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-11-24 22:40

MaikUniversum wrote:Taigi, idėja falsikabili. Ko reikia? Įrodymų.

Bet spėju ir šito mano posto nsuprasit ir pradėsi išsigalvot nesąmonęs.
Falsifikabilu = įmanoma paneigti. Nesuprantu kaip dar galima apie tai ginčytis, pats gi davei nuorodą į falsifkalbilumo puslapį wikipedijoje. Nebent tu nori pasakyti kad kaip nors praktiškai įmanoma paneigti ateivių egzistavimą, jei ne, ta idėja (ateiviai egzistuoja) yra nefalsifikabili, po velnių.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-11-24 22:50

Ok ,truputi pagūglinau ir į pagalbą man atėjo šitas straipsniukas.

http://skepticsplay.blogspot.com/2009/0 ... iable.html
The hypothesis "There are intelligent alien civilizations (besides us) which send out radio signals" does not seem to be similarly falsifiable. What observation could we possibly make that would falsify this hypothesis? Theoretically, we could look at every single bit of space throughout the entire universe and find no such civilization. But this is not a remotely realistic experiment. So SETI is unfalsifiable and not science.

But what happens if we restate SETI's hypothesis: "There are no intelligent alien civilizations (besides us) which send out radio signals". Now, this hypothesis can be falsified! We could theoretically make an observation which disproves the hypothesis. All we need to do is find a radio signal from an alien civilization. So now SETI is science.

taigi, ir aš vietoj susimaišiau, priimu kritiką čia iš dalies. :oops:

Bet kaip matome, ateivių tyrinėjimas yra pakankamai falsifikabilus. Tai gaunas žodžių žaismas, perstatai argumentą atvirkšiai, ir nefalsifikabilus tampa falsifikabiliu. Be to, kaip pasakė vienas komentatorius, falsifikabilumas svarbus teorijoms ypač. Ateiviai net nėra teorija, tai tik tikimybė, kad kažkur galaktikoje gali būti gyvybė.
nature9
naujokas
Posts: 1
Joined: 2011-01-13 22:04

2011-01-13 22:13

situ jusu dievu kaip prisikta prigalvota , visokiu tikejimu ir kitu nesamoniu , kokiu tik tikejimu nera , taip gaunas kad simtai dievu , rinkis pagal skoni , tik reklamas truksta kad pradedu rodyt " rinkis musu dieva , jis geriausias ir pan " zmogui reikia to tikejimo kazkokio , bet labiau pasichologiskai silpniem. a tie dievu fanatikai tai isvis nesveiki . tikslo gyvenime neturi tai susgalvoja.
Post Reply