Tikintieji atsivertę į skeptikus

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-25 14:49

Apolas wrote:Taip ir aš skelbsiu sąvajį, nes manau, kad jis visuomenei naudingesnis.
Tamsta, skelbiate kliedesius: apie žiaurių žiauriausią Dievą savižudį, kaip sakė Akela, ir kitas nesąmones.

Aš tikrai nežinau, ar yra Dievas (gal net įtariu, kad yra), nu, bet kokio sutrikusio protelio turi būti žmogus, kad garbintų psichinį ligonį, gyvenusį prieš 2000 metų? Leisk paklausti: ar tau nei vienas tos evangelijos momentas nesukelia juoko ir nepasitikėjimo? Tu rimtai manai, kad ten surašyta Tiesa, kad tai paties Dievulio "įkvėpta" knyga? Nežinau kaip tau, bet man hipotezė apie Dievą, kuris leidžia knygas, atrodo kaip reikiant debiliška. Malonu, kad pripažįsti, jog nėra skirtumo tarp Hario Poterio, Jėzaus Kristaus ar Kalėdų Senio garbinimo.

Jei rimtai, tai nemanau, kad tikėjimas išvis yra teisingas kelias link Dievo, o šunkelis greičiau...
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-25 16:38

Beje, tai net ne ritualinė savižudybė, o ritualinės savižudybės imitacija, nes prisikėlė (ir tai iš anksto buvo pranašaujama... tipo) - vienžo tai spektaklis ar performancas koks useriams sugraudint :|
(Aišku, einantis su IDDQD gali sau leisti belekokius išsidirbinėjimus :) , bet jei but išties išsikilinęs būtų... originalno :crazy: )
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-25 20:00

Akela wrote:Beje, tai net ne ritualinė savižudybė, o ritualinės savižudybės imitacija, nes prisikėlė (ir tai iš anksto buvo pranašaujama... tipo) - vienžo tai spektaklis ar performancas koks useriams sugraudint :|
Bet kokiu atveju evangelijos Dievas pasižymi labai originalia ir įtaigia režisūra: kaip reikia sugalvoti iki absurdo idiotišką scenarijų, kad tiek milijonų žmonių su malonumu žiūrėtų spektaklį? Nu, bet rimtai, kodėl visos religijos yra kvailos ir juokingos? Negi neįmanoma bent šio to "protingesnio" išspausti? Nu, bent minimaliai, bent kažkiek... Ech... :)
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-25 20:22

Singuliaras wrote: Tamsta, skelbiate kliedesius: apie žiaurių žiauriausią Dievą savižudį, kaip sakė Akela, ir kitas nesąmones. Aš tikrai nežinau, ar yra Dievas (gal net įtariu, kad yra), nu, bet kokio sutrikusio protelio turi būti žmogus, kad garbintų psichinį ligonį, gyvenusį prieš 2000 metų? Leisk paklausti: ar tau nei vienas tos evangelijos momentas nesukelia juoko ir nepasitikėjimo? Tu rimtai manai, kad ten surašyta Tiesa, kad tai paties Dievulio "įkvėpta" knyga? Nežinau kaip tau, bet man hipotezė apie Dievą, kuris leidžia knygas, atrodo kaip reikiant debiliška. Malonu, kad pripažįsti, jog nėra skirtumo tarp Hario Poterio, Jėzaus Kristaus ar Kalėdų Senio garbinimo. Jei rimtai, tai nemanau, kad tikėjimas išvis yra teisingas kelias link Dievo, o šunkelis greičiau...
Kai aš mažas buvau tai galvojau, kad šiame forume tik intelektualai susirinkę. Che, che... tikrai, naivus buvau ir nieko nesuvokiau gyvenime...
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-25 22:23

Apolas wrote:Kai aš mažas buvau tai galvojau, kad šiame forume tik intelektualai susirinkę. Che, che... tikrai, naivus buvau ir nieko nesuvokiau gyvenime...
Virtualai - intelektualai?.. Ačiū Wiki, Gūgliui ir Kristui.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-07-26 08:23

Apolas wrote:
Singuliaras wrote: Tamsta, skelbiate kliedesius: apie žiaurių žiauriausią Dievą savižudį, kaip sakė Akela, ir kitas nesąmones. Aš tikrai nežinau, ar yra Dievas (gal net įtariu, kad yra), nu, bet kokio sutrikusio protelio turi būti žmogus, kad garbintų psichinį ligonį, gyvenusį prieš 2000 metų? Leisk paklausti: ar tau nei vienas tos evangelijos momentas nesukelia juoko ir nepasitikėjimo? Tu rimtai manai, kad ten surašyta Tiesa, kad tai paties Dievulio "įkvėpta" knyga? Nežinau kaip tau, bet man hipotezė apie Dievą, kuris leidžia knygas, atrodo kaip reikiant debiliška. Malonu, kad pripažįsti, jog nėra skirtumo tarp Hario Poterio, Jėzaus Kristaus ar Kalėdų Senio garbinimo. Jei rimtai, tai nemanau, kad tikėjimas išvis yra teisingas kelias link Dievo, o šunkelis greičiau...
Kai aš mažas buvau tai galvojau, kad šiame forume tik intelektualai susirinkę. Che, che... tikrai, naivus buvau ir nieko nesuvokiau gyvenime...
Mandagumo kauke pridengtas "subtilus" pastebėjimas apie forumo dalyvių protinius sugebėjimus...

Taip, su jais bendraut iš tiesų sunku, bet nepateikdamas stiprių argumentų už tikėjimą, busite suvalgytas gyvas. Nors, tiesą sakant, čia niekas negerbia tikinčių žmonių, nes tikėjimas, vistik, yra tikėjimas pasakomis. Mes šloviname skeptišką pasaulėžiūrą ir naudojamės logika, statistika ir moksliniu metodu pasauliui suvokti. Dialogas sunkiai įmanomas su žmogum, kuris į pasaulį žiūri visai kitaip ir viską matuoja kita sistema.

Apolo, gal galite atsakyt į kelis klausimus?

1. Ar sutinkate, kad Dievo egzistavimo įrodyti ir paneigti, kol kas, neįmanoma?

2. Jei sutinkate, tai atsakykite, kodėl reikia gyventi pagal kažkokias kitų žmonių sugalvotas taisykles, nors pomirtinis gyvenimas ir susitikimas su "kūrėju" yra abejotinas? Ar tikrai verta aukoti savo gyvenimą vienai dogmų sistemai tvirtai nežinant ar bus tas kitas "amžinas gyvenimas"?

3. Religijų labai daug, krikščionybė nėra seniausia. Iš kur žinote, kad jūsų pasirinkta religija yra teisinga? Beveik visos religijos neigia kitų religijų dievus, juos vadina netikrais.
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-29 06:47

Akela wrote:Beje, tai net ne ritualinė savižudybė, o ritualinės savižudybės imitacija, nes prisikėlė (ir tai iš anksto buvo pranašaujama... tipo) - vienžo tai spektaklis ar performancas koks useriams sugraudint :|
(Aišku, einantis su IDDQD gali sau leisti belekokius išsidirbinėjimus :) , bet jei but išties išsikilinęs būtų... originalno :crazy: )
Savižudybė būtų jei pats dėl savo problemų žudytusi. O kai dėl kitų, tai tai jau nebe savižudybė, o auka.
spyxter wrote:Apolo, gal galite atsakyt į kelis klausimus?
Kad klausimai tavo ne pagal temą.
1. Ar sutinkate, kad Dievo egzistavimo įrodyti ir paneigti, kol kas, neįmanoma?
Pasakyk koks įrodymas tiktų ir aš tau jį pateiksiu.
2. Jei sutinkate, tai atsakykite, kodėl reikia gyventi pagal kažkokias kitų žmonių sugalvotas taisykles, nors pomirtinis gyvenimas ir susitikimas su "kūrėju" yra abejotinas? Ar tikrai verta aukoti savo gyvenimą vienai dogmų sistemai tvirtai nežinant ar bus tas kitas "amžinas gyvenimas"?
Aš nesu religingas žmogus ta prasme, kad neatlikinėju ritualų, nesilaikau įsikibęs dogmų. Viskas kas mane "statydina" kaip žmogų yra man gera ir tinkama. Ar jums atrodo, kad gyvenimas yra tik alaus ir šašlykų "garbinimas"?
3. Religijų labai daug, krikščionybė nėra seniausia. Iš kur žinote, kad jūsų pasirinkta religija yra teisinga? Beveik visos religijos neigia kitų religijų dievus, juos vadina netikrais.
Aš krikščionis, taip jau su manimi atsitiko. Ar jums atrodo, kad meilės, kantrybės, gerumo, atlaidumo, pakantumo, išminties ir taikos siekimas gali būti klaidinga gyvenimo filosofija? Visi kas puoselėja ir siekia šių vertybių yra "už mane" kokios religijos ar visai netikintys jie bebūtų. O piktų žmonių aš stengiuosi vengti.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-29 10:57

Apolas wrote:Savižudybė būtų jei pats dėl savo problemų žudytusi. O kai dėl kitų, tai tai jau nebe savižudybė, o auka.
Tai gi dėl savo problemų ir išsikilino - pats sau save paaukojo (imitavo paaukojimą). :) Niekam kitam to nereikėjo :)

Būtent - žmonėms to nereikėjo, tik dievui ("neturėk kitų dievų tiek mane vieną") - nes, pvz, budistai išvis be dievo apseina ir jiems nėra blogai :)

O, jei nagrinėt toliau - tai šitas mitas yra tik evoliucionavęs "atpirkimo ožio" papjovimo ritualas. Kada visi kaimo žmonės savo bėdas "atiduodavo" ožiui, kurį paskiau papjaudavo. Taigi Evangelijos siužetas - tik nauja "atpirkimo ožio" mito redakcija t...sakant . Bet... būkim biedni bet teisingi - pvz, jei už tavo "nusikaltimą" savanoriškai į cypę sės teisėjas/įstatymų kūrėjas (ar pats nubaus save mirties bausme) - ar tai jau tikrai teisinga tokia praktika? Mmm? Tiesa...jei jis už tave mirs, o paskui PRISIKELS, tai būsi įsiskolinęs visam gyvenimui, o gal net iki 999 kartos :oops: Hmmm...
Geras būdas įsigyti amžinų skolininkų :D Kažkoks genialus dangiškas marketingas :D

P.S.Toliau dar gražiau - disponuoti "virtualia rojaus teritorija" - pasiskelbus į firmos reikalus nesikišančio savininko "vadybininkais" ...
Apolas wrote:Ar jums atrodo, kad meilės, kantrybės, gerumo, atlaidumo, pakantumo, išminties ir taikos siekimas gali būti klaidinga gyvenimo filosofija?.
Tai kad visa tai tik deklaracija. Imkim pirmą - meilę. Kunigams neleidžiama realizuoti meilės moteriai/vyrui ir savo vaikui. O ir evangelinė meilė kaip pagal tą anekdotą kai veterinarą po apsėklinimo apsupa karvės ir klausia "o kada bučiuosi?" - vargšė nepilnametė nekalta mergaitė Marija dirbtinai apvaisinta ir ištekinta už senuko :crazy:
Ir t.t. ir t.t. - kiekvienas iš punktų tik deklaracija...
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-30 08:07

Akela wrote:Tai gi dėl savo problemų ir išsikilino - pats sau save paaukojo (imitavo paaukojimą). :) Niekam kitam to nereikėjo :)
Taip, pasiaukojo už padarus, kuriems to net nereikia. Bet Dievas matyt mato prasmę viso šito, kaip jūs ten išsireiškėte- "išsikilinimo".
Būtent - žmonėms to nereikėjo, tik dievui ("neturėk kitų dievų tiek mane vieną") - nes, pvz, budistai išvis be dievo apseina ir jiems nėra blogai :)
Taip, lietus lyja ir ant "gerų", ir ant "blogų".
O, jei nagrinėt toliau - tai šitas mitas yra tik evoliucionavęs "atpirkimo ožio" papjovimo ritualas. Kada visi kaimo žmonės savo bėdas "atiduodavo" ožiui, kurį paskiau papjaudavo. Taigi Evangelijos siužetas - tik nauja "atpirkimo ožio" mito redakcija t...sakant .
Taip, teisingai. Atpirkimo ožys simbolizavo būsimą aukštesnio lygio auką.
Bet... būkim biedni bet teisingi - pvz, jei už tavo "nusikaltimą" savanoriškai į cypę sės teisėjas/įstatymų kūrėjas (ar pats nubaus save mirties bausme) - ar tai jau tikrai teisinga tokia praktika? Mmm? Tiesa...jei jis už tave mirs, o paskui PRISIKELS, tai būsi įsiskolinęs visam gyvenimui, o gal net iki 999 kartos :oops: Hmmm...
Geras būdas įsigyti amžinų skolininkų :D Kažkoks genialus dangiškas marketingas :D
Amžinu skolininku tampi tik tuomet, jei savanoriškai pritari tokiai schemai. Jei ne, esi laisvas.
P.S.Toliau dar gražiau - disponuoti "virtualia rojaus teritorija" - pasiskelbus į firmos reikalus nesikišančio savininko "vadybininkais" ...
Jūs tikriausiai vadybos mokėtės, nes visi jūsų palyginimai yra iš šio referencijų lauko. Labiau tiktų terminai "mokytojas", "mokiniai", "mokykla", "mokyklos bendruomenė", "susirinkimas", "mokymas", "knyga", "teologija". Jei kažko išmokau, kas man praverčia gyvenime, galiu pamokyti ir kitus. Kai kurie klauso, kiti sukioja pirštą prie smilkinio.
Tai kad visa tai tik deklaracija.
Jei "tik deklaracija" tuomet blogai. Bet krikščionys ne tik deklaruoja, jie ir veikia. Važiuoja į karščiausius pasaulio taškus ir praktiškai rodo savo meilę žmonėms šelpdami juos, aukodami milijardus dolerių labdarai, steigdami mokyklas, ligonines, reabilitacijos centrus ir t.t.
O ir evangelinė meilė kaip pagal tą anekdotą kai veterinarą po apsėklinimo apsupa karvės ir klausia "o kada bučiuosi?" - vargšė nepilnametė nekalta mergaitė Marija dirbtinai apvaisinta ir ištekinta už senuko :crazy:
Mergaitė ne "vargšė", o palaiminta, nes savanoriškai sutiko. Puiki evangelinė meilė- atiduoti savo gyvenimą vardan aukštesnių žmonijos išgelbėjimo tikslų. Gerai, kad aš ne katalikas, o tai jūsų komentarą nepakantumo kurstymu ir antireligine agresija palaikyčiau. :wink:
Ir t.t. ir t.t. - kiekvienas iš punktų tik deklaracija...
Klokit toliau, kur jūs matot "deklaracijas", aiškinsimės.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-30 09:08

Apolas wrote:Bet Dievas matyt mato prasmę viso šito, kaip jūs ten išsireiškėte- "išsikilinimo".
:)
Apolas wrote:Taip, lietus lyja ir ant "gerų", ir ant "blogų".
Esmė tame, kad didelė dalis žmonijos turi religiją be dievo (budizmą) - ir nuo to jie netampa mažiau moralūs ar kokie nors blogi (o gal jie nebus atpirkti ir eis pragaran ar kažkas panašaus?).
Apolas wrote: Taip, teisingai. Atpirkimo ožys simbolizavo būsimą aukštesnio lygio auką.
Reiškia...palaikote idėją, kad už konkretaus asmens nusikaltimus gali atsakyti/atsėdėti ar būti nubaustas mirties bausme kas nors kitas ir tai bus teisinga? (Tik reikia tai pavadinti auka :) ...rus "žertva"... )
Apolas wrote: Jūs tikriausiai vadybos mokėtės, nes visi jūsų palyginimai yra iš šio referencijų lauko. Labiau tiktų terminai "mokytojas", "mokiniai", "mokykla", "mokyklos bendruomenė", "susirinkimas", "mokymas", "knyga", "teologija". Jei kažko išmokau, kas man praverčia gyvenime, galiu pamokyti ir kitus. Kai kurie klauso, kiti sukioja pirštą prie smilkinio.
Apolai, nepulkite į asmeniškumus, tada ar aš to nedarysiu jūsų atžvilgiu. O dėl panašumo su vadyba, tai galima surasti panašumo net ir su politinėmis akcijomis :wink: . Pvz, Kristus padalino duoną (...), kad pamaitintų/pritrauktų vargšus, o per rinkimus kad pritrauktų atitinkamus piliečius padalindavo alų/skalbimo miltelius (nestudijuoju politologijos mokslų jei ką)...
Apolas wrote:
Tai kad visa tai tik deklaracija.
Jei "tik deklaracija" tuomet blogai. Bet krikščionys ne tik deklaruoja, jie ir veikia. Važiuoja į karščiausius pasaulio taškus ir praktiškai rodo savo meilę žmonėms šelpdami juos, aukodami milijardus dolerių labdarai, steigdami mokyklas, ligonines, reabilitacijos centrus ir t.t.
tarp važiuojančių į karščiausius taškus su ginklu rankose ir pakankamai krikščionių, kaip ir kalėjimuose už žmogžudystes sėdinčių - visada galima rasti tiek teigiamų tiek neigiamų pavyzdžių, tačiau - deja - krikščionys nėra geresni už nekrikščionis :)
Apolas wrote: Mergaitė ne "vargšė", o palaiminta, nes savanoriškai sutiko. Puiki evangelinė meilė- atiduoti savo gyvenimą vardan aukštesnių žmonijos išgelbėjimo tikslų.
Ar jos kas nors klausė? :) Beje, pagal mūsų įstatymus seksas su nepilnamečiais baudžiamas, net jei jie sutinka tuo užsiimti (nors Marijos niekas ir neklausė, kad ir kaip prikolnai būtų atrodęs toks dieviškas kreipimasis į vaiką).
Ir dar - žmonija numiršta/atgimsta su kiekviena kartą - ir niekas neišgelbėja tų tiek senų tiek jaunų, kurie miršta kiekvieną minutę. Ir jos nuo nieko nereikia gelbėti... nebent koks asteroidas atskristų, bet net katalikai kažkodėl nedada vilčių, kad dievulis duos sprigtą tokiam piktam asteroidui :)
Apolas wrote: Gerai, kad aš ne katalikas, o tai jūsų komentarą nepakantumo kurstymu ir antireligine agresija palaikyčiau. :wink:
Na jo - kaip tik baigs bylą dėl antireliginės agresijos pilnos evoliucijos teorijos dėstymo moklyklose, nes ji tik skatina nepakantumą mokymui apie dievo sukurtą pasaulį :) , imsis komentarų skeptikuose :)
Apolas wrote: Klokit toliau, kur jūs matot "deklaracijas", aiškinsimės.
Nebaigėm dar su punktu "meilė". Pvz, ką manote apie vienuolynus. Negi mylintis tėvas norėtų, kad jo vaikai atsisakytų savo gyvenimų ir užsidarytų tarp 4 sienų jo garbinti. Kaip tai suderinama su tėviška meile?
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-30 12:52

Akela wrote:Esmė tame, kad didelė dalis žmonijos turi religiją be dievo (budizmą) - ir nuo to jie netampa mažiau moralūs ar kokie nors blogi (o gal jie nebus atpirkti ir eis pragaran ar kažkas panašaus?).
Aš neskirstau kur kas turi eiti. Gal reinkarnuosis į kokį baobabą, ar išeis į astralą, o gal pasieks "nušvitimą" ir jų 'aš' tuomet susilies su 'kažkuo' ko jie nežino ir nesupranta. Kažkur eis matyt...
Reiškia...palaikote idėją, kad už konkretaus asmens nusikaltimus gali atsakyti/atsėdėti ar būti nubaustas mirties bausme kas nors kitas ir tai bus teisinga? (Tik reikia tai pavadinti auka :) ...rus "žertva"... )
O kuo negerai? Jei tarkim koks piktadarys paimtų įkaitais jūsų vaikus, ar nepasiūlytumėt jam savęs vietoje jų?
Apolai, nepulkite į asmeniškumus, tada ar aš to nedarysiu jūsų atžvilgiu.
Nu geeehhhhhraaaiiii
O dėl panašumo su vadyba, tai galima surasti panašumo net ir su politinėmis akcijomis :wink: . Pvz, Kristus padalino duoną (...), kad pamaitintų/pritrauktų vargšus, o per rinkimus kad pritrauktų atitinkamus piliečius padalindavo alų/skalbimo miltelius (nestudijuoju politologijos mokslų jei ką)...
Panašumas tik išorinis, motyvai visai kiti.
tarp važiuojančių į karščiausius taškus su ginklu rankose ir pakankamai krikščionių, kaip ir kalėjimuose už žmogžudystes sėdinčių - visada galima rasti tiek teigiamų tiek neigiamų pavyzdžių, tačiau - deja - krikščionys nėra geresni už nekrikščionis :)
Čia sutinku. Kaip yra pasakęs vienas Kauno humoristas Jurgi Gimberis: "Kiekvienas galėtų būti geras krikščionis, jeigu kiti nebūtų tokie svolačiai".
Apolas wrote: Ar jos kas nors klausė? :)
Labai netgi maloniai kreipėsi į ją. Panašiai kaip sakytų "Akela, rytoj tau bus didelė šventė, nes gausi labai didelį palikimą". Jūs paklaustumėt "O kaip čia taip?" Atsakytų "Tolimas giminaitis Australijoje pasimirė". Tikriausiai sutiktumėt pasižiūrėti kaip čia viskas bus, o gal ir ne, nežinau. Marija pasirašė, nes atsakė: "Tebūnie man pagal tavo žodį". Todėl jokio čia "apsėklinimo/išprievartavimo" nėra.
Beje, pagal mūsų įstatymus seksas su nepilnamečiais baudžiamas, net jei jie sutinka tuo užsiimti (nors Marijos niekas ir neklausė, kad ir kaip prikolnai būtų atrodęs toks dieviškas kreipimasis į vaiką).
Gi nebuvo prievartavimo. Čia jūsų išmislas. Jūs tiesiog perdėjate.
Ir dar - žmonija numiršta/atgimsta su kiekviena kartą - ir niekas neišgelbėja tų tiek senų tiek jaunų, kurie miršta kiekvieną minutę. Ir jos nuo nieko nereikia gelbėti... nebent koks asteroidas atskristų, bet net katalikai kažkodėl nedada vilčių, kad dievulis duos sprigtą tokiam piktam asteroidui :)
Krikščioniška pasaulėžiūra kalba kitaip.
Na jo - kaip tik baigs bylą dėl antireliginės agresijos pilnos evoliucijos teorijos dėstymo moklyklose, nes ji tik skatina nepakantumą mokymui apie dievo sukurtą pasaulį :) , imsis komentarų skeptikuose :)
O kodėl gi ne? Jau dabar, kiek man žinoma yra precedentų kai internetiniuose komentaruose neapykantą skleidžiantys žmonės yra šaukiame į apklausas, juos tampo prokuratūra, jiems keliamos bylos, skiriamos baudos. Sumokėsit keletą tūkstančių iš savo kišenės už tai, kad "Šventąją mergelę Mariją" su "Apsėklinta karve" palyginote ir tuom papiktinote dalį visuomenės, dings bet koks noras tyčiotis.
Nebaigėm dar su punktu "meilė". Pvz, ką manote apie vienuolynus. Negi mylintis tėvas norėtų, kad jo vaikai atsisakytų savo gyvenimų ir užsidarytų tarp 4 sienų jo garbinti. Kaip tai suderinama su tėviška meile?
Jei mano vaikai pasirinktų tokį kelią vis vien juos mylėčiau. Kodėl tai nesuderinama su tėviška meile?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-30 13:33

Apolas wrote:
Reiškia...palaikote idėją, kad už konkretaus asmens nusikaltimus gali atsakyti/atsėdėti ar būti nubaustas mirties bausme kas nors kitas ir tai bus teisinga? (Tik reikia tai pavadinti auka :) ...rus "žertva"... )
O kuo negerai? Jei tarkim koks piktadarys paimtų įkaitais jūsų vaikus, ar nepasiūlytumėt jam savęs vietoje jų?
Analogija neteisinga - pagal teisingą analgiją turėtumėt pats paimti savo vaikus įkaitais ir tada pasiūlyti save sau kaip auką vietoje jų. Paskui nusižudyti, o dar vėliau prisikelti ir versti savo vaikus jaustis už tai skolingais :)
Apolas wrote: Labai netgi maloniai kreipėsi į ją. Panašiai kaip sakytų "Akela, rytoj tau bus didelė šventė, nes gausi labai didelį palikimą". Jūs paklaustumėt "O kaip čia taip?" Atsakytų "Tolimas giminaitis Australijoje pasimirė". Tikriausiai sutiktumėt pasižiūrėti kaip čia viskas bus, o gal ir ne, nežinau. Marija pasirašė, nes atsakė: "Tebūnie man pagal tavo žodį". Todėl jokio čia "apsėklinimo/išprievartavimo" nėra.
Ir kur čia kas nors panašaus į klausimą?
26 Šeštą mėnesį angelas Gabrielius buvo Dievo pasiųstas į Galilėjos miestą, kuris vadinasi Nazaretas, 27 pas mergelę, sužadėtą su vyru, vardu Juozapas, iš Dovydo namų; o mergelės vardas buvo Marija. 28 Atėjęs pas ją, angelas tarė: „Sveika, malonėmis apdovanotoji! Viešpats su tavimi!“[i3] 29 Išgirdusi šiuos žodžius, ji sumišo ir galvojo sau, ką reiškia toks sveikinimas. 30 O angelas jai tarė: „Nebijok, Marija, tu radai malonę pas Dievą!
31 Štai tu pradėsi įsčiose ir pagimdysi sūnų,
kurį pavadinsi Jėzumi.

32 Jisai bus didis ir vadinsis Aukščiausiojo Sūnus.
http://www.biblija.lt/index.aspx?cmp=re ... E1999_Lk_1
Čia greičiau naudojimasis bejėgiška nepilnametės padėtimi :wink:
Apolas wrote: Gi nebuvo prievartavimo. Čia jūsų išmislas. Jūs tiesiog perdėjate.
Rašiau apie sexą su nepilnamečiais, ne apie išprievartavimą - čia jau jūsų išmislas.
Apolas wrote: Krikščioniška pasaulėžiūra kalba kitaip.
Naudinga susipažinti ir su kitokiom pasaulėžiūrom bei pažvelgti į kai kuriuos dalykus šiek tiek iš kitokio kampo, o ne taip, kaip išmokyti. Daugelis dalykų gali pasirodyti visiškai kitokie. Bet atrodo "matymas iš kito kampo" jums nereikalingas, netgi žeidžiantis :oops:
Apolas wrote: O kodėl gi ne? Jau dabar, kiek man žinoma yra precedentų kai internetiniuose komentaruose neapykantą skleidžiantys žmonės yra šaukiame į apklausas, juos tampo prokuratūra, jiems keliamos bylos, skiriamos baudos. Sumokėsit keletą tūkstančių iš savo kišenės už tai, kad "Šventąją mergelę Mariją" su "Apsėklinta karve" palyginote ir tuom papiktinote dalį visuomenės, dings bet koks noras tyčiotis.
Jus piktina tai, kad karvės šiais laikas pradeda veršiukus be lytinio akto :) ? Ir tas faktas jus žeidžia, nes jis primena "nekaltą prasidėjimą" ? :) Beje, dalį visuomenės piktina ir evoliucijos teorija. Ką jau padarysi :)
Apolas wrote: Jei mano vaikai pasirinktų tokį kelią vis vien juos mylėčiau. Kodėl tai nesuderinama su tėviška meile?
Jei jūsų vaikai pasirinktų kelią užsidaryti tarp 4 sienų ir jums melstis, tai būtų suderinama su jūsų meile savo vaikams? :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-30 14:56

Apolas wrote:O kodėl gi ne? Jau dabar, kiek man žinoma yra precedentų kai internetiniuose komentaruose neapykantą skleidžiantys žmonės yra šaukiame į apklausas, juos tampo prokuratūra, jiems keliamos bylos, skiriamos baudos. Sumokėsit keletą tūkstančių iš savo kišenės už tai, kad "Šventąją mergelę Mariją" su "Apsėklinta karve" palyginote ir tuom papiktinote dalį visuomenės, dings bet koks noras tyčiotis.
O šita info irgi giliai žeidžia dalį visuomenės ar tik jus? :)
Nekaltas prasidėjimas - mitas ar realybė?

Istorijoje yra žinoma 16 nekalto prasidėjimo atvejų, kurie užfiksuoti Afrikoje ir Europoje. Tačiau tik neseniai mokslininkams pavyko įminti seną mįslę.
Mokslininkai mano, kad dėl šių "dievo stebuklų" yra kalta bakterija, kuri paprastai gyvena vabzdžių organizme. Biologai jau seniai nustatė, kad gyvūnų pasaulyje nekaltas prasidėjimas nėra retas reiškinys. Tokiu būdu dauginasi dauguma bestuburių gyvūnų, o tam tikrais atvejais - ir kai kurios paukščių ir driežų rūšys. Tai šias rūšis apsaugo nuo išnykimo.
Teismo medicinos ekspertai puikiai žino, kad dėl streso, veikiama aukštos temperatūros bei kitomis ekstremaliomis sąlygomis moters kiaušialąstė gali pradėti dalytis ir tuomet, kai nėra apvaisinta.
Kaipgi vyksta nekaltas prasidėjimas?
Kiaušialąstėje, pasirengusioje apvaisinimui, yra 23 chromosomos - jos lemia lytį. Vykstant "nekaltam prasidėjimui", 23 moters chromosomos, subrendusios tam, kad būtų apvaisintos, dalijasi į dvi dalis kiekviena.
Taigi kiaušialąstėje susidaro 46 būtinos naujai gyvybei chromosomos. Po to kiaušialąstė gali pradėti skaidytis ir auginti embrioną, beje, išskirtinai moteriškos lyties.
Gydytojų manymu, bakterija, gyvenanti vabzdžių organizmuose, gali persiduoti žmogui, stimuliuoti kiaušialąstės dalijimąsi ir užmegzti gemalą. Bakterija sunaikina vyriškosios lyties gemalus arba paverčia juos moteriškaisiais.
Pati garsiausia istorija apie nekaltą prasidėjimą - kaip vienuolė pastojo praėjus 20-iai metų nuo tos dienos, kai davė nekaltybės įžadus.
http://www.ve.lt/?data=2005-10-01&rub=1 ... 1128082665
Gimė „nekaltai pradėtas“ rykliukas
Štai jums scenarijus: akvariume plaukioja trys rykliai – visi trys yra patelės, visi jie buvo sugauti vaikystėje, dar prieš lytinį brendimą. Akvariume šios patelės praleido trejus metus ir neturėjo jokio kontakto su ryklių patinais. O tuomet vieną dieną atsirado rykliukas, praneša newscientist.com.

Omahos (JAV) Henry Doorly zoologijos sodo akvariume gyvenantys rykliai yra kūjagalviai. Rykliukas gimė 2001 metų gruodžio 14 dieną ir sukėlė didelį sąmyšį. Tik dabar viskas galutinai paaiškėjo: rykliukas gimė „nekaltai prasidėjęs“.
http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13286476
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-30 16:40

Akela wrote:Analogija neteisinga - pagal teisingą analgiją turėtumėt pats paimti savo vaikus įkaitais ir tada pasiūlyti save sau kaip auką vietoje jų. Paskui nusižudyti, o dar vėliau prisikelti ir versti savo vaikus jaustis už tai skolingais :)
Analogija teisinga- Biblijoje rašoma, kad žmonės yra piktojo valdžioje. Dėl šios priežasties juos ir reikėjo gelbėti.
Čia greičiau naudojimasis bejėgiška nepilnametės padėtimi :wink:
Čia greičiau yra spragos jūsų sistematinėje teologijoje, nes yra žinoma, kad Dievo pažadai yra priimami tik 'sola fidei'. Jei Marija nebūtų patikėjusi, priėmusi šios žinios, savo laisva valia sutikusi, nieko nebūtų išėję.
Rašiau apie sexą su nepilnamečiais, ne apie išprievartavimą - čia jau jūsų išmislas.
Kad sekso įprasta žmonėms forma ir nebuvo. Ką vėliau ir pati patvirtinote.
Naudinga susipažinti ir su kitokiom pasaulėžiūrom bei pažvelgti į kai kuriuos dalykus šiek tiek iš kitokio kampo, o ne taip, kaip išmokyti. Daugelis dalykų gali pasirodyti visiškai kitokie. Bet atrodo "matymas iš kito kampo" jums nereikalingas, netgi žeidžiantis :oops:
Tie kam nerūpi tų čia nėra.
Jus piktina tai, kad karvės šiais laikas pradeda veršiukus be lytinio akto :) ? Ir tas faktas jus žeidžia, nes jis primena "nekaltą prasidėjimą" ? :) Beje, dalį visuomenės piktina ir evoliucijos teorija. Ką jau padarysi :)
Aš pasakiau kas gali piktinti krikščionis, tai kad jei kas agresyve forma juos vadina durneliais, ligoniais, arba viešai tyčiojasi iš to kuom jie tiki. Tarkim katalikai garbina Marija ir jie piktinasi kai kas nors nepagarbiai apie ją atsiliepia.
Jei jūsų vaikai pasirinktų kelią užsidaryti tarp 4 sienų ir jums melstis, tai būtų suderinama su jūsų meile savo vaikams? :)
Aš ne Dievas, todėl man melstis nereikia. Bet būčiau labai pamalonintas jeigu jie sektų mano pėdomis geruose dalykuose.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-30 17:15

Apolas wrote: Analogija teisinga- Biblijoje rašoma, kad žmonės yra piktojo valdžioje. Dėl šios priežasties juos ir reikėjo gelbėti.
Piktasis - irgi dievo kūrinys :) Atrodo, kad jis turi igaliojimus gundyti... :) O šiaip, ponai, BK nėra lengvinančių aplinkybių iš serijos "velnias privertė".
Apolas wrote: Jei Marija nebūtų patikėjusi, priėmusi šios žinios, savo laisva valia sutikusi, nieko nebūtų išėję.
Šioje situacijoje ko gero reikėjo ne nepilnametės o jos tėvų sutikimo.
Apolas wrote: Kad sekso įprasta žmonėms forma ir nebuvo. Ką vėliau ir pati patvirtinote.
"sex" angliškai "lytis" -- pagal Evangeliją buvo pasinaudota nepilnametės lytine-reprodukcine sistema (pagal protą ji buvo dar vaikas), kas pagal dabartinį BK būtų kriminalinis nusikaltimas, ką ir rašiau.
Apolas wrote: Aš pasakiau kas gali piktinti krikščionis, tai kad jei kas agresyve forma juos vadina durneliais, ligoniais, arba viešai tyčiojasi iš to kuom jie tiki. Tarkim katalikai garbina Marija ir jie piktinasi kai kas nors nepagarbiai apie ją atsiliepia.
Tiems, kas "agresyve forma juos vadina durneliais, ligoniais" galite priekaištauti asmeniškai kur nors kitur, o dėl "nepagarbaus atsiliepimo apie Mariją", tai faktų vardijimas ir kitokia nuomonė yra nepagarba jūsų įsitikinimams?
Apolas wrote: Aš ne Dievas, todėl man melstis nereikia. Bet būčiau labai pamalonintas jeigu jie sektų mano pėdomis geruose dalykuose.
Tai jūs manote kad dievui reikia garbinimo kaip kokiam karaliukui, kokie buvo tais laikais, kai buvo kuriamos Biblijos istorijos?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-30 19:03

Akela wrote:Tai jūs manote kad dievui reikia garbinimo kaip kokiam karaliukui, kokie buvo tais laikais, kai buvo kuriamos Biblijos istorijos?
Ne garbinti, o dėkoti. :)
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-07-30 21:01

Akela wrote:Piktasis - irgi dievo kūrinys :) Atrodo, kad jis turi igaliojimus gundyti... :)
Rupūs miltai, jūs teisi! Jis turi tokius įgaliojimus. Kaip sakė vienas protestantizmo tėvų Žanas Kalvinas: "Kodėl Dievas taip padarė? Nes panorėjo. O kodėl jis panorėjo? O čia jau ne tavo reikalas. Jis prieš žmones neatsiskaitinėja. Ir iš vis kas tu toks, kad jam uždavinėji tokius klausimus?!." Krikščionys tiesiog tai priima tikėjimu.
O šiaip, ponai, BK nėra lengvinančių aplinkybių iš serijos "velnias privertė".
Baikit su tais kodeksais. Sakykit pasiaukotumėt dėl savo vaikų ar ne?
Šioje situacijoje ko gero reikėjo ne nepilnametės o jos tėvų sutikimo.
Wrong, tikėjimas yra asmeninis, jam nėra amžiaus cenzo. Beje, kur parašyta, kad Marija buvo nepilnametė?
"sex" angliškai "lytis" -- pagal Evangeliją buvo pasinaudota nepilnametės lytine-reprodukcine sistema (pagal protą ji buvo dar vaikas), kas pagal dabartinį BK būtų kriminalinis nusikaltimas, ką ir rašiau.
Vėlgi, iš kur ištraukėte, kad ji 'pagal protą' buo dar vaikas? Vėl išsimislyjate kažką.
Tiems, kas "agresyve forma juos vadina durneliais, ligoniais" galite priekaištauti asmeniškai kur nors kitur,
Kodėl kur nors kitur? Būtent čia, šiame forume, dėl savo krikščioniškų įsitikinimų buvau apšauktas idiotu ir vienas iš 1024 man pasiūlė minti iš čia. O vėliau užbanino dvejiems metams. Galiu išsakyti būtent tokią savo nuomonę, nes 2 metus "atsėdėjau" už savo įsitikinimus.
o dėl "nepagarbaus atsiliepimo apie Mariją", tai faktų vardijimas ir kitokia nuomonė yra nepagarba jūsų įsitikinimams?
Faktų vardijimas nėra nepagarba.
Akela wrote:Tai jūs manote kad dievui reikia garbinimo kaip kokiam karaliukui, kokie buvo tais laikais, kai buvo kuriamos Biblijos istorijos?
O ko jūs stebitės. Štai savaitgalį buvau viename iš Pažaislio festivalio koncertų. Ukrainiečių sekstetas akapela stiliuje dainavo įvairiausių dainų popuri. Nu ant tiek visiems patiko, kad net atsistoję plojo. O kai sudainavo "Lietuva brangi", tai visi šaukė "bravissimo!", o aš norėjau nueiti ir pabūčiuoti tam ukrainiečiui rankutę. Ar toks talento pripažinimas jums atrodo iškreiptas? Tai čia žmogus, o ką kalbėt apie Dievą.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-30 22:03

Apolas wrote:"Kodėl Dievas taip padarė? Nes panorėjo. O kodėl jis panorėjo? O čia jau ne tavo reikalas. Jis prieš žmones neatsiskaitinėja. Ir iš vis kas tu toks, kad jam uždavinėji tokius klausimus?!." Krikščionys tiesiog tai priima tikėjimu.
O jeigu klysta taip darydami? jeigu "šventi" tekstai meluoja? Niekada nekilo nė mažiausios abejonės dėl to, kad teiginys "juos rašyti įkvėpė šventoji dvasia" yra gražus melas paslėpti šiaip... įtaigius tekstus masėms valdyti? (Kad nebuvo tos "mūzos" nebuvo, o buvo :( )
Apolas wrote: Baikit su tais kodeksais. Sakykit pasiaukotumėt dėl savo vaikų ar ne?
Na :) iš rojaus už norą pažinti neišvyčiau (šaunu, kad vaikai kažkuo domisi - juk žmonės ne galvijai) ir tikrai nepasiųsčiau sūnaus mirt ant kryžiaus :) (Čia jau reikia geeeru izvergu būt, kad taip elgtis su savo vaiku.) Ir piktąjį biesą padėčiau į vietą. :P (Jokių cunamių, žemės drebėjimų, epidemijų... :roll: ) dar - tikrai nesislapstyčiau ir savo tarnautojus - dvasininkiją - laikyčiau ant trumpo pavadėlio, kad nedegraduotų iki inkvizicijų ir panašių negerovių :) Ech... :D
Apolas wrote: Wrong, tikėjimas yra asmeninis, jam nėra amžiaus cenzo. Beje, kur parašyta, kad Marija buvo nepilnametė?
Prie ko čia tikėjimas, jei kažkas išdarinėjama su paauglės kūnu?
O Marijos amžių nuo 12,5m įvardina (ten painokas ilgas tekstas, tai necituosiu) , nes užteks lietuviškoje viki esančios info:
Spėjama, kad jei Marija egzistavo, jos gimimo data galėjo būti apie 20 metų pr. m. e.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Marija_%28 ... _motina%29
toliau atimam Jėzaus gimimo metus
Jėzus Kristus (Jėzus iš Nazareto arba tiesiog Jėzus; gimė apie 6–4 pr. m. e,
http://lt.wikipedia.org/wiki/J%C4%97zus_Kristus
Gaunam 14-16 metų vip personos mamą.
Apolas wrote: Vėlgi, iš kur ištraukėte, kad ji 'pagal protą' buo dar vaikas? Vėl išsimislyjate kažką.
Na, kai pas mus pagimdo 14-16 metų paauglės, paprastai dejuojama, kad "vaikas vaiką pagimdė". O juk jos pas mus gudrios - skaityt moka, savo teises žino...
Apolas wrote:"
Būtent čia, šiame forume, dėl savo krikščioniškų įsitikinimų buvau apšauktas idiotu ir vienas iš 1024 *man pasiūlė minti iš čia. O vėliau užbanino dvejiems metams. Galiu išsakyti būtent tokią savo nuomonę, nes 2 metus "atsėdėjau" už savo įsitikinimus.
Hmmm... kenčiantiems dangus. O šiaip yra senas anekdotas apie moteriškę, kuri skundėsi, jog pro langą mato gretimam pastate nuogus vyrus (ten buvo pirtis). Policininkai atvažiavo, žiūri pro langą - nugis nesimato nedorėlių-nuogalių. Klausia, kur tie vyrai. "O jūs ant spintos užlipkit ir tada pamatysit".
Apolas wrote: O ko jūs stebitės. Štai savaitgalį buvau viename iš Pažaislio festivalio koncertų. Ukrainiečių sekstetas akapela stiliuje dainavo įvairiausių dainų popuri. Nu ant tiek visiems patiko, kad net atsistoję plojo. O kai sudainavo "Lietuva brangi", tai visi šaukė "bravissimo!", o aš norėjau nueiti ir pabūčiuoti tam ukrainiečiui rankutę. Ar toks talento pripažinimas jums atrodo iškreiptas? Tai čia žmogus, o ką kalbėt apie Dievą.
Na, čia norma, bet jei tie ukrainiečiai pageidautų, jog jų garbintojai apsigyventų specialiuose ukrainiečių talentų garbentojų vienuolynuose, būtų tikrai dieviškas fintas :wink:


vienas iš 1024 * - Apolai, tai ne nikas :oops:
Post Reply