god.lt komentarai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-10-29 14:42

eglutespike wrote:Iš kur viskas?
Iš kur Dievas?

Laimėjau?
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2010-10-29 15:34

eglutespike wrote:Dabar taip, viskuo nusivylusieji. Prisiregistravau šiame puslapy tik tam, kad parašyčiau, kaip sekptiškai žiūriu Į JUS IR Į ŠITĄ PUSLAPĮ.
Aš irgi žiūriu skeptiškai į tokias nusivylusias realybe mergaites kaip tu. Kada nors apie tai parašysiu tavo feisbuko puslapyje, kad visi žinotų. Vat. :)
Gal jaučiatės viską žinantys, kad drįstate abejoti net DIEVU?
Drąsa abejoti reiškia drąsą pripažinti, jog žmogus nuolatos linkęs klysti. Moksle nuolat abejojama netgi eksperimentų patvirtintomis teorijomis; kartas nuo karto įvyksta atradimai, ir senosios teorijos atmetamos ar patikslinamos. Tuo tarpu dievo egzistavimo nepatvirtina joks eksperimentas, tad tikėjimas dievu tėra žmogaus spėlionė, viltis ar mąstymo įprotis, ir aš nematau priežasties, kodėl negalėtume jo kvestionuoti.
Kas jus sukūrė?Mama su tėčiu padarė? O jie iš kur? Iš beždžionių? O jos iš kur? Iš kur viskas? Kas viską sukūrė? Kas jums įpūtė sielą, kad ir kokia tuščia ir kvaila ji bebūtų?
Tai, kad gali užduoti begalinę seką klausimų, niekaip nerodo, kad aptariama mintis yra absurdiška. Pavyzdžiui, Zenono paradokse "Achilas ir vėžlys" taip pat samprotavimų seka nusitęsia irgi iki begalybės, bet tai nereiškia, kad judėjimas - nesąmonė, o vėžlio neįmanoma pasivyti.
Slėpkitės verčiau po lapais su tokiom savo tuščiom mintim, didieji abejotojai, net juokinga pasidarė. Ir gaila jūsų :)
Man irgi juokinga pagalvoti, kad kažkokia mergaičiukė su jėzuitkės praplautomis smegenimis tiki dievuliu, kurio anei matė, anei girdėjo, vien todėl, kad kažkoks sutanotas dėdė jai papasakojo apie jį. Jei man kažkas papasakotų istoriją iš n-tųjų rankų (kitaip sakant - pletką), kad kažkur Zanzibare gyvena Supermenas, aš geriausiu atveju tarčiau, kad tai yra įmanoma. Bet jei aš imčiau skeryčiotis kaip tamsta ir klausinėti, kaip skeptikai drįsta abejoti Supermenu iš Zanzibaro - kažin, ką tuomet reiktų pasakyti?
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-29 18:32

Oj oj, kaip isgasdinai, tuoj mirsiu is siaubo. As tikiu Dievu ne todel, kad man kazkas kazka pasake, o todel, kad deja, bet kai kurie dalykai egzistuoja, nepriklausomai nuo to, tiki tu jais ar ne. Dievo buvimo irodymu yra daugiau nei reikia, o jeigu kazkas ju nepastebi, tai patys tegul ir gyvena tokioj tamsybej, maydami esą "patys sau salos".
User avatar
Cosmomental
naujokas
Posts: 74
Joined: 2010-06-27 17:19
Location: Kalnuose
Contact:

2010-10-29 18:34

Apibūdink savo dievą.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-10-29 18:59

O man va įdomu, kiek tau metų? :D
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-29 19:16

as katalikė. turbut aisku koks mano Dievas.
User avatar
Cosmomental
naujokas
Posts: 74
Joined: 2010-06-27 17:19
Location: Kalnuose
Contact:

2010-10-29 19:20

Ir biblija tau šventa knyga?
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-29 19:37

Daugiau maziau taip.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2010-10-29 19:56

Tai Dievas yra??? Kodėl nemačiau jokių įrodymų?
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-29 20:12

nes nenori matyti. matai tik tai, ka tau patogu ir lengva pamatyti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-10-29 20:48

eglutespike wrote:nes nenori matyti. matai tik tai, ka tau patogu ir lengva pamatyti.
Na, matai, jei aš tau parodysiu šunį, tu jį matysi, nori tu to ar nenori. Jei aš tau ant galvos numesiu plytą, tu matysi gravitacijos poveikį, nori to ar nenori. Realybė nuo norų nepriklauso.
O va išgalvoti personažai egzistuoja tik žmonių vaizduotėje ir tik tada (neskaitant psichikos sutrikimų), kai žmonės nori juos matyti.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2010-10-29 20:58

eglutespike wrote:nes nenori matyti. matai tik tai, ka tau patogu ir lengva pamatyti.
Papasakok, ką tu matai.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2010-10-29 23:53

eglutespike wrote:Dievo buvimo irodymu yra daugiau nei reikia
Nežinau kiek reikia Tamstai, bet galima man bent porą pasufleruoti?
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-30 12:06

O vitoj to arsaus neigimo pats imk ir paieskok. Ar manot, kad zmogus gali sugalvoti kazka nujo, kazka, ko niekada nebuvo, ko niekas nemate? Turbut ne. tai kaip cia yra kad milijardai zmoniu tiki Dievu. Gal jie vii tokie nerealus, kad sugalvojo kazka, ko niekada nebuvo ir nebus? Ir jeigu jus matytumete Dieva kaip asmeni, ar tada tiketumete juo? Tuo labiau ne. Dievui kaip asmeniui rodytis nereikia, jis veikia, ir per jo veikla galima pamatytI Ji.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2010-10-30 12:29

eglutespike wrote:O vitoj to arsaus neigimo pats imk ir paieskok.
Nesuprask neteisingai, bet ar galėtum apibūdint kuo skiriasi aršus neigimas nuo aršaus tikėjimo?
Ar manot, kad zmogus gali sugalvoti kazka nujo, kazka, ko niekada nebuvo, ko niekas nemate? Turbut ne.
Aš manau, kad gali. Jei sakyt, kad negali, tai išeina, kad žmogus tik mėsos gabalas. Kadangi iš ties esame tik mėsos gabalai ir kažkas naujo yra sugalvojama nuolat, peršasi išvada, kad "kažko virš žmogaus" egzistavimas kūrybai nėra būtinas.
tai kaip cia yra kad milijardai zmoniu tiki Dievu. Gal jie vii tokie nerealus, kad sugalvojo kazka, ko niekada nebuvo ir nebus?
Milijardai žmonių kažkada tikėjo, kad Žemė plokščia ir turi pakraštį nuo kurio galima nukristi, tačiau Magelanas įrodė, kad taip nėra. Dievą sugalvojo ne milijardai žmonių, tik keli, kurie tiems milijardams ėmė pamokslauti.
Ir jeigu jus matytumete Dieva kaip asmeni, ar tada tiketumete juo? Tuo labiau ne.
Tada tikėti nebūtų reikalo, nes jo egzistavimas taptų faktu, o ne tikėjimu.
Dievui kaip asmeniui rodytis nereikia, jis veikia, ir per jo veikla galima pamatytI Ji.
Kas yra Dievo veikla? Žemės drebėjimai, audros, meteoritai? Žmonių emocijos?
Ar ne veidmainiška sakyti, kad geriausios žmonių sąvybės ir darbai yra įkvėpti Dievo, o baisiausi nusikaltimai yra paties žmogaus netobulumas? Kitą vertus, Dievas, neva, sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą, tad kodėl jo tvarinys toks netobulas?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-10-30 13:02

Ar manot, kad zmogus gali sugalvoti kazka nujo, kazka, ko niekada nebuvo, ko niekas nemate?
Image

Teisingai, fantazija neegzistuoja.
Mergaite, jei neketini diskutuoti, tai gal baik pamokslauti, nes buvo atėję tikrai geresnių apaštalų, kurie daug daugiau darbo įdėdavo į trolinimą.
eglutespike
naujokas
Posts: 17
Joined: 2010-10-29 14:31

2010-10-30 14:35

o tu neaiskink ka man daryti ;) as isvis nematau reikalo jum kazka irodinet., tik tikejimas veda i gera, o neigimas - kaip manot i ka? taip kad jum patiem mtosi kad yra negerai ir bandot patraukti kuo daugiau zmoniu i savo puse :D bet, jums nepavyks ;)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-10-30 15:22

eglutespike wrote:Ar manot, kad zmogus gali sugalvoti kazka nujo, kazka, ko niekada nebuvo, ko niekas nemate? Turbut ne.
Ir štai taip, lengvai ir be pastangų, mes įrodėme, kad egzistuoja Supermenas, Betmenas, Senelis Šaltis, Smurfai Pedofilai, Kosminiai O'Klounai, Alachas, Perkūnas ir Kecalkoatlis.
eglutespike wrote:o tu neaiskink ka man daryti ;) as isvis nematau reikalo jum kazka irodinet.
Na, jei diskutuot net nebandysi (ne tai, kad aš manau, jog tau pavyktų), o tik trolinsi čia – turbūt pats laikas banui.
eglutespike wrote:tik tikejimas veda i gera, o neigimas - kaip manot i ka? taip kad jum patiem mtosi kad yra negerai ir bandot patraukti kuo daugiau zmoniu i savo puse :D
Gera logika. Aš dabar taip užjaučiu krikščionis. Tik pagalvokime, kaip negerai jiems turėjo būti, kad keliautų po visą pasaulį, bandydami patraukti (paprastai naudodami daug prievartos ir smurto) į savo pusę ištisus žemynus :)
Post Reply