Ka gero galima izvelgti Krikscionybeje?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-01 15:26

Lionginas wrote:
martynas wrote:Dievas. Mano norai turi buti antraeiliai (teoriskai :))
Nesuprantu. Pirma sakei, kad pirmiausia savo galva, dabar sakai, kad dievo norai pirmoje vietoje. Paaiškink.
Savo galva reikia suprasti ko Dievas nori.
Tau gal teologijos paskaitos reikia? :lol:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-01 15:29

martynas wrote:Savo galva reikia suprasti ko Dievas nori.
Tau gal teologijos paskaitos reikia? :lol:
O kaip tu atskiri dalykus, kurių nori dievas, ir kurių nori tu?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-01 15:36

Lionginas wrote:
martynas wrote:Savo galva reikia suprasti ko Dievas nori.
Tau gal teologijos paskaitos reikia? :lol:
O kaip tu atskiri dalykus, kurių nori dievas, ir kurių nori tu?
Nes as zinau kas yra meile.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-01 15:39

martynas wrote:Nes as zinau kas yra meile.
Nesupratau. Jei tai dalykas, kurio nori tu, tai ne iš meilės, o jei nori dievas, tai iš meilės? Ar kaip čia reikėtų suprasti?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-01 15:50

Lionginas wrote:
martynas wrote:Nes as zinau kas yra meile.
Nesupratau. Jei tai dalykas, kurio nori tu, tai ne iš meilės, o jei nori dievas, tai iš meilės? Ar kaip čia reikėtų suprasti?
as juk ne tobulas ir visko nedarau is meiles.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-01 16:36

martynas wrote:as juk ne tobulas ir visko nedarau is meiles.
O tai ką, viską reikia daryti iš meilės? Ir susilaikyti nuo blogų veiksmų reikia iš meilės? Ką konkrečiai reikia mylėti, kad susilaikytum nuo vagystės Maximoje? Parduotuvės vedėją? Akcininkus?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-01 16:52

Lionginas wrote:
martynas wrote:as juk ne tobulas ir visko nedarau is meiles.
O tai ką, viską reikia daryti iš meilės? Ir susilaikyti nuo blogų veiksmų reikia iš meilės? Ką konkrečiai reikia mylėti, kad susilaikytum nuo vagystės Maximoje? Parduotuvės vedėją? Akcininkus?
1Kor 12,19 – 13,3 HIMNAS MEILEI Aš trokštu jums nurodyti dar prakilnesnį kelią: Jei kalbėčiau žmonių ir angelų kalbomis, bet neturėčiau meilės, aš tebūčiau žvangantis varis ir skambantys cimbolai. Ir jei turėčiau pranašystės dovaną ir pažinčiau visas paslaptis ir visą mokslą; jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės, aš būčiau niekas. Ir jei išdalyčiau vargšams visa, ką turiu, jeigu atiduočiau savo kūną sudeginti, bet neturėčiau meilės,- nieko nelaimėčiau. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kad buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nepasiduoda. Išnyks pranašystės, paliaus kalbos, baigsis pažinimas. Mūsų pažnimas dalinis ir mūsų pranašystės dalinės. Kai ateis metas tobulumui, pasibaigs, kas netobula. Kai buvau vaikas, kalbėjau kaip vaikas, mąsčiau kaip vaikas, protavau kaip vaikas; tapęs vyru, mečiau tai, kas vaikiška. Dabar mes regime lyg veidrodyje, mįslingu pavidalu, o tuomet regėsime akis į akį. Dabar pažįstu iš dalies, o tuomet pažinsiu, kaip pats esu pažintas. Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė – šis trejetas, bet didžiausia jame yra meilė.

Jei turesi meile, tada zinosi del ko, o myleti visu pirma reikia Dieva kuris yra meles saltinis. Kai myli Dieva, tada myli ir zmones, nes Dievas irgi zmones myli.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-01 17:04

martynas wrote:1Kor 12,19 – 13,3 HIMNAS MEILEI(...)
Oh fuck, prasideda biblijos citatos.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-01 17:10

Vilius wrote:
martynas wrote:1Kor 12,19 – 13,3 HIMNAS MEILEI(...)
Oh fuck, prasideda biblijos citatos.
Tiesiog nezinau geresnio meiles apibudinimo.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-06-02 10:33

martynas wrote:Nes 20a. baznycia jau buvo pazengusi tiek, kad nebutu toleravusi ir netoleravo tokiu veiksmu, todel toks jos organizuojamas elgesys neisivaizduojamas.
Matai, esmė, kad religija – tai ne tik krikščionybė. Islamas dar ir dabar kenkia, žudo.
martynas wrote:Taigi, kaip zadi yrodyti, kad inkvizivija nebuvo atlikta apsimeteliu?
Kaip žadi įrodyti, kad tu nesi kompiuterinis botas, teršiantis forumą? Gal nepradėkim sąmokslo teorijų, ok?
martynas wrote:
Lionginas wrote:
martynas wrote:tik mano priezastis yra kitokia.
O tai kokia ji?
Dievas. Mano norai turi buti antraeiliai (teoriskai :))
Tai tu myli savo artimuosius, draugus vien dėl to, kad dievas tau taip sako? Hm... kažkodėl matau pranašumą ateizme.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-02 11:19

Kita wrote:Matai, esmė, kad religija – tai ne tik krikščionybė. Islamas dar ir dabar kenkia, žudo.
Lyginti islama su krikscionybe, tas pats kas ateizma su marksizmu.

Kita wrote:Kaip žadi įrodyti, kad tu nesi kompiuterinis botas, teršiantis forumą? Gal nepradėkim sąmokslo teorijų, ok?
Botai negaletu atsakyti i klausimus :)
Kita wrote: Tai tu myli savo artimuosius, draugus vien dėl to, kad dievas tau taip sako? Hm... kažkodėl matau pranašumą ateizme.
Nebuk snobe :lol: Eme, kad as esu ipareigotas myleti. Netgi jei pats nesugebeciau myleti del kokiu objektyviu prizasciu, vis tiek mano pareigu butu juos myleti.
As turiu paildoma priezasti myleti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-06-02 14:14

Lionginas wrote:
martynas wrote:Is meiles nukankina :lol: Cia tas pats, kaip graziai nuzudyti. Tiesiog zodzio naudojimas netinkama reiksme.

Na jei nezinai kas yra meile, tada tau ir yra skirtos taisykles kad netycia is meiles ko nenukankintum :D
Na ok. Ar tu mane myli?
Tai aišku, kad mylime. :love: Kas per klausimai? :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-06-02 14:20

Lionginas wrote:
martynas wrote:O marksistine filosofija, kurioje nera Dievo, nera absaliucios atsakomybes tuo laiku lengvai privede prie tokiu veiksmu.
Tai ir humanizme dievo ne ką daugiau, nei marksistinėje filosofijoje. Ir ką? O dėl moralinės atsakomybės - jos mažiausia ten, kur žmonės aklai seka nurodymais iš aukščiau. Ir nesvarbu kieno nurodymais - partijos vado ar dievų. Nes tada nebelieka jokios atsakomybės - darai tai, kas liepta, nes juk "dangiškasis tėvelis" geriausiai viską žino ir išmano, o mes tik avelės - turime viską aklai vykdyti. Bet kokios idėjos apie absoliučią moralę yra moralinio neatsakingumo pavyzdys, nes atsakomybė už priimamus sprendimus perleidžiama dieviškajai apvaizdai arba fiureriui.
Taigi, kad moralinė atsakomybė krikščionybės atveju neperleidžiama niekam kitam. Pati sąvoka "moralinė atsakomybė" yra kilusi iš judaizmo ir krikščionybės. :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-06-02 14:28

Lionginas wrote:
martynas wrote: as juk ne tobulas ir visko nedarau is meiles.
O tai ką, viską reikia daryti iš meilės? Ir susilaikyti nuo blogų veiksmų reikia iš meilės?

Žinoma, kad taip. Na, dar įmanoma susilaikyti nuo blogų veiksmų iš baimės būti nubaustam valstybėje galiojančio įstatymo nustatyta tvarka. Bet toks susilaikymas yra problematiškas.
Ką konkrečiai reikia mylėti, kad susilaikytum nuo vagystės Maximoje? Parduotuvės vedėją? Akcininkus?
Pirmiausia save patį. O tik po to visus kitus, t.y. pirkėjus, pardavėjus, parduotuvės vedėją, akcininkus, tiekėjus, valstybės tarnautojus ir t.t. :)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-06-02 16:40

martynas wrote:Lyginti islama su krikscionybe, tas pats kas ateizma su marksizmu.
Lyginti religiją su religija yra tas pats, kas lyginti netikėjimą su politine ideologija? Sorry, kažkur čia man nesusieina truputį...
martynas wrote:Nebuk snobe :lol: Eme, kad as esu ipareigotas myleti. Netgi jei pats nesugebeciau myleti del kokiu objektyviu prizasciu, vis tiek mano pareigu butu juos myleti.
As turiu paildoma priezasti myleti.
Įpareigotas mylėti. Siaubas.
Bet tai taip išeina, kad tarp religingų žmonių neturėtų būti sociopatų? Nes gi jie irgi įpareigoti mylėti.
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2012-06-02 17:08

Martynai, ką reiškia ta tavo meilė? Kaip konkrečiai ji pasireiškia, kokiais tavo veiksmais?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-06-02 20:26

martynas wrote:
Lionginas wrote:
martynas wrote:Ne taves nemyliu.
Tai pagal ką tu sprendi, kaip reikėtų su manimi elgtis?
Bet man dabar su tavim is vis nereikia niekaip elgtis, as taves net nepazystu :)
Matai pagal mane reikia myleti savo artima, o artiams yra seima, draugai, zmones kuriuos sutinki.
As neesu pajegus myleti viso pasaulio ir niekas is manes to nereikalauja. Visus myli tik Dievas.

O jei sutikciau tave, tu jau taptum artimesnis.
Hm. Tai, Martynai, jau čia, šiame forume, kažkiek jau pažįsti žmogų, pasirašinėjantį nick'u "Lionginas". Žinai, kad jis yra religijos oponentas, žinai jo naudojamus argumentus, taigi kažkiek jau jį pažįsti. Ir jis jau yra tapęs Tau artimesnis, nei šiaip žmogus iš kokio nors JAV miesto gatvės.
O virtualioje erdveje galioja tik mandagumas,ne meile.
Galeciau sakyti, kad myliu visus, bet taj butu tiesiog bereiksmiai zodziai. Kaip as galiu myleti zmogu, kurio net neesu sutikes ir nieko apie ji nezinau? taj butu nelabai suprantama.
O mandagumas tai nėra meilės apraiška, Martynai? :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-03 08:08

martynas wrote:
Lionginas wrote:
martynas wrote:as juk ne tobulas ir visko nedarau is meiles.
O tai ką, viską reikia daryti iš meilės? Ir susilaikyti nuo blogų veiksmų reikia iš meilės? Ką konkrečiai reikia mylėti, kad susilaikytum nuo vagystės Maximoje? Parduotuvės vedėją? Akcininkus?
1Kor 12,19 – 13,3 HIMNAS MEILEI Aš trokštu jums nurodyti dar prakilnesnį kelią: Jei kalbėčiau žmonių ir angelų kalbomis, bet neturėčiau meilės, aš tebūčiau žvangantis varis ir skambantys cimbolai. Ir jei turėčiau pranašystės dovaną ir pažinčiau visas paslaptis ir visą mokslą; jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės, aš būčiau niekas. Ir jei išdalyčiau vargšams visa, ką turiu, jeigu atiduočiau savo kūną sudeginti, bet neturėčiau meilės,- nieko nelaimėčiau. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kad buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nepasiduoda. Išnyks pranašystės, paliaus kalbos, baigsis pažinimas. Mūsų pažnimas dalinis ir mūsų pranašystės dalinės. Kai ateis metas tobulumui, pasibaigs, kas netobula. Kai buvau vaikas, kalbėjau kaip vaikas, mąsčiau kaip vaikas, protavau kaip vaikas; tapęs vyru, mečiau tai, kas vaikiška. Dabar mes regime lyg veidrodyje, mįslingu pavidalu, o tuomet regėsime akis į akį. Dabar pažįstu iš dalies, o tuomet pažinsiu, kaip pats esu pažintas. Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė – šis trejetas, bet didžiausia jame yra meilė.

Jei turesi meile, tada zinosi del ko, o myleti visu pirma reikia Dieva kuris yra meles saltinis. Kai myli Dieva, tada myli ir zmones, nes Dievas irgi zmones myli.
Na, tai gali įkvėpti, kaip gali įkvėpti ir bet kuris kitas įkvėpti skirtas literatūros kūrinys. Visgi, net jei žmonės ir sugebėtų kiekvieną savo gyvenimo valandą gyventi nuolatinėje meilės ekstazėje, kažin, ar vien to jiems pakaks padoriems sprendimams priimti. Štai tau atrodo juokinga, kad kas nors iš meilės galėtų nukankinti kitą žmogų. Tačiau dievas myli žmones, jo meilė tobula, bet ar jis gydo vėžiu sergančius ligonius? Negydo - tai laikoma jiems išbandymu, pamoka ar dar kuo nors. Ir tai tau jau neatrodo juokinga. Bet pasakyk, ar kaip nors suklys žmogus, jei tiesiog seks tobulos dieviškosios meilės pavyzdžiu, ir taip pat nedarys nieko, kad kitas pasveiktų?

Kitaip sakant, ar tu iš tiesų manai, kad vien motyvacijos (šiuo atveju - meilės) gana? Ne juk turbūt žinai, ką liaudis kalba apie meilę ir apie taip, kokią įtaką ji turi sveikam protui?
Last edited by Lionginas on 2012-06-03 08:16, edited 2 times in total.
Post Reply