Ka gero galima izvelgti Krikscionybeje?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-03 15:33

Augustas wrote:Bet tai nereiškia, kad būtent Jūs pats sprendžiat, kas yra gerai ar blogai mūsų Visatoje.
Man turbūt geriau žinoti, kas mano galvoje :)
Augustas wrote:Jei būtume kitoje temoje, iškart kelčiau klausimą, o kas nustatė, kad toks žmogus turi būti auklėjamas arba tramdomas. :) Bet kadangi ši tema ne apie tai, tai susilaikysiu. :)
Tokie dalykai nustatomi įvairiai. Gali nustatyti genties vadas, karalius, komisija, slaptas balsavimas, ir t.t.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-03 21:39

Lionginas wrote:
martynas wrote:OMG. Reiskia tu nori pasakyti, kad neimanoma atskirti gero nuo blogo?
Jei taip pagrysk.
Aš nieko nenoriu pasakyti, aš tik užduodu klausimus apie tavo tikėjimą, ir žiūriu, kur tai nuves. Ir matau, kad veda į dar daugiau klausimų. Todėl manau, kad tu gyveni daugmaž kaip ir visi, priimi moralinius sprendimus daugmaž kaip ir visi, o visa tai, ką kalbi čia, tėra racionalizacija, ir tai darai tik todėl, kad aš vis klausinėju.
Ar as sakiau, kad as gyvenu, kazkaip isskirtinai? O jei galiu savo gyvenima racionalizuoti, taj tik pliusas.

O tu neuzdavinek man tiek klausimu. Tu geriau pateik tikimesnius variantus negu mano, nes dabar atrodo tavo diskutavimo budas yra, kaip mazo vaiko.
Kodel? kodel? kodel? kodel? Neatsakei visko del to tu neteisus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 06:00

martynas wrote:O tu neuzdavinek man tiek klausimu. Tu geriau pateik tikimesnius variantus negu mano, nes dabar atrodo tavo diskutavimo budas yra, kaip mazo vaiko.
Kodel? kodel? kodel? kodel? Neatsakei visko del to tu neteisus.
Bet tokios diskusijos metu taip pat galima padaryti tam tikrų įžvalgų. Pavyzdžiui, pažiūrėti, ar bus toks momentas, kai pasakysi, kad ko nors nežinai. Bet tu nepasakai :)
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-06-04 06:17

martynas wrote:Marksizmas neimanomas be ateizmo, todel galima juos lyginti.

Turetu, bet kalbame labiau ne apie poveiki, o apie teorinius pagrindus. Poveikio pasekmiu, kazkodel nesutikote apskaiciuoti ir pradejoti issisukineti, todel, gal baigiame apie ji.
Nežinau, kiek marksizmas įmanomas ar neįmanomas be ateizmo, bet ateizmas tikrai įmanomas be marksizmo ir nėra su juo susijęs.
Dėl skaičiavimų – tau reikia, tu ir skaičiuok. Aš nematau, ką skaičiuoti. Konkrečių skaičių nežinau, tik apytikslius – religijos aukų "daug" (tarkim, čia skaičius), o ateizmo – "nulis".
martynas wrote:O jei galiu savo gyvenima racionalizuoti, taj tik pliusas.
Ne, tai (taj?) tik psichologinis gliukas. ;)
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 10:32

Lionginas wrote:
martynas wrote:O tu neuzdavinek man tiek klausimu. Tu geriau pateik tikimesnius variantus negu mano, nes dabar atrodo tavo diskutavimo budas yra, kaip mazo vaiko.
Kodel? kodel? kodel? kodel? Neatsakei visko del to tu neteisus.
Bet tokios diskusijos metu taip pat galima padaryti tam tikrų įžvalgų. Pavyzdžiui, pažiūrėti, ar bus toks momentas, kai pasakysi, kad ko nors nežinai. Bet tu nepasakai :)
Daug ko nezinau. Bet pateikiu varianta, o kaip jau sakiau vienaip ar kitaip paneigti galima beveik bet ka. Tu duog tikimesni varianta negu mano, tada bus galima palyginti.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 10:35

Kita wrote:Nežinau, kiek marksizmas įmanomas ar neįmanomas be ateizmo, bet ateizmas tikrai įmanomas be marksizmo ir nėra su juo susijęs.
Dėl skaičiavimų – tau reikia, tu ir skaičiuok. Aš nematau, ką skaičiuoti. Konkrečių skaičių nežinau, tik apytikslius – religijos aukų "daug" (tarkim, čia skaičius), o ateizmo – "nulis".
Marksizmas be ateizmo tikrai neimanomas :) ateizmas be marksizmo imanomas, nes ateizmas nera kazkokia plati pasauleziura. Ateizmas dar gali buti daugiau ar maziau pagrystas, as labiau nesuprantu materializmo, bet man atrodo, kad dauguma sio forumo dalyviu tokie ir yra.

Tai nori pasakyti, kad tokie terminai, kaip ''ateistiniai rezimai'' yra neteisingi?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 11:06

martynas wrote:Marksizmas be ateizmo tikrai neimanomas :)
Markso filosofija buvo ekonominė-socialinė, ten apie religijas/ateizmą kalbama mažai. Sakyčiau, paties Markso požiūris į religiją buvo humanistinis. Jis religiją laikė savotiška protesto prieš neteisybę ir skurdą forma, bet ne kažkuo, ką būtina naikinti. Religiją neigiamai pradėjo traktuoti ne Marksas, o Leninas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 11:22

Lionginas wrote:Religiją neigiamai pradėjo traktuoti ne Marksas, o Leninas.
Uoj tu vėl su tais savo istoriniais faktais... :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 11:27

martynas wrote:Tu duog tikimesni varianta negu mano, tada bus galima palyginti.
Kas čia per samprotavimas: aš pasakiau nesąmonę, bet jei tu nepateiksi "labiau tikėtino" paaiškinimo, tai laikysim kad mano nesąmonė labiau teisinga?

Manau, Aurigarijaus Eksperimentinės Matematikos Institutas greitu laiku turės atidaryti "Tikimybinės Logikos" katedrą :)
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 11:33

Lionginas wrote:
martynas wrote:Marksizmas be ateizmo tikrai neimanomas :)
Markso filosofija buvo ekonominė-socialinė, ten apie religijas/ateizmą kalbama mažai. Sakyčiau, paties Markso požiūris į religiją buvo humanistinis. Jis religiją laikė savotiška protesto prieš neteisybę ir skurdą forma, bet ne kažkuo, ką būtina naikinti. Religiją neigiamai pradėjo traktuoti ne Marksas, o Leninas.
Marksui religija ir Dievas buvo iliuzija. Religingu marksistu nera.

Taip Leninas Markso filosofija pradejo taikyti praktikoje.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 11:34

Lionginas wrote:
martynas wrote:Marksizmas be ateizmo tikrai neimanomas :)
Markso filosofija buvo ekonominė-socialinė, ten apie religijas/ateizmą kalbama mažai. Sakyčiau, paties Markso požiūris į religiją buvo humanistinis. Jis religiją laikė savotiška protesto prieš neteisybę ir skurdą forma, bet ne kažkuo, ką būtina naikinti. Religiją neigiamai pradėjo traktuoti ne Marksas, o Leninas.
Pagrindinis demokratijos principas yra neatsiejamas nuo krikscionybes, o martksizmas ji neigia, todel automatiskai jis yra bent jau antikrikscioniskas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 11:39

martynas wrote:Marksas religijas laike iliuzija.
Na ir kas? Tai visiškai nėra marksizmo esmė. Jis tenorėjo pasakyti, kad vietoj realios laimės žmonės jos neretai ieško savo iliuzijose. Bet tai yra daugmaž įprasta humanistinė pozicija.
martynas wrote:Leninas pradejo taikyti Markso idejas praktikoje.
Kas liečia religijas, Leninas taikė tai, ką pats sugalvojo.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 11:48

Lionginas wrote:
martynas wrote:Marksas religijas laike iliuzija.
Na ir kas? Tai visiškai nėra marksizmo esmė. Jis tenorėjo pasakyti, kad vietoj realios laimės žmonės jos neretai ieško savo iliuzijose. Bet tai yra daugmaž įprasta humanistinė pozicija.
martynas wrote:Leninas pradejo taikyti Markso idejas praktikoje.
Kas liečia religijas, Leninas taikė tai, ką pats sugalvojo.

Zinoma Markso filosofija nebuvo tokia issami, kad butu galima vadovautis kiekvienoje situacijoje, bet esme tame, kad si filosofija yra ateistine. Leninas vadovavosi ja. Zinoma kazkokia interpretacija naturaliai gavosi, bet leninizmas yra marksizmo praktinis pavadinimas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 11:49

martynas wrote:Pagrindinis demokratijos principas yra neatsiejamas nuo krikscionybes
O kaip ten tas menkas faktelis, kad demokratiją sugalvojo pagonys maždaug 500 metų anksčiau, nei atsirado krikščionybė? Bet ką ten tie faktai...
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2012-06-04 11:54

Vilius wrote:
martynas wrote:Pagrindinis demokratijos principas yra neatsiejamas nuo krikscionybes
O kaip ten tas menkas faktelis, kad demokratiją sugalvojo pagonys maždaug 500 metų anksčiau, nei atsirado krikščionybė? Bet ką ten tie faktai...
Žiūrėk, gal netgi taikydami martyno "pilno pažinimo" principus ir "matydami tai ką norim matyti" išsiaiškinsim, kad senovės graikai visdėlto buvo pirmieji krikščionys! :lol:
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 11:57

Vilius wrote:
martynas wrote:Pagrindinis demokratijos principas yra neatsiejamas nuo krikscionybes
O kaip ten tas menkas faktelis, kad demokratiją sugalvojo pagonys maždaug 500 metų anksčiau, nei atsirado krikščionybė? Bet ką ten tie faktai...
Idomu, kur galeciau pasiziureti ka jie ten buvo sugalvoje?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 12:01

martynas wrote:Zinoma Markso filosofija nebuvo tokia issami, kad butu galima vadovautis kiekvienoje situacijoje, bet esme tame, kad si filosofija yra ateistine. Leninas vadovavosi ja. Zinoma kazkokia interpretacija naturaliai gavosi, bet leninizmas yra marksizmo praktinis pavadinimas.
Marksas apie dievų egzistavimą nelabai ką ir kalbėjo, jis faktiškai nesvarstė, kuri pusė - teizmo ar ateizmo, yra teisingesnė. Dievo egzistavimo klausimą, ypač sprendžiant socialine ir ekonomines žmonių problemas jis tiesiog laikė nesvarbiu, kas iš principo atitinka humanistinę poziciją.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5560
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 12:02

martynas wrote:Idomu, kur galeciau pasiziureti ka jie ten buvo sugalvoje?
Antikinė Graikija - pirmoji demokratija.
Post Reply