Ka gero galima izvelgti Krikscionybeje?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:09

Lionginas wrote:
martynas wrote:Dievas sukure visus pagal savo paveiksla.
Panašu į diktatūrą.
Laisva valia tau panasu i diktatura? hm...
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:15

martynas wrote:http://lt.wikipedia.org/wiki/Ateizmas

Ar nera ten kazkur paminetas Marksas? Ar jis nepopuliarino ateizmo?

Ir kur tas tavo supratimas?
Markso filosofija buvo tokia, kad dievo egzistavimo klausimas yra visiškai nesvarbus, jis religiją nagrinėjo tik kaip socialinį reiškinį. O dievo egzistavimo/neegzistavimo klausimų paprasčiausiai nesprendė. Net jei būtų įrodyta, kad dievas egzistuoja, marksizmo filosofija nuo to visiškai nenukentėtų, nes joje netvirtinama priešingai. Tik teigiama, kad religija atneša žmonėms tik iliuzinę, bet ne realią laimę. Ar yra dievas, ar jo nėra - jokio skirtumo.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:16

martynas wrote:
Lionginas wrote:
martynas wrote:Dievas sukure visus pagal savo paveiksla.
Panašu į diktatūrą.
Laisva valia tau panasu i diktatura? hm...
Moralinis absoliutizmas tau panašu į demokratiją? Hm...
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:20

Lionginas wrote:
martynas wrote:http://lt.wikipedia.org/wiki/Ateizmas

Ar nera ten kazkur paminetas Marksas? Ar jis nepopuliarino ateizmo?

Ir kur tas tavo supratimas?
Markso filosofija buvo tokia, kad dievo egzistavimo klausimas yra visiškai nesvarbus, jis religiją nagrinėjo tik kaip socialinį reiškinį. O dievo egzistavimo/neegzistavimo klausimų paprasčiausiai nesprendė. Net jei būtų įrodyta, kad dievas egzistuoja, marksizmo filosofija nuo to visiškai nenukentėtų, nes joje netvirtinama priešingai. Tik teigiama, kad religija atneša žmonėms tik iliuzinę, bet ne realią laimę. Ar yra dievas, ar jo nėra - jokio skirtumo.
''Labiausiai ateizmą XIX amžiaus pabaigoje išpopuliarino filosofai - laisvamaniai: Ludvikas Andreasas Feuerbachas, Artūras Šopenhaueris, Karlas Marksas ir Frydrichas Nyčė.''

Kas tau neaisku? Jis nebuvo ateistas? jo filosofija ne ateistine? ar cia vikipedija bando mane apgauti?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:21

Lionginas wrote:Moralinis absoliutizmas tau panašu į demokratiją? Hm...
Taip. Nes jei nera absoliuto, tada laisve nera visutina zmoniu teise.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:28

martynas wrote:''Labiausiai ateizmą XIX amžiaus pabaigoje išpopuliarino filosofai - laisvamaniai: Ludvikas Andreasas Feuerbachas, Artūras Šopenhaueris, Karlas Marksas ir Frydrichas Nyčė.''

Kas tau neaisku? Jis nebuvo ateistas? jo filosofija ne ateistine? ar cia vikipedija bando mane apgauti?
Kartoju, jo filosofijoje dievo egzistavimo klausimas yra visiškai nesvarbus. Net jei aš žinočiau, kad dievas yra, laisvai galėčiau būti marksistu, ir tame nebūtų jokių prieštaravimų. O kad ten kažkas paskaitęs Markso nustojo tikėti - viso labo šalutinis efektas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:29

martynas wrote:Taip. Nes jei nera absoliuto, tada laisve nera visutina zmoniu teise.
Tai tu man parodyk, kur apie tas teises kalbama biblijoje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 13:30

martynas wrote:Kas tau neaisku? Jis nebuvo ateistas? jo filosofija ne ateistine? ar cia vikipedija bando mane apgauti?
Aiškinu paprastai. Vilius ateistas pradėjo rašyti disertaciją daktaro laipsniui gauti. Tame darbe (toli gražu) nebus nagrinėjamas dievo klausimas. Ar nuo to, kad aš esu ateistas, mano darbas taps "ateistiniu"?
Analogiškai, jei Marksas savo rašliavoje (pripažinsiu - galiu klysti, nes nesu jos skaitęs) nenagrinėjo dievo egzistavimo ir jo nei atmetė, nei bandė pagrįsti, o tik prabėgom paminėjo religiją, kaip vieną iš socialinių reiškinių, tai kaip mes tokius darbus galime vadinti "ateistiniais"?

Šioje vietoje jums yra tik vienas būdas išsisukti ir "išlaikyti veidą" - parodyti Markso darbus, kur jis daro teiginį, kad dievo nėra (o ne kritikuoja religiją dėl nesusijusių priežasčių). Jei to nepadarysite, rezultatas bus Realybė 2 : Martynas 0. Taip ir prakišit sausai :)
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:35

Lionginas wrote:
martynas wrote:''Labiausiai ateizmą XIX amžiaus pabaigoje išpopuliarino filosofai - laisvamaniai: Ludvikas Andreasas Feuerbachas, Artūras Šopenhaueris, Karlas Marksas ir Frydrichas Nyčė.''

Kas tau neaisku? Jis nebuvo ateistas? jo filosofija ne ateistine? ar cia vikipedija bando mane apgauti?
Kartoju, jo filosofijoje dievo egzistavimo klausimas yra visiškai nesvarbus. Net jei aš žinočiau, kad dievas yra, laisvai galėčiau būti marksistu, ir tame nebūtų jokių prieštaravimų. O kad ten kažkas paskaitęs Markso nustojo tikėti - viso labo šalutinis efektas.
Tu supranti, kad kalbi absoliucias nesamones? Marksui Dievo klausimas nerupejo, bet jo filosofija priskiriama tokiu ateistu, kaip Nyces? Jo filosofija ispopuliarino ateizma, bet jam sis klausimas nebuvo svarbus ir jis neturejo aiskios nuomones del sio klausimo?

Nematai paprasciausios logikos trukumo savo pasisakymuose?
Zinoma, gali buti marksistas ir teistas, bet turesi ismesti arba ignoruoti dali jo paziuru.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:38

martynas wrote:Tu supranti, kad kalbi absoliucias nesamones? Marksui Dievo klausimas nerupejo, bet jo filosofija priskiriama tokiu ateistu, kaip Nyces? Jo filosofija ispopuliarino ateizma, bet jam sis klausimas nebuvo svarbus ir jis neturejo aiskios nuomones del sio klausimo?

Nematai paprasciausios logikos trukumo savo pasisakymuose?
Zinoma, gali buti marksistas ir teistas, bet turesi ismesti arba ignoruoti dali jo paziuru.
Tau tiesiog reikia labiau pasigilinti į reikalo esmę. Ir į istorines aplinkybes būtų neblogai.
Last edited by Lionginas on 2012-06-04 13:39, edited 1 time in total.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:39

Vilius wrote:
martynas wrote:Kas tau neaisku? Jis nebuvo ateistas? jo filosofija ne ateistine? ar cia vikipedija bando mane apgauti?
Aiškinu paprastai. Vilius ateistas pradėjo rašyti disertaciją daktaro laipsniui gauti. Tame darbe (toli gražu) nebus nagrinėjamas dievo klausimas. Ar nuo to, kad aš esu ateistas, mano darbas taps "ateistiniu"?
Analogiškai, jei Marksas savo rašliavoje (pripažinsiu - galiu klysti, nes nesu jos skaitęs) nenagrinėjo dievo egzistavimo ir jo nei atmetė, nei bandė pagrįsti, o tik prabėgom paminėjo religiją, kaip vieną iš socialinių reiškinių, tai kaip mes tokius darbus galime vadinti "ateistiniais"?

Šioje vietoje jums yra tik vienas būdas išsisukti ir "išlaikyti veidą" - parodyti Markso darbus, kur jis daro teiginį, kad dievo nėra (o ne kritikuoja religiją dėl nesusijusių priežasčių). Jei to nepadarysite, rezultatas bus Realybė 2 : Martynas 0. Taip ir prakišit sausai :)

O tau neatrodo, keista kad vikipedijoje jis priskiriamas prie ateizma populiarinusiu filosofu?
Prie Nyces?
As asmeniskai nenagrinejau irgi jo darbu, bet jei vikipedijoje randu ji priskirta prie ateizma populirinusiu filosofu, man kaip ir viskas aisku.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:41

martynas wrote:O tau neatrodo, keista kad vikipedijoje jis priskiriamas prie ateizma populiarinusiu filosofu?
Prie Nyces?
As asmeniskai nenagrinejau irgi jo darbu, bet jei vikipedijoje randu ji priskirta prie ateizma populirinusiu filosofu, man kaip ir viskas aisku.
Tai viskas OK, jei tiek tau žinoti pakanka - good luck :) Nematau jokios prasmės diskutuoti dėl to, kodėl kažkas Vikipedijoje parašė vienaip ar kitaip.
Last edited by Lionginas on 2012-06-04 13:42, edited 1 time in total.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:42

Lionginas wrote:
martynas wrote:Tu supranti, kad kalbi absoliucias nesamones? Marksui Dievo klausimas nerupejo, bet jo filosofija priskiriama tokiu ateistu, kaip Nyces? Jo filosofija ispopuliarino ateizma, bet jam sis klausimas nebuvo svarbus ir jis neturejo aiskios nuomones del sio klausimo?

Nematai paprasciausios logikos trukumo savo pasisakymuose?
Zinoma, gali buti marksistas ir teistas, bet turesi ismesti arba ignoruoti dali jo paziuru.
Tau tiesiog reikia labiau pasigilinti į reikalo esmę. Ir į istorines aplinkybes būtų neblogai.
Padek man. Koks autoritetingas istorikas ar filosofas yra pareiskes, kad Markso filosofija nera ateistine?
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 13:44

Lionginas wrote:
martynas wrote:O tau neatrodo, keista kad vikipedijoje jis priskiriamas prie ateizma populiarinusiu filosofu?
Prie Nyces?
As asmeniskai nenagrinejau irgi jo darbu, bet jei vikipedijoje randu ji priskirta prie ateizma populirinusiu filosofu, man kaip ir viskas aisku.
Tai viskas OK, jei tiek tau žinoti pakanka - good luck :) Nematau jokios prasmės diskutuoti dėl to, kodėl kažkas Vikipedijoje parašė vienaip ar kitaip.
Tai reiskia sis vikipedijos saltinis yra neteisingas? Gal reiktu parasyti administracija, kad istaisytu klaida, nes kam klaidinti tokius patiklius ir neisigilinusius zmones, kaip as.

O gal tau dar kok 10 kitu saltiniu surasti? Jie tikriausiai irgi bus neteisingi?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 13:49

martynas wrote:O tau neatrodo, keista kad vikipedijoje jis priskiriamas prie ateizma populiarinusiu filosofu?
Prie Nyces?
Maža, prie ko jis priskiriamas. Jei jis nerašė apie dievą, o tik truputį kritikavo religiją (beje jūs gi pats neseniai rašėte, kad tarp religijos ir tikėjimo dievu negalima dėti lygybės), jis galėjo būti daugiausia ateistas filosofas, bet ne ateizmą populiarinęs filosofas. Pagaunate skirtumą? O dabar marš ieškoti Markso citatų, nes man iš tiesų pasidarė įdomu, ar sugebėsite išsikapstyti.
Last edited by Vilius on 2012-06-04 13:59, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-06-04 13:52

Kartoju, Marksistinėje filosofijoje dievo egzistavimo klausimas nesvarbus, nagrinėjami tik socialiniai religijos aspektai. Jei Makrsas ir turėjo kokių griežtų ateistinių pažiūrų, jos jo filosofijoje prasimuša tik tuo, kad religija nevertinama kaip vertingas socialinis reiškinys, padedantis spręsti realias žmonių problemas.

O Markso, kaip didžio ateisto vaidmuo, iš esmės yra sovietų, ypač Lenino, palikimas. Nenuostabu, kad kai kurių lietuviškos Vikipedijos autorių galvose įsirėžęs būtent toks Markso atvaizdas. Labiau išsilavinę žmonės turi gilesnį supratimą apie reikalo esmę.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-04 13:56

martynas wrote:Tai reiskia sis vikipedijos saltinis yra neteisingas? Gal reiktu parasyti administracija, kad istaisytu klaida, nes kam klaidinti tokius patiklius ir neisigilinusius zmones, kaip as.
:lol: :lol: Gal jūs vienuolyne prasėdėjote pastaruosius 11 metų? Vikipedijos turinį rašo puslapio lankytojai, o ne "administracija". Jei norite ir jūs galite prisidėti... Nors gal geriau nereikia :D

Nesupraskite klaidingai, mes visi sutinkame, kad pats Marksas greičiausiai buvo ateistas, bet nuo to jo darbai automatiškai netampa "ateistiniais", jei juose net negvildenamas dievo buvimo klausimas. Lygiai taip pat, kaip ledų etiketė nebūtų "ateistinė", net jei ją parašytų pats Dawkinsas, maketuotų Harris, o atspausdino koks Dennettas.
Last edited by Vilius on 2012-06-04 14:29, edited 1 time in total.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-06-04 14:07

Vilius wrote:
martynas wrote:Tai reiskia sis vikipedijos saltinis yra neteisingas? Gal reiktu parasyti administracija, kad istaisytu klaida, nes kam klaidinti tokius patiklius ir neisigilinusius zmones, kaip as.
:lol: :lol: Gal jūs vienuolyne prasėdėjote pastaruosius 11 metų? Vikipedijos turinį rašo puslapio lankytojai, o ne "administracija". Jei norite ir jūs galite prisidėti... Nors gal geriau nereikia :D

Nesupraskite klaidingai, mes visi sutinkame, kad pats Marksas greičiausiai buvo ateistas, bet nuo to jo darbai automatiškai netampa "ateistiniais", jei juose net negvildenamas dievo buvimo klausimas. Lygiai taip pat, kaip ledų etiketė bebūtų "ateistinė", net jei ją parašytų pats Dawkinsas, maketuotų Harris, o atspausdino koks Dennettas.

Jo cia ''fail'' truputi :) Bet Marksas buvo ateistas, tai skaiciau visuose jo apzvalgose. O ju skaiciau nemazai.
Marksas nebuvo ''greičiausiai ateistas'', Marksas tikrai buvo ateistas ir materialistas.

Cia klabame apie filosofija. Jei tu esi teistas, tada tavo filosofija teistine. Jei ateistas ateistine.
Nebent manai, kad tikejimas ar netikejimas i Dieva ar kazka panasaus i Dieva nedaro itakos mastymui. Bet, tai daro didziule itaka. Tai is vis yra mano manymu vienas is pagrindiniu faktoriu paliecianciu beveik visas sritis.
Va ir citata viena radau :
"...the gods are originally not the cause but the effect of the aberration of the human mind, although later this relationship reverses itself." - Karl Marx.
Post Reply