Idėja

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 00:47

.
Dar iki tol, kol senovės Graikai suprato krikščionybės mokslo didingumą, jėgą ir galią, antikos mąstytojai diskutavo dėl santykio tarp materialaus ir nematerialaus.

Dabartiniu metu, žinomiausias yra Platono pateiktas šios diskusijos pavyzdys. Jis aiškino jog tam, kad sumeistravot pirmąjį pasaulyje stalą su kėdę, meistras visų pirmą turėjo pamatyti šio stalo ir kėdės idėją. Platonas sąlyginai pavadino šiuos nematerialius tikro stalo ir kėdės vaizdinius „stalizmas ir kėdizmas“. Būtent, be „stalizmo“ ir „kėdizmo“ idėjos, nebūtų ir tikros kėdės ar stalo. Visi vėlesni stalai ir kėdės tėra to pirmojo stalo ir kėdės kopijos.

Tik nedaugelis žmonių turi sugebėjimą pažvelgti ten, kur yra tos tikrosios idėjos. Didžioji dalis žmonių vien tik kopijuoja. Kopijavimą mes pasaulyje įpratome vadinti „išsilavinimu“.
Prieš porą tūkstantmečių, atėjęs Jėzus Kristus parodė savo mokiniams kelią link tos nematerialios idėjos ir atvėrė savo mokiniams akis, kad jie sugebėtų ne pagal kažkieno pavyzdį, bet tiesiogiai matyti tai kas yra geriausia ir duoti pavyzdį kitiems.

Jėzus Kristus yra Amžinas Žodis. Jo pažinimas yra daug vertesnis už bet kokį kopijavimą (išsilavinimą), nes Jis yra virš visko ir viskame. Pažinęs Jėzų, tiksliau leidęsis Jo pažystamas, tu prieini prie to kas yra tobula, o ne prie kopijų kopijos. Ne be reikalo auksinis pasaulio milijardas gyvena būtent krikščionybės įtakoje, Krikščionių šalyse (nors ir nebe ilgam, nes žmonės totaliai atsitraukia nuo krikščionybės).

Tikslus Žodžio supratimas ir yra Tikslus Dievo garbinimas. Amerikiečiai ne dėl to, kad jie kažkokie išskirtiniai dabar valdo pasaulį. Jie valdo pasaulį, nes tiksliausiai vykdė Dievo nurodymus ir sekė Jėzumi Kristumi, nešdami evangelija į tamsų pasaulį. Nei vienas JAV prezidentas nebuvo nusiritęs iki netikėjimo kvailybės.

Iki amerikiečių, pasaulyje dominavo kažkokia nežymi sala, pavadinimu Britanija, kuri iškilo tik tuomet kai pradėjo tamsybėje sėdintiems nešti Dievo Žodį. Būtent tada Dievas davė jai galia tapti galinga imperija. Tas pats nutiko ir nežymiam Europos užkampiui – Maskvos kunigaikštystei. Tik tuomet kai Maskvos patriarchai paskelbė, kad Maskva po Konstantinopolio žlugimo liko viena tikrojo tikėjimo nešėja (trečioji Roma) ir žmonės pasijautė Dievą nešančia tauta (Богоносный народ) , tik tada šios valstybės galia ėmė augti.

Tik Dievo Žodį savyje turinti tauta gali tapti didi, nes tik Dievas gali išaukštinti. Atsitraukimas nuo Dievo visada veda į degradaciją ir pažeminimą.

Viskas kas tikra ir genialu yra labai paprasta. O melas visada yra įvelkamas į tariamo sudėtingumo ir daugžodžiavimo skraistę. Biblijoje yra viena frazė išaiškinanti mums kaip viskas vyksta šiame pasaulyje - „Pradžioje buvo Žodis ir tas Žodis tapo kūnu“.

Kristus yra Viešpats, Jis yra Dievo Žodis. Tik Jame yra tikra idėja ir kūryba nes tik per Jį, Jame ir dėl Jo viskas yra sukurta.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-06 01:04

Spėju greit šitos temos nebeliks arba keliaus ji į šiukšlinėlį :D vladai, ką veiki skeptikų forume ir negi nuoširdžiai manai, kad čia tinkama auditorija skleisti savom idėjom?
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 01:20

MaikUniversum wrote:Spėju greit šitos temos nebeliks arba keliaus ji į šiukšlinėlį :D vladai, ką veiki skeptikų forume ir negi nuoširdžiai manai, kad čia tinkama auditorija skleisti savom idėjom?
Aš žinojau, kd kvailiai bijo kitos nuomonės, todėl neturėdami intelekto argumentams, jie tiesiog ištrina netinkamą nuomonė :) tokia silpnųjų (kurie įsivaizduoja esą stiprūs) dalia :)

Nebijau trinimo. Temos trynimas diskusijoje yra tas argumentas kuris parodo jos jėga.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-06 01:34

Žinau, kad mano postų, kaip ir šitos temos greičiausiai nebeliks, bet vistiek paklausiu:

ką čia veiki?
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 01:41

MaikUniversum wrote:Žinau, kad mano postų, kaip ir šitos temos greičiausiai nebeliks, bet vistiek paklausiu:

ką čia veiki?
Netyčia užklydau ir linksmai leidžiu laiką stebėdamas gyvulių (homosapiensų) erzelynę :)

Tikiuosi neįsižeidei? ;) Juk jūs ateistai, patys save gyvuliais vadinate :wink:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-02-06 01:42

Na, pala, pala! Leiskime racionaliai padiskutuoti! Negalima iš karto priešiškai nusistatyti, gali būti visai įdomu pakalbėti.
Taigi, pradedame:
vladas wrote:Dabartiniu metu, žinomiausias yra Platono pateiktas šios diskusijos pavyzdys
Argumentum ad vericundiam, arba argumentas remiantis kažkieno autoritetu. Taip, Platonas buvo žymus filosofas, dualistas, idealistas. Bet aklai remtis tuo, ką jis sako - kvaila. Platono laikais nebuvo tiek empirinių duomenų, niekas nežino ką jis būtų kalbėjęs, jei būtų turėjęs tiek žinių, kiek yra prieinama šiuo metu. Taip pat, bet kokiam teiginiui reikia pagrindo, todėl pasakyti, kad kažkas yra teisybė vien todėl, kad tai pasakė Platonas - netinkamas būdas diskutuoti.
vladas wrote:Tik nedaugelis žmonių turi sugebėjimą pažvelgti ten, kur yra tos tikrosios idėjos. Didžioji dalis žmonių vien tik kopijuoja. Kopijavimą mes pasaulyje įpratome vadinti „išsilavinimu“.
Daroma prielaida, kad yra kažkokia ideali vieta, kur yra idėjos? Jei tai būtų metafora apie tai, kad kai kurie žmonės yra kūrybingi, o kai kurie tokiais nėra, tada pritarčiau. Bet tik tokiu atveju, jei kūrybingumas nesiejamas su jokia metafizika. O išsilavinimu vadiname užbaigtą asmens tobulėjimą nukreiptą į save, nesuprantu kodėl tą žodį rašai kabutėse.
vladas wrote:Prieš porą tūkstantmečių, atėjęs Jėzus Kristus parodė savo mokiniams kelią link tos nematerialios idėjos ir atvėrė savo mokiniams akis, kad jie sugebėtų ne pagal kažkieno pavyzdį, bet tiesiogiai matyti tai kas yra geriausia ir duoti pavyzdį kitiems.
Jėzaus, kaip ir kitų mitologijoje minimų būtybių, veikiausiai nebuvo. Antropologai ir mitologijos tyrinėtojai galėtų papasakoti plačiau, kaip graikų mitai buvo adaptuoti, kaip iš jų buvo sulipdytas toks veikėjas Jėzus. Tiesa, galimas daiktas, kad realus asmuo, vardu Jėzus egzistavo, tačiau ir čia išmanantys žmonės papasakotų, kaip apie tikrą žmogų gali pripasakoti nebūtų dalykų, kurie ilgainiui prigyja kaip tiesa. Kad suprastum ką sakau, pateiksiu kelias nuorodas. Tik pačias paprasčiausias, kad nereikėtų daug skaityti ir greitais perimtum pačią mintį to, ką sakau.
1) http://snopes.com/ - daug šių dienų legendų, kurios dažnai laikomos tiesa, kad ir kokios neįtikėtinos būtų.
2) http://www.religioustolerance.org/chr_jcpa4.htm - Jėzus ir kiti dievai. Mitinio herojaus archetipas.
vladas wrote:Jėzus Kristus yra Amžinas Žodis. Jo pažinimas yra daug vertesnis už bet kokį kopijavimą (išsilavinimą), nes Jis yra virš visko ir viskame.
Negražu kalbėti teiginiais, kurių paremti negali. Tiek pat galiu pasakyti, kad O'Klounų žodis yra tiesa ir vienintelis kelias. Kas iš to? Kalbame apie objektyvią realybę. ir objektyvioje realybėje nereligingumas, išsilavinimas ir gyvenimo kokybė koreliuoja, paprasčiau pasakius - yra susiję. Švedija yra labai nereliginga, ten žmonės yra tolerantiški, ten pragyvenimo lygis aukštas, ten išsilavinimas geras, ten mažai nusikaltimų, ten naudojama daug atsinaujinančių išteklių, etc. Afganistanas yra labai religinga šalis, ten žmonės užmėtomi akmenimis, ten žmogaus teisių nėra, ten nėra išsilavinimo, etc.
Suprantu, kad tu krikščionybė svarbiau už kitas religijas, bet man nėra skirtumo tarp jų. Visgi, jei Afganistanas tau netinka kaip pavyzdys, išsirink bet kokią krikščionišką Afrikos šalį, kurioje žmonės masiškai miršta nuo AIDS, nes popiežiui nepatinka prezervatyvai.
vladas wrote:Amerikiečiai ne dėl to, kad jie kažkokie išskirtiniai dabar valdo pasaulį. Jie valdo pasaulį, nes tiksliausiai vykdė Dievo nurodymus ir sekė Jėzumi Kristumi, nešdami evangelija į tamsų pasaulį. Nei vienas JAV prezidentas nebuvo nusiritęs iki netikėjimo kvailybės.
Pasaulio intelektualinis elitas nėra religingas, o pasaulio valdovai religiją naudoja masėms valdyti, kaip senovėje, taip ir dabar. Amerikos pavyzdys netinkamas, mat amerikos Teisių Bilis paremtas sekuliariomis normomis, o ją "Įkūrusieji Tėvai", kurie pasirašė nepriklausomybės deklaraciją, buvo sekuliarūs, kai kurie net aktyviai reiškė priešiškumą religijai.
vladas wrote:Tik Dievo Žodį savyje turinti tauta gali tapti didi, nes tik Dievas gali išaukštinti. Atsitraukimas nuo Dievo visada veda į degradaciją ir pažeminimą.
Botsvana, Armėnija, Lenkija, Angola, etc. Pagal tavo samprotavimus, šios šalys turėtų būti didingos. Laukiu, kol tai nutiks. Pranešk, kai turėsi faktų savo teiginiams paremti.
vladas wrote:Kristus yra Viešpats, Jis yra Dievo Žodis. Tik Jame yra tikra idėja ir kūryba nes tik per Jį, Jame ir dėl Jo viskas yra sukurta.
Pradėkime nuo paprastesnių dalykų... Tu tiki į dievą? Į kurį? Pateik Įrodymus, kodėl tas dievas yra tikras, o visi kiti - netikri.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-02-06 01:43

vladas wrote:Tikiuosi neįsižeidei? ;) Juk jūs ateistai, patys save gyvuliais vadinate :wink:
Ne gyvuliais, gerbiamasai, bet gyvūnais. Tu irgi esi gyvūnas, nes esi gyvas.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-06 01:45

Na, pala, pala! Leiskime racionaliai padiskutuoti! Negalima iš karto priešiškai nusistatyti, gali būti visai įdomu pakalbėti.
Demonai, juk žinai, kad su fundamentalistais, kaip ir su troliais (manau valdas tik trolina) racionali diskusija neįmanoma ir tavo argumentų jis neskaitys ir pateiks kitą paklodę teksto? :D

Bet galime pažaist su šiuo guminuku, kol ateis skepvizoriai :thumbsup:
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 01:49

D3monas wrote:
vladas wrote:Tikiuosi neįsižeidei? ;) Juk jūs ateistai, patys save gyvuliais vadinate :wink:
Ne gyvuliais, gerbiamasai, bet gyvūnais. Tu irgi esi gyvūnas, nes esi gyvas.
Aš esu gyvas, nes mane sukūrė Dievas :) Tu esi gyvas, nes evoliucionavai iš akmens :) Tu sakai, kad esi tik viena iš gavijų rūšių; aš su tuo sutinku, nes Dievas davė žmonėms galvijus valdyti :mrgreen:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-02-06 01:52

Kodėl patys religingiausi žmonės visada atrodo mažiausiai evoliucionavę? :lol:
Kai užsiauginsi nykštį, Vladai, - pranešk. :lol:
(POE? :shock: )
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-06 01:54

vladas wrote:
Aš esu gyvas, nes mane sukūrė Dievas :) Tu esi gyvas, nes evoliucionavai iš akmens :) Tu sakai, kad esi tik viena iš gavijų rūšių; aš su tuo sutinku, nes Dievas davė žmonėms galvijus valdyti :mrgreen:

Jei tave kažkas sukūrė, tai turėtų ant tavo užpakalio būti barkodas, taip išeina?

Image
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-06 02:02

Image
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 02:48

MaikUniversum wrote:
vladas wrote:
Aš esu gyvas, nes mane sukūrė Dievas :) Tu esi gyvas, nes evoliucionavai iš akmens :) Tu sakai, kad esi tik viena iš gavijų rūšių; aš su tuo sutinku, nes Dievas davė žmonėms galvijus valdyti :mrgreen:

Jei tave kažkas sukūrė, tai turėtų ant tavo užpakalio būti barkodas, taip išeina?

Image

Čia savo barkodą kaip pavyzdį išstatei? :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-06 02:49

Image
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 02:55

Akela wrote:Image
Čia tipo toks galvijų ženklas :) kuris turėtų reikšti "trolių nemaitinti" :lol: na kagi, jeigu jūsų pasirodymas baigėsi ir daugiau gyvuliukų ne bus scenoje :) tuomet žiūrovams čia veikti nėra kas :thumbsup: Dėkui už puikų vakarą, parodėte žavius gyvuliško proto sugebėjimų rezultatus. Bravo dresiruotojui
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-06 02:56

Image
vladas
naujokas
Posts: 31
Joined: 2010-02-06 00:37

2010-02-06 03:00

Akela wrote:Image
Gerai gerai beždžioniuk, bis bravo, dar karta Bis. :lol: Pašokinėk ant dviejų kojų, juk taip nori būti panašus į žmogų kuris sukurtas pagal Dievo atvaizdą ir panašumą :thumbsup: Malačius, tiesiog tobulai išdresiruotas reaguoti į standartinius dirgiklius, bravo
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-02-06 03:01

Image
Post Reply