Argumentai už dievo egzistenciją ir jų atmetimas

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-02-02 15:40

Apolas wrote:
Augustas wrote:Na, čia jau mūsų Apolas visiškas nesąmones dėsto. :( Nežinau, ar verta jį mėginti apšviesti tais klausimais, ar neverta. :ax: Gal nebent tik atskiroje temoje verta? :ax:
Po to ką čia skaičiau, tai manau, kad daug vėjų galėtum prikalbėti dar ne vienoje temoje. :)
Na, be abejo, galėčiau ir vėjų prikalbėti, visai panašiai, kaip ir Tamsta, gerb. Apolai, prikalbėjo vėjų apie Dievą, sekdamas M.Liuteriu. :)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2014-02-02 21:01

Augustas wrote:Na, be abejo, galėčiau ir vėjų prikalbėti, visai panašiai, kaip ir Tamsta, gerb. Apolai, prikalbėjo vėjų apie Dievą, sekdamas M.Liuteriu. :)
O jau tamsta, reikia manyti, pažįsti dievą betarpiškai, be jokių Akviniečių, Ratzingerių ir kitų autoritetų pagalbos?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2014-02-02 22:13

Augustas wrote:Na, taigi sakau, Tamsta, gerb. RB, praradote skaitymo įgūdžius. Policija yra žmonių savigynos forma, ir ji turi teisę kištis tik tada, kai iš tikrųjų vyksta nusikaltimas, ir žmogus iš tikrųjų nori gintis. Pvz., jei tas žmogus, kurį minėtas sadistas iš Jūsų pavyzdžio ruošiasi padegti, pasakytų policininkams, kad viskas vyksta savo noru (pvz., tai kokio nors kaskadininkų triuko repeticija), tai policininkai jokios teisės neturėtų panaudoti jokios prievartos prieš tą sadistą.
Apgailestauju, bet tamstos įsivaizdavimas apie tai, kokias teises policija turi, neturi nieko bendro su realybe. Nepaisant aukos pareiškimų, kad ji žudoma savo noru, policija įsikištų.
Bet jūs, berods, patogiai pamirštate, apie ką kalbamą – apie visagalį ir visažinį dievą, kuris netrukdo vienam žmogui nužudyti kito. O gal norite pasakyti, kad visos nusikaltimų ir karų aukos NORĖJO būti nužudytos, todėl dievas ir nesikišo? :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-02-03 18:41

Vajezus wrote:
Augustas wrote:Na, be abejo, galėčiau ir vėjų prikalbėti, visai panašiai, kaip ir Tamsta, gerb. Apolai, prikalbėjo vėjų apie Dievą, sekdamas M.Liuteriu. :)
O jau tamsta, reikia manyti, pažįsti dievą betarpiškai, be jokių Akviniečių, Ratzingerių ir kitų autoritetų pagalbos?
Na, taip, Dievas kiekvienam žmogui betarpiškai apsireiškia. :) O tie autoritetai (tokie kaip J.Ratcingeris ir pan.) tik pasitikrinimui, ar teisingu keliu eini, ir tėra reikalingi. :ax:
RB wrote:
Augustas wrote:Na, taigi sakau, Tamsta, gerb. RB, praradote skaitymo įgūdžius. Policija yra žmonių savigynos forma, ir ji turi teisę kištis tik tada, kai iš tikrųjų vyksta nusikaltimas, ir žmogus iš tikrųjų nori gintis. Pvz., jei tas žmogus, kurį minėtas sadistas iš Jūsų pavyzdžio ruošiasi padegti, pasakytų policininkams, kad viskas vyksta savo noru (pvz., tai kokio nors kaskadininkų triuko repeticija), tai policininkai jokios teisės neturėtų panaudoti jokios prievartos prieš tą sadistą.
Apgailestauju, bet tamstos įsivaizdavimas apie tai, kokias teises policija turi, neturi nieko bendro su realybe. Nepaisant aukos pareiškimų, kad ji žudoma savo noru, policija įsikištų.
Savižudybė Lietuvoje nėra kriminalinis nusikaltimas. Tad policija tokio potencialaus savižudžio uždaryti į kalėjimą ar į psichiatrinę ligoninę negali. Viskas, ką gali policininkai, tai paskirti psichiatrinę ekspertizę tam žmogui. O jei psichiatrinės ekspertizės metu nustatoma, kad žmogus yra psichiškai sveikas, policija tokiam jau nieko padaryti nebegali.
Bet jūs, berods, patogiai pamirštate, apie ką kalbamą – apie visagalį ir visažinį dievą, kuris netrukdo vienam žmogui nužudyti kito. O gal norite pasakyti, kad visos nusikaltimų ir karų aukos NORĖJO būti nužudytos, todėl dievas ir nesikišo? :)
Ne visos karų ir nusikaltimų aukos norėjo būti aukomis, bet dauguma iš mūsų bent kartą gyvenime tai tikrai norėjo tom aukom tapti. Kitaip paprasčiausiai neįmanoma paaiškinti daugumos žmonių antiracionalaus elgesio, pvz., rūkymo, girtuokliavimo ir pan. :(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-04 09:10

Augustas wrote:Dar kartą kartoju, Lionginai, kad privačios nuosavybės atimti iš jokių asmenų negalima. Galima tik privalomai atlyginti padarytą žalą.
Taigi ką tik sakei, kad iš plėšiko galima atimti juo nuosavą ginklą, ir jokių problemų tame nematai? Tai galima ar negalima?
Augustas wrote:Visiškai teisingai, Lionginai, pastebėjote. Tai yra objektyvūs, nuo žmonių minties eigos nepriklausantys dėsningumai.
Puiku, tuomet tu tikrai žinosi, kaip atsakyti į šį klausimą. Tarkime, miršta senolė, jai privačia nuosavybės teise priklausė automobilis. Testamento ji nepaliko. Pagal tuos objektyvius, nuo žmonių minties eigos nepriklausančius dėsnius, kurie nustato, ką galima ir ko negalima laikyti nuosavybės savininku, kam turėtų priklausyti automobilis po senolės mirties? Kurie iš šimtų (http://en.wikipedia.org/wiki/Historical ... ce_systems) egzistavusių ir tebeegzistuojančių paveldėjimo sistemų atitinka tas objektyvias taisykles?
Augustas wrote:Tai aš ir sakau, kad Dievo pykčio iš tikrųjų niekada nereikėjo malšinti ar numaldyti. Tai žmonių savitarpio pyktį bei įniršį reikėjo numalšinti. Prisirankiojat visokių nesąmonių iš visur, kuriomis naivuoliškai tikite. O tada netenka stebėtis, kad bijote net į bažnyčią užsukti ir paklausti, kuo ten iš tikrųjų tikima, o kuo netikima. :ax:
Tai Jėzaus auka numalšino žmonių savitarpio pyktį ir įniršį? Buvo efektyvu?
Augustas wrote:Primesti Jums savo atleidimo negali nei Antanas, nei Jūsų žmona, nei Dievas. Jūs pats turit norėti to (Antano, Jūsų žmonos ar Dievo teikiamo) atleidimo ir, svarbiausia, patikėti tuo atleidimu. Kitaip Jumyse niekas nepasikeis, ir Jūs liksite savo paties blogų darbų belaisvis.
Kas per daiktas tas "atleidimo primetimas"? :mrgreen: Antanas man ir taip gali atleisti, nes jo atleidimas priklauso pirmiausia nuo jo noro. Mano gailėjimasis gali tik sužadinti tą jo norą man atleisti. Bet ne tik jis. Antanas gali man atleisti pats iš savęs. To juk ir moko krikščionybė. Bet pagal tave, pats dievas negali tiesiog imti ir atleisti. Kaip tu tai paaiškini? Sugalvodamas "atleidimo primetimą"? Jei dievas atleistų kaip kopks Antanas, tai būtų "primestas atleidimas"? Juokinga ir tiek :mrgreen:
Augustas wrote:O rimtas pokalbis nepadėjo tada, nepadėtų ir dabar. Nė vienam žmogui nepadėtų. :(
Visiška netiesa. Būtent per rimtus pokalbius gyvenime atsiranda šiek tiek daugiau sveiko proto. Tikrai ne per abra-kadabra ritualus ar įspūdingus pasirodymus. Pastarieji juk būtent tada ir naudojami, kai rimtas pokalbis neįmanomas dėl neturėjimo ką rimto ir išmintingo pasakyti, kai nesiūlomas joks problemų sprendimas. Balionai, fejerverkai ar persistengimas su kankinimais tikrai jokių problemų nesprendžia. Tai viso labo reginys, kuris išties gali palikti įspūdį, galbūt net visam gyvenimui, tačiau įspūdį kelia tik forma, o ne turinys. Pastarasis yra jau seniai išplautas - nebeliko ankstesnio atpirkimo, liko tik žodis "atpirkimas", kurį, kaip tu minėjai, aš blogai suprantu. Žinoma, kad blogai suprantu - jis gi nieko nebereiškia. Siūlau tau paaiškinti, ką gi reiškia tas atpirkimas. Ar buvo kas nors atpirkta? Kas atpirkta? Iš ko atpirkta? Ar tai tik dar viena sąvoka (greta meilės, laisvės ir kitų dažnai naudojamų), kuri tik papuošia ritualą, bet realiai nieko nepasako?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-04 09:28

Augustas wrote:Ne visos karų ir nusikaltimų aukos norėjo būti aukomis, bet <...>
Man rodos, kažkas yra negerai su žmogumi, kuris gali šitaip sakinį pradėti, o pratęsti jį su "bet".
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2014-02-04 14:14

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Ne visos karų ir nusikaltimų aukos norėjo būti aukomis, bet <...>
Man rodos, kažkas yra negerai su žmogumi, kuris gali šitaip sakinį pradėti, o pratęsti jį su "bet".
Bet nesakyk, gi daug yra mazochistų, kurie tik ir svajoja tapti aukomis. Nereikia nei karo ar nusikaltimo, gi pasižiūram kiek psichologinės pagalbos tarnybų yra užregistruotų, kurioms darbo duoda pagrindinai nelaimingų santuokų "aukos" (tos aukos mėgsta etiketes kaip antai: "ideali žmona", "tobulas vyras", "šeimos bičas"). Tos aukos taip ir laukia iš aplinkinių atjautos, gailesčio, paglostymo jų savimelės, kai iš tikro reikia gerai įkirsti į kailį ir duoti grindis plauti kokiame privemtame tuolete. Tokios "aukos" kaukė greit nukrenta, kai tenka susidurt su purvina realybe. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-04 14:27

nesvarbu wrote:Bet nesakyk, gi daug yra mazochistų, kurie tik ir svajoja tapti aukomis. Nereikia nei karo ar nusikaltimo, gi pasižiūram kiek psichologinės pagalbos tarnybų yra užregistruotų, kurioms darbo duoda pagrindinai nelaimingų santuokų "aukos" (tos aukos mėgsta etiketes kaip antai: "ideali žmona", "tobulas vyras", "šeimos bičas"). Tos aukos taip ir laukia iš aplinkinių atjautos, gailesčio, paglostymo jų savimelės, kai iš tikro reikia gerai įkirsti į kailį ir duoti grindis plauti kokiame privemtame tuolete. Tokios "aukos" kaukė greit nukrenta, kai tenka susidurt su purvina realybe. :ax:
Pirma, tai aš net neužsiimčiau tokiais lyginimais. Karų ir nusikaltimų aukos savo nelaimių nesirenka taip, kaip jas renkasi rūkantys ar girtuokliaujantys žmonės. Absoliučiai nelygintini dalykai, ir taip daryti vien tam, kad įrodyti kažkokią savo teoriją - kvaila ir gėdinga (bet gal krikščioniška?).

Antra, tai nelabai suprantu ir tavo pavyzdį - ar tu čia sakai, kad visi psichologinės pagalbos telefonais skambinantys turi aukos sindromą? Kad juos mušti reikia? Kad santuoka pati savaime yra toks didžiai geras daiktas, kad joje kančia tiesiog neįmanoma, ir visi, kurie skundžiasi, neturi tam jokios priežasties? Sukonkretink prašau, nes neseku prasmės.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2014-02-04 22:06

Noriu pasidalinti su jumis labai asmenišku įvykiu. Manau, jis daug kam atrodys tik kaip išsigalvojimas. Man tai pakeitė gyvenimą ir į gerą pusę pakeitė. Geresnio dalyko mano gyvenime nebuvo nutikę. 8)
O buvo taip:
studijuodamas bakalauro pirmąjame kurse išgirdau žmones kalbant apie Jėzų Kristų, kad jis paėmė mūsų skolos raštą ir visus, patikėjusius jo prisikėlimu, išvadavo iš nuodėmės vergijos...
Bet tai man nesukėlė jokių jausmų, nebent tik abejones.
Kartą, po galingos pjankės, sėdėjau vienas virtuvėje skaudančia galva ir visas labai pagiringas. Prisidegiau cigaretę, pasidairiau kas už lango ir netikėtai kilo mintis pasimelsti. Padėjau cigaretę į peleninę ir pradėjau savais žodžiais melstis. Maldoje paprašiau Jėzuas Kristaus, kad jis paimtų mano tokį sumautą gyvenimą, kad paimtų rūkymą ir degtinės gėrimą, kad atimtų tą kompaniją ir pakeistų mane. Trumpai pasimeldęs pabaigiau ir, mano didžiulei nuostabai, nebenorėjau rūkyti. Užgesinau cigaretę, pusiau teparūkytą. Visą likusią dieną vaikščiojau nesuprasdamas kas nutiko - dingo noras rūkyt. Tiesiog cigaretės pasidarė it binto gabalas - jokio noro išimti iš pakelio, prisidegti ir atlikti tą mįslingą ritualą. :smoke:
Kitą dieną, keldamasis anksti į universitetą, pasiėmiau cigarečių pakelį su mintimi - o gal užsimanysiu rūkyti? Visą dieną taip ir neužsirūkiau, nors vienas pažįstamas net cigarete pavaišino, bet jam pamelavau, jog ką tik rūkiau. :oops:
Taip ir susitrynė tos cigaretės kišenėje. Nuo to laiko praėjo apie 18 metų. Nei karto neužsirūkiau, nors pagundų buvo labai stiprių (draugai siūlė labai brangaus tabako, o kartais ir žolės suktinuką).
Juokingiausia tai, jog iki tol net kelis kartus buvau bandęs mesti rūkyti, kartą susilažinau ir lažybas laimėjau lygiai metus nerūkydamas, bet pasibaigus tam laikui vėl užsirūkiau lyg nė nebūčiau bandęs mesti. O dabar esu it nė nepradėjęs rūkyt. Dievas paėmė iš manęs tą žalingą įprotį. Jėzus Kristus išklausė mano maldą ir rūkymą paėmė kaip ženklą, kad suprasčiau.
Žiebtuvėlį ir dabar tebesinešioju - gal kam reiks pridegti?
Žinau - ši istorija nėra argumentas už Dievo egzistenciją. Juo labiau, jog niekaip negaliu įrodyti, jog prieš 18 metų surūkydavau pakelį stiprių cigarečių per parą (būdavo, jog naktį keldavausi, kad parūkyt). Man asmeniškai didesnių argumentų ir nereikia. :yahoo:
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2014-02-04 22:44

Augustas wrote:Na, taip, Dievas kiekvienam žmogui betarpiškai apsireiškia.
Ir kaip jis tau apsireiškė? Viziją matei? Balsas tau kalbėjo? Ką sakė? Pakomentuok prašau.

Prisiminiau, kad prieš gerus pusantrų metų tavęs to paties jau klausiau. Tuomet atsakei:
Augustas wrote:Mano atveju būtent taip ir buvo. Aš perskaičiau turimus įrodymus, ir, kadangi mano filosofinė sistema leidžia tikėti stebuklais, aš neturėjau kitos išeities, kaip tik pripažinti, kad Dievas iš tikrųjų egzistuoja. :)
Tuomet skaitei, nagrinėjai įrodymus, kažką atmetei, kitus argumentus priėmei. Ar dabar kažkas pasikeitė, kad rašai "asmeniškai apsireiškė"?
Last edited by Apolas on 2014-02-05 08:01, edited 2 times in total.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2014-02-04 22:44

Augustas wrote:Savižudybė Lietuvoje nėra kriminalinis nusikaltimas. Tad policija tokio potencialaus savižudžio uždaryti į kalėjimą ar į psichiatrinę ligoninę negali. Viskas, ką gali policininkai, tai paskirti psichiatrinę ekspertizę tam žmogui. O jei psichiatrinės ekspertizės metu nustatoma, kad žmogus yra psichiškai sveikas, policija tokiam jau nieko padaryti nebegali.
Pagalba nusižudyti Lietuvoje yra kriminalinis nusikaltimas, nužudymas yra kriminalinis nusikaltimas nepaisant aukos norų.
Augustas wrote:Ne visos karų ir nusikaltimų aukos norėjo būti aukomis
Taigi, visi n puslapių užimantys tamstos išvedžiojimai verti lygiai nulio.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-05 08:43

nesvarbu wrote:O buvo taip
Vieniems Jėzus padeda atsikratyti rūkymo, kitiems - Ahura Mazda. Aš asmeniškai be jokių stebuklų mečiau. Rūkiau išimtinai tik raudonus pakelius, per parą nuo vieno iki dviejų, 10 metų. Kai išsivalė organizmas, dingo ir noras.

Man įdomus kitas niuansas. Tuo metu, kai tu ten prie lango meldeisi, kažkas kitas pasaulyje meldėsi dar karščiau - galbūt dėl savo vaiko ar kito artimojo gyvybės. Bet pagalbos sulaukei tu - tas, kuris, pasak Augusto, žudėsi savo noru. Tau kąsnis gerklėj turėtų strigti nuo tokios dovanos, o tu džiaugiesi gavęs papuotauti bado metu. Absoliutus cinizmas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-02-05 20:50

Atleiskite, ponai, labai jau daug prirašėt, o mane laikas spaudžia, tad atsakysiu tik į kai kuriuos Tamstų pasisakymus (į kitus atsakysiu, kai turėsiu daugiau laiko). :ax:
Lionginas wrote:
nesvarbu wrote:O buvo taip
Vieniems Jėzus padeda atsikratyti rūkymo, kitiems - Ahura Mazda. Aš asmeniškai be jokių stebuklų mečiau. Rūkiau išimtinai tik raudonus pakelius, per parą nuo vieno iki dviejų, 10 metų. Kai išsivalė organizmas, dingo ir noras.
Tai yra puiku, Lionginai. :thumbsup: Bet jei Jums nereikėjo pagalbos, kad mestumėte rūkyti, tai nereiškia, kad kitiems tos pagalbos nereikėjo.
Man įdomus kitas niuansas. Tuo metu, kai tu ten prie lango meldeisi, kažkas kitas pasaulyje meldėsi dar karščiau - galbūt dėl savo vaiko ar kito artimojo gyvybės. Bet pagalbos sulaukei tu - tas, kuris, pasak Augusto, žudėsi savo noru. Tau kąsnis gerklėj turėtų strigti nuo tokios dovanos, o tu džiaugiesi gavęs papuotauti bado metu. Absoliutus cinizmas.
O kodėl tai cinizmas, Lionginai? Normalus džiaugsmas žmogaus, kuris išsivadavo iš jį kausčiusios rūkymo priklausomybės. :ax: O dėl tų kitų maldų išklausymo, tai meldžiamės ne dėlto, kad Dievas išpildytų visus mūsų troškimus. Meldžiamės dėlto, kad tai padeda mums susitaikyti su tikrove, kuri kartais tikrai būna labai skaudi ir taip nutinka tikrai ne be mūsų pačių klaidų.
RB wrote:
Augustas wrote:Savižudybė Lietuvoje nėra kriminalinis nusikaltimas. Tad policija tokio potencialaus savižudžio uždaryti į kalėjimą ar į psichiatrinę ligoninę negali. Viskas, ką gali policininkai, tai paskirti psichiatrinę ekspertizę tam žmogui. O jei psichiatrinės ekspertizės metu nustatoma, kad žmogus yra psichiškai sveikas, policija tokiam jau nieko padaryti nebegali.
Pagalba nusižudyti Lietuvoje yra kriminalinis nusikaltimas, nužudymas yra kriminalinis nusikaltimas nepaisant aukos norų.
Pagalba nusižudyti tikrai yra kriminalinis nusikaltimas. Bet ar mes kalbėjome apie pagalbą nusižudyti? Man regis, mes kalbėjome apie kaskadininkų triuko repeticiją, o ne apie pagalbą nusižudyti.
Augustas wrote:Ne visos karų ir nusikaltimų aukos norėjo būti aukomis
Taigi, visi n puslapių užimantys tamstos išvedžiojimai verti lygiai nulio.
Argi? Pasvarstykim dar truputį. Kas norėjo, pvz., II Pasaulinio karo, gerb. RB? Vokiečių dauguma. Kai vokiečiai pralaimėjo ir patys tapo to karo aukomis, kas dėlto atsakingas? Man atrodo, atsakymas Tamstai yra aiškus be jokių papildomų išvedžiojimų.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-02-05 20:58

Apolas wrote:
Augustas wrote:Na, taip, Dievas kiekvienam žmogui betarpiškai apsireiškia.
Ir kaip jis tau apsireiškė? Viziją matei? Balsas tau kalbėjo? Ką sakė? Pakomentuok prašau.
Tai, gerb. Apolai, Dievo apsireiškimas vyksta per kiekvieno žmogaus sąžinę. Čia net nėra labai ką ir komentuoti. :ax:
Prisiminiau, kad prieš gerus pusantrų metų tavęs to paties jau klausiau. Tuomet atsakei:
Augustas wrote:Mano atveju būtent taip ir buvo. Aš perskaičiau turimus įrodymus, ir, kadangi mano filosofinė sistema leidžia tikėti stebuklais, aš neturėjau kitos išeities, kaip tik pripažinti, kad Dievas iš tikrųjų egzistuoja. :)
Tuomet skaitei, nagrinėjai įrodymus, kažką atmetei, kitus argumentus priėmei. Ar dabar kažkas pasikeitė, kad rašai "asmeniškai apsireiškė"?
Tuomet aš trumpai papasakojau apie savo supratimo, kad Dievas egzistuoja, istoriją. O dabar klausimas yra ne apie tai, kaip aš supratau, kad Dievas egzistuoja, o kitas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-06 09:49

Augustas wrote:
Man įdomus kitas niuansas. Tuo metu, kai tu ten prie lango meldeisi, kažkas kitas pasaulyje meldėsi dar karščiau - galbūt dėl savo vaiko ar kito artimojo gyvybės. Bet pagalbos sulaukei tu - tas, kuris, pasak Augusto, žudėsi savo noru. Tau kąsnis gerklėj turėtų strigti nuo tokios dovanos, o tu džiaugiesi gavęs papuotauti bado metu. Absoliutus cinizmas.
O kodėl tai cinizmas, Lionginai? Normalus džiaugsmas žmogaus, kuris išsivadavo iš jį kausčiusios rūkymo priklausomybės. :ax: O dėl tų kitų maldų išklausymo, tai meldžiamės ne dėlto, kad Dievas išpildytų visus mūsų troškimus. Meldžiamės dėlto, kad tai padeda mums susitaikyti su tikrove, kuri kartais tikrai būna labai skaudi ir taip nutinka tikrai ne be mūsų pačių klaidų.
Bet šiuo atveju tai nebuvo pagalba susitaikant su tikrove. Priklausomybė nuo nikotino yra neblogai ištirta. Yra labai gerai dokumentuota, kas vyksta su žmogumi tuo metu, kai metama rūkyti. Iš Nežinau aprašymo akivaizdu, kad jokių metimo simptomų jis nepatyrė, taigi dievas jam atliko ne ką kita, o medicininę intervenciją. O jos prašo daugybė žmonių, ir dažnai prašo ne sau. Todėl džiaugtis, kad dievas padėjo būtent Nežinau (kuris nuodijosi savo noru), o ne kam nors kitam, yra ciniška.

Žinoma, realybėje viskas tikriausiai buvo kiek kitaip. Čia būtų ne pirmas mano girdėtas liudijimas, kuris yra perspaudžiamas su tikslu padidinti Jėzaus nuopelnus :) Paprastai nei tas gyvenimas būna toks begėdiškas ar audringas, nei į priklausomybes įjunkta taip stipriai :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-02-06 20:01

Lionginas wrote:
Augustas wrote:
Man įdomus kitas niuansas. Tuo metu, kai tu ten prie lango meldeisi, kažkas kitas pasaulyje meldėsi dar karščiau - galbūt dėl savo vaiko ar kito artimojo gyvybės. Bet pagalbos sulaukei tu - tas, kuris, pasak Augusto, žudėsi savo noru. Tau kąsnis gerklėj turėtų strigti nuo tokios dovanos, o tu džiaugiesi gavęs papuotauti bado metu. Absoliutus cinizmas.
O kodėl tai cinizmas, Lionginai? Normalus džiaugsmas žmogaus, kuris išsivadavo iš jį kausčiusios rūkymo priklausomybės. :ax: O dėl tų kitų maldų išklausymo, tai meldžiamės ne dėlto, kad Dievas išpildytų visus mūsų troškimus. Meldžiamės dėlto, kad tai padeda mums susitaikyti su tikrove, kuri kartais tikrai būna labai skaudi ir taip nutinka tikrai ne be mūsų pačių klaidų.
Bet šiuo atveju tai nebuvo pagalba susitaikant su tikrove. Priklausomybė nuo nikotino yra neblogai ištirta. Yra labai gerai dokumentuota, kas vyksta su žmogumi tuo metu, kai metama rūkyti. Iš Nežinau aprašymo akivaizdu, kad jokių metimo simptomų jis nepatyrė, taigi dievas jam atliko ne ką kita, o medicininę intervenciją.
Na, taip, Dievo atlikta medicininė intervencija šiuo atveju būtų kaip ir stebuklas.
O jos prašo daugybė žmonių, ir dažnai prašo ne sau. Todėl džiaugtis, kad dievas padėjo būtent Nežinau (kuris nuodijosi savo noru), o ne kam nors kitam, yra ciniška.
Kad medicininio stebuklo prašo daug žmonių, tai Jūs teisus. Bet Jūs neteisus dėl prašymo motyvų. Ne visų žmonių prašymo motyvai yra tokie kilnūs, kaip galima būtų pamanyti iš pirmo žvilgsnio. Beje, Jūs neteisus ir dėl pono Nesvarbu džiaugsmo ciniškumo. Tai joks ciniškumas pasidžiaugti, kad išgijai iš ligos, kai pasaulyje serga daug žmonių. Joks ciniškumas džiaugtis, pvz., savo paties sveiko kūdikio gimimu, kai tuo tarpu pasaulyje nemažai kūdikių gimsta ligoti. Joks ciniškumas pasidžiaugti kuo nors geru, nutikusiu Tamstai ar Augustui, ar Viliui, ar gerb. RB, ar ponui Nesvarbu, ar dar kam nors, kai pasaulyje nutinka ir daug blogų dalykų. Jei kas nors mano kitaip, tai, mano manymu, toks žmogus yra labai nelaimingas. :ax:
Žinoma, realybėje viskas tikriausiai buvo kiek kitaip. Čia būtų ne pirmas mano girdėtas liudijimas, kuris yra perspaudžiamas su tikslu padidinti Jėzaus nuopelnus :) Paprastai nei tas gyvenimas būna toks begėdiškas ar audringas, nei į priklausomybes įjunkta taip stipriai :)
Vėlgi nesutikčiau su tuo. Esu girdėjęs pasakojimų, kaip heroinistai (t.y. narkomanai, kurie įjunkę į heroiną) metė praktiškai be abstinencijos sindromo, vos tik už juos kažkoks krikščionis pasimeldė. Tai pirma. O antra, iš šalies žiūrint, dažnai net nepasakysi, kad žmogus serga, pvz., alkoholizmu ar yra kompulsyvus lošėjas. Tad nereikėtų skubėti su tokiais įvertinimais, kaip antai, neva žmogus nebuvo "rimtas" alkoholikas ar nikotino mėgėjas, ar kompulsyvus lošėjas, todėl jam taip lengvai pasisekė mesti rūkyti ar gerti alkoholį, ar lošti. :ax:
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2014-02-06 23:07

Augustas wrote:Kad medicininio stebuklo prašo daug žmonių, tai Jūs teisus. Bet Jūs neteisus dėl prašymo motyvų. Ne visų žmonių prašymo motyvai yra tokie kilnūs, kaip galima būtų pamanyti iš pirmo žvilgsnio.
Kodėl neišgydo? Todėl, kad jis nevertas. Tai, kad lyg nuoširdžiai meldžiasi. Taip, bet pasižiūrėk kokie jo motyvai! Tipo: Kodėl aš jį mušu? Todėl, kad jis blogas! Tai, kad nieko blogo nedaro. Nedaro, bet jo motyvai yra blogi! Kažkokia tai fašistinė bėda gaunasi. :(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-02-07 08:28

Augustas wrote:Kad medicininio stebuklo prašo daug žmonių, tai Jūs teisus. Bet Jūs neteisus dėl prašymo motyvų. Ne visų žmonių prašymo motyvai yra tokie kilnūs, kaip galima būtų pamanyti iš pirmo žvilgsnio.
Tai tu dar ir apie žmonių motyvus viską žinai :) Na, kai jau žinai, ką kiekvienam iš jų dievas pataria, tai čia turbūt tik smulkmena... :)

Bet kuriuo atveju, ar tu sakai, kad visi žmonės, kurie tuo metu meldė dievo pagalbos ir kuriems dievas nepadėjo, visi jie neturėjo tinkamų motyvų? Drąsus tvirtinimas, kaip įrodysi?
Augustas wrote:Beje, Jūs neteisus ir dėl pono Nesvarbu džiaugsmo ciniškumo. Tai joks ciniškumas pasidžiaugti, kad išgijai iš ligos, kai pasaulyje serga daug žmonių.
Jis ne pats išgijo. Jį juk išgydė. Neišgydė leukemija sergančių vaikų, kurių mamos tuo metu kentėjo labiau už Jėzų, bet išgydė kažkokį baliaus dalyvį, kuris, apsvaigęs nuo alkoholio, nusprendė pasimelsti. Kuo čia džiaugtis? Dievas juk neteisingai pasirinko, suklydo, padėjo ne tam, kam reikėjo padėti. Nieko tame gero, Augustai.
Augustas wrote:Vėlgi nesutikčiau su tuo. Esu girdėjęs pasakojimų, kaip heroinistai (t.y. narkomanai, kurie įjunkę į heroiną) metė praktiškai be abstinencijos sindromo, vos tik už juos kažkoks krikščionis pasimeldė. Tai pirma.
Aš irgi esu girdėjęs visokių pasakojimų, bet tikiu ne viskuo, ką girdžiu.
Augustas wrote:O antra, iš šalies žiūrint, dažnai net nepasakysi, kad žmogus serga, pvz., alkoholizmu ar yra kompulsyvus lošėjas. Tad nereikėtų skubėti su tokiais įvertinimais, kaip antai, neva žmogus nebuvo "rimtas" alkoholikas ar nikotino mėgėjas, ar kompulsyvus lošėjas, todėl jam taip lengvai pasisekė mesti rūkyti ar gerti alkoholį, ar lošti. :ax:
Kai reikia kaip nors įrodyti, kad Jėzus kardinaliai pakeitė gyvenimą, tai dar ir ne tokių nuodėmių prisigalvojama. Čia vienas iš Jėzaus garbintojų subkultūros bruožų - kiekvienam turėti po istoriją apie pasibaisėtiną savo praeitį, ir stebuklingą atsivertimą. Nes nu kaipgi gyvenimas be stebuklų :mrgreen: Tiesa, negalioja tiems, kurie krikščionys nuo gimimo. Pavyzdžiui, Martynas tokios istorijos neturi.
Post Reply