Religija nyksta?

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2011-03-29 11:22

Pirate wrote:va, sito ir tikejausi :D nezinau, turiu toki bruoza - uzknist zmones :D nors niekada niekam nieko blogo nesakau, ir negraziais zodziais nevadinu, bet atsakas visada buna toks pats :D
zmogau, atsipeikek :D cia diskusiju puslapis, zmones ateina cia reiksti savo nuomone, padiskutuoti dalykais, kurie daugiau ar maziau rupi (kitu atveju cia zmones tikrai nesirinktu ir tuo labiau taip arsiai nereaguotu), o ne itikineti kitu savo teisumu ir atvirksciai :D jei mano zodziuose radai kazka, ka galejai sau pritaikyt, ir tau tai nepatiko, tai tavo bedos :) ir pries kisdamas Jezu kur nereikia bent suzinok, ar tas zmogus bent yra tikintis
heh, jezaus shikna kaip tik ir buvo mazhas testas, jei ant jos nebutum uzhsikabines, reishkia savo teisuolishkuma manaisi gaunas ish kitur, kadangi uzhsikabinai uzh jos, reishkia matyt pataikiau
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-29 11:40

Pirate wrote:mes visi turim savo gerio-blogio matuokli. ir mano matuoklis sako, kad butent toks vartotojiskumas yra blogis. <...> as is viso zmoniu nematuoju pagal blogio ir gerio struktura. zmonems turiu kita matavimo buda - pravilnyje i nepravilnyje.
Vadinasi, vartotojiškumas yra blogis, bet vartotojiški žmonės nėra blogi, jie - nepravilni? Ar kaip? Labai sudėtingai mėgini čia kažkaip...
Pirate wrote:jau vien ju buvimas pravilnymi, jau tau bado akis, kad tu nesi toks kitaip kam gi taip arsiai reaguoti?
Gal tu ir pravilna, bet kalbi painiau už Šliogerį. :wacko: O aš esu nepravilnas?
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2011-03-30 11:53

Jūs čia pasitrolinkite su random Piratėm. Paskui kas nors surinkite šios diskusijos paneigimų citatų sarašą iš archyvų (gal tai būtų vertinga apskritai vos ne straipsnio forma?..) nes tikrai prisimenu RB "Kiekvienos nuomonės vertingumo" kontrargumentavimo postą.

O dabar į temą: Jei imsime religijas kaip dabar praktikuojamų ritualų ir priimtų pasakėlių visumą tai jo jos vienaip ar kitaip miršta. Kaip jau prieš tai mirė dėl įvairių priežasčių pagoniški tikėjimai ir t.t.

Tačiau jei imsime Religiją kaip Atsakymo Tiekėją (grubiai tariant vieta iš kur imami atsakymai į tai kas yra gėris, blogis kas yra vertinga ir kokia visa ko prasme (42)), tai šita vakancija tiesiog negali būti tuščia. Ir Kristus bus pakeistas Nematoma Rinkos Ranka, Limmitless Ubermenču arba Viską Sugebančiu Atsakyti Mokslu. Manau yra/dar atsiras dogmų čia tiesiog pavyzdžiai.

P.S. Žiniai, Šliogeris, yra bene žinomiausias šiuo metu gyvenantis lietuvos filosofas.
Post Reply