Ateizmas 2.0

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Augustas
senbuvis
Posts: 1909
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-01-01 16:20

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Tai žinoma, ginčas dėl Investitūros kaip tik tą ir įrodo, kad RKB neturėjo didelės valdžios. :thumbsup: Įtaką tikrai turėjo didelę, čia faktas, bet valdžios neturėjo. Jei RKB būtų turėjusi būtent valdžią, ginčo dėl Investitūros nebūtų buvę iš viso.
Tai čia reiškia tik diskusija dėl sąvokų. Ten, kur rašiau "turėjo valdžią", pakeisk į "turėjo įtaką", esmė nesikeis, o RKB juodų darbelių tai išskalbti nepadės.
Beje, niekas ir neketina RKB (ar kitų krikščioniškų Bažnyčių) padarytų juodų darbų skalbti.
Augustas
senbuvis
Posts: 1909
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-01-01 16:33

Lionginas wrote:
Augustas wrote:Kol kas nepjauna, nes neturi visos valdžios. O jei turėtų visą valdžią, galas žino, kaip ten būtų. :ax:
Kodėl neturi? Kai kur turi. Štai Čekijoje dievu tiki tik 16% žmonių. Matyt, ir valdžioje tikinčių procentas panašus. Ir ką? Visi likę, netikintys, pjauna vieni kitus?
Ir, be abejo, tai reiškia "visą valdžią turi ateistai". :mrgreen:
Augustas wrote:Beje, turbūt nustebinsiu, bet RKB niekad neturėjo didelės valdžios. Netgi "tamsiaisiais" Viduramžiais neturėjo.
Aš manau, tas pasakas reikėtų krauti į vieną lentyną su holokaustą neigiančiais ar sovietų valdžią reabilituojančiais rašinėliais. RKB buvo vienas iš didžiausių žemvaldžių, turėjo praktiškai visą švietimo monopolį, karūnavo imperatorius, skelbė kryžiaus žygius, naudojosi didikams įprastomis privilegijomis, turėjo realią politinę valdžią. "Niekad neturėjo didelės valdžios" - patogus melas, ne daugiau.
Lioniginai, sorry, bet kodėl Jūs vis įžiūrite bandymus pateisinti RKB blogus darbus? Aš gi nesakau, kad tų blogų darbų, pvz., Inkvizicijos, nebuvo (tai būtų netiesa) ar kad tuos blogus darbus atliko, pvz., Inkviziciją įkūrė, ne RKB (tuos blogus darbus tikrai atliko RKB hierarchai ir kiti katalikai).
Lionginas
senbuvis
Posts: 2192
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-01-01 16:49

Augustas wrote:Ir, be abejo, tai reiškia "visą valdžią turi ateistai". :mrgreen:
Žinoma. Ją turi visas spektras žmonių, kuriuos tu įvardinai anksčiau - nuo karingųjų dokinsų iki augustų. Čia visi tie žmonės, kuriuos tu įvardinai, kaip turinčius dėl ko pjautis. Jie turi valdžią Čekijoje, nes teistų ten - viso labo 16%. Beje, ir Švedijoje ar kitose Skandinavijos valstybėse jų skaičius nesiekia 20%.
Augustas wrote:Lioniginai, sorry, bet kodėl Jūs vis įžiūrite bandymus pateisinti RKB blogus darbus? Aš gi nesakau, kad tų blogų darbų, pvz., Inkvizicijos, nebuvo (tai būtų netiesa) ar kad tuos blogus darbus atliko, pvz., Inkviziciją įkūrė, ne RKB (tuos blogus darbus tikrai atliko RKB hierarchai ir kiti katalikai).
Labai paprastai aš juos įžiūriu. Yra keli būdai išskalbti prastą reputaciją. Pirmasis - tiesiog atvirai neigti tai, kas buvo. Kitas būdas - subtilesnis. Pavyzdžiui, kai kas nors užsimins, kad RKB turėjo valdžią, galima arba padaryti pastabą, kad geriau vartoti žodį "įtaka", nes ta valdžia buvo iš tiesų nelabai formali, arba pasakyti, kad praktiškai jokios valdžios RKB neturėjo. Pastarąjį būdą vertinu kaip bandymą subtiliais nutylėjimais skalbti prastą reputaciją, nes nėra pasakoma, kad prieštaraujama tik sąvokos vartojimui, o ne faktams.
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 3186
Joined: 2004-05-27 19:45

2014-01-02 17:17

Augustas wrote:Na, čia dar vienas bandymas (žiūr. nuorodą žemiau) iš krikščionybės paimti tai, kas, ateistų požiūriu, yra gera krikščionybėje, ir atmesti patį Dievą:

http://www.lrytas.lt/sroves/religija/br ... 260823.htm

Ką galvojate apie tokį bandymą? :ax:
Manau baznycios ir sektos, kurios visais laikais buvo geras biznis, iesko kaip islaikyti savo versla pasaulyje, kur mokslas tapo prieinamas zmonem. Seems only natural. Tiesa su dievo pagalba ar be, tie kam priklauso tos baznycios, bandys kiek imanoma ismelzti pinigu is savo lankytoju ir kiek imanoma prastumti sau reikalingas idejas per tas pamaldas.
Post Reply