Ateizmo judėjimas išsikvėpė, bet gal ir gerai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-20 20:30

melodetektorius wrote:Bandyti išmokyti protauti reikia tuos 34%.
Jei patys ateistai nustotų eskaluoti religijos temą, visai tikėtina, kad didelė dalis tų žmonių visai nesuktų galvos dėl dievo (ne)buvimo, ir būtų ateistais tiesiog by default.
melodetektorius wrote:Jeigu ateistai pradėtų miegoti, tai organizuotos religijos pradėtų susigražinti prarastas pozicijas, kas atvestų prie ko?
Aš nesakau, kad ateizmas jau pasiekė galutinę pergalę. Visai tikėtina, kad po kurio laiko intelektualai vėl turės atstovėti pozicijas prieš atgimusias religijas. Tačiau šiuo metu tolesnė religijos kritika yra tiesiog beprasmė.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-20 20:32

melodetektorius wrote:Būtent, neskaitant to, kad islamas auga ir jau 2070 metais jo sekėjai savo skaičiumi pavys krikščionybės šalininkus, o gal net aplenks. O ir neatrodo, kad islamo valstybės labai pakeis savo mastymą nuo šiuolaikinių.
Todėl ateizmo judėjimas joms ir toliau neturės praktiškai jokios įtakos, kaip neturi dabar. Tai čia tikrai nėra geras argumentas už dabartinio ateizmo veiklos tęsimą.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2016-06-22 12:38

Vilius wrote:
bro1 wrote:P.Z. Myers yra labai puikus blogeris labai nuosekliai pristatantis ateizmą su visais moraliniais ateizmo / humanizmo niuansais.
Jei glaustai - ką jis apie ateizmą pasakė tokio, kas dar iki jo nebuvo pasakyta?
bro1 wrote:Man ateizmas rūpi dėl to, kad man svarbu, kad religijos vardu nebūtų apgaudinėjami žmonės[..]
Čia jau pradeda kvepėti sąmokslo teorija - man kažkaip nesitiki, kad visų religijų hierarchijos susitarė apgauti ženklią planetos gyventojų dalį, ir sugebėjo tą sąmokslą išlaikyti paslaptyje taip ilgai. Žymiai paprastesnis paaiškinimas yra tiesiog toks, kad daug žmonių yra tiesiog kvaili, o religija yra viena iš to kvailumo manifestacijų. Net jei mums pavyktų kažkaip sunaikinti religiją, tas jų kvailumas rastų kitų būdų pasireikšti. Gi negali jie būti abstrakčiai kvaili :)
Statai šiaudinę baidyklę. Apgavystė gali būti ir nesąmoninga. O visas kitas religijų keliamas problemas kažkaip patogiai ištrynei iš citatos.
bro1 wrote:Buvau vienoj Rebecca Watson - nuostabi paskaita[..]
Tas pats klausimas, kaip pradžioje - ką ji pasakė apie ateizmą naujo?/quote]

Įvairūs ateistai apžvelgia įvairius su tikėjimu ir netikėjimu susijusius reiškinius. Ko gero pastebėjai, kad gyvename nelabai statiškame pasaulyje, kasdien vis nutinka kažkas naujo.

Štai Lietuvoje http://www.delfi.lt/veidai/zmones/byloj ... d=71614160 Whydotas su draugais kaltinamas iš dalies remiantis eksperto, egzorcisto, vertinimu.

Lietuvos pinigai švaistomi religinių bendruomenių finansavimui. JAV suteikia mokesčių lengvatas, Nojaus arkos "muziejui". Kunigas Narbekovas pastoviai dalyvauja, kaip ekspertas visokiuose posėdžiuose Seime - ir visą laiką vien tam, kad stumtų religinius pritarus ribojančius žmonių teises.

Tiek Lietuvoje tiek ir visame pasaulyje yra daug dalykų, kurie tikrai rūpi ir ateistams ir nelabai tikintiems.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-06-23 17:19

Vilius wrote:Pabaigai siūlau priimti rezoliuciją, kad Skeptikų forumas Naujojo ateizmo judėjimą laiko išsikvėpusiu (bet gal ir gerai). Kas už?
Kaip jau turbūt buvo galima suprasti, aš aišku sutinku su šiuo teiginiu, tik ne gal ir gerai, o neabejotinai gerai. :) Bet ar verta priiminėti kažkokią bendrą skepforumo poziciją? Mes juk ne tolerastų sekta ar naujasis ateistų judėjimas, kam forsinti bendrą poziciją, liekame visi su savo požiūriais, ir tai bus labai gerai.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5914
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-25 15:57

Sejanus wrote:Kaip jau turbūt buvo galima suprasti, aš aišku sutinku su šiuo teiginiu, tik ne gal ir gerai, o neabejotinai gerai. :) Bet ar verta priiminėti kažkokią bendrą skepforumo poziciją? Mes juk ne tolerastų sekta ar naujasis ateistų judėjimas, kam forsinti bendrą poziciją, liekame visi su savo požiūriais, ir tai bus labai gerai.
Jei atvirai, nelabai pamenu, kam iš viso rašiau tą postą - spėju, tiesiog norėjau paišsidirbinėti su tais pseudo-formalizmais :) Visgi pastangos nenuėjo veltui - mano kukli idėja susilaukė rimtesnės kritikos iš bro1 ir melodetektorius, tai būtų gerai į ją kažkaip atsakyti..
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-06-25 16:15

melodetektorius wrote:Bandyti išmokyti protauti reikia tuos 34%
Nesutinku su prielaida, kad jie nemoka protauti, nes tiki dievu. Dar labiau nesutinku su prielaida, kad netikintys dievu yra labai protaujantys ir dar tinkantys mokyti protauti kitus, vien todėl, kad netiki. Geriau vadinkime daiktus tikraisiais vardais. Geriausiu atveju tuos 34 reikia ne išmokyti protauti, o atversti į ateizmą. Tačiau su šia prielaida aš irgi nesutinku, nemanau, kad juos reikia atversti į ateizmą. Bet čia buvo geriausias atvejis. Tipiškesniu atveju, manau, ateistų judėjimai siektų juos iš religinių kultų pervilioti į savo kultą, ir čia jau net labai griežtai nesutinku, kad tai reikalinga.
Vilius wrote: rimtesnės kritikos iš bro1
Na baik jau, nebuvo jokios rimtesnės kritikos iš bro1 :) Jis tik rašė, kad jam patinka PZ ir Watson, ir kaip iš tolerasto fanatiko, nieko kito ir nesitikėčiau. O kam tie du sukčiai reikalingi ateistų judėjime jis nepaaiškino, tik pats pripažino, jog užsiima belenkuo bet ne ateizmu. Manau jis tik pagrindė tavo mintį, kad ateizmo judėjimas išsikvėpęs.

Bet kad jau čia užsuko, manau galėtų papasakoti, kas ten įvyko Facebook Lietuvos ateistų bendruomenėje, kad dalis išėjo arba buvo užbaninti. Dėl kokių ten nuomonių skirtumų dėl imigracijos visa tai įvyko ir kaip siejasi su ateizmu? Būtų visai į temą kalbant apie išsikvėpusius, nežinia kuo užsiimančius, kultais virstančius ateistų judėjimus.
Mykolas
naujokas
Posts: 4
Joined: 2016-05-30 00:18

2016-06-26 16:19

Jis tik rašė, kad jam patinka PZ ir Watson, ir kaip iš tolerasto fanatiko, nieko kito ir nesitikėčiau.
Nežinau kas ta Watson, bet panašu, kad pats nesugebi savo politinių pažiūrų atskirti nuo ateizmo savokos.
tik pats pripažino, jog užsiima belenkuo bet ne ateizmu
Kaip užsiimti ateizmu?
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-06-26 16:43

Code: Select all

 Vilius: Todėl ateizmo judėjimas joms ir toliau neturės praktiškai jokios įtakos, kaip neturi dabar. Tai čia tikrai nėra geras argumentas už dabartinio ateizmo veiklos tęsimą. 
Nesutinku,
nors šiuo metu, žmonės, kurie atmeta religiją islamiškose valstybėse yra per maži skaičiais, kad iškeltų tikrą grėsmę islamiškam režimui, bet kažkada Europoje taip pat buvo ne pyragai.

Tačiau tai nereiškia, kad islamo valstybėse nevyksta (nors ir iš lėto) permainos (kartais į blogąją pusę). Ir didelį vaidmenį čia dar turės atlikti būtent ateizmas, nes būtent ateistai (remdamiesi loginiu mastymu, faktais, o ne dogmomis, prietarais ar aklu tikėjimu) būna pagrindinėje pozicijoje už laisvę nuo religinės diskriminacijos, moterų teises, gėjų teises ir t.t. Bet pradžioje jie turi išsikovoti teisę būti savimi, o po to - teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Kiekvienoje pasaulio valstybėje yra ateistų, tik ne kiekvienoje valstybėje jie turi laisvę būti savimi. 19 šalių baudžia savo gyventojus už religijos atsisakymą, ir 13-oje iš jų gali būti taikoma mirties bausmė (dažniausiai skiriami ilgi metai kalėjimo). Todėl ateistų oficialiai tokiose valstybėse neegzistuoja, taip pat, kaip gėjai neegzistavo Sovietų Sąjungoje. Tačiau ateizmo judėjimas yra užsimezgęs kiekvienoje šalyje, įskaitant islamiškas. Nors jis neturi galimybių būti atviras, tačiau jis veikia pogrindyje, socialiniuose interneto tinkluose, užsimaskavus netikrais vardais.

Arabiški ateistai tampa matomesni, didžia dalimi dėka socialinės žiniasklaidos. Jų skaičiai auga. Pagal 2012 m. apklausą (Gallup International), atliktą 57 šalyse, didžiausias pavojaus signalas nuskambėjo Saudo Arabijai, kuri yra Islamo gimimo vieta, švenčiausia iš Arabų šalių. Per apklausą, 19 procentų atsakė, kad jie nėra religingi, ir 5 procentai apibūdino save kaip - ateistai. Tačiau oficialiai šioje valstybėje ateistai neegzistuoja, nes jų atviras egzistavimas būtų grėsmė islamui ir islamiškai vyriausybei.

Daugelyje islamiškų šalių į ateizmą yra žiūrima su baime ir pavojaus signalu. Dvejoms vyriausybinėms ministerijoms Egipte buvo liepta paruošti nacionalinį planą kaip “pasitikti ir pašalinti” ateizmą. Saudo Arabijoje, naujausias antiterorizmo įstatymas klasifikuoja “ateizmą” kaip teroristinį nusikaltimą.

Ateizmo judėjimo tikslas nėra irodyti visiems, kad Dievas neegzistuoja. Ateizmo judėjimas yra kova už teisę būti savimi (bet kurioje valstybėje, ar tai Lietuva ar Pakistanas)), už teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, už religinių institucijų atskyrimą nuo valstybės, nuo valstybinių mokyklų, nuo įstatymų leidėjų ir t.t.

Paprasčiausiai paklausk savęs: kokiame pasaulyje (visuomenėje) tu norėtum gyventi?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-06-27 19:12

melodetektorius wrote:Paprasčiausiai paklausk savęs: kokiame pasaulyje (visuomenėje) tu norėtum gyventi?
O jei atsakyčiau - visuomenėje, kur esu religinis lyderis milijardierius, ir visa avių banda manęs klauso (as opposed to klauso kažko kito/kitų)?

Iš esmės tokioje, kaip gyvenu. Ją būtų galima šiek tiek tobulinti, keičiant sąlyginai nereikšmingus dalykus (teisė gėjams tuoktis, pvz.) bet iš principo viskas su ja gerai ir yra teisingame kelyje.

Kalbu žinoma atmesdamas fantastinius utopinių visuomenių scenarijus.
Ateizmo judėjimas yra kova už teisę būti savimi
Gražus šūkis. Gal kažkada taip ir buvo. Bet dabar realybėje aš to nematau. Matau tik norą priversti visus būti tokiais, kaip nori ateistai. Kas neatitinka ideologijos, yra banijami iš ateistų judėjimų, ir čia mažų mažiausia.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-02 17:10

Code: Select all

 Sejanus wrote: Gražus šūkis. Gal kažkada taip ir buvo. Bet dabar realybėje aš to nematau. Matau tik norą priversti visus būti tokiais, kaip nori ateistai. Kas neatitinka ideologijos, yra banijami iš ateistų judėjimų, ir čia mažų mažiausia.  
Tu nematai nes tavo realybė baigiasi ties tavo nosimi. :lol:

Jei tavo nosis kyšotų pvz.: iš islamo valstybės, kurioje tu negalėtum atvirai būti savimi (jei tu esi ateistas), jau nekalbant apie laisvą savo įsitikinimų reiškimą, tu nesakytum "Gal kažkada taip ir buvo". Pasaulis nesusideda vien tik iš Lietuvos ir Europos, ir ateizmo judėjimo tikslas nėra tik sava nosis.

Nežinau ar tu esi ateistas, bet tai ir nėra svarbu, nes ateistas tėra tik žmogus neturintis tikėjimo dievais ir nesekantis jokiomis religijomis. Taškas. Žmogus gali būti ateistu ir jam visai gali nerūpėti ateizmo judėjimas, religijų daroma žala, moterų teisės, gėjų teisės, taip pat jis gali tikėti prietarais, būti rasistas, homofobas ir t.t. :twisted: Ateizmas neįpareigoja ateistų rūpintis kitų ateistų teisę būti ateistais.

Jei "ateistas" tėra tik - žmogus, neturintis tikėjimo dievais, nesekatis jokios religijos, tai "antiteistas" - žmogus, neturintis tikėjimo dievais, nesekatis jokios religijos + opozicija teizmui ir jo daromai žalai. Ar suvoki skirtumą?

Code: Select all

 Matau tik norą priversti visus būti tokiais, kaip nori ateistai.
Pateik pavyzdį. :wacko:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-02 17:31

melodetektorius wrote:Tu nematai nes tavo realybė baigiasi ties tavo nosimi.
Konstruktyvu.
Nežinau ar tu esi ateistas, bet tai ir nėra svarbu
Jei nesvarbu, tai kokio galo apie tai išvis kalbėti? Neturi ką daugiau atsakyti, bet reikia išpildyti teksto kvotą? :)
Ar suvoki skirtumą?
Atrodo suvokiu, jei labai nesigaus, būtinai prašysiu tavo, profesionalaus ateisto pagalbos. (Not really). O kol neprašysiu, tol mėgink sąvokų apibrėžimus pasilikti sau :)

Iš šito vadinamojo atsakymo suprantu, kad irgi pritari, jog ateistai nusivažiavo, ir net tą pademonstravai gyvu pavyzdžiu.
Pateik pavyzdį
Pavyzdžiui, dėl nesutarimų musulmonų imigracijos Lietuvon klausimu iš Lietuvos ateistų grupės Facebooke buvo išbaninta nemažai žmonių, apkaltinus juos rasizmu.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-03 15:52

Code: Select all

 Sejanus wrote: Pavyzdžiui, dėl nesutarimų musulmonų imigracijos Lietuvon klausimu iš Lietuvos ateistų grupės Facebooke buvo išbaninta nemažai žmonių, apkaltinus juos rasizmu.
Visus, kurie prisiregistruoja šioje grupėje vienija vienintelis dalykas - ateizmas. Ateizmas nėra ideologija. Problema šioje grupėje yra administracija :thumbsdown: (su sava ideologija), kuri nori visus ateistus įrėminti į vieną paveikslą, atitinkantį šios administracijos skonį ir pažiūras. Jie nesuvokia, kad ateistus šioje grupėje sieja tik neturėjimas tikėjimo dievais ir nesekimas jokiomis religijomis :twisted: , ir to, kad visi ateistai turi skirtingas nuomones (šios grupės skilimas tai ir parodo).

Visada yra išeitis iš šios grupės (kitoje rėmelių pusėje gyvenimas teka savo vaga :wink: ).

Code: Select all

 Sejanus wrote: profesionalaus ateisto
Ar gali būti toks dalykas kaip "profesionalus ateistas" :ax: ?
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-03 16:42

Code: Select all

 Vilius wrote: Krikščionybė yra gilioje krizėje (bent jau didžiojoje dalyje Vakarų). Bažnyčios tuščios, biznis neina, o visi tie skandalai su vaikais, finansinėmis machinacijomis, etc. dar ilgai juos laikys užimtus. Tolesnis kritikavimas čia vargu ar duos apčiuopiamos naudos.
Jei nekritikuosime, tai tada garantuotai nebus naudos. :thumbsdown:

Pvz.; bro1 jau minėjo kas dedasi Lietuvoje:

(iš delfio) "Prokurorė pažymėjo, kad palaikydama kaltinimą remiasi ne tik eksperto L. Laužiko išvadomis, bet ir visa kita baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga. Tai – ne tik liudytojų parodymai, bet ir V. Grincevičiaus interviu DELFI, jo žinutė feisbuke bei kunigo egzorcisto Arnoldo Valkausko feisbuke paskelbtas „Šėtone, prašau“ vertinimas."

http://www.delfi.lt/veidai/zmones/byloj ... d=71614160Taigi, 21 amžiaus Lietuvoje teisia žmogų pasiremdami šamano egzorcisto vertinimu :thumbsdown: :cry: ( kuris vaduoja ir Egipto stabų sujauktas sielas:

„Pasitaikė atvejis, kai namuose kūdikis negalėjo miegoti ar net ramiai būti. Arba – įneša tėvai vaiką į namus, jis klykia. Nors kitoje vietoje tokių problemų nekildavo. Paaiškėjo, kad tuose namuose buvo iš svetur atkeliavusių stabų. Išmetėme juos, namus pašventinome, ir visos bėdos baigėsi“, - prisiminė A. Valkauskas.

„Žmonės ima šokinėti, krūpčioti, kalbėti nesavais balsais ir svetimomis kalbomis. Būna klykimų. Reakcijos – pačios įvairiausios. Tačiau dabar prie to jau įprantu – meldžiuosi ir nekreipiu dėmesio“, - sakė dvasininkas.

Demonas bando įvairius būdus, kaip egzorcistą įbauginti, o kartais besimeldžiant jį juokina. Nelabasis esąs klastingas ir gudrus, tačiau pagrindinis egzorcisto ginklas – malda.

„Kai tave paskiria vyskupas, tai reiškia, kad kartu su tavimi meldžiasi visi šventieji, visi angelai“, - aiškino kunigas.)

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualij ... sielas.htm
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-07-03 17:38

melodetektorius wrote:Pvz.; bro1 jau minėjo kas dedasi Lietuvoje:

(iš delfio) "Prokurorė pažymėjo, kad palaikydama kaltinimą remiasi ne tik eksperto L. Laužiko išvadomis, bet ir visa kita baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga. Tai – ne tik liudytojų parodymai, bet ir V. Grincevičiaus interviu DELFI, jo žinutė feisbuke bei kunigo egzorcisto Arnoldo Valkausko feisbuke paskelbtas „Šėtone, prašau“ vertinimas."

http://www.delfi.lt/veidai/zmones/byloj ... d=71614160Taigi, 21 amžiaus Lietuvoje teisia žmogų pasiremdami šamano egzorcisto vertinimu :thumbsdown: :cry: ( kuris vaduoja ir Egipto stabų sujauktas sielas
Tai dėl vieno ieškinio dabar reikia keisti daugumos religines pažiūras? Ir kas galėtų paneigti kad net ir tai padarius nesirems kokiais kitais nekrikščioniškais šamanais?
O vat JAV (kurios gan religingos) yra konstituciškai įtvirtinta žodžio laisvė, ir tokių nesąmonių nėra.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-04 16:34

Code: Select all

 Vyts wrote: Tai dėl vieno ieškinio dabar reikia keisti daugumos religines pažiūras? Ir kas galėtų paneigti kad net ir tai padarius nesirems kokiais kitais nekrikščioniškais šamanais?
Gal tai mano asmeniška problema, bet atleisk Vyts, nieko nesupratau ką norėjai savo komentaru pasakyti :wacko: : Koks ieškinys? Ir kas čia siūlo keisti daugumos religines pažiūras, ir prie ko čia išvis tos religinės pažiūros šioje byloje?

Jeigu gali paprasčiau ir aiškiau, nes tikrai, be jokio pykčio, nieko nesupratau apie ką tu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-04 16:54

Visus, kurie prisiregistruoja šioje grupėje vienija vienintelis dalykas - ateizmas. Ateizmas nėra ideologija. Problema šioje grupėje yra administracija :thumbsdown: (su sava ideologija), kuri nori visus ateistus įrėminti į vieną paveikslą, atitinkantį šios administracijos skonį ir pažiūras. Jie nesuvokia, kad ateistus šioje grupėje sieja tik neturėjimas tikėjimo dievais ir nesekimas jokiomis religijomis :twisted: , ir to, kad visi ateistai turi skirtingas nuomones (šios grupės skilimas tai ir parodo).
Ką ir sakau. Realybėje nematau tavo nupiešto gražaus paveikslo. Realybėje matau tik tokias fanatikų grupes, kaip minėta. Neabejoju, kad gerai paieškojęs rasčiau, žinoma, kad visi iki vieno ateistai dar netapo tolerastais. Bet tendencija tokia. Pastarieji garsiausi, aktyviausi, labiausiai matomi ir labiau apibrėžia ateizmo judėjimą realybėje nei tu, aš ar Vilius.
Pvz.; bro1 jau minėjo kas dedasi Lietuvoje:
Tai aišku yra absurdiška ir nepateisinama.

Bet. Šis pažįstamas, sąlyginai nedidelis ir sąlyginai nedažnas blogis man daug labiau priimtinas už patį bro1. Jei reikėtų rinktis dabartinę bažnyčią su tiek įtakos kiek ji dabar turi, arba bro1 ir panašių fanatikų valdžią, nedvejočiau nei sekundės. Bažnyčia yra daug mažesnis blogis, daug mažiau kišasi į įvairias mano gyvenimo sritis, turi daug mažiau dantų, daug mažesnius reikalavimus, ir šiaip į ją kažkas dėmesį rimčiau atkreipia tik labai retais atvejais. Mokslininkai šiais laikais nepraranda darbo, kad suskelia bajerį apie Jėzų, ir neturi atsiprašinėti, apsivilkę marškinėlius su kokiu ten kryžiumi.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 247
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-04 17:54

Code: Select all

 Sejanus wrote: Bažnyčia yra daug mažesnis blogis, daug mažiau kišasi į įvairias mano gyvenimo sritis, turi daug mažiau dantų, daug mažesnius reikalavimus, ir šiaip į ją kažkas dėmesį rimčiau atkreipia tik labai retais atvejais. Mokslininkai šiais laikais nepraranda darbo, kad suskelia bajerį apie Jėzų, ir neturi atsiprašinėti, apsivilkę marškinėlius su kokiu ten kryžiumi.
Kas nenori, tas nemato. Bažnyčia nebeturi tokios įtakos Lietuvoje, kokios norėtų, tačiau kiek galėdama vis kiša į ratus pagalius.

(šios dienos Delfi) .."Dalis medikų ir kai kurios pacientų organizacijos priešinosi šiam teisės aktui, nes teigė, kad tai sumažina tikimybę nevaisingoms poroms susilaukti vaikų, pakartotinės procedūros (hormoninė terapija, chirurginė intervencija, pilna anestezija), jų teigimu, žaloja moters organizmą.Teisės aktą vetuoti prašė ir sveikatos apsaugos ministras, socialdemokratas Juras Požela, tačiau embrionų šaldymui ir lytinių ląstelių donorystei dėl etinių sumetimų priešinasi Katalikų Bažnyčia, kai kurie tikintieji."

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=71721882
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2016-07-04 19:52

melodetektorius wrote:

Code: Select all

 Vyts wrote: Tai dėl vieno ieškinio dabar reikia keisti daugumos religines pažiūras? Ir kas galėtų paneigti kad net ir tai padarius nesirems kokiais kitais nekrikščioniškais šamanais?
Gal tai mano asmeniška problema, bet atleisk Vyts, nieko nesupratau ką norėjai savo komentaru pasakyti :wacko: : Koks ieškinys? Ir kas čia siūlo keisti daugumos religines pažiūras, ir prie ko čia išvis tos religinės pažiūros šioje byloje?

Jeigu gali paprasčiau ir aiškiau, nes tikrai, be jokio pykčio, nieko nesupratau apie ką tu.
Aš maniau, kad tu siūlai atversti daugumą lietuvių į ateizmą kad išgelbėti Vaidotą nuo kaltinimų nesantaikos kurstymu ar gal nuo remimosi egzorcisto parodymais byloje. Jeigu pažiūrėjai ką pacitavau manau turėjai suprasti apie ką eina kalba.
Last edited by VYTS on 2016-07-04 19:56, edited 1 time in total.
Post Reply