Ateizmo judėjimas išsikvėpė, bet gal ir gerai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-04 19:56

melodetektorius wrote:[..]tačiau embrionų šaldymui ir lytinių ląstelių donorystei dėl etinių sumetimų priešinasi Katalikų Bažnyčia, kai kurie tikintieji."
Tas gal ir nėra gerai, tačiau:

1) ženkli dalis tų žmonių ir nebūdami katalikai priešintųsi tiems dalykams dėl "etinių sumetimų".
2) net jei tu juos visus išvaduotum iš bažnyčios pinklių, jie nuo to netaptų racionalesni, ir labai tikėtina, kad pradėtų savo nuomonę reikšti kitais (arguably) opesniais klausimais, kaip pavyzdžiui eitų kovoti prieš vakcinas, už "alternatyvią mediciną", you name it. Be to, kai kurie tų "išvaduotųjų" taptų lengvu taikiniu visoms kitoms organizacijoms, kurios gali būti žymiai žalingesnės, kaip pvz. įvairaus plauko bepročių vadovaujamos sektos ar populistinės partijos.
3) ateizmo judėjimas, koks jis dabar yra, šiaip ar taip beveik nieko negali padaryti tuo (ir praktiškai jokiu) klausimu, nes yra hijackintas visų tų hiper-jautruolių-toleruolių (for lack of a better term :D). Dėl ko sparčiai praradinėja pozicijas, net savo ilgamečių palaikytojų akyse (ką mes matome net ir šioje kuklioje temoje).
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-05 10:19

melodetektorius wrote:

Code: Select all

 Sejanus wrote: Bažnyčia yra daug mažesnis blogis, daug mažiau kišasi į įvairias mano gyvenimo sritis, turi daug mažiau dantų, daug mažesnius reikalavimus, ir šiaip į ją kažkas dėmesį rimčiau atkreipia tik labai retais atvejais. Mokslininkai šiais laikais nepraranda darbo, kad suskelia bajerį apie Jėzų, ir neturi atsiprašinėti, apsivilkę marškinėlius su kokiu ten kryžiumi.
Kas nenori, tas nemato. Bažnyčia nebeturi tokios įtakos Lietuvoje, kokios norėtų, tačiau kiek galėdama vis kiša į ratus pagalius.

(šios dienos Delfi) .."Dalis medikų ir kai kurios pacientų organizacijos priešinosi šiam teisės aktui, nes teigė, kad tai sumažina tikimybę nevaisingoms poroms susilaukti vaikų, pakartotinės procedūros (hormoninė terapija, chirurginė intervencija, pilna anestezija), jų teigimu, žaloja moters organizmą.Teisės aktą vetuoti prašė ir sveikatos apsaugos ministras, socialdemokratas Juras Požela, tačiau embrionų šaldymui ir lytinių ląstelių donorystei dėl etinių sumetimų priešinasi Katalikų Bažnyčia, kai kurie tikintieji."

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=71721882
Kazkaip nesusikalbame. Juk sakau, as matau, ka baznycia daro. Ir matau, kad tai yra salyginai reti ir nereiksmingi atvejai. Tie embrionai man rupi labai menkai, ir in the grand scheme of things yra nereiksmingi. Tiek man asmeniskai tiek, manau, visuomenei. Nepakankamo lygio problema, kad reiketu naikinti baznycia kaipo tokia. Cia yra vienas atveju, kai baznycios ir mano nuomones skiriasi. Panasiai, kaip kartais skiriasi mano ir socdemu, mano ir liberalu, mano ir Viliaus, mano ir tavo, mano ir Japonijos valdzios nuomones. Ir as nematau reikalo kovoti pries juos ir sunaikinti ju itaka ar juos pacius, priesingai, dziaugiuosi, kad yra nuomoniu ivairove, nors kartais ir stengiuosi, jog praktikoje butu igyvendinta manoji. Ir jau nei per kur nepakankama problema, kad pritarciau RKB pakeitimui toleratoriais.

Plius, labai pasirasau po viskuo paskutineje Viliaus zinuteje. Praktiskai mano nuomone.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-05 16:00

Code: Select all

 Vyts wrote: Aš maniau, kad tu siūlai atversti daugumą lietuvių į ateizmą kad išgelbėti Vaidotą nuo kaltinimų nesantaikos kurstymu ar gal nuo remimosi egzorcisto parodymais byloje.
Dar kartą perskaityk mano komentarą, po kurio tu pirmą kartą pakomentavai, nes tarp to ką tu manei ir ką aš sakiau yra didžiulis skirtumas. Toks diskutavimo būdas man yra nepriimtinas.

Nesuprantu, kur tame komentare tu išskaitei, kad aš siūlau atversti daugumą lietuvių į ateizmą ar išgelbėti Vaidotą nuo kaltinimų nesantaikos kurstymu?

Jei atidžiai perskaitytum, tai manau suvoktum, kad rašiau ne apie teisiamąjį (kaltas jis ar nekaltas, ne man teisti), o apie faktą: 21 amžiaus Lietuvoje, kurioje Lietuvos Respublikos Konstitucijos 43 straipsnio paskutinis sakinys skelbia: „Lietuvoje nėra valstybinės religijos.“, valstybei atstovaujanti teisėja priima sprendimą (baudžia arba išteisina žmogų) pasiremdama šamano - melagio, manipuliatoriaus "kunigo egzocisto" vertinimu (šamanas, jei nori, gali paduoti manę į teismą už jo orumo įžeidimą, bet jame jis pats turės įrodyti, kad jis nėra melagis).

Kokią reikšmę teisėjos (teisingumo) sprendimui turi kunigo egzorcisto melagio vertinimas? Ar jis šioje byloje yra nukentėjęs, liudytojas ar kaltintojas? Ar jis gina bažnyčios autorines teises į žodžio "šėtonas" panaudojimą toje dainoje (jei šėtonas yra bažnyčios nuosavybė, tai tegul pateikia įrodymus, kad šį prekės ženklą ji užpatentavo).

Ar mūsų valstybė yra teisinė šalis, ar ji paiso savos konstitucijos?

Jeigu jus asmeniškai, ateistus, valstybės teismas teistų už kokį nors padarytą nusikaltimą, kuris nieko bendro neturi su bažnyčia, ar jūs neprieštarautumėte jei valstybės teisėjas priimtų sprendimą (nuosprendį) pasiremdamas kunigo egzorcisto vertinimu?

Man tai primena viduramžių teismą, o gal taip ir turi būti, viskas OK! Juk tai manęs asmeniškai neliečia.
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-05 16:49

Code: Select all

 Sejanus wrote: Tie embrionai man rupi labai menkai, ir in the grand scheme of things yra nereiksmingi. Tiek man asmeniskai tiek, manau, visuomenei.
Supratau, kitų problemos - ne tavo problemos.

.. "Bet protingesnė TS-LKD pusė visgi sugebėjo susidoroti su staiga šventesniais už popiežių tapusiais ekskomunistais ir ekskomjaunuoliais, kurie siekė bažnytinėmis dogmomis priversti apie 50 tūkst. negalinčiųjų susilaukti vaikų susitaikyti savo skaudžia dalia. http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualij ... lstybe.htm
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-05 17:36

Supratau, kitų problemos - ne tavo problemos.
Nieko tu nesupratai ir nenori suprasti, nes žiūri į savo pet issue pro vamzdį ir nematai platesnio vaizdo. Jei minutėlei stabteltum ir susimąstytum, kodėl net kiti ateistai ir bažnyčios nemėgėjai, kaip aš ir Vilius, su tavimi nesutinka, gal... bet nah, kam to reikia. Tu ateistas, racionalus, kritiškas, protingas, su tavimi ir tavo tikslais viskas gerai, belieka padėti tiems kitiems tapti tokiais pat protingais.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-07-05 21:37

Vilius wrote:Ateizmo judėjimas išsikvėpė
Tai čia gal labiau subjektyviai tamstai (ir man, ir kitiems turbūt) atsibodo ir nebetenkina šiuolaikinis ateistų judėjimas, o ne tai kad objektyviai jis išsikvėpė. Tikrai yra pilna jaunų žmonių, kuriems tos pačios anksčiau minėtos pavardės, rėkiančios ant bačkos, kad nėra Dievo, vis dar duoda kažkokio draivo ir įkvėpimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-06 10:23

Pico wrote:Tai čia gal labiau subjektyviai tamstai (ir man, ir kitiems turbūt) atsibodo ir nebetenkina šiuolaikinis ateistų judėjimas[..]
Tingiu žiūrėti į žodyną, bet spėju, kad "išsikvėpė" apibrėžimas ir yra maždaug "tau, man ir turbūt kitiems atsibodo ir nebetenkina" :)
Pico wrote:Tikrai yra pilna jaunų žmonių, kuriems tos pačios anksčiau minėtos pavardės, rėkiančios ant bačkos, kad nėra Dievo, vis dar duoda kažkokio draivo ir įkvėpimo.
Nesu tikras dėl to "pilna". Man susidarė vaizdas, kad tų žmonių vis mažiau, ir jų pagrindinė veikla yra blevyzgoti socialiniuose tinkluose.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-06 10:32

melodetektorius wrote:(iš delfio) "Prokurorė pažymėjo, kad palaikydama kaltinimą remiasi ne tik eksperto L. Laužiko išvadomis, bet ir visa kita baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga. Tai – ne tik liudytojų parodymai, bet ir V. Grincevičiaus interviu DELFI, jo žinutė feisbuke bei kunigo egzorcisto Arnoldo Valkausko feisbuke paskelbtas „Šėtone, prašau“ vertinimas."
Tai va, o dabar tu savęs paklausk, kodėl teismas atsižvelgė į vieno kunigo nuomonę paskelbtą Facebooke, bet neatsižvelgė į dešimčių ateistų virkavimus tame pačiame Facebooke. Kaip čia yra, kad senovinė prietarais pagrįsta organizacija, įsivėlusi į krūvą skandalų, etc., vis dar turi daugiau galios, nei oj koks progresyvus bei šaunus ateistų judėjimas?
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2016-07-06 15:45

Code: Select all

 Vilius: Tai va, o dabar tu savęs paklausk, kodėl teismas atsižvelgė į vieno kunigo nuomonę paskelbtą Facebooke, bet neatsižvelgė į dešimčių ateistų virkavimus tame pačiame Facebooke.
O ar teismas šioje byloje tūrėtų atsižvelgti į kunigo ar kažkokių ateistų virkavimus paskelbtus Facebooke?

Šio klausimo reikėtų paklausti teismo atstovų, taip pat, kokiai religijai jie simpatizuoja, o gal net išpažįsta, ir kas jiems svarbiau - Lietuvos konstitucija ar asmeniški įsitikinimai.

Jeigu valstybė, kurioje pagal konstituciją nėra valstybinės religijos, teisia žmogų pasiremdama a) psichiškai nesveiko arba b) melagio, manipuliatoriaus (čia gali būti tik vienas variantas ir mano nuomone tai yra b)) vertinimu, tai manau toks dalykas turėtų būti kritikuojamas (ar pastebėjote, kad patys tikintys savų religijų beveik nekritikuoja). Tai kas liečia religijų nuodėmes, daugiausia, o kartais vienintelės kritikos jos susilaukia nuo ateistų. Nesvarbu, kad 85% visuomenės į tokią kritiką užmerkia akis ar labai vangiai reaguoja, bet mano nuomone, kritika būtinai turi išlikti.

Ateizmo judėjimas yra opozicija religijoms, kuris kažkiek tai palaiko balansą. Jei ateistai užčiauptų burnas ir užmerktų akis, ar tikrai būtų visiems geriau? Kiekvienos demokratinės valstybės parlamentas turi ne tik valdančiąją partiją, bet ir jos darbus prižiūrinčią opoziciją. Juk patys suprantate, kas būna, kai valstybę valdo vienpartinė sistema.

Išsakiau savo nuomonę, išklausiau jūsų (dėkoju) :thumbsup: ir šioje temoje išjungiu savo mikrofoną. Viso gero. Iki.

Palieku jus su neatsakytu klausimu: ar šis kunigo egzorcisto vertinimas neturėtų būti įtrauktas į Lietuvos valstybės teisininkų dogmatiškas programas aukštosiose mokyklose? Juk čia auksinė išmintis;

„Savęs pašventimas šėtonui, be jokios abejonės, turės akivaizdžias pasekmes tiems, kurie dainavo kartu sąmoningai ar nesąmoningai. Žmonės gal nesupranta, ką daro, tačiau tai jau malda piktajai dvasiai.“

„Jeigu žiūrėtume iš dvasinės pusės, nuolat vyksta dvasinė kova ir kiekvienam vis iš naujo reikia nuspręsti, už ką jis“.

„Pasaulyje vyksta mistinis judėjimas ir kyla esminis klausimas, ko ta daina siekiama?“

„Reikės nebe 7 egzorcistų ant Lietuvos, o mažiausiai 77 ir čia nejuokauju“

„Tai ne tik garbinimas, bet ir prašymas naikinti. Žiūrint teologiškai, vaikai – švariausia žmonijos dalis, neturinti apsaugos. Ir jei prašai šėtono galios naikinti tuos, kurie negali apsiginti, iš tiesų prašai galios būti visišku naikintoju, kitaip – susivienijimo su piktąja dvasia, tapimo jos įrankiu. Todėl šiuo atveju drąsiai būtų galima kalbėti ir apie nacizmo, NKVD metodų propagavimą“.

“Demonas bando įvairius būdus, kaip egzorcistą įbauginti, o kartais besimeldžiant jį juokina. Nelabasis esąs klastingas ir gudrus, tačiau pagrindinis egzorcisto ginklas – malda.”

Pastaba. ( kunigėlis pasakė, kad: pagrindinis egzorcisto ginklas – malda, ir demonas bando įvairius būdus, kaip egzorcistą įbauginti, o kartais besimeldžiant jį juokina.

Įsivaizduoju jį darbe: meldžiasi, aplink kaimiečiai spokso, kunigėliui kartais pačiam juokas suima nuo tokių nesąmonių, tačiau negražu juoktis - dar suabejos kaimiečiai juo nuoširdumu ir gebėjimais. Visada yra išeitis - kaltę suversti Šėtonui - tai nelabasis juokina, tai jis kaltas. :twisted: )

Teisėja turėtų į tai atsižvelgti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-09 18:08

Vilius wrote:1) ženkli dalis tų žmonių ir nebūdami katalikai priešintųsi tiems dalykams dėl "etinių sumetimų".
Ne. Labai dažnai RKB pozicijos nesutampa su daugelio tikinčiųjų, bet tai netrukdo jai kalbėti jų visų vardu. Pvz., kalbant apie šeimos politiką dauguma rinkėjų nepritaria konservatorių stumiamai ir RKB palaikomai koncepcijai. Tiksliai taip suformuluotos apklausos nesu matęs, bet egzistuojančios apklausos leidžia manyti, kad dauguma gyventojų (t. y. ir žymi dalis katalikų) nepritaria RKB pozicijai dėl dirbtinio apvaisinimo.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-09 18:12

Sejanus wrote:Kazkaip nesusikalbame. Juk sakau, as matau, ka baznycia daro. Ir matau, kad tai yra salyginai reti ir nereiksmingi atvejai. Tie embrionai man rupi labai menkai, ir in the grand scheme of things yra nereiksmingi. Tiek man asmeniskai tiek, manau, visuomenei. Nepakankamo lygio problema, kad reiketu naikinti baznycia kaipo tokia.
Kadangi daug kartų minėjai, kad ateizmo judėjimas yra daug didesnis blogis nei bažnyčia, gal gali plačiau papasakoti apie dažnus ir reikšmingus atvejus, kai šis judėjimas sukelia pakankamo lygio problemas tau ir visai Lietuvos visuomenei? Ar keli ban'ai FB grupėje yra didesnė problema nei nevaisingumo gydymas, nesusituokusių porų diskriminacija, raganų teismai su egzorcisto dalyvavimu ir t. t.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 09:56

RB wrote:
Vilius wrote:1) ženkli dalis tų žmonių ir nebūdami katalikai priešintųsi tiems dalykams dėl "etinių sumetimų".
Ne. Labai dažnai RKB pozicijos nesutampa su daugelio tikinčiųjų, bet tai netrukdo jai kalbėti jų visų vardu. Pvz., kalbant apie šeimos politiką dauguma rinkėjų nepritaria konservatorių stumiamai ir RKB palaikomai koncepcijai. Tiksliai taip suformuluotos apklausos nesu matęs, bet egzistuojančios apklausos leidžia manyti, kad dauguma gyventojų (t. y. ir žymi dalis katalikų) nepritaria RKB pozicijai dėl dirbtinio apvaisinimo.
Iš kur tu žinai, ar tikintys yra "tradicinių" pažiūrų dėl RKB agendos, ar priesingai - RKB priderina savo poziciją prie narių pažiūrų?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 10:00

RB wrote:Kadangi daug kartų minėjai, kad ateizmo judėjimas yra daug didesnis blogis nei bažnyčia, gal gali plačiau papasakoti apie dažnus ir reikšmingus atvejus, kai šis judėjimas sukelia pakankamo lygio problemas tau ir visai Lietuvos visuomenei?
Be abejo gerai, kad ateizmo judėjimas nekelia tų problemų. Visgi jis ne kažką prisideda ir prie jų sprendimo, ar ne?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2016-07-15 18:32

Vilius wrote:Iš kur tu žinai, ar tikintys yra "tradicinių" pažiūrų dėl RKB agendos, ar priesingai - RKB priderina savo poziciją prie narių pažiūrų?
Nelabai supratau, ką nori pasakyti? Kaip tik rašiau, kad RKB ir daugumos tikinčiųjų pažiūros kai kuriais klausimais išsiskiria
Vilius wrote:Be abejo gerai, kad ateizmo judėjimas nekelia tų problemų. Visgi jis ne kažką prisideda ir prie jų sprendimo, ar ne?
Na, visų pirma čia buvo vienas kitas pareiškimas apie tai, kad ateistų judėjimai yra didesnis blogis nei bažnyčia. O dėl problemų sprendimo – galbūt tokių judėjimų skleidžiama informacija viešojoje erdvėje iš dalies atsveria religinę propagandą ir taip sumažina religijų įtaką visuomenei (nop, neįsivaizduoju, kaip išmatuoti, ar toks poveikis iš tiesų yra ar ne).
Bet kuriuo atveju, jei jau kalbame ne apie žalą, o apie naudos nebuvimą, tai vietoje „išsikvėpė ir gerai“ pereiname daugų daugiausiai prie „išsikvėpė ir px“. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-15 19:44

RB wrote:Bet kuriuo atveju, jei jau kalbame ne apie žalą, o apie naudos nebuvimą, tai vietoje „išsikvėpė ir gerai“ pereiname daugų daugiausiai prie „išsikvėpė ir px“. :)
Kiek tai liečia mane, tai "išsikvėpė, bet gal ir gerai" reiškia lygiai tą patį kaip "išsikvėpė ir px" :)

O dėl žalos, tai ten Sejanus apskritai ant visų tolerantų putojasi. Nemanau, kad jis pats mato konkrečią žalą būtent ateistų veikloje.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-16 02:17

Vilius wrote:Nemanau, kad jis pats mato konkrečią žalą būtent ateistų veikloje.
Kai kurių matau, kai kurių ne, kai kurių matau didelę potencialią žalą, kai kurių nauda pranoksta žalą, kai kurių ne, visokių gi yra. Manau, kad pakankamai konkrečiai pasakiau, kurie ir kodėl man nepatinka :)
User avatar
netnes
naujokas
Posts: 77
Joined: 2015-12-10 18:22
Location: Lithuania

2016-12-04 16:14

melodetektorius wrote:Ateizmo judėjimo tikslas nėra irodyti visiems, kad Dievas neegzistuoja. Ateizmo judėjimas yra kova už teisę būti savimi (bet kurioje valstybėje, ar tai Lietuva ar Pakistanas)), už teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, už religinių institucijų atskyrimą nuo valstybės, nuo valstybinių mokyklų, nuo įstatymų leidėjų ir t.t.

Paprasčiausiai paklausk savęs: kokiame pasaulyje (visuomenėje) tu norėtum gyventi?
Įdomu kuo noras būti savimi susijęs su Dievo buvimu arba nebuvimu? Kad būti savimi iš pradžių reikia save pažinti. Krikščionių tikėjimas būtent tai ir skatina - pažinti save ir savo artimus žmones, pažinti ir būti savimi. Religija (religinės institucijos) jau labai senai nebeturi tiesioginės įtakos valstybės valdyme, mokyklos taip pat atskirtos ir mokyklų švietimo programos sudaromos taip, jog religinio ugdymo lieka tik simbolis, akivaizdžiausias to įrodymas - kūno kultūros, meninio ugdymo ir netgi darbų pamokos vertinamos pažymiais, o tikybai bei etikai palikta tik įskaityta arba neįskaityta, o neįskaityta negali parašyti mokytojas, nes tada administracija baudžia tikybos ar etikos mokytoją už visos mokyklos mokinių pažangumo statistikos mažinimą (pats tai patyriau). Įstatymo leidėjai, t.y. seimo nariai mūsų iš viso yra laisvai renkami žmonės, niekaip nesusiję su religinėmis institucijomis (misionieriai, vienuoliai, diakonai, kunigai ir vyskupai apskritai negali bolotiruotis į Seimą).
Teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti turi kiekvienas žmogus ir gali tai praktikuoti bei praktikuoja visoje Europoje (įskaitant ir Lietuvą) ir kitame laisvame pasaulyje (nežinau dėl Rusijos, Ukrainos ir Belorusų). Muslimai tą reikalą trumpina kirsdami galvas arba kitaip išjungdami.
melodetektorius wrote:

Code: Select all

 Sejanus wrote: Bažnyčia yra daug mažesnis blogis, daug mažiau kišasi į įvairias mano gyvenimo sritis, turi daug mažiau dantų, daug mažesnius reikalavimus, ir šiaip į ją kažkas dėmesį rimčiau atkreipia tik labai retais atvejais. Mokslininkai šiais laikais nepraranda darbo, kad suskelia bajerį apie Jėzų, ir neturi atsiprašinėti, apsivilkę marškinėlius su kokiu ten kryžiumi.
Kas nenori, tas nemato. Bažnyčia nebeturi tokios įtakos Lietuvoje, kokios norėtų, tačiau kiek galėdama vis kiša į ratus pagalius.

(šios dienos Delfi) .."Dalis medikų ir kai kurios pacientų organizacijos priešinosi šiam teisės aktui, nes teigė, kad tai sumažina tikimybę nevaisingoms poroms susilaukti vaikų, pakartotinės procedūros (hormoninė terapija, chirurginė intervencija, pilna anestezija), jų teigimu, žaloja moters organizmą.Teisės aktą vetuoti prašė ir sveikatos apsaugos ministras, socialdemokratas Juras Požela, tačiau embrionų šaldymui ir lytinių ląstelių donorystei dėl etinių sumetimų priešinasi Katalikų Bažnyčia, kai kurie tikintieji."

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=71721882
Romos Katalikų Bažnyčia taip pat turi teises, kaip ir kitos organizacijos, institucijos. Ir šia valstybės įstatymų suteikta teise išsakyti savo nuomonę etiniais ir moralės reikalais visada pasinaudoja, lygiai kaip ir ateistinės arba ten kokie su lyties reikalais susijusios organizacijos. Tai yra labai gerai, nes sudaromos normalios sąlygos vykti dialogui ir visų žmonių švietimui. Kiekvienas žmogus tokiu būdu gauna visą su konkrečiu reikalu susijusią informacijos gamą ir pasirenka kas jam tinka palei savo asmeninius įsitikinimus ir gali prisidėti pasirašydami kurią nors peticiją ar tiesiog išsakyti savo nuomonę viešai. Tai yra gerai ir Lietuvoje tikrai už tą reikalą niekas nepersekioja, nebaudžia, nesmerkia, bent šiuo gyvenimo periodu.

Apskritai man labai keista skaityti pasisakymus šiame forume išsilavinusių žmonių, manančių, jog tikintys Dievo buvimu yra neišsilavimę, gal netgi bemoksliai (nė vidurinės nebaigę) žmonės. Suprantu, kai šitaip buvo manančių ~20 a viduryje, betgi dabar? Na nejaugi savo gyvenime nesutinkate žmonių savo aplinkoje, savo bendradarbių, savo išsilavinimo lygio, turinčių kitokią nuomonę Dievo egzistencijos klausimu? Čia šeip, pamąstymui.

Kas dėl šitos temos klausimo: "Ateizmo judėjimas išsikvėpė, bet gal ir gerai" Pritariu temos autoriaus pačiame pirmame poste išsakytai nuomonei.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-12-04 17:45

netnes wrote:Na nejaugi savo gyvenime nesutinkate žmonių savo aplinkoje, savo bendradarbių, savo išsilavinimo lygio, turinčių kitokią nuomonę Dievo egzistencijos klausimu?
Nu gal pasitaiko vienas kitas, kuris tiki ne pažodine šventraščių versija, o "nu ten kažkuo aukščiau" . Tokiu atveju, gali būti, kad žmogus tiesiog niekad nepasigilino į tą savo "tikėjimą".

Tačiau bendru atveju, tikėjimo stiprumas glaudžiai koreliuoja su kvailumu. Ir tai yra gana gerai patikrintas faktas: Religiosity and intelligence.
Post Reply