Abortai ir žmogaus teisės

Naujas temas kurkite čia
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-05-25 14:46

Tokia random mintis: jei gali pradet, ar negali ir uzbaigt?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-05-26 11:34

spyxter wrote:Tokia random mintis: jei gali pradet, ar negali ir uzbaigt?
O gal taip: jei gali pradėti, privalai ir užbaigti? - Panašu, kad linkstame į tą pusę.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-05-28 14:22

Lenkija kursto abortų karą Lietuvoje
http://atvirasgalas.blog.hardcore.lt/20 ... a_lie.html
Attachments
img.lrytas.lt.jpeg
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2008-09-18 12:51

Meduolis wrote:
Ramzajus wrote:Ar negimę homosapiensai turi kokias nors įstatimiškai patvirtintas teises?
Yra čia vienas toks slidus momentas: tu turi teisę daryti tam tikrus dalykus, jei tai nepažeidžia kitų žmonių teisių. Negimęs kūdikis apriboja mamos galimybes atlikti tam tikrus darbus, kartais - be jos sutikimo. Taigi jis yra savotiškas "pažeidėjas", ir mama neprivalo aukoti savo teisių dėl jo.
1. Yra "būtinosios ginties" viršijimo BK, jei tu negalėjai p**ti su meilužiu ir nužudei savo vaiką - tai viršijai būtinosios ginties įstatymo ribas.
2. Žmogumi lastelės (vyriška/moteriška) tampa po susijungimo - kitu atveju tai ne žmogus, o tik galimybė.

:crazy:
FooBar
naujokas
Posts: 118
Joined: 2004-12-08 19:06

2008-09-18 13:28

Po susijungimo - taip pat galimybe, tik siek tiek didesne. Visos spekuliacijos prasideda, kai apvaisinta kiausialaste pavadinama zmogumi.
painkiller
naujokas
Posts: 1
Joined: 2009-03-24 19:20

2009-03-24 19:28

O dabar patis abortu salininkai ,pagalvokit-o jus noretumet mirt negime?Pvz...O moteris nepagalvoja darydama aborta kad o jai tai butu padaryta?Laiminga iki ausu?Nemanau.Pries abortus. :thumbsdown:

P.S.Nepagalvokit apie mane nieko blogo-esu isilavines ir protingas zmogus,Tikrai ne bobute ar kunigas.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-24 21:08

painkiller wrote:O dabar patis abortu salininkai ,pagalvokit-o jus noretumet mirt negime?
Mhm... Mirti negimus, sakai? O galima ir šitaip? (Atsižvelgiant į tai, kad kokia nors zigota dar nesu aš).
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-03-24 21:47

painkiller wrote:O dabar patis abortu salininkai ,pagalvokit-o jus noretumet mirt negime?Pvz...O moteris nepagalvoja darydama aborta kad o jai tai butu padaryta?Laiminga iki ausu?Nemanau.Pries abortus. :thumbsdown:

P.S.Nepagalvokit apie mane nieko blogo-esu isilavines ir protingas zmogus,Tikrai ne bobute ar kunigas.
ar tu suvoki ką sakai ? mirt negimę ? Aš buvau 13.7 milijardų metų miręs, ir nepajaučiau JOKIO nepatogumo :) o tu, jutai ką nors ? :happy:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-03-25 01:06

painkiller wrote:O dabar patis abortu salininkai ,pagalvokit-o jus noretumet mirt negime?
Kiekvieną kartą masturbuodamasis, naudodamas kontracepcijos priemones arba tiesiog susilaikydamas nuo sekso (kuris, žinoma, turėtų baigtis palikuonimi) ilgiau nei dvi paras pagalvok apie tai, ar norėtum negimti. Juk suvoki, kad kiekvienas tavo spermatozoidas, kuris nepanaudojamas apvaisinimui, galėjo tapti žmogumi, o tu iš jo atėmei tokį šansą. Na, ar graužia sąžinė dėl milijardų tavo vaikų, kurie galėjo gimti, bet negimė?
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2009-03-25 09:38

painkiller wrote:O dabar patis abortu salininkai ,pagalvokit-o jus noretumet mirt negime?Pvz...O moteris nepagalvoja darydama aborta kad o jai tai butu padaryta?Laiminga iki ausu?Nemanau.Pries abortus. :thumbsdown:

P.S.Nepagalvokit apie mane nieko blogo-esu isilavines ir protingas zmogus,Tikrai ne bobute ar kunigas.
Žinai, būna gyvenime tokių ruožų, kai kyla mintis, kad gal geriau būt buvę visai negimt. Tada svarstai, kodėl tėvai nusprendė tave išmesti į žiaurų negailestingą pasaulį. Tai atleisti tikrai nelengva. Tad jei kiekviena motina ir tėvas tikrai galvotų, ką daro susilaukdami vaiko, nelaimingų žmonių būtų daug mažiau. :ax:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-25 09:50

Morrigan wrote:Tada svarstai, kodėl tėvai nusprendė tave išmesti į žiaurų negailestingą pasaulį
Norėčiau apginti tėvus. Juk jie nieko nežinojo apie tave prieš gimdydami: jie nenusprendė į pasaulį išmesti būtent tave. Juos daugiau ar mažiau būtų tenkinęs bet koks rezultatas. Jiems tu buvai paprasčiausia loterija, o galutinį produktą - tave - labiau formavo ne tėvai, bet gamtos dėsniai ir atsitiktinumai. Tėvai čia niekuo dėti, jie tiesiog vykdė Gamtos Programą. Vat, ją ir reikėtų keikti, o ne gimdytojus. :)
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2009-03-25 10:10

Morrigan wrote: Tada svarstai, kodėl tėvai nusprendė tave išmesti į žiaurų negailestingą pasaulį. Tai atleisti tikrai nelengva.
Na Singuliaras tau labai graziai atsake. Bet dar pasikartosiu visgi - mes esame dalinai protingos butybes, dalinai - instinktu vergai.
Siuo atveju - veikia dauginimosi instinktas. Manau tikrai negrazu kaltinti tevus uz tai, kad jie turi ta instinkta - jie del to nekalti.
Be to kas zino, ar tu pati ateityje nepasielgsi taip kaip liepia kuris nors is instinktu , Aa ?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-03-25 18:49

Morrigan wrote: Tada svarstai, kodėl tėvai nusprendė tave išmesti į žiaurų negailestingą pasaulį.
Tėvai taip kovoja su entropija :wink:
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2009-03-25 19:47

Tai gal tuomet spręsdami, turėti vaikelį ar ne, tėvai (visai nesvarbu, vedami instinkto ar proto) pirmiausia mąsto apie savo poreikius ir norus, ne apie vaiko. Net jei norėtų būti labai mieli ir pasielgti taip, kaip geriausia jų atžalėlei, jie tiesiog negalėtų. Nes tik ūgtelėjęs žmogus pradeda suvokti, gera jam šitame pasaulyje ar ne.
Mąstymas apie dar negimusio vaiko norus ar nenorus gali nuvesti tiek pas gydytoją darytis aborto, tiek į vaikiškų drabužėlių parduotuvę.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-03-25 21:17

Morrigan wrote:Tai gal tuomet spręsdami, turėti vaikelį ar ne, tėvai (visai nesvarbu, vedami instinkto ar proto) pirmiausia mąsto apie savo poreikius ir norus, ne apie vaiko.
Tik dabar tą supratai? :)

Kažkada su Akela esu šnekėjęs panašia tema. Tuomet sakiau, jog žmonių poreikis turėti palikuonių yra kažkokia metafizika. Kaip kunigai pasakytų - slėpinys.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-03-25 22:17

Singuliaras wrote:Kažkada su Akela esu šnekėjęs panašia tema. Tuomet sakiau, jog žmonių poreikis turėti palikuonių yra kažkokia metafizika. Kaip kunigai pasakytų - slėpinys.
A čio - kokį ten suoliuką gražų susikalt (namelį pasistatyt, paveiksliuką nusipaišyt...) - jokios metafizikos, smagu kad pats pasidarei. Nieko nebuvo - ok, ok, medžiagos kokios tai palaidos - o padirbėjai ir jau kažkoks tai objektas pagal tavo mintį susigeneravo. "Pasižymėjai" teritoriją - aš čia esu ir veikiu :) Vaikas irgi - lyg ir "nieko nebuvo" - ok, ok genetinė medžiaga aka "kodas" jau buvo - plius pieniukas, košytės... - ir bėgioja krykštaudamas naujas rausvas individas. Daugybei žmonių tai būna tobuliausia, ką pavyksta "sukurti" per gyvenimą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2009-03-26 08:50

Akela wrote:Vaikas irgi - lyg ir "nieko nebuvo" - ok, ok genetinė medžiaga aka "kodas" jau buvo - plius pieniukas, košytės... - ir bėgioja krykštaudamas naujas rausvas individas. Daugybei žmonių tai būna tobuliausia, ką pavyksta "sukurti" per gyvenimą.
:D :D :D Mes esam taip prie to pripratę, kad kartais net pamirštam, koks tai stebuklas. Berods kažkas yra pasakęs (netiksliai perpasakoju): velniam mes taip svaigstam apie dirbtinio intelekto sukūrimą, jeigu su kiekvienos pakankamai jaunos ir sveikos merginos ar moters pagalba, tą galima padaryti visai nesunkiai. :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-03-26 09:23

Svetimas wrote:
Akela wrote:Vaikas irgi - lyg ir "nieko nebuvo" - ok, ok genetinė medžiaga aka "kodas" jau buvo - plius pieniukas, košytės... - ir bėgioja krykštaudamas naujas rausvas individas. Daugybei žmonių tai būna tobuliausia, ką pavyksta "sukurti" per gyvenimą.
:D :D :D Mes esam taip prie to pripratę, kad kartais net pamirštam, koks tai stebuklas. Berods kažkas yra pasakęs (netiksliai perpasakoju): velniam mes taip svaigstam apie dirbtinio intelekto sukūrimą, jeigu su kiekvienos pakankamai jaunos ir sveikos merginos ar moters pagalba, tą galima padaryti visai nesunkiai. :)
Rašiau tai, kai prisiminiau pažystamą rašytoją - tiesa tik 1 knygą ir daug apsakymų prirašiusį - sėdėjom kavinėj su jo šeimyna, apie menus šnekėjom, tai jis bežiūrėdamas į dūkstantį sūnelį leptelėjo, kad vaikiukas yra geriausia, ką jam pavyko "sukurti" :wink:
Vienžo, rankom mažai ką gero pavyksta padaryti :mrgreen:
Dar dėl šito
Mes esam taip prie to pripratę, kad kartais net pamirštam, koks tai stebuklas.
- tai, pvz, kox tai benamis/beveislis katukas dvesiantis prie šiukšlių konteinerio yra sudetingesnis darinys už (pvz) Bugatti Veyron EB 16.4, ale tai nieko nekaso :wink:
Post Reply