Page 1 of 32

Re: Abortai ir žmogaus teisės

Posted: 2004-07-11 14:15
by Meduolis
Ramzajus wrote:Ar negimę homosapiensai turi kokias nors įstatimiškai patvirtintas teises?
Yra čia vienas toks slidus momentas: tu turi teisę daryti tam tikrus dalykus, jei tai nepažeidžia kitų žmonių teisių. Negimęs kūdikis apriboja mamos galimybes atlikti tam tikrus darbus, kartais - be jos sutikimo. Taigi jis yra savotiškas "pažeidėjas", ir mama neprivalo aukoti savo teisių dėl jo. Jau gimusį kūdikį mama gali atiduoti kad ir į tuos pačius vaikų namus, jei šis jos galimybes riboja. Jau gimusio kūdikio užmušimas nėra vienintelė galima išeitis iš susidariusios padėties, be to, ji nėra geriausia. O apsaugoti mamos teises aborto keliu - kolkas vienintelis būdas.

Sorry jei kam skamba per žiauriai.

Posted: 2004-07-11 15:55
by yamono
Taip, priimu atsiprasyma.

Posted: 2004-11-24 19:03
by Vajezus
Reishkiasi, perskaichiau naujiena Delfyje:
http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ar ... id=5528873
ir mane sudomino tulo Hmm komentaras:
Hmm, 2004 11 24 10:54
Man pasakykit kuo skiraiasi toks nuzudymas is neatsargumo nuo samoningo aborto? Kas blogiau?
Ish tikruju, kaipgi chia yra?

Posted: 2004-11-25 06:18
by Nomad
O apsaugoti mamos teises aborto keliu - kolkas vienintelis būdas.

Sorry jei kam skamba per žiauriai.
Kartais vienintelis būdas apsaugoti teises į nuosavybę yra vagies nužudymas, įdomu kodėl tai iki šio neįteisinta.

Posted: 2004-11-25 12:27
by Legionas
Nomad wrote: Kartais vienintelis būdas apsaugoti teises į nuosavybę yra vagies nužudymas, įdomu kodėl tai iki šio neįteisinta.
Kai kur iteisinta. Beje amerikoje paskaiciuota kad viena mirties bausme issaugo 7 gyvybes.

Posted: 2004-11-25 12:43
by Vajezus
Legionas wrote: Beje amerikoje paskaiciuota kad viena mirties bausme issaugo 7 gyvybes.
Kaip tai paskaichiuota?

Posted: 2004-11-25 12:50
by Nomad
Aha ir man įdomu kaip čia sugebėjo taip paskaičiuot ;) Nes Amerikoj nusikalstamumas nei kiek ne mažesnis už ES šalių, kur mirties bausmės apskritai nėra.

Posted: 2004-11-25 13:16
by Legionas
Nomad wrote:Aha ir man įdomu kaip čia sugebėjo taip paskaičiuot ;) Nes Amerikoj nusikalstamumas nei kiek ne mažesnis už ES šalių, kur mirties bausmės apskritai nėra.
man regis, kad amerikoje nusikalstaumas visgi mazesnis negu Europoje. Bent jau maciau statistika, kad Svedijoje nusikalstamumas didesnis.

Tuos surasiu as tau ta straipsni apie mirties bausmes efektyvuma. Gal nauja tema padarom?

Posted: 2004-11-25 13:23
by Nomad
Legionas: pažiūrėk prie socialinių temos.


Man atrodo dėl tų abortų dabar viskas yra labai paprasta. Ištobulėjus medicinai, žmonių pasidarė labai daug ir vieno žmogaus gyvybė nustojo būti toks vertingas dalykas tautos ar grupės išlikimui. Anksčiau, kai kūdikių mirštamumas buvo kiek kitas, primityvios tautos kitaip į tai žiūrėjo.

Prie to, kad europiečių mažėja, manau prisideda ir abortai.

Posted: 2004-11-25 14:04
by Vajezus
Nomad wrote: Anksčiau, kai kūdikių mirštamumas buvo kiek kitas, primityvios tautos kitaip į tai žiūrėjo.
Daugelyje senoves tautu buvo praktikuojami ne tik abortai, bet ir kudikiu zhudymas. Spartoje, pvz, Homo Sapiens veisles gerinimo tikslais gimusius luoshus kudikius nuzhudydavo.

Posted: 2004-11-25 14:10
by Legionas
O lietuvoje pries 100-200 metu populiariausia kontracepcijos priemone buvo nudaigoti ir palikti kudiki miske. Carines rusijos zandaru bylose uzregistruota simtai tokiu atveju kasmet.

Posted: 2004-11-25 16:03
by Nomad
Aš specialiai parašiau "primityvios tautos". Indėnų, aborigenų ar negrų tautelės, iš kelių šimtų narių susidedančios giminės, gyvenančios sunkiose sąlygose. Ypač - klajoklių. Kai kiekvieno žmogaus netektis atsiliepdavo visai genčiai. Ten kitaip vertino gyvybę. Aišku, negaliu garantuot, kad nepasitaikydavo abortų, bet smarkiai tuo abejoju.

Viduramžiais ir vėliau pagrindinė abortų priežastis aiški: krikščioniškas visuomenės požiūris į nesantuokinį seksą ir dar baisesnis - į pavainikius.
Spartoje, pvz, Homo Sapiens veisles gerinimo tikslais gimusius luoshus kudikius nuzhudydavo.
Taip, Spartoje įstatymai buvo baisiai nehumaniški. Ne veltui nieko doro jie ir nepasiekė, išskyrus karinius laimėjimus. Beveik visi senovės Graikijos filosofijos ir mokslo laimėjimai Atėniškos kilmės :)

Posted: 2004-11-25 16:08
by Legionas
Nomad wrote:Aš specialiai parašiau "primityvios tautos". Indėnų, aborigenų ar negrų tautelės, iš kelių šimtų narių susidedančios giminės, gyvenančios sunkiose sąlygose. Ypač - klajoklių. Kai kiekvieno žmogaus netektis atsiliepdavo visai genčiai.
Klajokliai turejo savus sumetimus abortams:

"Ancient tribes would sometimes be forced to move quickly, and pregnant women could slow the entire tribe down. Abuse of the woman's abdomen, and later abuse through excessive horseback riding, could cause the baby to be born prematurely. This baby was then either killed or left to die. Unfortunately, the mother also frequently died during the birthing."

"History of Abortions"
http://www.abortioninfo.net/facts/whatis3.shtml

Posted: 2004-11-25 16:14
by Legionas
Nomad wrote: Beveik visi senovės Graikijos filosofijos ir mokslo laimėjimai Atėniškos kilmės :)
Tas pats buvo ir Atenuose - naujagimiai dar nebuvo laikomi zmonemis, tevams buvo leidziama zudyt net ir sveikus kudikius, jau nekalbant apie luoshus:

"Athenian law said nothing on either contraception or abortion, presumably because Athens, like most Greek city-states, preferred a rather limited and manageable population, and therefore had no good reason to resist such practices on a collective scale. In fact Plato and Aristotle recommend abortion in their utopian states as a method of population control"

Women and Family in Athenian Law
http://www.stoa.org/projects/demos/arti ... g=UnicodeC

Posted: 2004-11-25 16:34
by Nomad
Viena yra "leidžiama" ir kita - privaloma. Šiaip Atėnų ir Spartos įstatymai ne tik abortų ir naujagimių klausimu skyrėsi, aš rašiau bendrai apie dehumanizuotus Spartos įstatymus.

Grįžtant prie abortų klausimo dabartiniais laikais, nežinau, neturiu tvirtos nuomonės. Ir ta ir ta pozicija man atrodo labai pagrįsta. Tikriausiai viskas priklauso nuo aplinkybių. Todėl abortai neturėtų būti uždrausti, bet galbūt kažkaip ribojami? Kita vertus, kur ribojimas - ten sąlygos piktnaudžiavimui, korupcijai ir darymuisi namudinėmis sąlygomis su pakaba ir žirklėmis. Irgi ne išeitis. Ką manot?

Posted: 2004-11-25 16:38
by maxis
leisciau pasidaryt aborta tik toms kurios nieko neuzdirba, arba uzdirba varganai mazai. :(

Posted: 2004-11-25 17:04
by Vajezus
Man tokia mintis shove galvon. Juk galima nesidaryti aborto, bet atsisakyti vaiko!

Posted: 2004-11-25 17:06
by Legionas
Vajezus wrote:Man tokia mintis shove galvon. Juk galima nesidaryti aborto, bet atsisakyti vaiko!
Tas nepanaikina dideles nestumo ir gimdymo zhalos organizmui. Bandei gimdyt? Menkas malonumas.