Investavimas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2013-05-01 02:35

RB wrote:
Abejoklis wrote:Tad jeigu pasaulinė ekonomika bėdoje, tas diversifikuotas portfelis irgi garantuotai bėdoje.
Taip. Bet kol kas ilguoju laikotarpiu pasaulio ekonomika augo.
Teoriškai tas skamba gerai, bet praktiškai greičiausiai augančiose rinkose (tarkime Mianmare, Kombodžoje, Mongolijoje) nėra biržų arba jos dar tik mezgasi, ir ten nėra lengva prekiauti. Realybėje tu to globalaus augimo nematai - pagrindinės biržos yra stagnuojančiose ir grimztančiose šalyse.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-01 08:50

son wrote:mano portfelis geriausiai atspindi mano "pranasystes". kitaip tariant mokejima atsirinkti info. :lol:
Ir kaip stipriai bei ilgai jūsų portfelis outperformina tarkim S&P 500 indeksą, jei atsižvelgtume į riziką?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2013-05-01 15:51

RB wrote:Na, tu turbūt investuoji pakankamai neilgai, tad rimtų statistinių išvadų padaryti nepavyks.
~12 metu
Bet šiaip įdomumo dėlei gali bent pats sau palyginti savo investicijų vertės kitimą su atitinkamu indeksu (nežinau, kur tu investuoji) ir pasižiūrėti, ar labai jau daug jį pralenkei (nors ir tai menkai ką parodytų... esi vienas iš šimtų milijonų smulkių investuotojų visame pasaulyje, taigi, net ir grynai atsitiktinumas lemia, kad tarp jų bus ne vienas ir ne du, sėkmės dėka investavę itin sėkmingai. Arba itin nesėkmingai.).
neskaitant siu metu ftse100 ir ftse250 nuo pat 2008 iki 2012 buvo labai lengva lenkti nes tarkim ftse100 tik dabar daugmaz pasivijo 2008 verte (kaip tuo tarpu mano portfelis visa laika gain'ino). isties nuo 2009m turejau atsitiktini "arkliuka" arm. o siaip visas ftse100 paremtas mazdaug 5 imonem (dauguma uk fondu ant ju ir bazuojasi) ir jei ismetus "looserius" tai si index'a lenkti nera sunku. su dax pasigirti negaliu nes daznos spekuliacijos man kainuoja didelius mokescius uz uk ribu (lyginant su mano investuojama suma) tad man naudingiau rinktis "uzsienio" fondus.
O šiaip tas faktas, kad tu nekolekcionuoji lėktuvų, jau rodo, kad turbūt tos pranašystės nėra labai grandiozinės. :)
yra dar toks faktas kai numacius ivyki dar reikia tureti ka investuoti tad tai lemia ir ka gausi.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2013-05-01 15:58

Vilius wrote:
son wrote:mano portfelis geriausiai atspindi mano "pranasystes". kitaip tariant mokejima atsirinkti info. :lol:
Ir kaip stipriai bei ilgai jūsų portfelis outperformina tarkim S&P 500 indeksą, jei atsižvelgtume į riziką?
jei penkiu metu begyje S&P500 gain'ino 13% tai mano portfelis gerokai ji pralenke. jei lyginti paskutinius metus tai S&P500 prieaugis ~26% tad man toli iki to. per metus kaip minejauprieaugio didelio neturiu bet 5 metu perspektyvoj skirtumas jauciasi nemenkas vien todel kad pavyko isvengti klupimu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2013-05-01 22:58

son wrote:jei penkiu metu begyje S&P500 gain'ino 13% tai mano portfelis gerokai ji pralenke. jei lyginti paskutinius metus tai S&P500 prieaugis ~26% tad man toli iki to. per metus kaip minejauprieaugio didelio neturiu bet 5 metu perspektyvoj skirtumas jauciasi nemenkas vien todel kad pavyko isvengti klupimu.
Kitaip tariant, išvengei kritimų, bet „išvengei“ ir spartaus augimo. Klausimas, kas geriau. Pvz., akcijų vertei sparčiai augant tokia strategija turbūt nepasiteisintų.
son wrote:yra dar toks faktas kai numacius ivyki dar reikia tureti ka investuoti tad tai lemia ir ka gausi.
Jei jau pasitiki savo prognozėmis, tai imi paskolą, užstatai butą, galų gale užstatai jau turimus vertybinius popierius ir generuoji finansinį svertą. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-02 10:44

son wrote:yra dar toks faktas kai numacius ivyki dar reikia tureti ka investuoti tad tai lemia ir ka gausi.
Su išvestiniais instrumentais (opcionai, fjučeriai, ETF su svertu, CFD) galima visai nesunkiai pasidaryti gana ženklų svertą. Žinoma, rizika taip pat išauga proporcingai, tačiau tai neturėtų būti didelė problema, kai gali "numatyti krizes". Ne tai, kad aš jums siūlau pradėti žaisti ruletę su savo portfeliu, bet pinigų trūkumas čia tikrai nėra vykęs pasiteisinimas ;)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2013-05-02 22:43

RB wrote:Kitaip tariant, išvengei kritimų, bet „išvengei“ ir spartaus augimo. Klausimas, kas geriau. Pvz., akcijų vertei sparčiai augant tokia strategija turbūt nepasiteisintų.
kiekvienas renkasi savo investiciju strategija. jei akcijos uz tarkim 100 pinigu nukrenta 50% (prarasta puse pinigu) atgauti ju vertei reikes 100% prieaugio (t.y. dvigubai nei prarandi.) labai paprasta matematika. kadangi rinkose vyksta nuolatiniai pokyciai as renkuosi galimybe isvengti kritimu (jei tai imanoma) negu kad veliau tikimybe daugiau uzdirbti (kas gali ir nepasisekti).
RB wrote:
son wrote:yra dar toks faktas kai numacius ivyki dar reikia tureti ka investuoti tad tai lemia ir ka gausi.
Jei jau pasitiki savo prognozėmis, tai imi paskolą, užstatai butą, galų gale užstatai jau turimus vertybinius popierius ir generuoji finansinį svertą. :)
Vilius wrote:Su išvestiniais instrumentais (opcionai, fjučeriai, ETF su svertu, CFD) galima visai nesunkiai pasidaryti gana ženklų svertą. Žinoma, rizika taip pat išauga proporcingai, tačiau tai neturėtų būti didelė problema, kai gali "numatyti krizes". Ne tai, kad aš jums siūlau pradėti žaisti ruletę su savo portfeliu, bet pinigų trūkumas čia tikrai nėra vykęs pasiteisinimas ;)
labai dekingas uz nepagailetus patarimus apie finansavima.. prie cfd buvau nagus prikises apie 2009/10 metus (kaip ir domejausi opcionais) bet losejas is manes menkas ir save labiau priskiriu prie smulkiu investuotoju o ne prie losimu megeju tad isvestiniai instrumentai ne man. nors i future trade aki megstu uzmesti nes tai veikia dali prekiautoju kaip gandas ir daznu atveju lemia ivyki net nepagristai. kadangi i investicija ziuriu kaip i buda taupyti (su papildomu uzdarbiu prie taupomos sumos) tikrai nezadu uzstatyti savo busto nes taupymas mano subjektyviu poziuriu yra atliekamu finansu kaupimas nustatytam tikslui pasiekti ir rizika prarasti kazka ka jau turi i tai neitraukiama. repo man nebuvo sekmingas (laimei ir nebuvo nuostolingas) nes veik visa uzdarbi teko kloti uz palukanas nors neatsisakau minties ikeisti obligacijas paremtas ftse100 augimu bet ne dabar nes nelabai tikisi kad footsie metus pabaigs daugiau nei 62 (palauksiu rudens tada matysiu).

beje jei jau trolinam.. tai siandien uzkliuvo skycatcher reklama ir nustebau kad kolekcionuoti lektuvus nera jau taip sudetinga. prilygsta automobilio kainai. tik va nezinau kokios islaikymo islaidos.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2013-05-04 11:33

RB wrote:Taip. Bet kol kas ilguoju laikotarpiu pasaulio ekonomika augo. O jei pasaulinė ekonomika žlugs, tai labai tikėtina, kad turėsiu kur kas rimtesnių problemų nei nuvertėjusios investicijos, kad ir į ką būčiau investavęs.
Kokios problemos gali buti didesnes, nei nuvertejusios investicijos? Kokia prasme investuoti, jei tai neissprendzia galimu tavo ateities problemu? :)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2013-05-04 14:04

fizikanas wrote:
RB wrote:Taip. Bet kol kas ilguoju laikotarpiu pasaulio ekonomika augo. O jei pasaulinė ekonomika žlugs, tai labai tikėtina, kad turėsiu kur kas rimtesnių problemų nei nuvertėjusios investicijos, kad ir į ką būčiau investavęs.
Kokios problemos gali buti didesnes, nei nuvertejusios investicijos? Kokia prasme investuoti, jei tai neissprendzia galimu tavo ateities problemu? :)
rb nemini nuvertejusiu investiciju. jei finansai isnesa labai gerai diversifikuoti savo portfeli arba jei pagrindines tavo investicijos remiasi tik fondais (kurie jau diversifikuoti ir valdomi finansus ismanancio zmogaus [ju grupes]). investuodamas labai ilgam periodui tu vistiek gausi pelno. paimk bet kuri pagrindini pasaulio indeksa ir palygink ji 10 ar 20 metu laikotarpiu. pamatysi kad net ir po giliu kriziu jie atsigaudavo o ilgo laikotarpio begyje jie visa laika augo. svarbiausia neissigasti ir nepardavineti tuo metu kada jau "po laiko" sureagavai apie krize. o kad padengtu "sedejimo backoje" infliacini laikotarpi dauguma fondu (arba diversifikuoti portfeliai) suinteresuoti investicijomis i kompanijas mokancias dividentus.
tuo tarpu commodity paremti portfeliai yra itin jautrus besikeiciantiem vejam nes tokiukaip auksas verte kinta tik per gilias krizes arba "ekonominius bumus" ir nespejus parduoti laiku iki sekancio pardavimo gali tekti laukti net desimtmecius o per ta laika jokie dividentai nebus mokami (tik kaupsis islaikymo/saugojimo kastai).

snekant apie cia vykusi rb ir viliaus trolinima tai daugiau liete ju noras surasti pas mane nuospaudu pamindymui kad ilgalaikio periodo investicijose mano pasirinktas modelis nesugeba aplenkti (outperforminti) pagrindiniu indeksu (beje viliaus s&p500 yra vienas agresyviausiu mid indexu) ir tai reikstu kad as nesugebu isnaudoti ziniu apie "krizes".
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-04 22:37

fizikanas wrote:Kokios problemos gali buti didesnes, nei nuvertejusios investicijos? Kokia prasme investuoti, jei tai neissprendzia galimu tavo ateities problemu? :)
Prasmė investuoti yra tame, kad mes (daugiau ar mažiau) pagrįstai tikimės, kad investavimas gali padėti išspęsti ateities problemas. Tačiau tikru dėl to būti neįmanoma iš principo. Didesnė problema už nuvertėjusias investicijas, be abejo, yra asteroidas pataikęs į Žemę.
son wrote:snekant apie cia vykusi rb ir viliaus trolinima tai daugiau liete ju noras surasti pas mane nuospaudu pamindymui kad ilgalaikio periodo investicijose mano pasirinktas modelis nesugeba aplenkti (outperforminti) pagrindiniu indeksu (beje viliaus s&p500 yra vienas agresyviausiu mid indexu) ir tai reikstu kad as nesugebu isnaudoti ziniu apie "krizes".
Bet tai tą ir reiškia :). Finansų rinkose nėra jokio kito būdo pademonstruoti savo gebėjimus "numatyti", nei ilgai ir užtikrintai aplenkti aktualų indeksą (žinoma, atsižvelgiant į riziką). Visa kita yra plepalai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-04 22:51

son wrote:(beje viliaus s&p500 yra vienas agresyviausiu mid indexu)
Nežinau, ką reiškia "agresyvus indeksas", bet dėl "mid" dalies tikrai nesutinku. S&P 500 vienareikšmiškai yra "large cap" indeksas. Tiek dėl to, kad į jį yra įtrauktos didelės kapitalizacijos įmonių akcijos, tiek dėl metodologijos - komponentai su didesne kapitalizacija turi didesnį svorį skaičiavime.

Šiaip ar taip aš šį indeksą paminėjau tik kaip pavyzdį. Jei jūs investuojate tik Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, ar kur kitur, jums be abejo aktualūs bus kiti indeksai, ir su jais reikės lyginti jūsų prekybos rezultatus.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2013-05-05 14:25

Vilius wrote:
fizikanas wrote:Kokios problemos gali buti didesnes, nei nuvertejusios investicijos? Kokia prasme investuoti, jei tai neissprendzia galimu tavo ateities problemu? :)
Prasmė investuoti yra tame, kad mes (daugiau ar mažiau) pagrįstai tikimės, kad investavimas gali padėti išspęsti ateities problemas. Tačiau tikru dėl to būti neįmanoma iš principo. Didesnė problema už nuvertėjusias investicijas, be abejo, yra asteroidas pataikęs į Žemę.
Kalbu apie tai, kad asteroidui pataikius i zeme, ir zlugus pasaulinej ekomonikai, likusiuose griuvesiuose gyventi kazkam vistiek reikes ir tai daryti be pinigu bus greicauisai dar sudetingiau, nei butu siandien. Ir auksas atrodo patrauklesne valiuta uz akcijas tokiu atveju.
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-05-05 15:13

fizikanas wrote:Kalbu apie tai, kad asteroidui pataikius i zeme, ir zlugus pasaulinej ekomonikai, likusiuose griuvesiuose gyventi kazkam vistiek reikes ir tai daryti be pinigu bus greicauisai dar sudetingiau, nei butu siandien. Ir auksas atrodo patrauklesne valiuta uz akcijas tokiu atveju.
O kuras, makaronai ir konservai dar žymiai patrauklesnė, spėju.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2013-05-05 15:26

OMG!WTF? wrote:
fizikanas wrote:Kalbu apie tai, kad asteroidui pataikius i zeme, ir zlugus pasaulinej ekomonikai, likusiuose griuvesiuose gyventi kazkam vistiek reikes ir tai daryti be pinigu bus greicauisai dar sudetingiau, nei butu siandien. Ir auksas atrodo patrauklesne valiuta uz akcijas tokiu atveju.
O kuras, makaronai ir konservai dar žymiai patrauklesnė, spėju.
Na makaronai ir konservai ir siandien yra gerai. Tik nezinau ar tai taptu pagrindine valiuta, aka atsikaitymo priemone. Nors imanoma.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-05 15:27

fizikanas wrote:Ir auksas atrodo patrauklesne valiuta uz akcijas tokiu atveju.
Kaip jau sakė OMG!WTF?, tokiu atveju greičiausiai maistas, kuras ir gal dar ginklai yra žymiai geresnė investicija, nei auksas. Tačiau taip, išgyvenę žmonės vis vien ansčiau ar vėliau imtų prekiauti, ir visai tikėtina, kad jiem prireiktų pinigų, kuriuos tradiciškai galėtų paremti auksu. Čia jau kiekvienas investuotojas turi spręsti, kiek jam toks scenarijus atrodo tikėtinas. Man jis atrodo per mažai tikėtinas, kad dėl jo sukčiau galvą.

Kita problema ta, kad dauguma šiandieninių investuotojų laiko ne patį metalą, o tik vertybinius popierius vienaip ar kitaip susietus su auksu, kurie visuotinės suirutės atveju greičiausiai bus tokie pat beverčiai, kaip ir akcijos.
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-05-05 15:38

fizikanas wrote:
OMG!WTF? wrote:
fizikanas wrote:Kalbu apie tai, kad asteroidui pataikius i zeme, ir zlugus pasaulinej ekomonikai, likusiuose griuvesiuose gyventi kazkam vistiek reikes ir tai daryti be pinigu bus greicauisai dar sudetingiau, nei butu siandien. Ir auksas atrodo patrauklesne valiuta uz akcijas tokiu atveju.
O kuras, makaronai ir konservai dar žymiai patrauklesnė, spėju.
Na makaronai ir konservai ir siandien yra gerai. Tik nezinau ar tai taptu pagrindine valiuta, aka atsikaitymo priemone. Nors imanoma.
Gal ir nebus pagrindinė valiuta, bet manau kad už auksą galėsi nusipirkti žymiai mažiau makaronų nei dabar.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-05 15:42

OMG!WTF? wrote:Gal ir nebus pagrindinė valiuta, bet manau kad už auksą galėsi nusipirkti žymiai mažiau makaronų nei dabar.
Gal ir taip, bet be aukso jūs jų nenusipirksite visai.
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-05-05 15:54

Vilius wrote:
OMG!WTF? wrote:Gal ir nebus pagrindinė valiuta, bet manau kad už auksą galėsi nusipirkti žymiai mažiau makaronų nei dabar.
Gal ir taip, bet be aukso jūs jų nenusipirksite visai.
:? Turėjau galvoje kad tada geriau dabar kaupti atsargas o ne auksą.
Post Reply