Investavimas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-11-01 19:10

Svetimas wrote:
2018-11-01 17:57
Tikiuosi bemodeliuodamas kur nors žioplos klaidos neįvėliau.
Man tai panašu ties pralošta ten kažkas primakliuota, greitai sumečiau tai manau tai turėtų atrodyti maždaug taip:
Image

t.y. laimėta/pralaimėta artėti link nulio.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-01 22:51

Stormas wrote:
2018-11-01 19:10
Svetimas wrote:
2018-11-01 17:57
Tikiuosi bemodeliuodamas kur nors žioplos klaidos neįvėliau.
Man tai panašu ties pralošta ten kažkas primakliuota, greitai sumečiau tai manau tai turėtų atrodyti maždaug taip:
Image
t.y. laimėta/pralaimėta artėti link nulio.
Aš algoritmiškai simuliavau patį žaidimą. Praloštoje dalyje (stulpelis "Pralošta") aš susumuoju visus praloštus pinigus iki sėkmingai atspėto N-ojo bandymo. Na, ir, aišku, dauginu iš visų tokių susimuliuotų serijų (atspėtų N-uoju bandymu) skaičiaus. Kol kas nematau savo klaidos, kol kas neparodys. :)
O tavo modelio nekomentuosiu, nes nesupratau, kas ten ir kaip. ;)

P.S. Sorry, Viliau, kad hijackinom su savo offtopikais tavo temą. Bus galima atskirti į atskirą prie progos (priklausomai nuo to, kaip viskas išsirutulios).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-11-01 23:18

Man tokie - vien sausa matematika paremti - metodai visada atrodo įtartini. Nesvarbu, ar kalba eina apie lošimus, ar investavimą, ar net apie svieto pabaigos prognozavimą.. Jei argumente nėra nei vieno empirinio fakto, tai man čia iškarto suveikia red-flagai. Net, jei nesuprantu, kas būtent blogai su ta idėja, man ji vis tiek pasidaro per daug įtartina, kad statyčiau už ją lošdamas (ko ir šiaip nedarau, ir kitiems nerekomenduoju).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-11-01 23:30

P.S. Svetimai, viskas Ok. Martingale tipo strategijos dažnai aptarinėjamos ir investavimo/spekuliavimo kontekste. Ir gal net kartais naudojamos realioje prekyboje. Tačiau bendrai paėmus, finansų mainstreame tas žodis turi labai neigiamą prasmę. Kartais net naudojamas kaip pasišaipymas iš desperatiškų investuotojų, kurie bando išsikapstyti iš nuostolių sukišdami dar daugiau pinigų į blogą dealą.. Paprastai - su tragiškomis pasekmėmis.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-11-02 04:43

Svetimas wrote:
2018-11-01 22:51
Aš algoritmiškai simuliavau patį žaidimą. Praloštoje dalyje (stulpelis "Pralošta") aš susumuoju visus praloštus pinigus iki sėkmingai atspėto N-ojo bandymo. Na, ir, aišku, dauginu iš visų tokių susimuliuotų serijų (atspėtų N-uoju bandymu) skaičiaus. Kol kas nematau savo klaidos, kol kas neparodys. :)
Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
1. Nelabai suprantu kodėl statymai nekyla ir nukrenta iki 1 matavimo vieneto ties 10 sėkmingu statymu.
2. Nelabai suprantu kaip iš vis yra apskaičiuojama visa "pralošta" eilutė
3. Nesuprantu kaip gali būti išlošta 16+ milijono pirmoje eilutėje, kai statymu buvo tik 8+ mil, net jei viską laimėjai(kas yra matematiškai beveik neįmanoma) vis tiek ten tu gali turėti tik 8+ mil maximum. Lygiai tas pats su kitom eilutėm?
4. Nesuprantu ir kaip veikia laimėjimų eilutė, visad laiminėjai po +- tokią pat suma, ir tada staiga prasidėjo pralaimėjimai?

na sakau, arba aš nesuprantu, arba kažkas labai off
O tavo modelio nekomentuosiu, nes nesupratau, kas ten ir kaip. ;)
mano modelis gan bukas iš tikro, nes jis vis numeta 50% kad gali pralaimėti(kas metant monetą yra ta absoliuti teorinė statistika, bet realybėj labai greitai gali įsukti ir tarkim 30 pralaimėjimų iš eilės). tai 50% eina į laimėjimus toje pačioje eilutėje, o pralaimėjimai eina į žemesnę eilutę.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-02 08:43

Stormas wrote:
2018-11-02 04:43
Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
Ačiū už vargą. Nebesivargink. Jau žinau, kur Kosminių Klounų linksmumui padariau super žioplą klaidą. Vėliau prie progos pataisysiu. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-04 21:50

Svetimas wrote:
2018-11-02 08:43
Ačiū už vargą. Nebesivargink. Jau žinau, kur Kosminių Klounų linksmumui padariau super žioplą klaidą. Vėliau prie progos pataisysiu. :)
Klaida buvo tame, kad sumą "Išloštą" stulpelyje man kažkodėl per žioplumą fast thinking režime susivaideno padauginti iš dviejų. Pataisius klaidą vidutinis išlošis monetos mėtymo atveju (kaip teoriškai ir turėtų būti) pasidaro artimas nuliui.

Pabandžiau iš smalsumo pasimuliuoti tuo pačiu principu situaciją ne monetos mėtymui, o amerikietiškai ruletei (kurioje yra 2 žali nuliai - 2 papildomi nesėkmingi bandymai iš 38). Nesėkmės tikimybė padidėja iki (18+2)/(36+2)=10/19.
Iš 16 777 216 "sužaistų" serijų (35 416 943 "sukimai"):
1) keliant iki 16 piniginių vienetų (standartinė "Shattered Martingale" sistema), praradimų suma gavosi: -5 101 685 (maždaug -0,144 vienam "sukimui");
2) keliant iki 128 piniginių vienetų, praradimų suma gavosi: -8 511 134 (maždaug -0,24 vienam "sukimui");
3) keliant iki 16384 piniginių vienetų, praradimų suma gavosi: -20 282 261 (maždaug -0,573 vienam "sukimui").
Stormas wrote: Man ten toje tavo lentelėje daugybė klausimų kyla:
1. Nelabai suprantu kodėl statymai nekyla ir nukrenta iki 1 matavimo vieneto ties 10 sėkmingu statymu.
2. Nelabai suprantu kaip iš vis yra apskaičiuojama visa "pralošta" eilutė.
3. Nesuprantu kaip gali būti išlošta 16+ milijono pirmoje eilutėje, kai statymu buvo tik 8+ mil, net jei viską laimėjai(kas yra matematiškai beveik neįmanoma) vis tiek ten tu gali turėti tik 8+ mil maximum. Lygiai tas pats su kitom eilutėm?
4. Nesuprantu ir kaip veikia laimėjimų eilutė, visad laiminėjai po +- tokią pat suma, ir tada staiga prasidėjo pralaimėjimai?
1.
Statymai nekyla, nes ten vertindamas sugeneruotas statymų serijas panaudojau šiek tiek savaip pamodifikuotas "Shattered Martingale" strategijas. Tam, kad nekelti statomos sumos iki nerealių dydžių. Anksčiau paaiškinime jau rašiau, jog vertinau 2 strategijas:
"
1) jei per 16-a kartų nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^14=16384 < 20000 piniginių vienetų);
2) jei per 9-is kartus nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^7=128 < 150 piniginių vienetų).
"
Kad maksimali statoma suma nesiektų $150 (2-as atvejis) ar $20000 (1-as atvejis).

2.
Padauginu "Teoriškai generuotos serijos" laukelio reikšmę iš aukščiau to laukelio esančių eilučių "Statymo metu statoma suma" sumos. Tokiu būdu randu sumą, kurią praradau visuose iš eilės ėjusiuose nesėkminguose bandymuose serijoje.

3-4.
Vat čia ir buvo mano žiopla klaida, kad reikėjo tik atitinkamų serijų skaičių dauginti iš sėkmingame bandyme statomos sumos. Nereikėjo tos sumos dar papildomai padauginti iš dviejų.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-15 22:20

Na, Skeptikai! Kur investuotumėt savo sunkiai uždirbtus Eurus, Svarus, ar ten kokius Šekelius šiais nuostabiais - 2019-aisiais mūsų eros metais?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-15 23:01

Aš tai galvoju apie investicijas arčiau namų. Iš esmės - Europoje. Daugiausia į mažesnius ir neypač madingus verslus, kurie teikia realiam pasaulyje reikalingas prekes bei paslaugas. Maisto pramonė, mažmeninė prekyba, transportavimas, gal dar kokie drabužiai. Gal dar telekomai ir truputis IT..

Dar verta stebėti, kaip seksis pardavinėt pirmas rimtesnes elektromobilių partijas, kurios gal jau spės pasirodyt šiais metais. Bet investuoti į auto dabar baisoka.

Panašu, kad dalis Alt-Fi bendruomenės išgyveno pernykštes kripto-skerdynes. Tai gal ten verta kažko naujo ir įdomaus paieškoti.

Negalvoju apie real estate ir apie fancy-tech startupus. Taip pat apie didžiuosius bankus. Ir bendrai, globalios korporacijos atrodo gana trapios ir pažeidžiamos šiais neramiais laikais.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2019-02-17 10:48

cash is god.

pardaviau didziaja dali akciju is kuriu nera jokiu dividentu ir kurios uk priklausomos nuo importo. dali zinoma atidaviau su nuostoliu bet bendroj sumoj yra pliusas dengiantis cpi uz visa ta laikotarpi.
kiek ismanau tiek meginu diversifikuoti valiuta (tikra ne cfd) ismetant po skirtingu banku skirtingas saskaitas skirtingose salyse. nustebau kad sudetingiausia tapo su CHF nes ju saskaitom velniskai dideliu sumu reikalavimai uk residentam, tad kol kas GBP USD EUR truputis AUD ir CAD. truputi paemiau valstybiniu obligaciju UK 5Y/10Y Ger 5Y US 5Y.

tikra dilema kaip issaugoti cash verte ivykus krizei nes brexit antraip nei mano spejimas ivyks be antrojo referendumo kas tiketina lems krize uk ir eur. karas tarp kinijos ir jav irgi neduoda jokio stabilumo ju valiutom tad krizei kilus beliks spelioti kas greiciau atsigaus ir cia as statyciau kad eu bus paskutine (jei isvis atsigaus) del negebejimo priimti jokiu sprendimu sajunginiu mastu o veikiancios kaip vienetai.
pagal daugumos spaudiniu komentatorius jav ir kinijos karas gali peraugti i tikra proxy arba lokalizuota (geltonojoj juroj) tad gal reiktu kokio paketelio is NYSE: LMT; BA; GD; RTN; NOC; MCK; HII; LLL; LDOS; ACM bet jauciuosi per senas rizikai ir galiu nebesulaukti nei karo nei grazos (tarp kitko sios kompanijos JAU gavo didesnius kontraktus trumpo valdymo metu nei turejo pries tai).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-18 15:07

son wrote:
2019-02-17 10:48
cash is god.
Suprantu tavo nerimą. Man ta paranoja buvo užėjus dar prieš porą metų. Bet kol kas dangus negriuvo.
son wrote:
2019-02-17 10:48
pardaviau didziaja dali akciju is kuriu nera jokiu dividentu[..]
Aš tokių visai neperku. Kiek tai liečia mane, tai visi verslai egzistuoja vien tam, kad mokėtų dividendus. Jei jie mano kitaip, tai tegul daro tai be mano pinigų.
Kelis kartus esu padaręs išimčių šiai taisyklei - nes galvojau, kad investuoju į jaunas įmones, kurios netrukus pradės mokėti dividendus. Bet jos nepradėjo, ir man galiausiai nusibodo laukt, tai tiesiog jas pardaviau, kai kurias su pelnu, kitas su nuostoliu.

Dėl šios priežasties beveik neinvestuoju į madingas tech. kompanijas. Nes jos akcentuoja augimą, o pelno arba visai neuždirba, arba uždirba, bet nesidalina jo su investuotojais.. Augimas, aišku, yra miela, bet man labiau patinka gryni dividendai. Net, jei nuo jų tenka sumokėti mokesčius.
son wrote:
2019-02-17 10:48
[..] ir kurios uk priklausomos nuo importo.
Seniai neturiu nei UK akcijų, nei svarų, ir net nieko labai susijusio su UK. Tegul sėdi tie atsiskyrėliai šūdžiukai savo saloj be mano pinigų. Thank you very much :)
son wrote:
2019-02-17 10:48
pagal daugumos spaudiniu komentatorius jav ir kinijos karas gali peraugti i tikra proxy arba lokalizuota (geltonojoj juroj) tad gal reiktu kokio paketelio is NYSE: LMT; BA; GD; RTN; NOC; MCK; HII; LLL; LDOS; ACM bet jauciuosi per senas rizikai ir galiu nebesulaukti nei karo nei grazos (tarp kitko sios kompanijos JAU gavo didesnius kontraktus trumpo valdymo metu nei turejo pries tai).
Skamba logiškai. Turiu kažkiek šių akcijų iš senesnių laikų. Gal reikėtų papildyti.. Bet man šiaip JAV dabar nelabai patraukliai atrodo. Visa ta įtampa su Kinija, ir tos vidinės rietenos, ir dar Trampas su savo siena.. Kažkaip nevilioja.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-18 19:31

Vilius wrote:
2019-02-18 15:07
Bet man šiaip JAV dabar nelabai patraukliai atrodo. Visa ta įtampa su Kinija, ir tos vidinės rietenos, ir dar Trampas su savo siena.. Kažkaip nevilioja.
O cia nera argumentai uz defence stoku pirkima? Itampa ---> war ---> profit?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 00:05

vapula wrote:
2019-02-18 19:31
O cia nera argumentai uz defence stoku pirkima? Itampa ---> war ---> profit?
Gal ir yra.. Jei būčiau JAV pilietis, dabar tikrai pagalvočiau apie Amerikos gynybos įmonių akcijas. Bet žiūrint iš užsienio, man jos neatrodo taip patraukliai.

Be to, Trampas per 3/4 kadencijos nesugebėjo pinigų net tai savo sienai išsimušti.. Tai kaip jis, tavo manymu, prastumtų milžiniškus gynybos biudžetų padidinimus? :)
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-19 01:44

Vilius wrote:
2019-02-19 00:05
Gal ir yra.. Jei būčiau JAV pilietis, dabar tikrai pagalvočiau apie Amerikos gynybos įmonių akcijas. Bet žiūrint iš užsienio, man jos neatrodo taip patraukliai.
O ką keičia, iš kokios perspektyvos žiūri, sakykim, į Boeing ar Lockheed akcijas?
Vilius wrote:
2019-02-19 00:05
Be to, Trampas per 3/4 kadencijos nesugebėjo pinigų net tai savo sienai išsimušti.. Tai kaip jis, tavo manymu, prastumtų milžiniškus gynybos biudžetų padidinimus? :)
Aš labiau apie long term investavimą kalbu. Prie Trumpo, kažin ar bus koks didesnis karas, bet tolimesnėj perspektyvoj tiesiog nematau priežasčių karams nevykti.

Be karinio pramoninio kompleso lyderių dar susidomėjęs buvau visokiais smulkesniais palydovų gamintojais ar šiaip space industry. Bet ties tuo viskas ir sustojo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-19 12:19

vapula wrote:
2019-02-19 01:44
O ką keičia, iš kokios perspektyvos žiūri, sakykim, į Boeing ar Lockheed akcijas?
Keičia tai, kad užsienio investuotojas turėtų būti žymiai jautresnis politinei rizikai. Yra begalė būdų, kaip politikai gali išspirti užsienio investuotojus (ypač smulkius) iš žaidimo, ar bent palikti juos be dividendų. Visokie mokesčiai, prekybos biržoje apribojimai, anti-terorizmo rėmimo įstatymai, "juodų šalių" sąrašai, etc. Tuo tarpu su vidaus investuotojais jiems tai padaryti žymiai sunkiau, nes šie bent jau gali balsuoti, ar kitais būdais apkartinti gyvenimą savo politikams.
vapula wrote:
2019-02-19 01:44
Be karinio pramoninio kompleso lyderių dar susidomėjęs buvau visokiais smulkesniais palydovų gamintojais ar šiaip space industry. Bet ties tuo viskas ir sustojo.
Kai man užeina pesimistinės nuotaikos, tai pagalvoju apie privačias saugos firmas. Jei situacija Vakaruose toliau blogės, tai tikrai padaugės vandalizmo ir šiaip smulkių nusikaltimų. Reiškia reikės daugiau sargų bei apsauginių verslams ir privatiems žmonėms, daugiau prekių bus pervežama saugomais konvojais ir pan. Tai manau, kad tokias paslaugas teikiančios įmonės turėtų neblogai ūgtelėti kelių metų perspektyvoje.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2019-02-20 17:59

Vilius wrote:
2019-02-19 12:19
Keičia tai, kad užsienio investuotojas turėtų būti žymiai jautresnis politinei rizikai. Yra begalė būdų, kaip politikai gali išspirti užsienio investuotojus (ypač smulkius) iš žaidimo, ar bent palikti juos be dividendų. Visokie mokesčiai, prekybos biržoje apribojimai, anti-terorizmo rėmimo įstatymai, "juodų šalių" sąrašai, etc. Tuo tarpu su vidaus investuotojais jiems tai padaryti žymiai sunkiau, nes šie bent jau gali balsuoti, ar kitais būdais apkartinti gyvenimą savo politikams.
Kaip ir makes sense cia viskas, bet kiek pagristos tokios baimes?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-02-20 19:29

vapula wrote:
2019-02-20 17:59
Kaip ir makes sense cia viskas, bet kiek pagristos tokios baimes?
Tikrai netrūksta signalų, kad JAV nori labiau izoliuotos ekonomikos, nei buvo iki Trampo. Tai kažkiek pagrindo nerimauti turbūt yra. Bet įjungt pilną panikos režimą gal dar ankstoka..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-04-12 12:08

Kaip žlugo kapitalizmas, pirma dalis.

Kompanija, kuri per 10 gyvavimo metų dar neuždirbo nei cento pelno.. Ir, pagal jų pačių prognozes, galimai niekada neuždirbs. Prognozuojama IPO vertė - apie 100 milijardų USD.
Reuters wrote:Uber Technologies Inc has 91 million users, but growth is slowing and it may never make a profit, the ride-hailing company said on Thursday in its IPO filing.
Post Reply