Investavimas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-11 20:34

Sejanus wrote:
2018-10-11 20:25
Na aš lyginau su Viliaus minėtais 10k :) Tai kritimas smarkus, vos ne per pusę, ar ne.
Na pries tai per panasu laikotarpi buvo kilimas 10 kartu, tai ziurint su kuo lyginsi.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-11 20:35

Tai šaunu, šaunu ;) Gal kritimas tuoj sustos ir vėl pradės kilti.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-10-12 00:36

Vilius wrote:
2018-07-27 14:09
Kažin, ar neišplis šita panikos banga į kitas tech kompanijas?
Išplito. :-)
Netflix (NFLX), for example, plunged more than 8% Wednesday and are down 11% in the past week. Shares of Amazon (AMZN) have plummeted almost 10% in the past five days.
They're not alone. Facebook (FB), Apple (AAPL), Twitter (TWTR) and Microsoft (MSFT) have all dropped about 4% in the past week. Google owner Alphabet (GOOGL) has fallen by 7%.
The New York Stock Exchange's FANG+ index, which includes many of these stocks as well as Tesla (TSLA), Nvidia (NVDA) and China's Alibaba (BABA) and Baidu (BIDU), has dropped 8% this week.
https://www.cnn.com/2018/10/11/tech/tec ... index.html
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2018-10-12 00:48

O dėl kripto, tai jau ilgas laikas nieko nevyksa, lyderių kainos stabilios. Tik Ripple XRP rugsėjo pabaigoj nustebino visus su didesniu nei 100% augimu ir crazy volume, kol tuo tarpu visi kiti laikėsi vienodai. Buvo laikinai net ETH aplenkęs pagal kapitalizaciją ir volume.
Attachments
Untitled.png
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-17 22:21

Panašu, kad į investavimo pasaulį ateina nauja mada - legalios marichuanos kompanijos kyla į neregėtas aukštumas. Iš dalies tame yra logikos - po Kanados ir kitos šalys gali pasukti legalizavimo keliu. Tačiau nereikia sakyti, kad čia rizikos irgi yra kazino (ar turėčiau sakyti - Bitcoino?) lygio.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-18 12:25

Tačiau nereikia sakyti, kad čia rizikos irgi yra kazino (ar turėčiau sakyti - Bitcoino?) lygio.
Turbūt bitcoinas būtų tikslesnis palyginimas, jo. Kazino juk daugumoje žaidimų (gal net visuose?) savo rizikos ir pelno santykį žinai absoliučiai tiksliai, darant prielaidą, kad kazino nesukčiauja, ir aš beveik tikras, kad nesukčiauja. Jei nesi susipykęs su matematika, kazino neturi ko bijoti, nes negali atsitikti nieko netikėto. Realiame pasaulyje su realiomis investicijomis be abejo viskas žymiai sudėtingiau ir mažiau prognozuojama.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-26 16:59

Ne, rimtai. Man čia jau panašu į naują rinkos vajų: Danish cannabis firm StenoCare shares surge on debut

(For the record: aš čia niekam nesiūlau nieko pirkti, ar juo labiau - vartoti. Tik dalinuosi viešai paskelbta informacija. Patenkintas, Fizikanai? :))
DrHarisLacan
pradedantis
Posts: 218
Joined: 2015-05-29 11:16

2018-10-26 20:57

O nesvarbu dabar jums investuojant?:) Jog arteja antra panikos banga!
ruoskit parasiutus!. wall-streete liko, tik meskos;). :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-27 02:16

Aš jau kelinti metai vis pranašauju rimtesnę JAV akcijų korekciją.. Tai net bijau vėl sakyti, kad būtent šis krestelėjimas yra jau to didžiojo kritimo pradžia.. Gal tiesiog palauksiu, ir pažiūrėsiu, kuo čia viskas baigsis. Pas mane jau visai nedaug liko JAV akcijų, tai tikiuosi labai manęs nenuskriaus :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-28 22:19

Sejanus wrote:
2018-10-18 12:25
Tačiau nereikia sakyti, kad čia rizikos irgi yra kazino (ar turėčiau sakyti - Bitcoino?) lygio.
Turbūt bitcoinas būtų tikslesnis palyginimas, jo. Kazino juk daugumoje žaidimų (gal net visuose?) savo rizikos ir pelno santykį žinai absoliučiai tiksliai, darant prielaidą, kad kazino nesukčiauja, ir aš beveik tikras, kad nesukčiauja. Jei nesi susipykęs su matematika, kazino neturi ko bijoti, nes negali atsitikti nieko netikėto. Realiame pasaulyje su realiomis investicijomis be abejo viskas žymiai sudėtingiau ir mažiau prognozuojama.
Kazino turbūt smarkiai nepraloši, jei nedarysi nesąmonių, bet nelengva ir daug išlošti be rizikos. Pvz. ruletėj išlošti su nedidele rizika santykinai nedaug teoriškai galima taikant martingalo strategiją. Pvz. statai ant kurios nors spalvos 1-ą piniginį vienetą. Jei nepasisekė spalvos atspėti, statai 2 vienetus (kad prieš tai praloštą 1 vienetą atsiimtum). Jei vėl neatspėjai spalvos, 3-ą kartą statai 4 (kad atsiimtum 3 praloštus). Ir taip varai N-ajame bandyme išlošti statydamas 2^(N-1) piniginių vienetų, kol pavyksta laimėti.

Tačiau realiuose kazino tokių strategijų krupjė paprastai neleidžia naudoti. Be to, realiai žaidžiant, statomų pinigų kiekis augtų geometrine progresija (labai nesisekant atspėti gali pritrūkti pinigų, jei pradėsi nuo nemažo pradinio statymo). Pvz. vienuoliktą kartą statant gaunasi jau 2^10 = 1024 piniginiai vienetai. Vienas mano pažįstamas yra pasakojęs, kaip savo akimis matė kaip apie 10 kartų iš eilės krito viena spalva (o lošiantys žmonės apimti azarto vis atkakliai statė ant priešingos spalvos tikėdamiesi, kad tikimybė tai besikartojančiai spalvai jau "išsinaudojo").

Investicijos dažnu atveju, manau, yra labiau prognozuojamas nei kazino dalykas, jei gerai išmanai tą sritį, kurioje investuoji.
Savo laiku studijų laikais šiek tiek domėjausi šia tema per atsitiktinių procesų prizmę. Statistiniai, tikimybiniai metodai akcijų, valiutų kursų, indeksų ir pan. kainų svyravimams nelabai tinka. Jei imtum kažkurio normalaus likvidaus investicinio instrumento (akcijos ar pan.) laiko gabalo kainų pokyčių skirtumus (tam, kad būtų tenkinama prognozuojamo "atsitiktinio" proceso stacionarumo sąlyga), tai tų pokyčių skirstinys labai dažnu atveju gan reikšmingai skirtųsi nuo normaliojo (Gauso) skirstinio. Tokių skirstinių viršūnės apie vidurkį neretai yra aukštesnės nei normalaus skirstinio. Tačiau ir tokių skirstinių uodegos taip pat dažnai yra sunkesnės už normalaus skirstinio. Tai reiškia, kad grynai tikimybiškai vertinant (aukštesnės nei normalaus skirstinio viršūnės atveju) neretai kainų skirtumai gana dažnai "vaikšto" apie vidurkį (kas būtų lyg ir neblogai statistinių prognozių ar įverčių požiūriu). Bet tuo pačiu sunkios skirstinio uodegos reiškia, jog taip pat neretai (dažniau nei normalaus skirstinio atveju) realybė gali paduoti į outputą ir didelius kainų skirtumus (kas jau nėra gerai, reiškia tam tikrą riziką ir statistinį prognostinį priėjimą smarkiai gadina ir komplikuoja).

Manau, kad kokios nors akcijos, akcijų indekso ar pačios akcijų rinkos fundamentali analizė ir šioks toks supratimas, kas vyksta, veiktų geriau už statistinius prognozavimo metodus. O dar geriau būtų iš vis investuoti į kokį savo sukurtą ar gerai žinomą ir kontroliuojamą verslą (kur įtakos procesui, į kurį "investavai", ir prognostinių galių turėtum turbūt maksimalų kiekį).
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-28 23:26

Kazino turbūt smarkiai nepraloši, jei nedarysi nesąmonių, bet nelengva ir daug išlošti be rizikos.
Esmė, kad kazino visada žinai savo galimybes, ir tos galimybės aišku labai prastos, bet jas žinai. Jei toks pelno/rizikos santykis tinka, statai, netinka, nestatai. Lošti akcijomis yra žymiai mažiau prognozuojamas dalykas.

O Martingalo strategija tinka tik tuomet, jei turi begalinį pinigų kiekį, bet tada kam lošti ;)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-30 00:42

Svetimas wrote:
2018-10-28 22:19
Kazino turbūt smarkiai nepraloši, jei nedarysi nesąmonių, bet nelengva ir daug išlošti be rizikos. Pvz. ruletėj išlošti su nedidele rizika santykinai nedaug teoriškai galima taikant martingalo strategiją. Pvz. statai ant kurios nors spalvos 1-ą piniginį vienetą. Jei nepasisekė spalvos atspėti, statai 2 vienetus (kad prieš tai praloštą 1 vienetą atsiimtum). Jei vėl neatspėjai spalvos, 3-ą kartą statai 4 (kad atsiimtum 3 praloštus). Ir taip varai N-ajame bandyme išlošti statydamas 2^(N-1) piniginių vienetų, kol pavyksta laimėti.

Tačiau realiuose kazino tokių strategijų krupjė paprastai neleidžia naudoti. Be to, realiai žaidžiant, statomų pinigų kiekis augtų geometrine progresija (labai nesisekant atspėti gali pritrūkti pinigų, jei pradėsi nuo nemažo pradinio statymo). Pvz. vienuoliktą kartą statant gaunasi jau 2^10 = 1024 piniginiai vienetai. Vienas mano pažįstamas yra pasakojęs, kaip savo akimis matė kaip apie 10 kartų iš eilės krito viena spalva (o lošiantys žmonės apimti azarto vis atkakliai statė ant priešingos spalvos tikėdamiesi, kad tikimybė tai besikartojančiai spalvai jau "išsinaudojo").
HOUSE ALWAYS WINS
daryk sąmonęs ar nesąmonęs, visi žaidimai prieš house yra minusiniai, period. Anksčiau blackjack teoriškai buvo neminusinis, su daug skill ir t.t., bet dabar kiek žinau padarė taip kad tiesiog naudoja daug kaladžių ir jas gerokai dažniau maišo, tai ir šito nebeliko.
Tos visos stebuklingos ruletės strategijos tai iš vis yra juokingos. Ir dealeriai nestabdo tokių bandymų "nugalėti sistemą", nes yra statimų lubos, ir jas gali pasiekti turbūt net greičiau nei per 10 kartų ir jeigu nepraloši tų 1024 piniginių vienetų, tai laimėjimo atveju tu laimėsi tik 1 piniginį vienetą rizikuodamas tais 1024 ar whatever. Trumpai tariant prieš house lošiant galima išlošti tik nelošiant :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-30 01:08

HOUSE ALWAYS WINS
House always wins in the long run nes santykiai ir tikimybės yra palankūs housui. T.y. grubiai tariant, Kai ateis 10k žmonių, dalis išloš, dalis gal net išloš labai daug, dauguma praloš, ir bendrame balanse house išeis į pliusą. Bet tai nereiškia, kad konkrečiai tu nuėjęs būtinai praloši. Tik daugiau šansų, kad praloši, nei kad išloši :) Beveik garantuotai praloši tik tuo atveju, jei lankysiesi ten nuolat ir mėginsi taip užsidirbti. Tada ir tą išloštą milijoną in the long run praloši atgal.
Ir dealeriai nestabdo tokių bandymų "nugalėti sistemą"
Aš nežinau stabdo ar ne, bet kai Svetimas parašė kad stabdo, pamaniau – taisyklė pačių lošėjų labui :) Nes ta strategija yra idiotiška ir veda prie didesnių pralošimų nei įprastai. Juk yra kazino visokių taisyklių, berods gali net paprašyti, kad taves neįleistų į kazino :) Nenustebčiau, jei egzistuotų ir tokia. Ar bent jau koks draugiškas perspėjimas, jei ne griežta taisyklė. Kazino tai daug nekainuoja pasirodyti geraširdžiais ir įspėti žmones dėl idiotiškų praktikų ir „strategijų“, jie taip ar taip išeis į pliusą.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-30 01:57

Sejanus wrote:
2018-10-30 01:08
House always wins in the long run nes santykiai ir tikimybės yra palankūs housui. <...>
taip, ką čia išdėstei palikau common sensui
Aš nežinau stabdo ar ne, bet kai Svetimas parašė kad stabdo, pamaniau – taisyklė pačių lošėjų labui :) Nes ta strategija yra idiotiška ir veda prie didesnių pralošimų nei įprastai. Juk yra kazino visokių taisyklių, berods gali net paprašyti, kad taves neįleistų į kazino :) Nenustebčiau, jei egzistuotų ir tokia. Ar bent jau koks draugiškas perspėjimas, jei ne griežta taisyklė. Kazino tai daug nekainuoja pasirodyti geraširdžiais ir įspėti žmones dėl idiotiškų praktikų ir „strategijų“, jie taip ar taip išeis į pliusą.
taip, nes geraširdiškumas ir visokie patarimai gali padaryti įtaką žmogaus sprendimui sugrįžti atgal, o jei dažnai sugrįš - house always wins ;)

beje esu girdėjęs apie Lietuvos kazino puikiai nutikusią praktiką - žmogus laimėjo didelę pinigų sumą, kiek pamenu tai buvo gal apie 140k litų, tai kazino tuo metu sugalvojo trumpam uždaryti kasą, kad jis negalėtų išsigryninti pinigų, o kadangi išgėręs, azartas 'n shit, tai grįžo prie stalų ir viską pralošė. Kaip suprantu paskui reikėjo apsaugos jam išlydėti. Tai nors kazino dažnai yra geraširdžiai dėl to kad privilioti žmogų ten leisti laisvalaikį, tai matyt nespjauna ir į kiek advanced tactics tam tikrais atvejais :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-10-30 07:47

Tai cia ir yra is ko kazino daro pagrindini pliusa, ne tu keliu procentu house pranasumo, o is to, kad zmonems lengviau iseiti pralosus, nei islosus. Kazino pliusas is ruletes statistiskai buna apie 30%, kas gerokai virsyja matematini zaidimo pranasuma, kuri suteikia nulinis griovelis.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-01 17:55

Sejanus wrote:
2018-10-30 01:08
Ir dealeriai nestabdo tokių bandymų "nugalėti sistemą"
Aš nežinau stabdo ar ne, bet kai Svetimas parašė kad stabdo, pamaniau – taisyklė pačių lošėjų labui :) Nes ta strategija yra idiotiška ir veda prie didesnių pralošimų nei įprastai. Juk yra kazino visokių taisyklių, berods gali net paprašyti, kad taves neįleistų į kazino :) Nenustebčiau, jei egzistuotų ir tokia. Ar bent jau koks draugiškas perspėjimas, jei ne griežta taisyklė. Kazino tai daug nekainuoja pasirodyti geraširdžiais ir įspėti žmones dėl idiotiškų praktikų ir „strategijų“, jie taip ar taip išeis į pliusą.
Galėjau ir suklysti dėl įvairių krupjė apmokytumo, širdies gerumo ar pan. Šiaip man su tais martingalais vienas anekdotinis liudijimas buvo nutikęs, kuris man ir išplaukė iš atminties berašant.
Studijų laikais universitete man teko šiek tiek susidurti su tam tikrais martingalų teorijos dalykais. To dėka turbūt pirmą kartą ir sužinojau istoriją apie Martingalo strategiją lošimuose (buvom iš tų studentų, kurie į kazino tada nevaikščiojo :) ). Ir vėliau prie progos užsiminiau vienam draugui apie šį principą, kaip tam tikrą istorinę įdomybę ir pan. Apie geometrinės progresijos apgaulingumą irgi beveik tikras, jog tam pačiam žmogui girdint esu pasakojęs, tik gal greičiausiai ne to paties pokalbio metu.

Po kurio laiko, po N metų ir pasakoja man tas pats draugas. "Žinai" - sako (bandau atkurti pokalbį iš atminties) - "teko man nesenai realiai su tikra rulete ir tikru krupjė žaisti ir išbandžiau tą tavo metodą". - Aš, žinoma, šiek tiek nustebau ir pasimečiau (dėl "savo" metodo). - "Tai va, šūdas tas tavo metodas. Pradėjau aš tą metodą naudoti. Krupjė pamatė, suprato, ką aš darau, ir tada man mandagiai šio metodo trūkumus paaiškino...".
O aš fone jo klausydamasis bandžiau suprasti, iš kur jis ištraukė, kad aš jam reklamavau šitą dalyką naudoti. Jei jis būtų prisižaidęs dėl mano teorinių pasakojimų, tai aš dar ir kaltas būčiau likęs. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-01 17:57

[Pastaba: klaida išloštų sumų skaičiavime]

Kad nekalbėti vien tik teoriškai, dėl sportinio intereso pasibandžiau pamodeliuoti martingalo strategiją monetos mėtymams. "Sužaidžiau" 2^24=16777216 serijų (visi bandymai iki pirmo laimingo atspėjimo). Rezultatus prisegu.
testukas_01.png
Tikiuosi bemodeliuodamas kur nors žioplos klaidos neįvėliau. Iš tų 16M serijų porą sykių pasitaikė 2 serijos, kur pasitaikė atspėti tik iš 26-o karto. Nepaisant to, kad didesnės neatspėjimo serijos degina biudžetą, sumoj per visas serijas statistiškai šis teorinis modelis pasiteisina.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-11-01 17:58

[Pastaba: klaida išloštų sumų skaičiavime]

Vidutinis išlošis (padalinus bendrą išlošį iš visų serijų skaičiaus):
1) jei per 16-a kartų nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^14=16384 < 20000 piniginių vienetų) - virš 7 piniginių vienetų;
2) jei per 9-is kartus nepavyksta atspėti (maksimali statymo riba 2^7=128 < 150 piniginių vienetų) - virš 4 piniginių vienetų.
testukas_02.png
Na, man mano darbas labiau patinka ir daugiau iš jo naudos gaunu, kad dėl tokios "naudos" su nuobodžiais metodais vargintis.
Post Reply