Investavimas

Naujas temas kurkite čia
Stormas
pradedantis

2019-04-21 23:29

Vilius wrote:
2019-04-12 12:08
Kaip žlugo kapitalizmas, pirma dalis.

Kompanija, kuri per 10 gyvavimo metų dar neuždirbo nei cento pelno.. Ir, pagal jų pačių prognozes, galimai niekada neuždirbs. Prognozuojama IPO vertė - apie 100 milijardų USD.
Na, nežinau kuria prasme sakai kad žlunga kapitalizmas, bet iš esmės manau tai yra tik akivaizdūs artėjančios krizės ženklai. Va kažkokio konferencijų appso IPO įvertintas 9 milijardais USD
Vilius
emeritas

2019-04-21 23:59

Stormas wrote:
2019-04-21 23:29
Na, nežinau kuria prasme sakai kad žlunga kapitalizmas, bet iš esmės manau tai yra tik akivaizdūs artėjančios krizės ženklai.
Tiesiogine prasme. Manau, tokio kapitalizmo, kokį mes šiandien turime (kur kompanijos nesuka galvos dėl pelno uždirbimo, ir to net neslepia nuo būsimų investuotojų), dienos yra suskaičiuotos.

Tavo minėta kompanija bent jau uždirba kažkokį pelną:
Bloomberg (paryškinau aš) wrote:Zoom is one of the few tech unicorns set to go public this year that has made a profit.
Stormas
pradedantis

2019-04-22 02:23

Vilius wrote:
2019-04-21 23:59
Tiesiogine prasme. Manau, tokio kapitalizmo, kokį mes šiandien turime (kur kompanijos nesuka galvos dėl pelno uždirbimo, ir to net neslepia nuo būsimų investuotojų), dienos yra suskaičiuotos.
Nemanau. Kapitalizmas, dabartinėje formoje, iš esmės yra "raise the money whichever way you can and fast", ir jeigu yra žmonių kurie deda pinigus ten kur jiems net pasako kad jos nesuka galvos dėl pelno uždirbimo, tai tokių kompanijų ir toliau bus. Ir tokios kompanijos, mano akyse, yra vis tiek gerokai geresnės, nei tarkime krypto-valiutos. Ir visi tokie ką tik paminėti finansiniai žaisliukai visada bus žaidžiami, ir visada bus žalių ar netokių pastabių, ar patiklių, ar dar kokių žmonių, kuriuos aploš kiti rinkos žaidėjai (įskaitant tokių pelno nenešančių kompanijų vadovybę, kuri dar sau ir bonusą iš tų pačių žmonių pasiims). Survival of the fittest.
Anyway, bus dar kažkiek kompanijų, kurios nors ir nedaro dabar pelno, gal neplanuoja to pelno daryti metų bėgyje, bet jų potencialas yra milžiniškas ir kurios sugebės tą potencialą monetizuoti. Čia aišku atmetus tas thrash kompanijas, kurios nieko nedaro, bet tik skiedžia savo akcijas ir iš esmės tik leechina kažką žadėdamos. Bet net ir ant tokių, kiek žinau, investuotojai sugeba išlošti.
Ta proga siūlau pažiūrėti, mano manymu, turbūt geriausią sceną apie korporacijas
Tavo minėta kompanija bent jau uždirba kažkokį pelną:
Bloomberg (paryškinau aš) wrote:Zoom is one of the few tech unicorns set to go public this year that has made a profit.
Uždirba. Ne tiek ir mažai - apie 250mil/year. Bet ar kompanija, kuri gamina tik video konferencijų softą yra verta 9 milijardų? Ypač žinant, kaip soft markete viskas gali kardinaliai ir greitai pasikeisti? Tai ir sakau, man tai panašu į burbulą prieš krizę.
Post Reply