Feminizmas - kas tai?

Naujas temas kurkite čia
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-04 13:48

Vilius wrote:
Augustas wrote:Tiesiog, istoriškai žiūrint, moterys nesimokė arba mokėsi mažiau negu vyrai ir mokėsi mažiau todėl, kad įgimti abiejų lyčių poreikiai buvo (ir dabar tebėra) skirtingi.
Kas tie "įgimti poreikiai"?
Tarkim, vyrai turi įgimtą polinkį išorės veiklai (išorė čia reiškia už šeimos ribų), moterys turi įgimtą polinkį vidinei veiklai (vidus čia reiškia šeimos vidų).
Augustas wrote:Iš čia ir IQ skirtumai.
Ar tikrai tie "IQ skirtumai" tarp vyrų ir moterų yra statistiškai reikšmingi? Ne, su išvedžiojimais tipo "jei skiriasi smegenys, tai turi skirtis ir IQ" neprasisuksite - fizikanas jau bandė.
IQ skirtumų nėra, jei ir vyrai, ir moterys pereina tą pačią mokymosi programą. :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-11-04 16:39

Lyčių skirtumų intelekto testuose neaptinkama, jei vertinamos išsivysčiusios šalys, kur moterys gauna tokį pat ugdymą, kaip vyrai. Intelektui turi labai daug reikšmės socialinė aplinka ir prieinamos galimybės (daugiau nei genetika), t.y. jei vaikui prieinami visokie būreliai, jis tose srityse tobulės. Toks tobulėjimas yra save pastiprinantis - kuo daugiau būrelių vaikas lanko, tuo daugiau gebėjimų įgyja, tuo daugiau durų jam atsiveria. Taigi, galime kelti labai pagrįstą prielaidą, jog moterų ir vyrų intelekto skirtumus lemia tai, jog berniukai ir mergaitės yra auklėjami stereotipiškai ir jiems tampa prieinama skirtinga veikla, kuri lavina skirtingus gebėjimus. Čia rašau iš atminties, ką pamenu skaitęs šioje knygoje.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-11-04 17:37

D3monas wrote:Čia rašau iš atminties, ką pamenu skaitęs šioje knygoje.
Knygos anotacijoj rašo: "[Professor Flynn] asks what intelligence really is and gives a surprising and illuminating answer." Gal pameni, koks gi buvo jo atsakymas?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-11-04 19:44

Vilius wrote:a surprising and illuminating answer
Man surprising ir illuminating buvo tai, kad buvau įtikintas tuo, jog genetika, nors ir svarbi intelektui, tačiau eina antrame plane po aplinkos. Skaičiau seniai, tai nepamenu, kas ten dar buvo illuminating. Galiu knygą paskolinti paskaitymui, jei Vilniuje esate.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-11-04 21:22

Vilius wrote:
VYTS wrote:Aišku kad rodo būtent gebėjimą atlikti tą testą[..]
Jei taip žiūrėsim, bezmėnas irgi rodo tik gebėjimą ištempti spyruoklę. Visgi tai mums netrukdo įvertinti daiktų svorį, ar ne?

O gali būti, kad „taip žiūrėti“ kai kuriose situacijose tinka, o kitose ne? Ir, grynai teoriškai, IQ testas papuola tarp situacijų kur taip žiūrėti tinka, o bezmėnas kad ir kas jis būtų, ne? ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-11-04 23:37

Sejanus wrote:O gali būti, kad „taip žiūrėti“ kai kuriose situacijose tinka, o kitose ne? Ir, grynai teoriškai, IQ testas papuola tarp situacijų kur taip žiūrėti tinka, o bezmėnas kad ir kas jis būtų, ne? ;)
VYTS jau (subtiliai) šitą paaiškino.
Attachments
NABR125-600x600.jpg
Pridedu bezmėno nuotrauką
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-11-05 11:51

D3monas wrote:
Vilius wrote:a surprising and illuminating answer
Man surprising ir illuminating buvo tai, kad buvau įtikintas tuo, jog genetika, nors ir svarbi intelektui, tačiau eina antrame plane po aplinkos. Skaičiau seniai, tai nepamenu, kas ten dar buvo illuminating. Galiu knygą paskolinti paskaitymui, jei Vilniuje esate.
Jei genetika yra neesminis faktorius, po aplinkos, tai tarp zmoniu auges suo turetu buti toks pats protingas, kaip zmones?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-05 12:04

fizikanas wrote:
D3monas wrote:
Vilius wrote:a surprising and illuminating answer
Man surprising ir illuminating buvo tai, kad buvau įtikintas tuo, jog genetika, nors ir svarbi intelektui, tačiau eina antrame plane po aplinkos. Skaičiau seniai, tai nepamenu, kas ten dar buvo illuminating. Galiu knygą paskolinti paskaitymui, jei Vilniuje esate.
Jei genetika yra neesminis faktorius, po aplinkos, tai tarp zmoniu auges suo turetu buti toks pats protingas, kaip zmones?
Fizikane, tai niekas ir nekalba apie tai, kad genetika yra neesminis faktorius. Čia kalbama apie tai, kad genetika yra svarbi, tačiau intelekto skirtumui tarp sveikų vyro ir moters beveik neturi įtakos.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-11-05 12:07

Augustas wrote:Fizikane, tai niekas ir nekalba apie tai, kad genetika yra neesminis faktorius. Čia kalbama apie tai, kad genetika yra svarbi, tačiau intelekto skirtumui tarp sveikų vyro ir moters beveik neturi įtakos.
Na genetika sake antrame plane, po aplinkos, tai aisku, kad toks mazas genetinis skirtumas, kaip pavyzdziui tarp zmogaus ir simpanzes turetu buti nereiksminis, jei simpanze augtu ir mokytusi tarp zmoniu?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-11-05 12:26

fizikanas wrote:Na genetika sake antrame plane, po aplinkos, tai aisku, kad toks mazas genetinis skirtumas, kaip pavyzdziui tarp zmogaus ir simpanzes turetu buti nereiksminis, jei simpanze augtu ir mokytusi tarp zmoniu?
Trolling much? Kaip tau, pasakysiu itin paprastai: skirtingų žmonių intelekto skirtumai, nors ir turi genetinį pagrindą, tačiau daugiausia yra nulemti žmonių socialinės aplinkos ir to, kas jiems buvo prieinama jiems augant ir ugdantis.

Babby's futher reading list:
https://en.wikipedia.org/wiki/Matthew_effect
https://en.wikipedia.org/wiki/Flynn_effect
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-11-05 23:10

Aš tai pirma siūlyčiau išsiaiškinti ar iš vis yra tas Iq skirtumas tarp lyčių prieš fantazuojant apie priežastis... :thumbsup:
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-11-06 21:16

Antra, pastebėsiu kad tarp vyrų ir moterų yra genetinių skirtumų lyg ir akivaizdu, bet kad mergaites smarkiai prasčiau moko, augina ar auklėja (vakaruose, šiais laikais) bent man neakivaizdu.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-11-07 21:01

VYTS wrote:Aš tai pirma siūlyčiau išsiaiškinti ar iš vis yra tas Iq skirtumas tarp lyčių
Išsivysčiusiose šalyse - nėra. Bet mes tai jau aptarėme, lyg ir.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-11-08 10:52

D3monas wrote:[Trolling much? Kaip tau, pasakysiu itin paprastai: skirtingų žmonių intelekto skirtumai, nors ir turi genetinį pagrindą, tačiau daugiausia yra nulemti žmonių socialinės aplinkos ir to, kas jiems buvo prieinama jiems augant ir ugdantis.
Tai neabejotinai tada, i normaliu vaiku mokykla einantis ir iprastai zmoniu auklejamas vaikas su dauno sindromu uzaugs toks pats protingas, kaip ir visi like zmones?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-11-09 16:04

fizikanas wrote:
D3monas wrote:[Trolling much? Kaip tau, pasakysiu itin paprastai: skirtingų žmonių intelekto skirtumai, nors ir turi genetinį pagrindą, tačiau daugiausia yra nulemti žmonių socialinės aplinkos ir to, kas jiems buvo prieinama jiems augant ir ugdantis.
Tai neabejotinai tada, i normaliu vaiku mokykla einantis ir iprastai zmoniu auklejamas vaikas su dauno sindromu uzaugs toks pats protingas, kaip ir visi like zmones?
Fizikanas šoka "krakoviaką", džiaugdamasis, kad vėl sėkmingai patrolino.
Image
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-11-09 23:23

D3monas wrote:Fizikanas
Vertinu romantini gesta, bet turiu bloga nuojauta, kad tai gali buti, tik bandymas issisukti nuo klausimo, del neturejimo i ji atsakymo.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-11-11 08:51

VYTS jau (subtiliai)
Nelabai paaiškino. Aš neabejoju, kad IQ testas kažkiek rodo žmogaus intelekto pajėgumus. Bet koks testas, kuriam atlikti reikia proto ir išprusimo, tą rodytų. Ir koreliuotų su viskuo ką ten išvardijo. Mano nuomone tas testas atitinka labiau ne bezmėną, o daiktų pakilnojimą rankomis. Dažniausiai įmanoma suprasti, kuris sunkesnis ir be bezmėno. Bet jei svoris yra konkretus išmatuojamas dalykas ir bezmėnas jį rodo tiksliau nei pakilnojimas ranka, tai dėl intelekto nesu tikras. Ar negali būti, kad skirtingi žmonės yra skirtingai gabūs skirtingoms proto ir išprusimo reikalaujančioms užduotims, ir sudarę kitokį IQ testą gautume visai skirtingą rezultatą? (Atsakymas yra taip).
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-11-30 15:37

Sejanus wrote:
beje, neteko girdėti, kad moterys loštų šitą geimą,
Kai kurios feministės pasidarė ištisas karjeras aiškindamos, kodėl moterys nežaidžia kompiuterinių žaidimų. Priežastis aišku ta pati kaip ir visų moterų problemų: jas priespauduoja.
Išskyrus, žinoma, tą nereikšmingą faktą, kad moterys kompiuterinius žaidimus žaidžia. Skirtingi tyrimai rodo, kad jos sudaro 44–48 proc. visų žaidėjų ir būtent moterys yra sparčiausiai augantis žaidėjų segmentas. Pvz.: http://www.statista.com/statistics/1895 ... ince-2010/
(Ir taip, aš pažįstu bent kelias moteris, žaidžiančias „WoT“ :P )
Post Reply