Prezidento rinkimai Lietuvoje 2019

Naujas temas kurkite čia
Post Reply

Už ką balsuotumėt, jei rinkimai vyktų dabar

Naglis Puteikis
0
No votes
Aušra Maldeikienė
1
33%
Valentinas Mazuronis
0
No votes
Petras Auštrevičius
1
33%
Žygimantas Pavilionis
0
No votes
Vygaudas Ušackas
1
33%
 
Total votes: 3
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-04-03 07:48

Stormas wrote:
2019-04-02 21:46
jau yra aiškūs kontūrai naujos liberalios jėgos Lietuvoje
O kas tai per jėga? Nes po Masiulio biznių tiesiog nebeturiu už ką balsuoti.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-03 10:20

Lionginas wrote:
2019-04-03 07:48
O kas tai per jėga? Nes po Masiulio biznių tiesiog nebeturiu už ką balsuoti.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1103622

Na jos oficialiai dar kaip ir nėra, bet kaip ir sakiau kontūrai ryškėja
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-03 11:45

Stormas wrote:
2019-04-03 10:20
Lionginas wrote:
2019-04-03 07:48
O kas tai per jėga? Nes po Masiulio biznių tiesiog nebeturiu už ką balsuoti.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1103622

Na jos oficialiai dar kaip ir nėra, bet kaip ir sakiau kontūrai ryškėja
Gaila, bet esu priverstas prognozuoti jiems tokį patį likimą, kaip ir Liberalų sąjūdžiui. :cry: Ir Lionginui vėl nebus už ką balsuoti. :(
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-03 18:37

Meh tie patys seni snukiai tik rebrandintis mėgina po paskutinio fiasko.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-04-03 19:21

Stormas wrote:
2019-04-03 10:20
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1103622

Na jos oficialiai dar kaip ir nėra, bet kaip ir sakiau kontūrai ryškėja
"Lietuvos politikai pasiūlysime naujas temas, kurios galbūt šiandien yra tik patyliukais svarstomos“, – dėstė A.Armonaitė. Tos temos, anot jos, – skaitmeninė ekonomika, žmogaus teisės, ir ypatingai, švietimas."

Transgender tulikai is coming :D
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-03 21:14

Augustas wrote:
2019-04-03 11:45
Gaila, bet esu priverstas prognozuoti jiems tokį patį likimą, kaip ir Liberalų sąjūdžiui. :cry: Ir Lionginui vėl nebus už ką balsuoti. :(
Matau tu tą debilišką krikščionišką flangą atstovauji :thumbsdown:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-04 13:02

Stormas wrote:
2019-04-03 21:14
Augustas wrote:
2019-04-03 11:45
Gaila, bet esu priverstas prognozuoti jiems tokį patį likimą, kaip ir Liberalų sąjūdžiui. :cry: Ir Lionginui vėl nebus už ką balsuoti. :(
Matau tu tą debilišką krikščionišką flangą atstovauji :thumbsdown:
Na, aš dar turiu už ką balsuoti, jei būtent tą klausimą turi minty. :) O krikščioniškas flangas, tai kas čia - KD frakcija TS/LKD partijoje ar dar kažkas kito? :roll:
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-05 00:51

Augustas wrote:
2019-04-04 13:02
Na, aš dar turiu už ką balsuoti, jei būtent tą klausimą turi minty. :) O krikščioniškas flangas, tai kas čia - KD frakcija TS/LKD partijoje ar dar kažkas kito? :roll:
Turiu omenyje didžiausią nuodėmę puikybę
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2019-04-05 13:04

Stormas wrote:
2019-04-05 00:51
Augustas wrote:
2019-04-04 13:02
Na, aš dar turiu už ką balsuoti, jei būtent tą klausimą turi minty. :) O krikščioniškas flangas, tai kas čia - KD frakcija TS/LKD partijoje ar dar kažkas kito? :roll:
Turiu omenyje didžiausią nuodėmę puikybę
O kodėl prognozuoti ateitį yra puikybė? :roll: Juk aš nesakau, kad mano prognozės yra 100 proc. teisingos. :D
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-05 18:30

Augustas wrote:
2019-04-05 13:04
O kodėl prognozuoti ateitį yra puikybė? :roll: Juk aš nesakau, kad mano prognozės yra 100 proc. teisingos. :D
Nekreipk dėmesio, Stormas tiesiog labai nervinasi, kai kas nors kitas išskyrus jį prognozuoja ateitį. Net išvadina visaip. Ne pirmas kartas :)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-05 20:33

Augustas wrote:
2019-04-05 13:04
O kodėl prognozuoti ateitį yra puikybė? :roll: Juk aš nesakau, kad mano prognozės yra 100 proc. teisingos. :D
Prognozuoti ateitį nėra puikybė. Prognozuojant ateitį galvoti apie kitus jog jie yra visi korumpuoti ir blogi, tokiu būdų sakralizuojant save ar savus yra puikybė.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-06 19:54

LRT wrote: Pirmasis klausimas – ar pritariate tos pačios lyties asmenų partnerystei?
Vytenis Povilas Andriukaitis

Partnerystės institutą Lietuvoje reikia turėti ir jis turi būti vienodai taikomas visiems, nesvarbu, ar tai tos pačios lyties, ar skirtingų lyčių partneriai. Iš tos partnerystės turi išplaukti visos partnerių civilinės teisės ir pareigos, įskaitant palikimą ir kitus dalykus.
Arvydas Juozaitis

Partneriauja tegul tas, kas tik pageidauja, kaip nori. Klausimas yra apie juridinį įforminimą. Čia gali būti pats paprasčiausias konstatavimas, kad tokios partnerystės esama, ir to pakanka. Visa kita, mano manymu, yra aklavietė.
Valentinas Mazuronis

Partnerystei taip, santuokai – ne. Manau, kad santuoka tai yra tradicinė šeima. Tai, ką padarė Konstitucinis Teismas santuoką bandydamas atskirti nuo šeimos, bandydamas perrašyti Konstituciją, man atrodo nepriimtina. Žmonės gali gyventi, kaip nori, ir jų teisės turi būti užtikrintos. Todėl įstatymų blokas dėl partnerystės gali būti. O santuoka, mano nuomone, tai yra tradicinė šeima, vaikų turėjimas ir t. t. Žmonėms visos teisės turi būti suteiktos, bet santuoką ir šeimą atskirti, kaip daro Konstitucinis Teismas, aš manau, kad nėra teisinga. Man nuomonė visiškai sutampa su bažnyčios.
Gitanas Nausėda

Taip, pritariu, bet nenorėčiau, kad tai būtų įgyvendinta pasisakant prieš didžiąją Lietuvos visuomenės dalį. Todėl manyčiau, kad reikalingos visuomenės apklausos, kurios parodytų, kad tikrai šiems žmonėms neiškils kažkokių problemų dėl to, kad mes išsukinėdami rankas įvedinėjame vienokius ar kitokius įstatymus, įteisinančius partnerystę. Aš pats būsiu tas, kuris agituos už tokios partnerystės sudarymą, nes manau, kad žmogaus teisės civilizuotoje valstybėje yra aukščiau visko. Bet turime atsižvelgti į tai, kokioje visuomenėje gyvename, o ji yra katalikiška, konservatyvi, ir mes privalome gerbti šitą aplinkybę.
Mindaugas Puidokas

Visada pasisakiau ir pasisakysiu už stiprią tradicinę šeimą, krikščionišką moralę ir tokią nuostatą, kokia yra įrašyta Lietuvos Konstitucijoje: šeima – tai vyro ir moters sąjunga. Tik tokioje šeimoje gali gimti vaikai, iš kartos į kartą gali būti perduodamos šeimos tradicijos ir vertybės. Tokia šeima yra stiprios valstybės pamatas. Gerbiu kiekvieno žmogaus pasirinkimą. Vienos lyties asmenų partnerystė – tai tų žmonių apsisprendimas. Valstybė turi garantuoti teisinį saugumą kiekvienam piliečiui, bet negalima atverti kelio vienos lyties asmenų santuokoms ar suteikti galimybę įvaikinti vaikus.
Naglis Puteikis

Taip. Reikia išspręsti ligonių lankymo, kalėjimuose kalinčių asmenų lankymo, paveldėjimo ir kitus klausimus. Tai galima būtų išspręsti per Civilinį kodeksą. Bet esu kategoriškai prieš santuoką ir tai, kad tokios poros galėtų įsivaikinti vaikus.
Saulius Skvernelis

Nepritariu. Šitų asmenų santykiams sureguliuoti reikia ieškoti kito sprendimo – priiminėti tai, kas Seime yra iš esmės jau pateikta: kad būtų apsaugotas jų bendro gyvenimo metu sukurtas turtas, paveldimumas, informacijos pateikimas kaip apie šeimos narį ir panašiai. Jų santykiai turi būti sureguliuoti, bet nei santuokai, nei partnerystei aš nepritariu.
Ingrida Šimonytė

Seime buvo turbūt du kartus bandoma pateikti įstatymą, kuris tai numatytų. Vienas įstatymas buvo numatęs klasikinę partnerystę, kaip ją supranta Vakarų Europos šalys, kitas įstatymas buvo labai keistas, nes partnerystė buvo suprantama kaip uždaroji akcinė bendrovė. Pirmajam variantui, tai yra partnerystės registracijai, kaip ji yra registruojama kitose šalyse, pritariau po pateikimo ir pritarčiau toliau. Nekeisiu tikrai savo nuomonės. Už tą kitą įstatymo projektą nesu balsavusi, nes, manau, jis buvo tiesiog žeminantis žmonių orumą. Tos pačios lyties partnerystei pritarčiau, nes manau, kad žmonės turi būti gerbiami. Jie tikrai nusipelnę to, kad galėtų civilizuotai spręsti savo turtinius, šeiminius, sveikatos ir visus kitus santykius.
Valdemaras Tomaševskis

Nepritariu tos pačios lyties asmenų partnerystei. Tai yra gudravimas, kad galima būtų pateisinti ateityje tos pačios lyties asmenų santuokas. Dievas sukūrė vyrą ir moterį, ir santuoka yra sudaroma tarp vyro ir moters. Mūsų Konstitucijoje tai parašyta. Jeigu kažkas nori su kažkuo gyventi, tai niekas jiems nedraudžia.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-04-09 23:12

Žmona žiūrėjo debatus Šimonytė vs. Skvernelis vs. Nausėda. Tai ir aš viena ausim paklausiau.

Kaip debatai tai buvo gan nuobodūs - didžiąją dalį laiko tiesiog skaitė iš špargalkių iš anksto paruoštus atsakymus.. Ir visų kandidatų atsakymai buvo labai panašūs.

Tik gale Skvernelis su Nausėda truputį pabandė pasikandžioti. Šimonytės nelietė, nes turbūt pabijojo būt apkaltinti harrasinimu :)

Mano įspūdžiai tokie:

Skvernelis daugumą klausimų atsakinėjo gana nuoširdžiai ir tiesiai.. Bet kalbėjo labai blankiai ir neįkvepiančiai. Net sunku jį įsivaizduot prezidento rolėje. Dar buvo juokinga, kai jis kaip mažas vaikas pasidavė Nausėdos provokacijai, ir leidosi į išsamią savo senų klaidų analizę.. Ir aišku viską vainikavo tas failas su gyvu numirėliu.. Žodžiu, nors iš pradžių jam jaučiau nedidelę simpatiją, po debatų jos beveik nebejaučiu, ir turbūt už šį kandidatą nebalsuosiu.

Su Nausėda buvo priešingai. Atrodė jis gana neblogai. Bet beveik visuose jo atsakymuose pasigedau.. well.. Atsakymų. Vien dūmai, veidrodžiai ir retorinė ekvilibristika. Aišku, tas neįtikėtinas lankstumas gal politikui ir nemaišo.. Tačiau man norėtųsi kandidato su tvirtesniu stuburu.

Šimonytė, manau, pataikė neblogą balansą tarp jų. Į klausimus atsakinėjo žymiai konkrečiau nei Nausėda. Bet ir atrodė žymiai prezidentiškiau nei Skvernelis. Tai čia viskas lyg ir būtų neblogai.. Bet jai reikia kažką daryti su ta Grybauskaitės v2.0 įvaizdžio problema. Pirmoji versija buvo visai nebloga.. Bet per tas dvi kadencijas jau kiek pabodo. Dabar norėtųsi kažko kitokio.

Žodžiu, aiškaus favorito dar neturiu. Žiūrėsim, kas bus toliau.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-04-10 06:49

Dar buvo juokinga, kai jis kaip mažas vaikas pasidavė Nausėdos provokacijai, ir leidosi į išsamią savo senų klaidų analizę.. Ir aišku viską vainikavo tas failas su gyvu numirėliu..
O nemačiusiems galima kaip nors aiškiau kas ten įvyko? ;)
Man skvernelis pradeda vis labiau patikti, visų pirma dėl to, kad save protingais laikančių priedurnių banda išeidinėja iš krašto stengdamiesi jį pašiepti, o kaip rodo praktika, kai žmonės vietoje normalių argumentų naudoja pasišaipymus, kandidatas greičiausiai vertas dėmesio. Ta visa manija „bet kas, tik ne Skvernelis“ tikrai atrodė labai keistai, kai kiti kandidatai yra Juozaitis, Tomaševskis ir panašūs.

O Šimonytė hm nežinau man jos įvaizdis nerūpi, nebaluoju už žmogų dėl įvaizdžio. Kol kas atrodo geriausias pasirinkimas, būčiau nieko prieš, kad konservatoriai Lietuvoje įgytų dar daugiau įtakos.
Last edited by Seianus on 2019-04-10 06:52, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-04-10 06:50

Vilius wrote:
2019-04-09 23:12
Su Nausėda buvo priešingai. Atrodė jis gana neblogai. Bet beveik visuose jo atsakymuose pasigedau.. well.. Atsakymų. Vien dūmai, veidrodžiai ir retorinė ekvilibristika. Aišku, tas neįtikėtinas lankstumas gal politikui ir nemaišo.. Tačiau man norėtųsi kandidato su tvirtesniu stuburu.
Jis nuo pat pradžių buvo nusprendęs griebti plačiai - tapti patraukliu daugumai rinkėjų su ta mintimi, kad būdamas tik dešiniųjų ar tik kairiųjų ar dar kurios nors pusės kandidatu rinkimų nelaimėsi. Todėl jis ir stengiasi į klausimus neatsakinėti. Maždaug, ačiū už klausimą, puikus klausimas, atsakydamas pasakysiu, kad manau taip, kaip tauta mano :)
Vilius wrote:
2019-04-09 23:12
Bet jai reikia kažką daryti su ta Grybauskaitės v2.0 įvaizdžio problema. Pirmoji versija buvo visai nebloga.. Bet per tas dvi kadencijas jau kiek pabodo. Dabar norėtųsi kažko kitokio.
Man tai Šimonytė visiškai nepanaši į Grybauskaitę. Plaukų spalva ir buvusios pareigos ministerijoje, tiek to panašumo.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-10 10:19

Vilius wrote:
2019-04-09 23:12
Žmona žiūrėjo debatus Šimonytė vs. Skvernelis vs. Nausėda.
Nesuprantu kaip galima debatus daryti tik tarp reitingo lyderių, kažkoks pasityčiojimas iš demokratijos
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-04-10 10:19

Lionginas wrote:
2019-04-10 06:50
Man tai Šimonytė visiškai nepanaši į Grybauskaitę. Plaukų spalva ir buvusios pareigos ministerijoje, tiek to panašumo.
Abi dar be vyro ir vaikų. Plačiosios visuomenės akyse tai ganėtinai sutapatina asmenis
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-04-10 10:51

Stormas wrote:
2019-04-10 10:19
Abi dar be vyro ir vaikų. Plačiosios visuomenės akyse tai ganėtinai sutapatina asmenis
+Abi visuomenes akyse (o galimai ir faktinai) - lesbietes.
Post Reply