Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
majolis
pradedantis

2020-12-24 01:08

fizikanas wrote:
2020-12-23 23:50
Aisku, kad dura. Ziurek sako "Mane tikrai stebina." - jeigu profesore stebina kazkoks faktas apie realybe, tai ji greiciausiai nedirba mokslinio darbo, arba dirba kazkoki suda, nes nuo realybes atitrukusi sviesmeciais.

Arba sako "Gyvūnuose yra aptinkamos tokios pat viruso sekos, panašūs virusai yra aptinkami gyvūnuose." Jai toks konseptas, kad labaratorijoje galima paimti virusa is gyvuno ir ji modifikuoti, turbut nera net komprehendinamas? Mazdaug jei nori virusa sukurti dirbtinai, tai privalai tai daryti nuo nulio? Kodel nepaemus egzistuojancio gyvuno viruso ir jo siek tiek nepamodifikavus, kad galetu uzkresti zmogu? Atrodytu kur kas paprastesnis ir logiskesnis sprendimas, jei noretum sukurti bio ginkla, bet musu "profesorei" net nedaeina, kad toks variantas yra imanomas? :D Nu dura, kitaip nepavadinsi.

Arba dar raso: "Turbūt eiliniam žmogui yra labai sunku suprasti, kai yra kažkoks nematomas daiktas ir mes sakome, kad jis egzistuoja."
- jai turbut is smegenu paskutinis skystis isvarvetu, jei suvoktu, kad eilinis zmogus uz ja greiciausiai nera daug durnesnis, o kazkuriais klausimais ir gerokai protingesnis. EILINIS ZMOGUS NESUPRATA, KAD YRA DAIKTAI PER MAZI BUTI PAMATYTI. As negaliu is kur tokiu duru delfis traukia? :D

Nu ir paaiskink, kad dura delfyje...Ko cia siauteji? Dura tai dura - ten tave supras ir priims kaip sava - linkejimai. :D
fizikanas
nenugalimas

2020-12-24 01:15

majolis wrote:
2020-12-24 01:08
Nu ir paaiskink, kad dura delfyje...Ko cia siauteji? Dura tai dura - ten tave supras ir priims kaip sava - linkejimai. :D
Paziurejau komentarus, tai jau EILINIAI zmones viska ten pakankamai gerai paaiskine sitai profesorei. Nelabai yra ka pridurt.
Seianus
senbuvis

2020-12-24 03:00

Majolis wrote: Koks viruso santykis su "gyvybe" visi turi savo nuomonę
Virusas nėra gyvybė. Pavieniai biologai laiko, kad yra, bet pavieniai biologai būna ir kreacionistai. Bet šitas viruso buvimas gyvybe yra kaip vyšnia ant torto po to, kai pati nusistebėjo žmonių „neišprusimu“ – tikėjimu, kad virusas gali būti dirbtinės kilmės. Taip sakant „pasižiūrėk į save“. Nes profesorei žinoti, kad virusas nėra gyvybė - daug paprasčiau, nei eiliniam žmogui iš gatvės ištirti jo kilmę.
Seianau, tau tikrai nesolidu.
Ką padarysi, niekada ir nežadėjau būti solidus :)
Seianus tegu aiškinasi su Žvirbliene, būt tikrai įdomu paklausyt kas ir kiek raukia virusologijoje,
Aš neabejoju, kad apskritai virusologijoje daugiau raukia ji. Tai nereiškia, kad ji teisi ir šiuo konkrečiu atveju, ar kad nėra dūra dėl to iš aukšto nusistebėjimo kaip čia žmonės tiki, kad virusas dirbtinai galėjo būti sukurtas, lol kokios žinių spragos atseit. Biologai, viruso nelaikantys gyvybe (beveik visi), irgi daugiau raukia. Ir biologai, kurie neniekina eilinio žmogaus, kad šis neištyrė viruso kilmės ir ima visokias prielaidas. Jei nori, gali diskutuoti su jais. Matai, aš irgi taip moku. Nesolidu skeptikų forume argumentuoti ji turi laipsnį ji teisi. Čia tik comic reliefui stormui taip dera, nes savo žinių anei smegenų jis neturi ir daugiau nieko nebelieka.
majolis
pradedantis

2020-12-24 12:04

Seianus wrote:
2020-12-24 03:00
Majolis wrote: Koks viruso santykis su "gyvybe" visi turi savo nuomonę
Virusas nėra gyvybė. Pavieniai biologai laiko, kad yra, bet pavieniai biologai būna ir kreacionistai. Bet šitas viruso buvimas gyvybe yra kaip vyšnia ant torto po to, kai pati nusistebėjo žmonių „neišprusimu“ – tikėjimu, kad virusas gali būti dirbtinės kilmės. Taip sakant „pasižiūrėk į save“. Nes profesorei žinoti, kad virusas nėra gyvybė - daug paprasčiau, nei eiliniam žmogui iš gatvės ištirti jo kilmę.
Seianau, tau tikrai nesolidu.
Ką padarysi, niekada ir nežadėjau būti solidus :)
Seianus tegu aiškinasi su Žvirbliene, būt tikrai įdomu paklausyt kas ir kiek raukia virusologijoje,
Aš neabejoju, kad apskritai virusologijoje daugiau raukia ji. Tai nereiškia, kad ji teisi ir šiuo konkrečiu atveju, ar kad nėra dūra dėl to iš aukšto nusistebėjimo kaip čia žmonės tiki, kad virusas dirbtinai galėjo būti sukurtas, lol kokios žinių spragos atseit. Biologai, viruso nelaikantys gyvybe (beveik visi), irgi daugiau raukia. Ir biologai, kurie neniekina eilinio žmogaus, kad šis neištyrė viruso kilmės ir ima visokias prielaidas. Jei nori, gali diskutuoti su jais. Matai, aš irgi taip moku. Nesolidu skeptikų forume argumentuoti ji turi laipsnį ji teisi. Čia tik comic reliefui stormui taip dera, nes savo žinių anei smegenų jis neturi ir daugiau nieko nebelieka.
Gerai jau, Kūčios kaip ne kaip. Man "laipsniai" pažįstami iki gyvo kaulo - sėdi konferencijoje 1 eilėje ir pirmas užklausi... O laipsniai moka atsakyti nieko netsakant. Aš naiviai/mandagiai - "norėčiau patikslint..." o moderatorius "sorry, sekantis, prašau...". Eikit visi ... - ir išeinu į lauką parūkyt. Viskas ok - su Šventėm, nors netiki. Aš irgi netikiu, bet visada švenčiu, šeima įaugus į kraują. Nuleiskim "garą" bent 4d. Laimingai/sėkmės ir iki :)
Seianus
senbuvis

2020-12-24 12:05

Majolis wrote: Gerai jau, Kūčios kaip ne kaip. Man "laipsniai" pažįstami iki gyvo kaulo - sėdi konferencijoje 1 eilėje ir pirmas užklausi... O laipsniai moka atsakyti nieko netsakant. Aš naiviai/mandagiai - "norėčiau patikslint..." o moderatorius "sorry, sekantis, prašau...". Eikit visi ... - ir išeinu į lauką parūkyt. Viskas ok - su Šventėm, nors netiki. Aš irgi netikiu, bet visada švenčiu, šeima įaugus į kraują. Nuleiskim "garą" bent 4d. Laimingai/sėkmės ir iki
Nesupratau nieko išskyrus bendrą šventinę pozityvumo dvasią, tai ir tau linkiu gerų švenčių ;)

P.S. tie daugybė tarybinių anekdotų apie nesuprantamus gydytojų receptus, anksčiau galvodavau, kad tai iš rašysenos ranka šaipomasi ;)
majolis
pradedantis

2020-12-24 14:45

Seianus wrote:
2020-12-24 12:05
Majolis wrote: Gerai jau, Kūčios kaip ne kaip. Man "laipsniai" pažįstami iki gyvo kaulo - sėdi konferencijoje 1 eilėje ir pirmas užklausi... O laipsniai moka atsakyti nieko netsakant. Aš naiviai/mandagiai - "norėčiau patikslint..." o moderatorius "sorry, sekantis, prašau...". Eikit visi ... - ir išeinu į lauką parūkyt. Viskas ok - su Šventėm, nors netiki. Aš irgi netikiu, bet visada švenčiu, šeima įaugus į kraują. Nuleiskim "garą" bent 4d. Laimingai/sėkmės ir iki
Nesupratau nieko išskyrus bendrą šventinę pozityvumo dvasią, tai ir tau linkiu gerų švenčių ;)

P.S. tie daugybė tarybinių anekdotų apie nesuprantamus gydytojų receptus, anksčiau galvodavau, kad tai iš rašysenos ranka šaipomasi ;)
Neimk galvon, t.y. spjauk į receptus. :D Po Švenčių gal. Dar kart su artėjančiom visokiom - linksmų ir t.t., o pasižodžiuosim dar ne kartą kt. metais :)
Seianus
senbuvis

2020-12-25 15:55

Su Šv. Kalėdom visus šaunius skepforumiečius ;) :drinks:
Augustas
senbuvis

2020-12-25 17:28

Ačiū, Sejanau (nors tikriausiai nesu toks šaunus, kaip Tamsta norėtų). :) Tamstą irgi su tuom sveikinu. :love: :drinks:
Stormas
senbuvis

2020-12-25 18:15

Sveikinu ir aš, ir šaunius, ir ne tokius šaunius forumiečius :friends:
Seianus
senbuvis

2020-12-25 19:35

Augustas wrote:
2020-12-25 17:28
Ačiū, Sejanau (nors tikriausiai nesu toks šaunus, kaip Tamsta norėtų). :) Tamstą irgi su tuom sveikinu. :love: :drinks:
Tu man nei žmona nei vaikas, tai tavo šaunumas yra tik tavo paties reikalas, jokių norų čia neturiu :) :drinks:
Seianus
senbuvis

2020-12-25 22:30

lrt.lt šiuo metu veikia apklausa „ar esate religingas“. Kol kas jos rezultatai tokie:
religija.png
Aktyviai praktikuojančių mažiau, nei vienas iš šešių.
fizikanas
nenugalimas

2020-12-25 23:40

Seianus wrote:
lrt.lt šiuo metu veikia apklausa „ar esate religingas“. Kol kas jos rezultatai tokie: religija.png
Oho, net 38% bedieviu jau. Laikas uzleist kokia kataklizma.
Augustas
senbuvis

2020-12-26 17:13

fizikanas wrote:
2020-12-25 23:40
Seianus wrote:
lrt.lt šiuo metu veikia apklausa „ar esate religingas“. Kol kas jos rezultatai tokie: religija.png
Oho, net 38% bedieviu jau. Laikas uzleist kokia kataklizma.
O tas Covid-19 ne kataklizmas kartais? :)
fizikanas
nenugalimas

2020-12-26 18:13

Augustas wrote:
2020-12-26 17:13
O tas Covid-19 ne kataklizmas kartais? :)
;)
Svetimas
administratorius

2020-12-26 20:18

Dėkui už sveikinimus. Su šventėm ir jus. Praėjusiom ir ateinančiom. Viva La Vida - Epic Orchestral Cover :)

Šiaip, nežinau kaip jūs, bet aš kažkodėl po truputi pasiilgstu normalių Lietuviškų žiemų, kaip vaikystėje, ir sniego. Kažkaip jau sunkokai bepamenu, kada Lietuvoje paskutinį kartą mačiau normaliai ir daug sniego, kuris greitai neištirptų. O vis atsiranda arogantiškų ir užsispyrusių žmogeliukų, kurie aiškina, kad klimato atšilimo nėra. Arba žmogaus veiklos įtaka tam yra niekinė.
fizikanas
nenugalimas

2020-12-26 20:22

Svetimas wrote:
2020-12-26 20:18
Arba žmogaus veiklos įtaka tam yra niekinė.
Cia mazdaug argumentas eina taip: tau liudna, vadinasi tai zmogaus darbas? Jei butu naturalus gamtos procesas, tai kazkaip smagiau jaustusi? Cia kazkokia nauja argumentacija - is jautrumo? :D
Svetimas
administratorius

2020-12-26 20:33

Nesakiau, kad liūdna. O jei tai žmogaus darbas, tai reiškia, kad gan neblogai "pridirbom".
Svetimas
administratorius

2020-12-26 21:46

Seianus wrote:
2020-12-23 07:59
viewtopic.php?p=109815#p109815
Gan nevykusios tos moteriškės iš VU "kalbos" ir apskritai pats Delfi straipsnis gana prastas.

Kiek pamenu, gan neretai abu su fizikanu pasišaipote forume iš straipsnių Delfi, technologijos.lt ar pan., ir kaip neverta į šiuose portaluose talpinamos informacijos kokybę žiūrėti rimtai. Turint tai galvoje, šiek tiek keista, kad juos skaitote ir stebitės ten pateikiama info ir jos kokybe.

Kažkuria prasme gan keistokas užsiėmimas iš jūsų pusės šiame kontekste tarsi tikėtis iš savo kritikuojamų portalų kažko, kai tuo pačiu nevengiate sakyti, kad neverta iš jų kažko daug tikėtis.
Nebent čia tokia savotiška jums smagi pramoga stebėtis dėl įvairių pastebėtų nesąmonių ten, kur žinote, kad greičiausiai jų ir rasite?

Dar mažas trigrašis dėl "virusas nėra gyvybė" vs "virusas yra gyvybė" klasifikacijos.

Tokio pobūdžio klasifikacija pati iš savęs yra gana menkavertė ir nepakeičia tam tikrų principinių dalykų apie virusus žinojimo.
Iš mokyklos laikų pamenu, kad ir mums aiškino, jog virusai formaliai nėra klasifikuojami kaip gyvas dalykas. Bet vien tik iš tokio formalaus teiginio pateikimo, jeigu kartu nepasakomi tam tikri esminiai su jais susiję dalykai, yra nedaug naudos. O kartu toks gan formalus suklasifikavimas ("atskyrimas" nuo gyvojo pasaulio) galimai galėjo sumažinti įvairių biologų dėmesį šiai sričiai. Pavyzdžiui:
https://www.scientificamerican.com/arti ... live-2004/
For about 100 years, the scientific community has repeatedly changed its collective mind over what viruses are. First seen as poisons, then as life-forms, then biological chemicals, viruses today are thought of as being in a gray area between living and nonliving: they cannot replicate on their own but can do so in truly living cells and can also affect the behavior of their hosts profoundly. The categorization of viruses as nonliving during much of the modern era of biological science has had an unintended consequence: it has led most researchers to ignore viruses in the study of evolution. Finally, however, scientists are beginning to appreciate viruses as fundamental players in the history of life.

Seianus wrote:
2020-12-23 07:59
„Man tikrai keisčiau yra girdėti, kad žmonės tiki, jog virusas buvo dirbtinai sukurtas. Žiūrėdama iš mokslininko pozicijos aš stebiuosi, kad yra tokia didelė spraga būtent gamtos mokslų žiniose.
Jau yra buvę dirbtinai ar dalinai dirbtinai sukurtų virusų, virusai gali būti kuriami kariniais ir kitokiais tikslais, tad tokios galimybės atmesti nederėtų - o ypač nederėtų stebėtis, kad eilinis žmogus neištyrė viruso ir nepriėjo išvados, jog jis tikrai nėra sukurtas dirbtinai.
Kaip iš "mokslininko pozicijos", labai nekokia kalba (jeigu tos moteriškės pasisakymai nebuvo kaip nors smarkiai iškarpyti ar išimtos kai kurios citatos nevykusiai iš konteksto, kas teoriškai irgi galimas dalykas). Iš straipsnio atrodo, jog moteriškė iš esmės pasiremia šitoj vietoj tik savo formaliu statusu. Vietoj to, kad išskirtų ir paaiškintų nuosekliau bent kelis esminius dalykus iš, anot jos, daugybės "įrodymų, kurie parodo, jog virusas natūralios kilmės".
Post Reply