Europos Sąjungos ateitis
Va ką galvojau.. Europa artimoje/vidutinėje (o gal ir tolimoje) perspektyvoje tikrai neturės gerų santykių su Rusija. Santykiai su JAV dar bent 3.5 metų bus bent jau šalti, jei iš viso neperaugs į ekonominį karą.. Tai iš rimtesnių partnerių lieka tik Kinija ir kitos Azijos šalys? Bet su jais irgi dažnai būna visokių vertybinių skirtumų ar istorinio bagažo, dėl kurio sunkoka palaikyti glaudžius santykius.. Tai ką, teks europiečiams vieniems pragyventi blogus laikus?
Kokius blogus laikus?Vilius wrote: ↑2025-06-09 09:13Va ką galvojau.. Europa artimoje/vidutinėje (o gal ir tolimoje) perspektyvoje tikrai neturės gerų santykių su Rusija. Santykiai su JAV dar bent 3.5 metų bus bent jau šalti, jei iš viso neperaugs į ekonominį karą.. Tai iš rimtesnių partnerių lieka tik Kinija ir kitos Azijos šalys? Bet su jais irgi dažnai būna visokių vertybinių skirtumų ar istorinio bagažo, dėl kurio sunkoka palaikyti glaudžius santykius.. Tai ką, teks europiečiams vieniems pragyventi blogus laikus?
O iš draugų, tai Kanada, Australija. Su Pietų Korėja ir Japonija irgi neturėtų kilti didelių problemų. O ir pati Europa pakankamai didelė. Nematau bėdos. Čia labiau JAV teks likti vieniems, nes jie ten stengiasi susipykti su visais iš eilės. Kanadiečiai ne Europą boikotuoja, ir kinai ne Europai atsakomuosius muitus deda.
Nu žinai - karus, marus, that sort of thing.
Jei gerai pamenu, Cveigas yra rašęs pastebėjimą, kad dauguma žmonių pastebi blogus laikus, kai jie būna maždaug įpusėję

Nei viena iš jų nepapuola į didžiausių EU prekybos partnerių dešimtuką. Tai net jei norėtų kuo padėti Europai - vis tiek nebūtų pakankamai reikšmingos.
Kartu sudėjus EU prekybą su Japonija ir Pietų Korėja gautume maždaug tokias apimtis, kaip prekyba su viena Turkija - vėlgi, ne ta lyga, kad galėtų pakeisti JAV, net nekalbant apie Kiniją. Be to, nei viena iš jų negarsėja žaliavomis, ko Europai reikia (arba netrukus reikės) labiausiai.
Tikrai norėčiau, kad būtų kaip sakai.. Bet kol kas geopolitinės kortos deja dėliojasi ne Europos naudai.
O prekybos dydžiai yra nekintami, ar gali su vienomis šalimis sumažėti, su kitomis padidėti?
Taip pat, jie nėra vienintelis gerbūvio matas, o ilgalaikėje perspektyvoje su kai kuriomis šalimis mažesnė prekyba turbūt visiems išeitų į gerą.
O aš manau, kad Europos. Ir šiaip jau yra, kaip sakau: trumpas visiems dėlioja savo "tarifus", ne Europos Parlamentas. Europa vis dar yra patikimas ir stabilus prekybos partneris.Tikrai norėčiau, kad būtų kaip sakai.. Bet kol kas geopolitinės kortos deja dėliojasi ne Europos naudai.
O Cveigas rašė ką nors apie nuolat isterikuojančius dėl blogų laikų, kurie retais atvejais, kai tie laikai iš tiesų užeina, pasirodo besą teisūs, panašiai, kaip stovintis laikrodis?Jei gerai pamenu, Cveigas yra rašęs pastebėjimą, kad dauguma žmonių pastebi blogus laikus, kai jie būna maždaug įpusėję![]()
Bet aišku, lokaliai kai kur tikrai yra blogi laikai. Pavyzdžiui, JAV, Rusijoje, Kinijoje

Tai čia kažkur penktadalis pasaulio populiacijos, ane? O jei dar pridėtume beviltiškai biednas ir atsilikusias šalis - kurioms visi laikai yra blogi.. Išties vaizdelis ne rožinis.
O beje, kas tokio blogo Kinijoje šiais laikais? Jie kaip tik auga ir turtėja jau kelis dešimtmečius. Gal laisvesni ir demokratiškesni nuo to nepasidarė - bet turtingesni tai jau tikrai.
Tai nežinau, gal diktatūra, valdžios priespauda, koncentracijos stovyklos, priverstinė organų donorystė, interneto ribojimas ir panašiai.
Kad pasidarė turtingesni tai žinoma, jau nebereikia iš bado valgyti vieniems kitų. Kaip jiems, tai pasiekimas. Jei lyginti su normaliomis šalimis, tai aišku fabrikus vakariečiai ten susistatę ne todėl, kad kinų darbuotojai daug uždirbtų. Bet jei jau nebebando masiškai žudytis, tai irgi gali užskaityti, kaip paskutinio dešimtmečio progresą.
Kad reikėjo klausti, labai daug apie tave pasako, bet nieko naujo, ko nebūčiau ir anksčiau supratęs.
Jiems nerožinis. Jiems, išskyrus JAV, niekada ir nebuvo rožinis. Jei spręsti pagal juos, visi laikai visada buvo, yra ir turbūt bus blogi laikai.Išties vaizdelis ne rožinis.