Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-11-19 20:44

Lionginas wrote:
2022-11-17 14:31
Augustas wrote:
2022-11-15 21:48
Kas aišku, Lionginai? Kad dronus sunku pasigaminti? :ax: O Iranas kaip tuos pačius dronus-kamikadzes pasigamino?
Taigi juodu ant balto parašiau: su tavim viskas aišku. Kam šlanga apsimesti?

Dronai dronams nelygu. Nesudėtingus dronus Iranas pagaminti gali. Bent kiek pažangių negali. Javelinų pagaminti irgi negali. Priežastis labai paprasta - Iranas gali gaminti tik iš tų komponentų, kurie jam yra prieinami. Komponentai,reikalingi pažangiems dronams gaminti, Iranui yra neprieinami, ir jis pats jų pasigaminti negali.

Su kompiuteriais tas pats - daug kas juos gali pasigaminti, nes visi komponentai yra prieinami. Bet jei Taivanas nustotų tiekti puslaidininkių komponentus, tai daugelis net technologiškai išsivysčiusių šalių kompiuterių gaminti kurį laiką nesugebėtų.

Skirtumas tarp kompiuterių ir karinės technikos yra tas, kad karinei technikai skirti komponentai nėra taip plačiai prieinami. Bet dar svarbiau tai, kad žinios, reikalingos karinės technikos gamybai, apskritai nėra prieinamos, niekas jomis nesidalija, gauti nesugadintą technikos egzempliorių yra sunku, gavus reverse engineerinti irgi nelabai lengva, ir net tai padarius replikuoti technologinį gamybos procesą neretai neįmanoma. Todėl nei Iranas, nei Ukraina Javelino pasigaminti negali.
...
Todėl viskas su tavim ir aišku - visokie niuansai tiesiog nėra tavo arbatos puodelis, tu labiau mėgėjas redukuoti problemą iki absurdo.
Ukraina (skirtingai nei Iranas) gi turi visiškai nesugadintų Javelino ir kitų raketų egzempliorių. Jai gi Vakarai tiekia tuos egzempliorius. O Ukraina gali paprašyti licenzijos gamybai, Vakarai jai tą licenziją suteikia, ir tiek tų problemų. Tavo paminėti komponentai - atskiras klausimas.

O Iraną be reikalo nuvertini. Technologiškai Iranas gali pasigaminti net F-35 tipo naikintuvą. Tik klausimas, kiek jam kainuotų nuosavų oro pajėgų perginklavimas šitais naikintuvais. Iranui šiuo metu, manyčiau, tai yra per brangus malonumas, nes šiuo metu jam yra paskelbtos sankcijos.
Bet nežinau, kiek tau šitie dalykai groja... Turbūt vis tiek galvoji, kad kompiuteris=robotas=javelinas, todėl pagaminti javeliną tai tas pats, kas pagaminti kompiuterį.
Truputį pataisysiu Tave: kompiuteris+robotas=Javelinas. Beje, kompiuterį pasigaminti sunkiau negu robotą.

Upd.

Pas Artūrą Skučą (tą patį buvusį LR AT AS pirmąjį vadovą) jo Facebook'o paskyroje radau tokį pareiškimą apie karinę pramonę Vakarų Europoje (svarbiausią vietą paryškinau):

"Bet didžiausias man sukrėtimas yra tas, kad jei Ukrainai atiduotume vokiškas haubizas, kitų sulauktume gal tik po 2-3 metų geriausiu atveju. O tai rodo, kad karinė pramonė Europoje stovi, neefektyvi, negali būti mobilizuota, o tai reiškia, kad rusai mus gali pulti ir su II pasaulinio karo ginkluote ir mums nebus paprasčiausiai kuo efektyviai pasipriešinti."

Tad gal Tu ir teisus, tačiau teisus ne tiek dėl to, kad sudėtinga kažką pagaminti, todėl gaminama lėtai, bet gaminama lėtai tik dėl to, kad Vakarų Europoje nėra pakankamo karinės pramonės vystymo, t.y., karinė pramonė Vakarų Europoje yra smarkiai apleista sritis, todėl gaminama lėtai.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-20 13:56

Svetimas wrote:
2022-11-19 12:20
:) RB nestrykčioja. Matau kad Seianus vėl su savo "vėzdu" pagal savo algoritmą mosuojasi. Viskas po senovei forume.
Tikrai viskas po senovei, kaip ir tais laikais, kai RB drąskėsi su fizikanu, o pastabų gavo ir galiausiai užblokuotas buvo fizikanas, nes Svetimui selektyvaus neprimatymo akių problema :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-20 15:19

Seianus wrote:
2022-11-20 13:56
Tikrai viskas po senovei, kaip ir tais laikais, kai RB drąskėsi su fizikanu, o pastabų gavo ir galiausiai užblokuotas buvo fizikanas, nes Svetimui selektyvaus neprimatymo akių problema :)
Tik nepargriūk ir nesusižeisk besimosuodamas su savo "vėzdu". :)
Na, taip. Esu visiškai "aklas" ir dėl to nepakaltinamas. Papasakok apie mane daugiau, prašau. :)

Šalia to, jei jau pakartotinai užsiminei apie fizikaną, atskleisiu gal kiek intriguojantį dalyką. Fizikanas gavo baną tik savaitei. Vaikšto tikėtina versija, kad fizikanas praktiškai specialiai "nusižudė" su mano "policininko" ginklu. Nes jam jau buvo patapę nebe fun ir tingėjo atsisveikinti. Ir turiu pagrįstų įtarimų, kad buvai fizikanui nemėgstamiausias veikėjas forume. Tokiu atveju gali pasidovanoti sau medalį ir dėl fizikano.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-20 15:51

Svetimas wrote:
2022-11-20 15:19
Šalia to, jei jau pakartotinai užsiminei apie fizikaną, atskleisiu gal kiek intriguojantį dalyką. Fizikanas gavo baną tik savaitei. Vaikšto tikėtina versija, kad fizikanas praktiškai specialiai "nusižudė" su mano "policininko" ginklu. Nes jam jau buvo patapę nebe fun ir tingėjo atsisveikinti. Ir turiu pagrįstų įtarimų, kad buvai fizikanui nemėgstamiausias veikėjas forume. Tokiu atveju gali pasidovanoti sau medalį ir dėl fizikano.
Ko tik neprisvaigsi, kad nusimestum atsakomybę.
Fizikanas gavo baną tik savaitei.
O RB kuriam laikui?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-20 16:06

Forume tu įdomus ne dėl savo mosavimosi "vėzdu". Tikiuosi nueis iki tavęs šita žinutė.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-21 10:53

Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Ukraina (skirtingai nei Iranas) gi turi visiškai nesugadintų Javelino ir kitų raketų egzempliorių. Jai gi Vakarai tiekia tuos egzempliorius. O Ukraina gali paprašyti licenzijos gamybai, Vakarai jai tą licenziją suteikia, ir tiek tų problemų.
Koks "Vakarų" telefono numeris, norėčiau ir aš javeliną pasigaminti :D

Tu iš tiesų tiek naivus, kad manai viskas taip paprasta? Susiskambini su "Vakarais", ir šie tau tiesiog suteikia visą slaptą informaciją, išprievartauja Rayethon ir Lockheed Martin leisti tau naudotis patentais, pasidalina visa turima informaciją, kaip greitai ir nebrangiai įrengti pilną gamybos liniją?

Gal siūlau tiesiog nustoti vieną kartą svaigti.
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Tavo paminėti komponentai - atskiras klausimas.
Ta prasme atskiras? Galima kažkaip be jų? :D
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
O Iraną be reikalo nuvertini. Technologiškai Iranas gali pasigaminti net F-35 tipo naikintuvą. Tik klausimas, kiek jam kainuotų nuosavų oro pajėgų perginklavimas šitais naikintuvais. Iranui šiuo metu, manyčiau, tai yra per brangus malonumas, nes šiuo metu jam yra paskelbtos sankcijos.
Gali ar "gali"? Nes man panašu, kad tu "gali" vartoji ta pačia prasme, kuria vyrai "gali" gimdyti vaikus, tik neaišku, kiek kainuotų visokios chirurginės operacijos :D
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-21 12:21

Svetimas wrote:
2022-11-20 16:06
Forume tu įdomus ne dėl savo mosavimosi "vėzdu".
Tu irgi įdomus ne dėl savo veidmainiškumo ir selektyvaus taisyklių taikymo :friends:
Tikiuosi nueis iki tavęs šita žinutė.
Nuėjo. Perfrazuojant „What we do in the shadows“ veikėją – džiaugiuosi girdėdamas, kad esu įdomus, ačiū už komplimentą :mrgreen:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-11-21 15:40

Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Ukraina (skirtingai nei Iranas) gi turi visiškai nesugadintų Javelino ir kitų raketų egzempliorių. Jai gi Vakarai tiekia tuos egzempliorius. O Ukraina gali paprašyti licenzijos gamybai, Vakarai jai tą licenziją suteikia, ir tiek tų problemų.
Tuo metu realiame pasaulyje Ukraina po 9 mėnesių nuo karo pradžios paskelbė, kad pagaliau sugebėjo paleisti 122 ir 155 mm sviedinių (technologiškai superpaprasto gaminio be jokios elektronikos, sensorių ir kitų sudėtingų elementų) gamybos linijas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-23 11:05

RB wrote:
2022-11-21 15:40
Tuo metu realiame pasaulyje Ukraina po 9 mėnesių nuo karo pradžios paskelbė, kad pagaliau sugebėjo paleisti 122 ir 155 mm sviedinių (technologiškai superpaprasto gaminio be jokios elektronikos, sensorių ir kitų sudėtingų elementų) gamybos linijas.
152 mm, sovietinio standarto.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-11-23 12:41

Lionginas wrote:
2022-11-23 11:05
152 mm, sovietinio standarto.
Yep, ne tą skaičių paspaudžiau.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-24 21:47

Seianus wrote:
2022-11-21 12:21
Nuėjo. Perfrazuojant „What we do in the shadows“ veikėją – džiaugiuosi girdėdamas, kad esu įdomus, ačiū už komplimentą :mrgreen:
Deja, neiššifravau perfrazavimo. Bet džiugu, jei pozityvi bendra komentaro nuotaika, kaip kad supratau.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-25 21:53

Gal galėtų/norėtų kas nors pasidalinti savo versija ar paaiškinti:
kokia logika ar prasmė dabar Europos Centriniam Bankui didinti palūkanų normas kaštų sukeltos infliacijos (cost-push inflation) metu (ką berods dabar lyg ir stebime)? Kai lygtais kaip ir tam tikra recesija ant nosies?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-11-26 21:40

Lionginas wrote:
2022-11-21 10:53
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Ukraina (skirtingai nei Iranas) gi turi visiškai nesugadintų Javelino ir kitų raketų egzempliorių. Jai gi Vakarai tiekia tuos egzempliorius. O Ukraina gali paprašyti licenzijos gamybai, Vakarai jai tą licenziją suteikia, ir tiek tų problemų.
Koks "Vakarų" telefono numeris, norėčiau ir aš javeliną pasigaminti :D

Tu iš tiesų tiek naivus, kad manai viskas taip paprasta? Susiskambini su "Vakarais", ir šie tau tiesiog suteikia visą slaptą informaciją, išprievartauja Rayethon ir Lockheed Martin leisti tau naudotis patentais, pasidalina visa turima informaciją, kaip greitai ir nebrangiai įrengti pilną gamybos liniją?
Ir patys padeda tą pilną Javelinų gamybos liniją įrengti. :thumbsup:
Gal siūlau tiesiog nustoti vieną kartą svaigti.
Kai Tavo (šiuo atveju, Vakarų) gyvybė pavojuje, tai dalinsiesi su Ukraina visu kuo, kad padarytum taip, jog ruskiai daugiau niekur nelįstų. :ax:
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Tavo paminėti komponentai - atskiras klausimas.
Ta prasme atskiras? Galima kažkaip be jų? :D
Ta prasme atskiras klausimas, kad galima juos gaminti atskirai. O po to sumontuoti ar įmontuoti.
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
O Iraną be reikalo nuvertini. Technologiškai Iranas gali pasigaminti net F-35 tipo naikintuvą. Tik klausimas, kiek jam kainuotų nuosavų oro pajėgų perginklavimas šitais naikintuvais. Iranui šiuo metu, manyčiau, tai yra per brangus malonumas, nes šiuo metu jam yra paskelbtos sankcijos.
Gali ar "gali"? Nes man panašu, kad tu "gali" vartoji ta pačia prasme, kuria vyrai "gali" gimdyti vaikus, tik neaišku, kiek kainuotų visokios chirurginės operacijos :D
Šiais laikais, Lionginai, vyrui pagimdyti vaiką tai ne problema:

https://www.delfi.lt/news/daily/world/p ... d=55728219

:)

O Iranas iš tikrųjų gali pasigaminti vieną ar du F-35 tipo naikintuvus. Technologinis Irano išsivystymas tą iš tikrųjų jam leidžia.

P.S.
RB wrote:
2022-11-21 15:40
Augustas wrote:
2022-11-19 20:44
Ukraina (skirtingai nei Iranas) gi turi visiškai nesugadintų Javelino ir kitų raketų egzempliorių. Jai gi Vakarai tiekia tuos egzempliorius. O Ukraina gali paprašyti licenzijos gamybai, Vakarai jai tą licenziją suteikia, ir tiek tų problemų.
Tuo metu realiame pasaulyje Ukraina po 9 mėnesių nuo karo pradžios paskelbė, kad pagaliau sugebėjo paleisti 122 ir 155 mm sviedinių (technologiškai superpaprasto gaminio be jokios elektronikos, sensorių ir kitų sudėtingų elementų) gamybos linijas.
Ir tai čia man kyla įtarimas, kad Vakarai padėjo (ar bent ženkliai prisidėjo, kad būtų įmanoma) paleisti tas artilerijos sviedinių gamybos linijas Ukrainoje. :ax:
Atskiras klausimas, kodėl tik po devynių mėnesių karo taip įvyko.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-11-27 15:51

Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
Ir tai čia man kyla įtarimas, kad Vakarai padėjo (ar bent ženkliai prisidėjo, kad būtų įmanoma) paleisti tas artilerijos sviedinių gamybos linijas Ukrainoje. :ax:
Atskiras klausimas, kodėl tik po devynių mėnesių karo taip įvyko.
Nes realiame pasaulyje, o ne tavo vaizduotėje, pradėti pramoninę net ir paprastų gaminių gamybą yra sudėtingas ir ilgas procesas. Net ir su Vakarų pagalba ir pradedant nuo stiprios esamos bazės – aš esu ganėtinai tikras, kad gamyba vyksta ne pačioje Ukrainoje, o kur nors Rumunijoje, Bulgarijoje ar Lenkijoje ir tai nėra naujos gamybos linijos, o atkurtos senos sovietinės.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-27 17:16

Svetimas wrote:
2022-10-22 15:10
viewtopic.php?p=116366#p116366
Svetimas wrote:
2022-10-16 17:55

Gal mums pavyktų diskutuoti, nenaudojant šitų pakankamai daugiareikšmių, miglotų ir susikalbėti trukdančių žodžių?
Man šita vieta apie "postmodernizmus" kažkiek priminė gan garsaus fiziko Richardo Feynmano kažkada pasakotą gyvenimišką patirtį. Nes ir jam savo laiku tekdavo susidurti su keistais filosofais ar pan., kurie nevengdavo įvairiomis miglotomis sąvokomis, grįsti savo gudrius "išvedžiojimus" ir "išvartymus". Neretai pasiremdami net fizikinėmis sąvokomis iš kvantinės mechanikos ar pan., kurias Feinmanas pakankamai gerai išmanydavo ir lengvai suprasdavo, jog tie filosofai tiesiog tuščiažodžiauja ar kitaip vartosi.

Yra net pedagogikoje ar pan., gan neblogai žinomas "Feinmano technikos" terminas. Maždaug sugebėti net ir labai sudėtingus dalykus paaiškinti net ir vaikui suprantama kalba. Bullshito geresniam atsijojimui nuo ne bullshito. Aišku, kai kur minėtas dalykas neretai suprantamas pernelyg instrumentiškai ir su tuo neretai irgi perspaudžiama ar taikoma ten, kur tai nelabai tinka.
Kaip tik ant dienų kažkur internete mačiau Judith Butler paminėjimą bei Augustas lygtais kažkada Cosmic Skeptic ar pan. chebryte buvo susidomėjęs. Šiaip visai įdomus CosmicSkeptic video, kur George Orwell kontekste neblogai pakritikuota politikų ar kitokių veikėjų "šūdmala" (pvz., nuo 4:53).
Gan neblogi pastebėjimai visokių miglų skleidimo kontekste.

Bandau dabar ant greičio nelabai sėkmingai atsiminti, kur Lietuvoje kokioje viešoje diskusijoje esu paskutinį kartą matęs, kad žurnalistas normaliai bet kietai gaudytų kokį skiedžiantį politiką už liežuvio. Ne kokiomis šou stiliaus provokacijomis ar priekabėmis, ką šiaip neretai irgi nesunku aptikti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-28 08:55

Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
Tu iš tiesų tiek naivus, kad manai viskas taip paprasta? Susiskambini su "Vakarais", ir šie tau tiesiog suteikia visą slaptą informaciją, išprievartauja Rayethon ir Lockheed Martin leisti tau naudotis patentais, pasidalina visa turima informaciją, kaip greitai ir nebrangiai įrengti pilną gamybos liniją?
Ir patys padeda tą pilną Javelinų gamybos liniją įrengti. :thumbsup:
Nesupratau atsakymo. "Taip, naivus"? Ar kažkaip kitaip turėčiau suprasti?
Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
Kai Tavo (šiuo atveju, Vakarų) gyvybė pavojuje, tai dalinsiesi su Ukraina visu kuo, kad padarytum taip, jog ruskiai daugiau niekur nelįstų. :ax:
Pala, tai tavo argumentas, kad Ukraina gali pati visko pasigaminti, tuo ir pagrįstas, kad visi su ja viskuo dalijasi, visomis karinėmis technologijomis ir jų gamybos užkulisiais? Betgi nesidalija... Tai koks tavo pointas?
Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
O Iranas iš tikrųjų gali pasigaminti vieną ar du F-35 tipo naikintuvus. Technologinis Irano išsivystymas tą iš tikrųjų jam leidžia.
Gal tikrai baik svaigti. Nelabai mane domina, ką kas gali, jei investuotų neribotus kiekius pinigų, atliktų daug tyrimų ir išvystytų visą karinę pramonę. Čia tas pats, kas sakyti, kad Lietuva gali išlaipinti žmogų Marse, tik reikia kosminę pramonę pavystyti, paprašyti pagalbos iš vakarų partnerių ir viskas bus padaryta. Jei tiek reikia, tai tas pats, kas negali. Ir Iranas daug ko negali, net dronus, ir tuos gamina gana primityvius, ir komponentus naudoja trečiųjų šalių. Galimybės jam pasigaminti F-35 yra svaigalai ir tiek.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-11-28 12:40

RB wrote:
2022-11-27 15:51
Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
Ir tai čia man kyla įtarimas, kad Vakarai padėjo (ar bent ženkliai prisidėjo, kad būtų įmanoma) paleisti tas artilerijos sviedinių gamybos linijas Ukrainoje. :ax:
Atskiras klausimas, kodėl tik po devynių mėnesių karo taip įvyko.
Nes realiame pasaulyje, o ne tavo vaizduotėje, pradėti pramoninę net ir paprastų gaminių gamybą yra sudėtingas ir ilgas procesas. Net ir su Vakarų pagalba ir pradedant nuo stiprios esamos bazės – aš esu ganėtinai tikras, kad gamyba vyksta ne pačioje Ukrainoje, o kur nors Rumunijoje, Bulgarijoje ar Lenkijoje ir tai nėra naujos gamybos linijos, o atkurtos senos sovietinės.
Gerbiamasis RB, kaip visada, savam stiliuje - vieną pusę mato, kitos pusės nemato. :D Užduosiu porą klausimų gerbiamajam RB. Šiaip, pamąstymui. Kodėl ir kada Ukrainai prireikė sovietinių 152 mm kalibro sviedinių? Šitas labai lengvas.
Kitas klausimas yra truputį sudėtingesnis. :wink: Nuo kada ukrainiečių kariai kare su ruskiais pradėjo šaudyti iš 152 mm kalibro patrankų?
Sudėję atsakymus į šituos klausimus, esu tikras, gausime labai trumpą gamybos linijų paleidimo/atkūrimo laiką. :ax:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-11-28 14:02

Lionginas wrote:
2022-11-28 08:55
Ir patys padeda tą pilną Javelinų gamybos liniją įrengti. :thumbsup:
Nesupratau atsakymo. "Taip, naivus"? Ar kažkaip kitaip turėčiau suprasti?
Aš ne naivus, o pavojų Vakarams gerai suprantantis žmogus. Ir jei Vakarai, esant rimtam poreikiui, atsisakytų pasidalinti technologijomis su kariaujančia Ukraina, tai jie tiesiog sužlugtų labai greitai. Paprasčiausiai Vakarai to rimto poreikio (pasidalinti karinėmis technologijomis) nemato, kaip, įtariu, tokio poreikio nematai ir Tu.
Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
Kai Tavo (šiuo atveju, Vakarų) gyvybė pavojuje, tai dalinsiesi su Ukraina visu kuo, kad padarytum taip, jog ruskiai daugiau niekur nelįstų. :ax:
Pala, tai tavo argumentas, kad Ukraina gali pati visko pasigaminti, tuo ir pagrįstas, kad visi su ja viskuo dalijasi, visomis karinėmis technologijomis ir jų gamybos užkulisiais? Betgi nesidalija... Tai koks tavo pointas?
Mano point'as yra tas, kad Ukraina gali pasigaminti visko pati, tik atskirus komponentus jai reikėtų tiekti iš, tarkim, Taivano ar Vakarų šalių. O kad visur yra reikalingas importas, pvz., reikalingą gamybos įrangą reikėtų importuoti (nors Javellin'ų gamybos atveju, to beveik ir nereikėtų), tai čia savaime suprantamas dalykas. Pvz., yra tokia ukrainiečių kompanija "Motor sič", kuri gamina sraigtasparnius:

https://en.wikipedia.org/wiki/Motor_Sich

Tačiau gamina juos su japoniška įranga (kažkur buvo praslydusi tokia informacija, dabar greitosiomis negaliu jos rasti, sorry). Tai net nežinau, dėl ko čia priekaištauji.
Augustas wrote:
2022-11-26 21:40
O Iranas iš tikrųjų gali pasigaminti vieną ar du F-35 tipo naikintuvus. Technologinis Irano išsivystymas tą iš tikrųjų jam leidžia.
Gal tikrai baik svaigti. Nelabai mane domina, ką kas gali, jei investuotų neribotus kiekius pinigų, atliktų daug tyrimų ir išvystytų visą karinę pramonę. Čia tas pats, kas sakyti, kad Lietuva gali išlaipinti žmogų Marse, tik reikia kosminę pramonę pavystyti, paprašyti pagalbos iš vakarų partnerių ir viskas bus padaryta. Jei tiek reikia, tai tas pats, kas negali. Ir Iranas daug ko negali, net dronus, ir tuos gamina gana primityvius, ir komponentus naudoja trečiųjų šalių. Galimybės jam pasigaminti F-35 yra svaigalai ir tiek.
Tai Lietuva ir be pagalbos iš Vakarų šalių galėtų tą padaryti, tik, aišku, tai nevyktų taip greitai, kaip vyktų, jei gautų pagalbos iš Vakarų. :D
Post Reply