Po jų, ne man vienam toks įspūdis yra susidaręs, dar pakankamai aktyvūs Putinizmo palaikytojai yra maždaug vyresnio amžiaus patinai (virš 40 metų), kuriems gyvenimas buvo prieš akis, kai Sovietų Sajunga subyrėjo. Bet girdėjau ir apie kai kuriuos Kremliaus opozicionierius karo metu gan nemaloniai nustebinusius jaunų žmonių apklausų duomenis, kurie tarsi rodytų bent jau mažų mažiausiai didelį nesigaudymą politikoje arba nesidomėjimą ja.
Forumo pulsas
Taip. Retoriškai išreikšti tam tikrą moralinę poziciją paprasta. Gerai yra tam tikros šaunios ir geros intencijos. Bet vien to neužtenka. Reikia ir gero plano. Kurio solidariai ir tikslingai galėtų siekti nemenka dalis rusų. Bet bent jau aš kokio gero plano, ką galima būtų daryti šalies viduje adekvatesniems rusams, nelabai esu runete matęs.RB wrote: ↑2022-12-02 23:15Tai taip, dėl smulkaus pavienio sabotažo aktų ar ir išpuolių prieš jėgos struktūros atstovus aš sutinku, bet tai Putino nenuvers. Kalbu apie tai, kad neįsivaizduoju, kaip Rusijoje įmanoma būtų organizuoti didelio masto opozicinį ar pasipriešinimo judėjimą, kuris galėtų sukelti politinius pokyčius.Lionginas wrote: ↑2022-12-02 14:21Bet pradėti būtų galima nuo ekonominio pasitraukimo į šešėlį, t.y., nustoti mokėti mokesčius. Sabotuoti gamybą. Išvogti viską. Prišikti į kokio valdininko pašto dėžutę. Visus šituos dalykus rusai puikiai moka daryti, kai siekia naudos sau. Taigi galima pradeti šitaip, o tuomet po truputį pradėti smurtauti prieš atskirus jėgos struktūrų atstovus ir valdininkus.
Kaip ir RB, man irgi panašus įspūdis susidarė net ir iš pakankamai eklektiškų ir įvairių autentiškų nuotrupų. Pvz., kai koks tinkle su kitais geimeriais pageiminantis draugas nustebęs papasakoja apie savo susidūrimą su jam neįtikėtinai smarkiai apolitišku rusu.RB wrote: ↑2022-12-02 23:15Kiek teko matyti interviu Rusijos gatvėse (aišku, maža ir nereprezentatyvi imtis), provincijoje Putiną palaiko tiesiog universaliai visi (nors ten ir jaunimo praktiškai nėra), o didžiuosiuose miestuose jaunimui labai būdingas būtent neįsivaizdavimas, kad galėtų būti kitaip – „nuo mūsų niekas nepriklauso“, „valstybės valdymas yra politikų reikalas, jie tai išmano ir turi patirties“, „aš politika nesidomiu“ ir pan. Ir šiaip, turbūt, tam tikra prasme tai racionalus požiūris – Rusijoje „domėjimasis politika“ yra grynai teorinis mokslas, kaip kokia mėgėjiška astronomija – gali smalsumo dėlei žiūrėti pro teleskopą ir bandyti kažką suprasti, bet praktinio pritaikymo tam nedaug. Na, nebent pats integruojiesi į valdžios vertikalę, bet ir ten domėtis niekuo nereikia, reikia vykdyti iš viršaus nuleistus sprendimus ir mintinai kartoti oficialią poziciją.
Manau, žmonės, galintys kurpti tokius realistiškus ir įgyvendinamus planus, dirba kur nors CŽV ir forumuose jais nesidalina. O paprastiems žmonėms belieka imtis visų įmanomų pilietinio ir kitokio pasipriešinimo valdžiai formų, ir tikėtis, kad valdžia jų visų nesustabdys ir viskas galiausiai išsirutulios į tos valdžios žlugimą ar galbūt net pilietinį karą. Juk rusai sykį vieną carą jau nuvertė, gali pamėginti vėl. Ir kai vertė tais laikais, vakarų parama nebuvo su jais, šiais laikais greičiausiai būtų. Ir iš antro karto gal net pavyktų nepakeisti caro dar blogesniu caru.Svetimas wrote: Bet bent jau aš kokio gero plano, ką galima būtų daryti šalies viduje adekvatesniems rusams, nelabai esu runete matęs.
Čečėnai, pavyzdžiui, galėtų nugalabyti Kadyrovą ir vėl paskelbti nepriklausomybę. Nespėjau nė susiorientuoti, kaip iš pasiryžusios mirti už savo laisvę tautos jie tapo pasiryžusiais mirti Ukrainoje už Putiną bybčiulpiais.
Kad tai įvyktų, caras turėjo triuškinančiai pralaimėti vieną karą ir įpusėti antrojo pralaimėjimą šalyje, kurioje jau bent keturis–penkis dešimtmečius aktyviai ir nepertraukiamai veikė didelis skaičius įvairių pogrindinių revoliucinių organizacijų, vykdančių ginkluotą pasipriešinimą.
Šiaip jau V.Putino režimas yra autoritarinis, o ne totalitarinis. Tad mažam skaičiui opozicijos vietos V.Putino režime paliekama, šiaip pakankamai nedideliam nepasitenkinimui nukreipti. Tai pirma.RB wrote: ↑2022-12-02 11:22OK, tu kitu kampu žiūri, ne „rusai turi išskirtinę prievolę nuversti Putiną“, bet „rusai turi išskirtinę galimybę nuversti Putiną“. Bet nesu tikras, ar ir čia sutinku. Smulkus sabotažas, pavienės protesto akcijos ir pan. – taip, įmanoma (nors ir su didele rizika). Bet norint pajudinti režimą reikia masinės ir organizuotos opozicijos, kuri šiuo metu yra visiškai sunaikinta ir iš naujo ją sukurti totalitarizmo sąlygomis vargu ar įmanoma.Lionginas wrote: ↑2022-12-02 11:04Vakarai galėtų imtis versti diktatorius, jei šie neturėtų branduolinio ginklo. Bet kadangi putinas jį turi, tai vakarai to nedarys, ir ši garbė tenka rusams. Šitą dalyką visiems rusams ir ypač rusų opozicijai vieną kartą derėtų suprasti: ar rusija ir toliau elgsis kaip barbaras priklauso tik nuo jų, rusijos piliečių, vakarai branduolinės valstybės nepuls ir putino nenušalins. Jei rusai tik gelbės savo kailį, tai jų valstybė ir toliau elgsis kaip elgiasi. Todėl iš esmės viskas priklauso tik nuo jų.
O antra, V.Putinas, kad tokios didelės (masinės) opozicijos jo režimui nekiltų, iš tikrųjų stengiasi patenkinti tam tikrus masių poreikius.
Tad ir galima daryti išvadą, jog V.Putino valdžiai niekas negresia bent artimiausius porą-trejetą metų.
Tamstai, gerb. RB, mane pavyko įtikinti, jog yra priešingai.
Tame straipsnyje rašoma, kad Ukrainos Finansų ministerija užblokavo kažkokio nutarimo vykdymą, ir dėl to nutarimo užblokavimo Ukrainos kariuomenė negali nusipirkti užsakytų ginklų, nes negauna tam pirkimui reikiamų pinigų iš Ukrainos Finansų ministerijos.O dėl straipsnio – gal gali trumpai išdėstyti esmę, ką tu supratai jį perskaitęs, kad visi galėtume įsitikinti, kiek visiškai tau aišku?
Šiuo atveju yra tiktai lustų problema, nes "Javellin'as" nuo "Stugnos" iš esmės ir skiriasi lustais. O varikliai, optika, radarai (be lustų) kaip tik labai lengvai galimi gaminti ir Ukrainoje.Kas dėl lustų, tai jie čia išvis mažiausia problema. Lustai civilinėje rinkoje perkami, bet ten tikrai neįsigysi reikalingų variklių, optikos, visokių radarų ir t.t.
Gal tu tiesiog pasidomėk nekliedėjęs
Taikymosi, paleidimo sistemos skiriasi iš esmės, visai kitas veikimo principas. Javelino optikos kokybė tai išvis kita lyga.
Last edited by Lionginas on 2022-12-04 15:17, edited 1 time in total.
Paleidimo sistemos iš esmės nelabai kuo ir skiriasi. Taikymosi sistemos skiriasi gerokai daugiau, ir "Javellin'o" taikymosi sistema tikrai yra kita lyga arba, jei tiksliau, kita karta. Bet tą kitą kartą ir lemia lustai, optika ir pan.
Tiesiog nusišneki...
Veikimo principas skiriasi, kokia dar kita karta...
O ir šiaip, Stugnos yra pakankamai geri ginklai, tai nelabai suprantu logikos pasiūlyme švaistyti pinigus ir laiką, gamybos linis pritaikant Javelinams. Durnokas pasiūlymas.
Na, na. Tu pats tiesiog nelabai išmanai gamybos procesus, ir tiek.
P.S.
O nuo kurių metų Tamsta, gerb. RB, skaičiuoja karo Ukrainoje pradžią? Jei laikysime, kad karas Ukrainoje pradėtas tik šiemet, tai V.Putino režimas vis dar autoritarinis, nors ir labai sugriežtėjęs, nes paprasčiausiai nespėjo transformuotis į visiškai totalitarinį.
Tai kaip suprantu atsisakai pasigilinti į temą, toliau išdidžiai kliedėsi ir gėdos nejausi?
Ar išvis turi kokį bent rudimentinį supratimą apie sudėtingų produktų gamybą? Tuomet turėtum suvokti, kad kokia nors Javelin sistema sudaryta iš simtų itin specializuotų komponentų, gaminamų skirtingose gamyklose. Viena gamykla gamina chemiją, kita lydinius, keliolika gamina elektronikos komponentus ir t.t. Net turint visas gamyklas šalyje, vien padidinti produkcijos apimtis gali būti ir yra didelis iššūkis, nes potencialių butelio kaklelių yra ne vienas, ne du, o šimtai. O perkelti komponentų gamybą į kitas šalis išvis multimilijoninė investicija. Surinkimą gal ir galima, bet surinkimas yra mažiausia problema. Tuo tarpu pas tave supratimas apie gamybą toks, lyg amuniciją galėtų gaminti ir konservų fabrikas, nes gi panašu tai gal tiesiog rauk su šita savo klounada, nes nejuokinga, išsistatai pajacu ir tiek.
Spėčiau kad kaip kokiame "Šarvuotyje Potiomkine" tokia kaip rusijos "valdžia" nemažai daliai žmonių, kurie teoriškai galėtų rimčiau įvairiomis formomis priešintis, greičiausiai "laikosi" ant tam tikro "jungiklio" jų galvose. Tad kol jis nepersijungs, jie išliks pasyvūs.Seianus wrote: ↑2022-12-03 18:14O paprastiems žmonėms belieka imtis visų įmanomų pilietinio ir kitokio pasipriešinimo valdžiai formų, ir tikėtis, kad valdžia jų visų nesustabdys ir viskas galiausiai išsirutulios į tos valdžios žlugimą ar galbūt net pilietinį karą. Juk rusai sykį vieną carą jau nuvertė, gali pamėginti vėl. Ir kai vertė tais laikais, vakarų parama nebuvo su jais, šiais laikais greičiausiai būtų. Ir iš antro karto gal net pavyktų nepakeisti caro dar blogesniu caru.
Kremlius įgalus tiek, kiek įgalus jos valdžios aparatas. Jei mokesčiai nebus surenkami, karinė technika nebus remontuojama, nevyks mobilizacija, tai jau bus gana geras rezultatas, padėsiantis Ukrainai laisviau atsikvėpti. "Planas maksimum arba nieko" šiuo atveju nėra teisinga dilema. Rusijos piliečiai pakankamai pajėgūs padaryti savo valstybę neįgalia. Bet mes juk žinome, kad jie to nedarys, tai čia tiesiog burnos aušinimas.RB wrote: ↑2022-12-02 23:15Tai taip, dėl smulkaus pavienio sabotažo aktų ar ir išpuolių prieš jėgos struktūros atstovus aš sutinku, bet tai Putino nenuvers. Kalbu apie tai, kad neįsivaizduoju, kaip Rusijoje įmanoma būtų organizuoti didelio masto opozicinį ar pasipriešinimo judėjimą, kuris galėtų sukelti politinius pokyčius.
Kad jaunimas abejingas atsiribojęs tai taip, bet tarp jo putino gerbėjų mažai. Tas numarazmėjęs senis jauniems žmonėms tiesiog atrodo keistas ir neadekvatus. Gal, jei jaunimas daugiau žiūrėtų kremliaus televizijos, būtų kitaip, bet jaunimas jos nežiūri, neįdomu. Todėl jokios meilės putinui tarp jo nėra. Bet nėra ir supratimo, kad tas pabaisa jų vardu ir už jų pinigus žudo kitos valstybės piliečius, o jie patys čia mol ni pri čiom.RB wrote: ↑2022-12-02 23:15Kiek teko matyti interviu Rusijos gatvėse (aišku, maža ir nereprezentatyvi imtis), provincijoje Putiną palaiko tiesiog universaliai visi (nors ten ir jaunimo praktiškai nėra), o didžiuosiuose miestuose jaunimui labai būdingas būtent neįsivaizdavimas, kad galėtų būti kitaip – „nuo mūsų niekas nepriklauso“, „valstybės valdymas yra politikų reikalas, jie tai išmano ir turi patirties“, „aš politika nesidomiu“ ir pan. Ir šiaip, turbūt, tam tikra prasme tai racionalus požiūris – Rusijoje „domėjimasis politika“ yra grynai teorinis mokslas, kaip kokia mėgėjiška astronomija – gali smalsumo dėlei žiūrėti pro teleskopą ir bandyti kažką suprasti, bet praktinio pritaikymo tam nedaug. Na, nebent pats integruojiesi į valdžios vertikalę, bet ir ten domėtis niekuo nereikia, reikia vykdyti iš viršaus nuleistus sprendimus ir mintinai kartoti oficialią poziciją.
O kur nors buvo išsakyti lukesčiai, kad planas turėtų išpsręsti visas problemas iš karto? Nuverstų Putiną be rizikos, kad bus panaudotas branduolinis ginklas, įvestų rusijoje demokratiją per mėnesį ir t.t.? Nemanau, niekas to nesitiki. Bet rusai gali padaryti savo valstybę neefektyvia. Ne tik gali, bet net ir visokių į tai nukreiptų polinkių turi. Problema tik ta, kad tie jų polinkiai išryškėja tik kai jie siekia asmeninės naudos, o ne tada, kad reikia padėti tiems, kuriuos užpuolė jų fiureris. Jie tada aiškina, nevai tai ne jų fiureris, ir apskritai jie patys yra jo aukos ir panašiai. Bet esmė tiesiog tokia, kad ne juos žudo, o tokia žema gyvybės forma kažkokiais sudėtingesniais motyvacijos mechanizmais nepasižymi. Jei duosi per galvą, arba parodysi lašinius, tai ką nors gal ir darys, o jei ne, tai "mes ne prie ko".Svetimas wrote: ↑2022-12-03 11:27Retoriškai išreikšti tam tikrą moralinę poziciją paprasta. Gerai yra tam tikros šaunios ir geros intencijos. Bet vien to neužtenka. Reikia ir gero plano. Kurio solidariai ir tikslingai galėtų siekti nemenka dalis rusų. Bet bent jau aš kokio gero plano, ką galima būtų daryti šalies viduje adekvatesniems rusams, nelabai esu runete matęs.
Ne, konservų fabrikas negalėtų gaminti amunicijos ir negalėtų vien dėl to, kad jis gamina konservus, o ne amuniciją. Bet aš ne apie tai kalbu.Lionginas wrote: ↑2022-12-04 15:57Tai kaip suprantu atsisakai pasigilinti į temą, toliau išdidžiai kliedėsi ir gėdos nejausi?
Ar išvis turi kokį bent rudimentinį supratimą apie sudėtingų produktų gamybą? Tuomet turėtum suvokti, kad kokia nors Javelin sistema sudaryta iš simtų itin specializuotų komponentų, gaminamų skirtingose gamyklose. Viena gamykla gamina chemiją, kita lydinius, keliolika gamina elektronikos komponentus ir t.t. Net turint visas gamyklas šalyje, vien padidinti produkcijos apimtis gali būti ir yra didelis iššūkis, nes potencialių butelio kaklelių yra ne vienas, ne du, o šimtai. O perkelti komponentų gamybą į kitas šalis išvis multimilijoninė investicija. Surinkimą gal ir galima, bet surinkimas yra mažiausia problema. Tuo tarpu pas tave supratimas apie gamybą toks, lyg amuniciją galėtų gaminti ir konservų fabrikas, nes gi panašu tai gal tiesiog rauk su šita savo klounada, nes nejuokinga, išsistatai pajacu ir tiek.
Aš kalbu būtent apie surinkimą, kuris, kaip Tu pats pripažinai, yra mažiausia problema, ir kurį visiškai įmanoma perkelti į, pvz., Ukrainą. Tad šiuo atveju kaip ir viskas. Daugiau Tau priekaištų neturiu. Galim ir užbaigt šitą temą.
P.S.
"Stugnos" yra geri ginklai, bet jų problema yra ta, kad "Stugnos" komanda turi kurį laiką iššautą raketą vesti į taikinį. Per tą laiką priešas greitai gali nustatyti, iš kur šauta, ir tą vietą apšaudyti. Su "Javellin'u" tos problemos nėra, nes "Javellin'o" raketa pati gali koreguoti savo judėjimo trajektoriją bei kryptį, ir "Javellin'o" komanda gauna laiko pasislėpti nuo galimo apšaudymo. Tad "Javellin'as" šiuo atveju yra daug saugesnis nei "Stugna".Veikimo principas skiriasi, kokia dar kita karta...
O ir šiaip, Stugnos yra pakankamai geri ginklai, tai nelabai suprantu logikos pasiūlyme švaistyti pinigus ir laiką, gamybos linis pritaikant Javelinams. Durnokas pasiūlymas.
Taigi sakiau, kad surinkimui reikalingi šimtai specializuotų komponentų, t.y. tokių, kurie gaminami specialiai Javelinams ir kurių universalinėje nenusipirksi. Iš ko surinkinėsi? Lego kaladėlių?Augustas wrote: ↑2022-12-05 20:21Ne, konservų fabrikas negalėtų gaminti amunicijos ir negalėtų vien dėl to, kad jis gamina konservus, o ne amuniciją. Bet aš ne apie tai kalbu.
Aš kalbu būtent apie surinkimą, kuris, kaip Tu pats pripažinai, yra mažiausia problema, ir kurį visiškai įmanoma perkelti į, pvz., Ukrainą. Tad šiuo atveju kaip ir viskas. Daugiau Tau priekaištų neturiu. Galim ir užbaigt šitą temą.
Bijau, kad šita nauda niekaip neatpirktų patirtų kaštų bei prarasto laiko perdarant gamybos linijas. Plius, net jei daiktas ir turi pliusių, tai anaiptol nereiškia, kad turi gaminti būtent jį. Neretai geriau gaminti tai, kas gal ne taip pažangu, bet pigiau, ir ką galima gaminti čia ir dabar ir dideliais kiekiais, ką moki gaminti ir kam turi sukūręs reikalingas tiekimo grandines."Stugnos" yra geri ginklai, bet jų problema yra ta, kad "Stugnos" komanda turi kurį laiką iššautą raketą vesti į taikinį. Per tą laiką priešas greitai gali nustatyti, iš kur šauta, ir tą vietą apšaudyti. Su "Javellin'u" tos problemos nėra, nes "Javellin'o" raketa pati gali koreguoti savo judėjimo trajektoriją bei kryptį, ir "Javellin'o" komanda gauna laiko pasislėpti nuo galimo apšaudymo. Tad "Javellin'as" šiuo atveju yra daug saugesnis nei "Stugna".