Hmm... Ar tikrai iš tam tikro susitapatinimo išplaukia daugiau atsakomybės? Neretai tie, kurie yra arčiau 🧲 (pasagos) galų, lengvai tapatinasi pagal lempinius kriterijus su kažkuo ir lengvai kognityviai nusilaužia ant įvairių simbolizmų, nes mažai kreipia dėmesį į realų dalykų turinį. O tokių žmonių populiacijoje yra gan nemažai.
Lygiai taip pat turbūt yra įvairių sociopatų, psichopatų ar pan., kurie beveik nesitapatina su niekuo (daugiau gal kitus "tapatina", kiek arti jų pačių yra "tie kiti"). Tai tokie tarsi mažiau paradoksaliai atsakingi būtų, pagal tave?
Sakyčiau lietuviams, latviams, estams ar pan. faktiškai pavyko žymiai labiau pačiupinėjamai įtvirtinti savo "subjektines" galias. Ir todėl ir dabar turi daugiau galių savo savarankiškam veikimui, kas su atsakomybe yra gan tampriai susiję. Galima galbūt tik pakvestionuoti, ar daug ar mažai tame yra tam tikros sėkmės, kultūrinių nuostatų, specifikos ir pan.
Kartu labai abejočiau, ar kokie nors dagestaniečiai (pagal supaprastintą RB pavyzdį) labai jau tapatinasi su kokiais nors maskviečiais ar pan. Nelabai kol kas gerai suprantu tavo išsakytą susitapatinimo paradigmą.
Gal ir ne taip hiperbolizuotai, kaip čia pasakei, bet čia sakyčiau gan bendras taškas, kur gan panašiai dalykus matom. Rusijoje nesimato iš šalies daug tiesioginių požymių apie pakankamai masišką jungiklio persijungimą vietinių gyventojų galvose. Tik nežinau, ar niekada jis jiems nepersijungs pakankamu mastu, ar jau yra kažkas "po kilimu" ir tiesiog vizualiai to nematome. Keli metai Lietuvoje prieš Sąjūdžio įvykius arba prieš Maidano įvykius Ukrainoje žmonės irgi turbūt daugiau tik kur nors savo namų "virtuvėse" ar pan. dėl politikos pasiskųsdavo. Pagal anksčiau jau mano minėtą subjektyvų rusijos gyventojų "pagrupavimą" (dėl kurio galiu smarkiai klysti), sakyčiau jog iki reikiamo persijungimo masiškumo dar nemažai trūksta.Lionginas wrote: ↑2024-02-28 08:47O man atrodo, kad jei ruskijoje Navalnas buvo vienas, o Ukrainoje navalnas yra kas antras. todėl ir toks skirtumas.Svetimas wrote: ↑2024-02-27 22:00Man pačiam atgaline data dabar atrodo, kad kokie nors rusų opozicionieriai (navalnistai ir pan.) realiai niekada nepajėgė surasti pakankamai plataus ir masiško palaikymo rusijos gyventojų populiacijoje (skirtingai nei kad buvo Ukrainoje ar Baltijos šalyse prie sovietų).
Turi puikią progą vieną kartą ant pirštų ir visiems laikams šitą analogiją sudubasinti, kad ji nebūtų naudojama. Mano ankstesnis argumentas dėl šitos analogijos buvo, kad formaliai logiškai iš kokio paprasto piliečio perspektyvos visumoje vertinant galbūt ir nėra tokio jau didelio skirtumo, ar jo šalies valdžią užgrobė ir nusikaltimus daro pašlemėkai iš svetimos šalies, ar kokie nors "savos tautybės" ar "pilietybės" pašlemėkai. Pastarasis atvejis galbūt net kaip tik papildomų dalykų atskleidžia, kad su "savos" šalies pašlemėkais kognityviai kovoti ar nesitapatinti net galbūt gali būti dėl įvairių priežasčių kažkiek sunkiau. Nors tai ir nėra pateisinimas.
Nelabai daug ką realiai mes pamatėme, kad lengvai galėtume pasakyti, kaip iki galo būtų susiklostęs šis scenarijaus. Nes nemažai ginkluotos galios ir kovinių resursų dėl tam tikrų aplinkybių įgijęs ir turėjęs veikėjas kažkodėl "persigalvojo" ir netęsė maišto iki galo.